Istotne zmiany w wersji 1.35 - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser6549

Gość
Gość
wybaczcie że tyle postów ale będę pisał na bieżąco.
Otóż gdy mam włączony targ a później włącze jakiegokolwiek innego handlarza(wędrownego, krawca rusznikarza, general store) i nawet jeżeli okienko sklepu mam "na wierzchu" to jak chce coś sprzedać w sklepie to i tak wyskakuje okienko żeby wystawić na targ. We wcześniejszych aktualkach się z tym nie spotkałem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pozwolę sobie napisać kilka słów o aktualizacji:

1. Wykonanie 4 zadań- ok, można wykonać, ale dlaczego większość z nich jest poza zasięgiem gracza?? Czy codziennie mam się reskilować, aby jednego dnia nauczać, a drugiego konowalić?? Śmierdzi mi to naciąganiem na bryłki, żeby udobruchać szamana- tylko że mając bryłki, po kiego mi obligacje? Skoro w sklepie ceny są z księżyca wzięte.

2. Pojedynki z 2 graczami- jako fortowiec wszystko mam wrzucone w HP. Dwa pojedynki, to strata 40% mojego HP. Tak więc idąc na pojedynek, obniżam swoją wartość fortową. A przecież za 1 obligację, nie dostanę ciasteczka.

3. 3 pojedynki z NPC- patrz wyżej. Z tym że w pojedynkach z przeciwnikiem, jest szansa że osłabię również fortowego rywala. Pojedynek fortowca z NPC, to tak, jak skok z 3 piętra. A potem taki połamany mam biegać na forcie?

Tak więc dzięki pkt 2 i 3, żeby zdobyć obligację rano muszę odbyć 5 pojedynków, by później cały dzień przespać, żeby na bitwie mieć full HP. Jak dla mnie nie ma w tym żadnego sensu.

4. Obligacje za walkę o fort. Ok jedna za udział, jedna za zwycięstwo. Normalnie mniej więcej raz w tygodniu wpadała jakaś skrzynka. Teraz na skrzynkę będę oszczędzał cały miesiąc. No nie ma co, prawdziwe udogodnienie. :)

Jedyna pozytywna zmiana, to obligacje że rzemiosło, które do tej pory nie było zbyt doceniane. Tylko chcąc wykonać wszystkie 4 zadania, zabraknie czasu na szukanie produktów :)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
co do pojedynków z NPC sam myślałem że będę miał problem bo jestem pod zaskoczenie. Ale wystarczyło włożyć eq pod unik i cel i bez problemu pokonałem wczoraj 4 przeciwników którzy zadali mi jakieś 400-500hp dzisiaj zresztą podobnie(chociaż 1 poj przegrałem)
 

DeletedUser28606

Gość
Gość
Sami widzicie :( Ja tak samo jak koledzy wyżej niektórzy jestem full w HP na huronie, nie mogę sobie pozwolić na pojedynki i utratę pół HP za parę obligacji, nie mogę ukonczyć zadań, nie mogę robić dużo produktów rzemiosła - większość prac jest dla mnie nie osiągalna

Dawniej, owszem, skrzyneczki zdobywałem żadko (chociarz pudełka dość często), ale 5 dni przed aktualka miałem szczęśliwy dzień, 2 walki - 2 żelazne skrzyneczki. Cieszyłem się, że może teraz będzie lepiej, na drugi dzień kolejna żelazna, w 3 pudełko... aż tu patrzę na post Onufrego: aktualkę planujemy na jutro... od razu przestałem się cieszyć, odechciało mi się gry :(

Podsumowując: pogorszenie wyglądu eq, utrudnione korzystanie z targu ( i nie mówcie że dawniej było trudniej, dawniej było wszystko jasno i przejrzyście, każdy mógł się połapać), "cukierkowy" wygląd, który moim zdaniem jest grubo przesadzony oraz kupowanie skrzynek i wzmocnien za bryłki, a ludzie nie używający ich muszą sobie harować w pocie czoła kilka miesięcy na stalówkę............

Panowie i panie - ja nie mam słów co do tego.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Nie powiem ale wygląd ekwipunku nie podoba mi się trochę za małe.
Co do targu trochę się przekonałem do niego ale błędy opisane przeze mnie wyżej zaniżają moją ocenę. kolejnośc alfabetyczna-raczej nei wolałem podział na poziomy.
Tak odebranie skrzynek to duży cios dla was pewnie chcieli by wszyscy mieli możliwość ich dostania bez kupowania na targu ale tak czy tak te kilka prac i wytwarzanie produktów z rzemiosła które i tak jest na słabszej pozycji przez wzmocnieniach za obligacje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser28606

Gość
Gość
Sam widzisz > Ja z początku nie mogłem się wogóle połapać w targu, a co do eq myślałem że to coś innego :(
 

DeletedUser28692

Gość
Gość
1. Wykonanie 4 zadań- ok, można wykonać, ale dlaczego większość z nich jest poza zasięgiem gracza?? Czy codziennie mam się reskilować, aby jednego dnia nauczać, a drugiego konowalić?? Śmierdzi mi to naciąganiem na bryłki, żeby udobruchać szamana- tylko że mając bryłki, po kiego mi obligacje? Skoro w sklepie ceny są z księżyca wzięte.


Jesteś jak widzę full hp fortowcem, podobnie jak ja. Do tej pory wszystkie, powtarzam WSZYSTKIE, prace mogłem wykonać przy odpowiednich ciuchach. Raz użyłem obiadu, ale brakowało mi tylko lepszego paska, który już zakupiłem. A że wykonałem już plan tygodniowy to nie muszę się już martwić i jak raz czy dwa razy prace będą poza zasięgiem to nic wielkiego się nie stanie.


2. Pojedynki z 2 graczami- jako fortowiec wszystko mam wrzucone w HP. Dwa pojedynki, to strata 40% mojego HP. Tak więc idąc na pojedynek, obniżam swoją wartość fortową. A przecież za 1 obligację, nie dostanę ciasteczka.

Bzdura. Jestem full hp, zmieniam ciuchy pod unik i celowanie i ze spokojem obijam innych graczy. Oczywiście omijam zawadiaków, ale innych fortowców bez problemu mogę pokonać. Nie wiem jak Ty grasz, ale popytaj pojedynkowiczów to Ci może pomogą (chociaż dziwne bo Ty masz o ile się nie mylę klasę postaci zawadiaka).

3. 3 pojedynki z NPC- patrz wyżej. Z tym że w pojedynkach z przeciwnikiem, jest szansa że osłabię również fortowego rywala. Pojedynek fortowca z NPC, to tak, jak skok z 3 piętra. A potem taki połamany mam biegać na forcie?

To samo co wyżej. Dzisiaj akurat straciłem 2k hp na NPC, ale i tak nie narzekam. 2k hp mogę odespać w godzinkę :)

Tak więc dzięki pkt 2 i 3, żeby zdobyć obligację rano muszę odbyć 5 pojedynków, by później cały dzień przespać, żeby na bitwie mieć full HP. Jak dla mnie nie ma w tym żadnego sensu.

Nie musisz odbyć 5 pojedynków. Do bonusa dziennego wystarczą dwa pojedynki (plus oczywiście rzemiosło i zadania).

4. Obligacje za walkę o fort. Ok jedna za udział, jedna za zwycięstwo. Normalnie mniej więcej raz w tygodniu wpadała jakaś skrzynka. Teraz na skrzynkę będę oszczędzał cały miesiąc. No nie ma co, prawdziwe udogodnienie. :)

Obligacji możesz dostać nawet 11. W zależności od kilku czynników. Mi najwięcej wypadło 5, więc nie narzekam. Tobie wpadała raz w tygodniu skrzynka, a innym wpadała raz na pół roku. Wreszcie pojawił się balans i szansa na skrzynkę dla każdego.

Jedyna pozytywna zmiana, to obligacje że rzemiosło, które do tej pory nie było zbyt doceniane. Tylko chcąc wykonać wszystkie 4 zadania, zabraknie czasu na szukanie produktów :)

Produkty możesz kupić, poza tym każde rzemiosło ma jeden przepis do którego potrzeba tylko jednego produktu. Na prawdę aż tak trudno zdobyć w tygodniu 21 pomidorów czy tam węgla? Nie sądzę ;) a przy okazji może Ci w pracy wypaść obligacja.
 
Cóż takiego jest w tych obligacjach wspaniałego?
Kawa, flakonik? 9szt obligacji to 2-3 dni zbierania, aby odnowić 25% energii, czyli puścić kolejną 2 godzinną pracę. WOW. Nie lepiej położyć postać na 2-3g? Spać każda potrafi.
Może chcecie boona do walk fortowych? Zbierać tydzień albo dwa na coś, co da postaci +2 do walki fortowej, czego w ogóle w grze nie odczujesz? Przecież i +5 nie daje odczuwalnej poprawy (różnicy). Obrażenia? Taniej smar zrobić, bagnety po 2K.
No to na co te obligacje?
Skrzynka? Przecież tam i tak wypadają bzdety.

Lepsze przedmioty są tak drogie, że to i tak potrwa miesiącami. W sumie tam też mało co jest ciekawe. Skrzynie najdroższe to jedyne, co może coś w sobie mieć. No ale 1500up ;) Powodzenia.
Kto chce skrzynie, kupi, a nie będzie zbierał up.

edit:
jeżeli chcecie coś realnego, polecam prace w mieście Widmo. Darmowa kasa i exp za te same prace, a zadania naliczają się do zdobywania up ;)
 

DeletedUser28606

Gość
Gość
Jesteś jak widzę full hp fortowcem, podobnie jak ja. Do tej pory wszystkie, powtarzam WSZYSTKIE, prace mogłem wykonać przy odpowiednich ciuchach. Raz użyłem obiadu, ale brakowało mi tylko lepszego paska, który już zakupiłem. A że wykonałem już plan tygodniowy to nie muszę się już martwić i jak raz czy dwa razy prace będą poza zasięgiem to nic wielkiego się nie stanie.

Serio?Wzystkie prace? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć... plądrowanie zwłok? Wędrowny handlarz? Sciganie bandytów? Budowa domu misyjnego? To jakie ty eq posiadasz, że możesz to mieć? No ale nie czepiam się szczegółów :)

Jak się jest full fortowiec full HP (bo teraz tylko to się liczy na walkach) to się nie jest w stanie zarobić więcej niż te około 8 obligacji dziennie, owszem każdy powie, że można chodzić na kika walk - ale to i tak jest mało :( Tak jak KZI wyżej mówił, to wystarczy na jakies malutkie wzmocnienie czy regenerację - i to wszystko :(
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dlaczego straciłam swoje wszystkie przedmioty przy zmianie ekwipunku?????????Gram już od dawna, miałam wiele rzeczy w ekwipunku. Teraz tylko kilka po zmianach w grze! Z tego co widzę nikt nie ma takiego problemu. Nie oglądam tylko zakładki new, np. w zakładce "pasek" mam tylko jeden pas. Specjalnie zarejestrowałam się na forum, aby ktoś mi pomógł. Nie mogę na przykład podjąć pracy w której brakuje mi punktów pracy, bo nie mogę ich sobie dobić przez zmianę ekwipunku. Nie sprzedałam swoich rzeczy, prawie wszystkie rzeczy znikły po zmianach wprowadzonych w grze.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dlaczego straciłam swoje wszystkie przedmioty przy zmianie ekwipunku?????????Gram już od dawna, miałam wiele rzeczy w ekwipunku. Teraz tylko kilka po zmianach w grze! Z tego co widzę nikt nie ma takiego problemu. Nie oglądam tylko zakładki new, np. w zakładce "pasek" mam tylko jeden pas. Specjalnie zarejestrowałam się na forum, aby ktoś mi pomógł. Nie mogę na przykład podjąć pracy w której brakuje mi punktów pracy, bo nie mogę ich sobie dobić przez zmianę ekwipunku. Nie sprzedałam swoich rzeczy, prawie wszystkie rzeczy znikły po zmianach wprowadzonych w grze.

polecam napisanie do supportu...każdą wiadomość czytaja i udzielają odp mniej lub bardziej sensownych lub trafnych, a na forum można wiadomości przeoczyć i nikt nie odp
 

DeletedUser28692

Gość
Gość
Serio?Wzystkie prace? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć... plądrowanie zwłok? Wędrowny handlarz? Sciganie bandytów? Budowa domu misyjnego? To jakie ty eq posiadasz, że możesz to mieć? No ale nie czepiam się szczegółów :)

Jak się jest full fortowiec full HP (bo teraz tylko to się liczy na walkach) to się nie jest w stanie zarobić więcej niż te około 8 obligacji dziennie, owszem każdy powie, że można chodzić na kika walk - ale to i tak jest mało :( Tak jak KZI wyżej mówił, to wystarczy na jakies malutkie wzmocnienie czy regenerację - i to wszystko :(

Akurat nie trafiłeś z tymi pracami, bo wszystkie spokojnie można wykonywać. Zresztą na budowę domu misyjnego potrzeba, aż czterech "czerwonych" umiejek, co dla full hp jest idealne. Ja tu piszę oczywiście o 120lvl, ale i przy niższym lvl część z tych prac jest dostępna.

Dzisiaj po raz pierwszy nie mogę wykonać dwóch prac stąd też nie zrobię wszystkich zadań dziennych, ale powalczyłem w pojedynkach, zrobiłem rzemiosło i bonus dzienny wpadnie. Trzeba tylko chcieć a nie tylko narzekać.

8 obligacji dziennie to i tak całkiem spoko. Weź pod uwagę, że dawniej mogłeś i przez dwa tygodnie nic na fortach nie dostać ;)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
co do plądrowania zwłok to nawet ja mając wszystko w zaskoczenie moge robić
nie wiem czy wędrownego można robić mając umiejki w siłe ale to możliwe
mając prawie wszystkie itemy nie mogę robić jakiś 30 prac co jak na taki build jest niezłym osiągnięciem więc tutaj osiągnięcie dziennego bonusu nie jest trudne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser28514

Gość
Gość
Aktualizacja

Ta aktualizacja to najgorsze co do tej pory zrobi iście the westowi !!!! ::(: ::(: ::(:
 

DeletedUser16793

Gość
Gość
Nie ma tragedii ludzie :)
Nawet będąc koksem:
3 pojedynki z NPC nie problem = 1 obligacja
2 pojedynki z innymi graczami, wystarczy dać się obić = 1 obligacja
3 rzeczy z rzemiosła.... - 1 obligacja
1 bitwa conajmniej 2 obligacje
2 zadania z salonu dacie radę to 2 obligacje.
2 powtarzalne zadania aby skończyć 4 zadania dzienne (łącznie z tymi z salonu) i macie 1 obligację.

Co 48h wystarczy poprosić kogoś z wysokim rzemiosłem o np "kamień polerski" Obiad dżentelmena, kolejne 4 obligacje Zależne od Waszej profesji i chęci Waszych!
+ 4 obligacje za aktywność dzienną za wykonanie wyżej wymienionych czynności

+ ileś będzie chyba obligacji za tygodniowy bonus :)

Więc ŚREDNIO na dobę wychodzi Wam:
1 + 1 + 1 + 2 + 2 +1 + 2 + 4= 14 obligacji dziennie to nie problem :)
przy 1 bitwie i poświęcenia godziny czasu!!!! :)

i co Wam się tutaj ma nie podobać? przy dobrych wiatrach 100 dni i macie skrzynie premium. A wcześniej na bitwach dalibyście zarobić 1.000.000$ na skrzynkę premium? (tak jak były na Święta)

W ciągu roku możecie zdobyć spokojnie 3 elitarne przedmioty :D każdy zwykły koks! o reskilu który 1000 obligacji kosztuje nie wspomnę w dobre 60-70 dni możecie postać zmieniać do WOLI :)

Nadal uważacie to za bezsensowną aktualizację? :) Nadal jest fatalnie prawda? Bo nie lecą Wam skrzynie premium codziennie... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24766

Gość
Gość
macbuj1990: niektórzy założenia narzekają na wszystko co nowe... taki charakter.... nawet jakby dostali skrzynie premium za free to i tak byłoby narzekanie że tylko jedną... :gwizd:
 

DeletedUser16793

Gość
Gość
Dokładnie się z Tobą zgodzę :)
Rozumiem np takie uwagi jak z Kasiąbbb pisałem, że mniejsze są ikonki. Owszem mniej czytelne. Ja np nie mam z tym problemu ale ktoś może mieć.
Ogólnie mi się podoba :) na początku wiadomo takie "obce" :) ale po chwili? ;)

Tak samo nie rozumiem ludzi co muszą wydawać na premium bo są słabi...Tylko czemu setki graczy nie wydają kasy i dalej są w stanie grać? :)
Dobra nie ma co mówić. Po prostu mam nadzieję, że więcej nie będę słyszał, że jest gorzej. Bo jest lepiej. I każdy ma wreszcie równe szanse! :)

P.S za osiągnięcia również dochodzą obligacje. Support mi naprawił błąd i parę wpadło :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry