Zmniejszenie damage złotych broni

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1170
  • Data rozpoczęcia

Obniżenie obrażeń zadawanych przez złote bronie

  • Tak

    Głosy: 91 41,7%
  • Nie

    Głosy: 127 58,3%

  • W sumie głosujących
    218
Status
Zamknięty.

DeletedUser1170

Gość
Gość
Moja propozycja jest prosta, polega ona na zmniejszeniu obrażeń zadawanych przez złotego collta i złotą szablę.

W tej chwili wahają się one między 101 a 149, co stawia je na równi z rzadkimi i cennymi tzw. unikatami, różnica jest taka, że w chwili obecnej złotą broń może zrobić sobie każdy, a opisy questów można znaleźć wszędzie i nie jest to żadne wyzwanie.

Unikaty za to w tej chwili wypadają tylko ze skrzynek jeśli w ogóle, a kiedyś także z BDB, także ich wartość jest zdecydowanie większa (także rynkowa, koszt jednej świecącej broni to 150-400k).

Dla porównania:
* Schofield Jessego Jamesa: 96-148 DMG (posiada go 18 osób)
* Colt Peacemaker Billa: 79-163 DMG (posiada go 21 osób)
* Rewolwer Ika: 93-133 DMG (posiada go 19 osób)
* Rewolwer Youngers: 105-125 DMG (posiada go 12 osób)
* Złoty Colt: 101-149 DMG (posiada go 3756 osób)

(dane wg. WestStats - http://www.weststats.com/Itemstats/?tab=right_arm, dla broni białych statystyki układają się podobnie)

Złoty Colt jest pod względem statystyk jest lepszy od wszystkich unikatów, a dodatkowo każdy może go zrobić.

Proponuję więc zmniejszyć statystyki obu broni o 30 (wartość do ustalenia), więc do 71-119. Uczyniło by to go porównywalnym z najlepszą "zwykłą" bronią dla strzelców czyli Prec. Coltem Buntlinem (89-115 DMG), jednak złote bronie byłyby dostępne 15 leveli wcześniej (próg ten też można by obniżyć do np. 50 levela, aby zdobycie tych broni dawało przewagę na początku, jednak nie w późniejszej fazie gry).

Wartość złotek nie zmniejszy się ze względu na złoty set, który razem ze strzelbą daje bonusy w bitwach o fort, także dalej będą one atrakcyjne, jednak nie będą dawały tak dużej przewagi w pojedynkach jak teraz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
W sumie to dobry pomysł. Zwiększy się wartość unikatów, a colt/szabla i tak już mają ogromne znaczenie, choćby jeśli ktoś ma złotą strzelbę.
Na tak.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Może łatwiejszy sposób.Zrobienie trudniejszego questa.To zmniejszy ilość złotych broni i wszyscy bd :).
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
I tak ktoś go odkryje, info się rozprzestrzeni, i skończy się tak jak teraz.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ale zawsze to coś zmienia.Po dodaniu mam pewien pomysł otóż:
-Można zrobić losową ilość przedmiotów i rodzaj.
-Trzeba dodać coś ze złotych produktów do colta, szabli i strzelby.
-Długość questa byłaby losowa, ale byłoby min 10 odsyłaczy(zadań np. przynieś 3 złote pyły)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak najbardziej na Tak.
Teraz bardzo duża ilość osób lata ze złotkami i inne unikaty stają się niepotrzebne.
Można było również utrudnić jak ktoś wcześniej pisał ale tu trzeba by było kombinować i to znacznie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wg. mnie powinno się zwiększyć wymagania poziomowe złotych broni do 100, ale temat gdzieś zaginął :) przecież dzielny "żółnież" nie miałby łatwo! gra stałaby się trudniejsza, tak być nie może.

Co do pomysłu ok, ale zmniejszyć obrażenia do 80-120.

Ogólnie jestem na tak.
 

