Zmiany fortowe - dyskusja

Patelkowa

Członek obsługi gry
Hej! :)

Czeka nas jeszcze trochę zmian fortowych, żeby nic nie umknęło z Waszych opinii, bardzo proszę o pisanie ich w tym temacie.

Z góry dziękuję :)
 
No więc ja zacznę od tego, że skoro próg na maksymalny exp z bitwy został podniesiony to nie rozumiem po jaki kij obniżacie ABS.

Przecież więcej expa nie wpada ot tak. Trzeba swoje wystać na baszcie/murku/trawie.

Nawet przed osłabieniem ABS mnie jako żołnierzowi było ciężko przetrwać do końca bitwy.

Przez tego typu zagrania jeszcze bardziej faworyzujecie graczy z dowodzeniem, którzy i tak zadają już ogromne obrażenia.

To tyle tak na szybko.
 
Słaba aktualizacja, zamiast coś poprawić na fortach tylko popsuła.

Koksy - dostaja wiecej obrazen , lapia mniej unikow
Full dowo - trafia za mniej
Jedynie male poziomy trafiaja , w sensie zadaja obrazenia

aktualizacja zrobiona pod nowych graczy , tylko nie oszukujmy sie , nowych graczy tu nie ma , lub jest malo
no chyba ze IG wypielo sie na weteranow tej gry , ma ich w (_|_) i stawia na nowych, na nowe serwery.

Jest tyle mozliwosci "poprawienia fortow" , a "grzebie sie" w tym czego lepiej wedlug mnie nie ruszac.


1. doswiadczenie z bitew fortowych
podniesione z poziomu 6000 do 15000 , malo . Przy tych poziomach expa ktory potrzebny jest do wbic wysokich poziomow postaci to jest kropla w morzu. Tym bardziej ze porownywalnie mozna zdobyc expa z budowania i to bedac off. Chyba nie w tym kierunku powinna isc promocja poswieconego czasu tej grze. Jezeli ja dzis za 1h budowania kosciola dostaje 6500expa bedac offline , a za uczestnistwo w walce fortowej , zeby dostac 15000expa to przede wszystkim musze byc online , nie pasc i jeszcze sensownie nalapac unikow albo zadac duzo obrazen przeciwnikowi

mysle ze 18/20k expa powinno wpadac
tym bardziej ze zmieniony jest algorytm przyznawania tego expa

pomijam sytuacje gdzie mozna zalozyc stroj pod expa i np wyciagnac z walki 80k expa, mozna ale to tylko na Galifrey i to w sprzyjajacych warunkach - przyjdzie po rowno ludzi , walka potrwa do 55 rund , stac bede na baszcie , na normalnej walce taki stroj jest nie do przyjecia bo oslabia sie swoja ekipe a nikt nie chce przedwczesnie padac przez kogos co sobie przyszedl poexpic

2 obligacje
Ilosc przyznawanych obligacji za walke fortowa tez wymaga poprawy , Srednio to 15 oup za walke. Szczerze - poswiecac wieczor na walke fortowa za ktora dostaje sie okolo 12/15k expa i 15 oup to malo .

3 SHOP
W sklepie 80% jak nie wiecej przedmiotow / produktow jest zbyteczna , niepotrzebna. Tlusty olej do broni 50-50dmg , blyszczacy olej do broni 75-75dmg , nikt tego nie kupuje . Nawet jakby mialy obrazenia 100-100 to i tak cena wysoka a zysk slaby.

4 blokada ulepszania

Zestaw letnie duchy - brak mozliwosci ulepszenia , zestaw karaibski rowniez brak mozliwosci ulepszenia. Dziwne . Jak chca na tej grze jeszcze zarobic to te ulepszenia powinny byc zniesione. Wedlug mnie odblokowanie ulepszenia nie wywroci fortow do gory nogami. Karaibski jest slabszy od cortiny czy bulla a przeciez niedlugo wyjda kolejne sety fortowe o 10% mocniejsze od bulla/cortiny.
 
Nie zgodze sie , biegam full dowo i widze vikson roznice. Jak ktos ma 450 absorpcji to zgodnie z nowym wzorem 2x mam pomniejszane obrazenia .
Raz jest zdejmowany bonus sektora do 0 bo nikt nie ma wiecej niz 450 abso a dwa to 450 jest odejmowane z mnoznika dla full dowo.
 
Skoro tak mówisz to nie mam powodu Ci nie wierzyć.

Ja jako żołnierz dużo straciłem, wszystko prawie we mnie wchodzi.
Do tej pory w duchach plus full hp tylko gracze full dowo mogli mi poważnie zagrozić i miało to sens.
 
Hej! :)

Czeka nas jeszcze trochę zmian fortowych, żeby nic nie umknęło z Waszych opinii, bardzo proszę o pisanie ich w tym temacie.

Z góry dziękuję :)
Przede wszystkim to tymi "zmianami" niech sie zajmują osoby które fizycznie grają w gre i wiedzą co trzeba zmienić. Bo ogarnia te zmiany koleś który tej gry na oczy nie widział, a jeśli widział to jest do <ocenzurowano> Tylko tyle i aż tyle.

//-Moderacja
 

Energy.

Blada Twarz
Więcej expa za bitwy.
Więcej obligacji.
Mogłyby wrócić skrzynki stalowe lub inne nagrody za bitwę.
Większa absorpcja w zależności od punktów życia.
MIGRACJE DOSTĘPNE W KAŻDYM MOMENCIE GRY NA KAŻDYM ŚWIECIE.
 
W sumie zabawne że po tej super zmianie wartość Gringo spadła, szkoda że musiałem poświęcić czas aby je dostać a teraz ono nie daje mi żadnej przewagi względem chłopka z kamieniem beczunia .

Jak coś jeżeli chodzi o expa z bitwy po zmianie fajnie że jest brana pod uwagę strata hp. Uniki i zadane mają marginalny wpływ na końcowy exp dla full hp.
Jeżeli chodzi o najświeższą zmianę bitwy jak coś trwają jeszcze krócej ze względu zmniejszenia wartości absorbcji.
A wystarczyło abso zamienić po prostu na % od każdego strzału zsumowanego, po co zrobić coś prostego jak można zrobić tak że nie jesteś w stanie zniwelować czystych obrażeń z broni 20 abso ,,pierwotnego'' czy jak to tam się nazywa Śmiechu warte.

Letnie duchy polegały na tym że kosztem umiejek i hp dostajesz w zamian realną wartość zmiejszenia obrażeń od każdego. Teraz ma to zastosowanie wyłącznie do dmg od full dowo i premii z bonusu sektorowego.
A i jak coś dmg zawadiaki przy trafieniu krytycznym to jest 10% max hp nie da się tego w żaden inny sposób zniwelować. Jest to dobre rozwiązanie aby nie było sytuacji że ktoś jest nieśmiertelny, jak już chcecie to ruszać to polecam zapytać się kogoś kto realnie bierze udział w bitwach o fort a nie sugerowanie się bambikami z bety gdzie oni nawet nie mają codziennie bitwy tylko pewnie na galiku za kanapke strzelają xD
 

kruK629

Członek obsługi gry
Co do dotychczasowych zmian:
Exp - fajnie, że zwiększony jednak według mnie nadal jest troszkę za mało
ABS- według mnie zmiana na ten moment nie potrzebna, praktycznie letnie duchy tym manewrem wyleciały z obiegu chyba że w dalszych planach jest rekompensata bo na ten moment bycie w full hp jest nieopłacalne gdyż mniej strzałów będzie do uniku

Na co liczę
Zwiększenie obligacji za bitwę
Skoro jest zmiana w ABS to liczę na zmianę % zdanych obrazen krytem
Zwiększenie maksymalnego expa
Polepszenie nagród za Gali, skrzynka to minimum

Pewnie to nie wejdzie, ale obstawiam nowe osiągnięcia na bitwach fortowych.
 
Tanków już osłabiliście, to teraz pora na zawadiaczków full dowo. Chyba że strach bo to główna grupa utrzymująca gierke. No i może wprowadzane zmiany lepiej testować gdzieś gdzie forty istnieją a nie na becie gdzie nikt fortowo nie gra XD
 
Patelkowa , nawiązując do tego co zwalili w 2.193 gdzie teraz kazdy koks jest jak sito bo kazdy w niego trafia, a duchy stracily na znaczeniu.
Wystarczylo wypuscic jakies wzmocnienie do fortow do dmg:

100-100 obrazenia
+20 Punkty życia

cos jak polaczenie czerwonego napoju z cztery specjalne naboje

Kazdy full dowo bedzie brzydzil sie to zalozyc :D a pozostali mieliby wieksze dmg na forcie , a absorpcja nie bylaby tak zwalona jak teraz
 
Patelkowa , nawiązując do tego co zwalili w 2.193 gdzie teraz kazdy koks jest jak sito bo kazdy w niego trafia, a duchy stracily na znaczeniu.
Wystarczylo wypuscic jakies wzmocnienie do fortow do dmg:

100-100 obrazenia
+20 Punkty życia

cos jak polaczenie czerwonego napoju z cztery specjalne naboje

Kazdy full dowo bedzie brzydzil sie to zalozyc :D a pozostali mieliby wieksze dmg na forcie , a absorpcja nie bylaby tak zwalona jak teraz
Jak na to wpadłeś?
 
Patelkowa , nawiązując do tego co zwalili w 2.193 gdzie teraz kazdy koks jest jak sito bo kazdy w niego trafia, a duchy stracily na znaczeniu.
Wystarczylo wypuscic jakies wzmocnienie do fortow do dmg:

100-100 obrazenia
+20 Punkty życia

cos jak polaczenie czerwonego napoju z cztery specjalne naboje

Kazdy full dowo bedzie brzydzil sie to zalozyc :D a pozostali mieliby wieksze dmg na forcie , a absorpcja nie bylaby tak zwalona jak teraz
Tak tak, bezsensowne wzmocnienie na pewno naprawiłoby popsutą absorbcje XDDD
 
Do góry