DeletedUser20997

Gość
Gość
Nein!

powiem z doświadczenia, że quest na złotą szablę i na złotego colta, że o strzelbie nie wspomnę, był jednym z najlepiej zrobionych questów! A czemu? Bo wymagał realnego wysiłku! W zadaniu na DBSa trzeba tylko zdobyć i dać Billowi pistolet, a potem wziąć gazetkę, poklikać kilka razy, aż się wygra pojedynek i już! ze złotymi rodzajami broni jest inaczej! tutaj w prawdzie też trzeba pokombinować trochę z produktami i z pracami, ale gdy już całość questa zostanie ujawniona na Forum to i tak trzeba się napocić, poprzerzucać umiejki, itp. Jest w tym queście coś co mi się najbardziej podoba: dostanie złotej broni jest pewne! możemy całe lata chodzić na bitwy fortowe i trafi nam się brzytwa Figaro, a ktoś inny pójdzie sobie na jedną bitwę raz na miesiąc, pofarci mu się, postrzela trochę uśpi kilku i już ma szablę generała Granata! sam bawiłem się w poszukiwanie 1 części kartki za czasów jak jeszcze nie było możliwości kupienia jej na targu (bo nie było wtedy targu :D) i szukałem jej przez 2 miesiące! nie ma się co dziwić, że gdy dowiedziałem się, że zdobycie złotej szabli i colta jest pewniakiem, bardzo się ucieszyłem. Obecnie moje EQ jest ubogie w szlacheckie bronie. mam kilka sztuk brzytw i proc i jedną śrutówkę... oraz 2 z 3 typów złotej broni. Zapomniałbym wspomnieć, że mam też HDSa. Kiedyś posiadanie tego miecza było szpanem, a teraz każdy może sobie kupić kartki na targu! TAK, teraz posiadanie miecza Hernenda de Soto jest dużo prostsze niż posiadanie złotej szabli! Nie wymaga reskilla, a jedynie zakupu 2 kartek i uzyskania jednej z banalnego zadania! Nie zgadzam się by banalny do zdobycia HDS miał zadawać większe obrażenia niż złota szabla dla której wydałem dużo kasiory na reskill! tak więc jestem na nie
 

DeletedUser23590

Gość
Gość
Utrudnienie questa- Nie z tego wzgledu ze czemu nowi gracze maja miec gorzej?
Zwiększenie lv - Na nie bo dla tych osob ktorzy maja tylko szableke a nie maja kasy na lepsza bron bd to wyrok, tak samo z zmniejszeniem dmg
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
Na nie bo dla tych osob ktorzy maja tylko szableke a nie maja kasy na lepsza bron bd to wyrok, tak samo z zmniejszeniem dmg

Złote bronie są od około miesiąca, wcześniej wszyscy walczyli normalnymi broniami (niektórzy unikaty mieli) i na nikogo nie był to wyrok.
 

DeletedUser23590

Gość
Gość
Złote bronie są od około miesiąca, wcześniej wszyscy walczyli normalnymi broniami (niektórzy unikaty mieli) i na nikogo nie był to wyrok.

Już widzę jakby mnie lali moi wrogowie z webami,sgg,sb gdybym zamiast ze złotkiem musiał chodzić z siekierą drwala lub kawaleryjską
A i na pewno są złotka dłużej niż od miesiąca, 5-7 miesięcy ?
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
Już widzę jakby mnie lali moi wrogowie z webami,sgg,sb gdybym zamiast ze złotkiem musiał chodzić z siekierą drwala lub kawaleryjską
A i na pewno są złotka dłużej niż od miesiąca, 5-7 miesięcy ?

Zobacz ile osób ma te bronie, to będą wyjątki - unikaty. Nie będzie tak, że wszyscy będą mieli siekiery Boona, a Ty jeden szablę kawaleryjską. A jak będziesz miał wystarczająco dużo kasy, to sobie kupisz taki unikat i też będziesz wszystkich pokonywał.
 

DeletedUser24984

Gość
Gość
Genialny pomysł, to głupie, że unikaty typu WEB o wartości 250-300K mają obrażenia takie praktycznie jak złoty colt, złota szabla, a złoty colt/szabla kosztują różnie (reskill - niektórzy go robić nie muszą) i tak zawsze znacznie taniej jak unikatowa broń.
TAK
 

DeletedUser27083

Gość
Gość
A ja jestem na nie. Przeczytałem cały 40 stronowy temat o złotym kolcie i przekonałem się jak ciężkie na początku było zdobycie złotego kolta. A teraz wy chcecie zmniejszyć jego obrażenia? Niektuży posprzedawali wszystko co mieli nawet unikaty by zrobić reskil na ok 60-70 lvl i nie mają żadnych broni teraz tylko złote a wy chcecie zwiększyć wymagany lvl do 100 żeby oni od nowa musieli zbierać kase na jakąś lepszą broń niż pięści żeby byle kto ich nie rozwalał? Te questy są i tak trudne bo w większości zależą od losowości i wymagają conajmniej 1 reskila(albo pod sm albo su) zakupu odpowiedniego eq na umiejętności a wy go chcecie jeszcze utrudnić? Żeby z 1000 h na zdobycie złotego przedmiotu było 2000h? To by było nie fair dla tych co dopiero będą zdobywać złote eq. Dla tego jestem na nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22743

Gość
Gość
Hahaha do 100 poziomu to ludzie by się załamali :)
Niby czemu zmniejszać skoro przy większych lvlach nawet nie zauważysz różnicy :)
Pojedynki muszą być na poziomie :D
A co do questów to uważam że na szabelkę powinno być ciut ciężej bo jest łatwiej od colta :D
A co do fortówki to zadanie jest boskie :D
Trza zrobić rajd i skradzioną sztukę
Przy samych tych zadaniach sporo roboty :D
Potem jeszcze quest na fortówke :D
Nie zabierajcie ludziom radości z tego że zrobili sobie questa na taką dobrą bron :D
A uwierzcie mi że radość ze zdobycia szabli/colta jest duża a jesli do tego dołożysz fortówkę(ja zrobiłem jakieś 2h temu) to ktoś jest wniebowzięty :D


SAMA RADOŚĆ :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie, ponieważ zdobycie złotego setu ogólnie jest bardzo trudne...szabelka może trochę mniej ale też, a wy chcecie obniżyć obrażenia???Nowym graczom w takim przypadku nie będzie się chciało i opłacało robić zadań, ale wy to macie gdzieś...100lv jest no to można podwyższyć wymagany na 100..pokonał was colt no to mniejsze obrażenia bo wtedy was nie pokona...ludzie owszem coltów jest wiele bo są wyjątkowe...a co do innych świecidełek to ja jestem kolekcjonerem i owszem mam colta i szablę ale też rozglądam się jak mam kasę za innymi brońmi...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja jestem na nie. Musiałem przerzucić ze strzelania na siłe uderzeniową ponieważ przy złotym colcie jest wydobycie ropy a nie umiałem jej zrobić. Zrobiłem reskill ze strzelania na siłe uderz. i mnie to kosztowało wiele bo 100k $ i nie uważam że jest łatwo. JESTEM NA NIE !!!
 

DeletedUser26432

Gość
Gość
Po oddaniu mojego głosu jest 27 vs 26, było 26 vs 26. Więc wiadomo chyba, na co dałem głos :)

Oczywiście na TAK

Myślę, że to dobry pomysł ::D:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ludzie! Zamiast osłabiać złote bronie i czynić z nich jakiś badziew, lepiej podwyższyć poziom, od którego można ich używać! Są złote, bo legendarne! Dlatego nie powinny być słabsze, tylko co najwyżej jeszcze bardziej wyjątkowe! Da to nam spokój ze słabszymi graczami, którzy mają tę broń i szansę na wyrównane pojedynki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry