Aktualizacja 1.23

  • Rozpoczynający wątek Tomlin
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Niech ktoś się zacznie modlić, aby tego nie wprowadzili!
Te zmiany zniszczą całkowicie główną przyjemność grania w Westa. Mianowicie walki fortowe stracą sens...

wczoraj na s5 byla walka fortowa:
99 obroncow
128 napastnikow

fort zostal utrzymany.


na s2 bralem udzial w walce:
75 obroncow
110 napastnikow

fort zostal utrzymany


Nie da sie ukryc, ze w chwili obecnej - atak 128 na 128 obroncow to murowane zwyciestwo okopanej ekipy po wewnetrznej stronie murow. Jesli napastnicy maja przewage liczebna - pojawia sie jakas szansa. Dlatego uwazam, ze zmiana polegajaca na ilosci graczy w obronie/ataku jest doskonalym pomyslem. Nie bedzie to gwarancja zdobycia fortu, ale przynajmniej potyczki beda ciekawsze.

W takim razie cienko coś ci agresorzy się starali.
Dzieła koalicji na s10 w której jestem:

128 atakujących zaatakowało fort. 128 obrońców broniło.
Poległo 78 atakujących. Poległo 128 obrońców.
Fort zdobyty.

128 atakujących zaatakowało fort. 128 obrońców broniło.
Poległo 62 atakujących. Poległo 128 obrońców.
Fort zdobyty.

To było piękne do tej pory w tej grze. Tak wielu ludzi musiało się zgrać, aby pokonać obrońców. Trzeba było taktyki i doskonałego wykonania, aby się powiodło.
Twórcy gry chcą to wszystko zniszczyć. Lepiej promować niemoty, które teraz jakimś cudem będą zdobywać liczebnością forty... Żenada.

Zgranie w obronie jest tysiąc razy trudniejsze. Nie wystarczy stać bezmyślnie na murach. Przy większej liczbie zgranych agresorów ktoś słusznie tam wyżej napisał. Forty będą zmieniać właściciela co dwa dni.

Dlatego apeluję:

JEŻELI MACIE JAKIEŚ POJĘCIE O FORTACH I TA ANKIETA W INNYM TEMACIE MOŻE MIEĆ JAKIŚ WPŁYW NA WPROWADZENIE ZMIAN TO ZAGŁOSUJCIE NA:
ZŁA
 

DeletedUser

Gość
Gość
... a teraz będzie wyrównania obrońcy będę mieli bonus muru a atkujących będzie wiecej

o czym ty pierdzielisz?! co z tego, że broniący mają bonus jak w nich na wstępie nawala 128 atakujących? zauważyłeś to, czy w życiu nie zastanawiałeś się nad taktyką fortową?!

Jesteś atakującym
wystarczy się dobrze ustawić i najwyżej pakują w ciebie z dwóch wieżyczek czyli łącznie 9x2=18 plus parunastu na murach. kazdy z nich na dzień dobry dostaje pocałunek śmierci, bo mało kto przeżyje strzały 128 atakujących, a w najgorszym przypadku 64 jak się rozstawią po obu stronach.
Ci na wieżach i murach po prostu dziękują za współpracę w pierwszej, a najdalej w drugiej rundzie.
wybicie reszty to tylko kwestia czasu dla atakujących.

Zauważcie, że gracze którzy nie mieszczą się na murach i wieżach nie mają szans kogokolwiek trafić i przez parę rund w ogóle do nikogo nie strzelają

Ta zmiana to jakaś kpina. Ta gra staje się totalną kpiną. Klimatu gry już prawie nie ma, najlepsi odchodzą, a gra staje się schroniskiem dla dzieci neostrady. Brawo! Niech teraz wprowadzą jeszcze grzechotki, piłki plażowe i tetrisa w saloonie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
o czym ty pierdzielisz?! co z tego, że broniący mają bonus jak w nich na wstępie nawala 128 atakujących? zauważyłeś to, czy w życiu nie zastanawiałeś się nad taktyką fortową?!

Jesteś atakującym
wystarczy się dobrze ustawić i najwyżej pakują w ciebie z dwóch wieżyczek czyli łącznie 9x2=18 plus parunastu na murach. kazdy z nich na dzień dobry dostaje pocałunek śmierci, bo mało kto przeżyje strzały 128 atakujących, a w najgorszym przypadku 64 jak się rozstawią po obu stronach.
Ci na wieżach i murach po prostu dziękują za współpracę w pierwszej, a najdalej w drugiej rundzie.
wybicie reszty to tylko kwestia czasu dla atakujących.

Zauważcie, że gracze którzy nie mieszczą się na murach i wieżach nie mają szans kogokolwiek trafić i przez parę rund w ogóle do nikogo nie strzelają

Ta zmiana to jakaś kpina. Ta gra staje się totalną kpiną. Klimatu gry już prawie nie ma, najlepsi odchodzą, a gra staje się schroniskiem dla dzieci neostrady. Brawo! Niech teraz wprowadzą jeszcze grzechotki, piłki plażowe i tetrisa w saloonie.



A bonus od muru to nic, tak? Z twych wypocin można wywnioskować, że nie brałeś udziału w żadnej większej bitwie i w ogóle mało wiesz o przebiegu bitew. 128 atakujący można wyrządzić wielkie szkody, ale np. 100 obrońców z bonusem od muru już nie? Po za tym są takie miejsca w forcie, gdzie naprawdę mało osób będzie mogło cię trafić. Już nie mówię o tym, że najczęściej atakujący ustawiają się na rękę dla obrońców. Tak jak i przedtem wszystko będzie zależało od zgrania miast/koalicji oraz przystosowania do obrony fortu przez ich mieszkańców
 

DeletedUser

Gość
Gość
A bonus od muru to nic, tak? Z twych wypocin można wywnioskować, że nie brałeś udziału w żadnej większej bitwie i w ogóle mało wiesz o przebiegu bitew. 128 atakujący można wyrządzić wielkie szkody, ale np. 100 obrońców z bonusem od muru już nie? Po za tym są takie miejsca w forcie, gdzie naprawdę mało osób będzie mogło cię trafić. Już nie mówię o tym, że najczęściej atakujący ustawiają się na rękę dla obrońców. Tak jak i przedtem wszystko będzie zależało od zgrania miast/koalicji oraz przystosowania do obrony fortu przez ich mieszkańców

brałem udział w wielu walkach o fort od początku gdy powstały, więc nie mów mi, że nie wiem o czym piszę.
jakbyś walczył o fort w dobrej koalicji to byś wiedział jak to wygląda. W ogóle jakbyś walczył o fort i miał odrobinę rozumu to byś zauważył od razu, że gdy ustawisz się z boku fortu, to możesz dostać maksymalnie z dwóch wież i jednego bocznego muru. reszta nie ma jak trafiać. Weź się zapisz do walki o fort i popatrz przed walką na obszary jakie są widoczne.
tylko idioci i lamy ustawiają się na wprost bramy (rym niezamierzony).
wybicie wież zajmuje moment, a jak zauważyłeś będąc w obronie w forcie jest wiele miejsc gdzie nikt cię NIE TRAFI, ale też ty NIKOGO NIE TRAFIASZ. W tym czasie kiedy ty ratujesz swój kuper, atakujący rozprawiają się z twoimi koleżkami na murach i wieżach, a na koniec sami zajmują wieże i wtedy im nie uciekniesz. DOBRANOC
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kolejna aktualizacja, kolejny wrzask, płacz i fala samobójstw (lol). Jeśli o mnie chodzi to nie będę wypowiadał się na temat fortów, po prostu nie przemyślałem tego jeszcze, a po za tym nie zbyt się na tym znam. Co do reszty zmian to naprawdę genialne, zwłaszcza poruszyło mnie:
-Zakładki na forum miast są podświetlane w przypadku pojawienia się nowych postów.
wiecie ile czasu o tym marzyłem? :D Chciałem nawet dawać taką propozycję, ale jakoś nie mogłem się za to zabrać :eek:


wybicie wież zajmuje moment, a jak zauważyłeś będąc w obronie w forcie jest wiele miejsc gdzie nikt cię NIE TRAFI, ale też ty NIKOGO NIE TRAFIASZ. W tym czasie kiedy ty ratujesz swój kuper, atakujący rozprawiają się z twoimi koleżkami na murach i wieżach, a na koniec sami zajmują wieże i wtedy im nie uciekniesz. DOBRANOC
Nie chciałem się w to plątać, ale krew mnie zalewa jak widzę coś takiego. Podajesz przykład walki zorganizowanego ataku przeciwko hordzie przypadkowych obrońców. Nie pomyślałeś, że obrona też może mieć taktykę? Np. uzupełnianie murów, dodatkowy ostrzał z dachów domków, wycofanie się z murów i wchodzenie na odpowiednie wieżyczki w odpowiednim czasie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Czyżby tak trudno było wpaść na to że wystarczy nie ustawiać obrońców na murach i wieżach tylko wewnątrz fortu aby nie było tych negatywnych skutków.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czemu zakładasz, że obrońcy nie mają żadnej taktyki w ogóle nie wiedzą co to bitwa o fort? Przy takich założeniach chyba różnica między atakującymi a broniącymi może być dużo większa? Twoje lamenty chyba są tutaj zbędne.

edit/ A więc wnioskuję, że w przeciwieństwie do ciebie nie byłem jeszcze na bitwie ,,dobrych'' koalicji, na której pomimo tak wielkiej potęgi obrońcy ustawiają się jak kaczki pod odstrzał. Rzeczywiście takiego doświadczenia jak ty nie mam, zwracam honor ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
A bonus od muru to nic, tak? Z twych wypocin można wywnioskować, że nie brałeś udziału w żadnej większej bitwie i w ogóle mało wiesz o przebiegu bitew. 128 atakujący można wyrządzić wielkie szkody, ale np. 100 obrońców z bonusem od muru już nie?

Bonus od muru nie nic ^^
W praktyce ten bonus przechwytują agresorzy już w 3-6 rundzie. Przy obstawieniu dwóch stron przez agresorów ostają się tylko dolny i górny mur. Blondi o tym pisał, ale w końcu to bezsensowne wypociny.
Pisał też o proporcjach ludzi z możliwością strzału na początku rozgrywki... ale przecież na takie rzeczy nie ma sensu zwracać uwagi.

Czyżby tak trudno było wpaść na to że wystarczy nie ustawiać obrońców na murach i wieżach tylko wewnątrz fortu aby nie było tych negatywnych skutków.

Daj mi fort, który zastosuje tą jakże błyskotliwą taktykę. Chciałbym zawsze na swojej drodze spotykać dowódców z takimi pomysłami. Przy zgranym wejściu agresorów na mury i baszty obrońcy biegaliby w środku jak kaczki na strzelnicy.

Nie chciałem się w to plątać, ale krew mnie zalewa jak widzę coś takiego. Podajesz przykład walki zorganizowanego ataku przeciwko hordzie przypadkowych obrońców. Nie pomyślałeś, że obrona też może mieć taktykę? Np. uzupełnianie murów, dodatkowy ostrzał z dachów domków, wycofanie się z murów i wchodzenie na odpowiednie wieżyczki w odpowiednim czasie?

Masz rację. W praktyce jednak zorganizowanie obrony jest o wiele trudniejsze. Wielu ludzi myśli, że jak się ustawią na byle którym murze to już mogą sobie tam stać do końca. W końcu wytworzyło się myślenie wśród graczy, że jak są mury i baszty z bonusami to się nie da przegrać. Często jest to zdradliwe.
Z doświadczenia wiem, że mobilizacja w ataku jest zawsze dużo większa. Obrona często jest traktowana w sposób olewczy (aby jak najwięcej expa z dobrej pozycji)
 

DeletedUser

Gość
Gość
tu sie nie zgodze ataki tez czesto sa chaotyczne
w obronie stanie offline na murze i juz sie przyda bo strzela we wroga a jak taki debil od atakujacych sie ustawi gdzie w rogu i ustawi se punkt docelowy ze bedzie stal w miesjcu to nic nie zdziala
a zwykle wielu takich jest
no chyba ze macie paczke zgranych 128 atakujacych ktorzy zawsze sie stawiaja, bezblednie wykonuja dana taktyke, sa na forum i zawsze masakruja obroncow, ktorzy oczywiscie w waszych zalozeniach nie potrafia nic zrobic.
Z tego co widze jednak wiekszosc bitew jest wygrana na rzecz obroncow wiec mozna z tego wysunac wniosek ze latwiej jest zorganizoac obrone niz atak

ale mimo to nie popieram wprowadzonej w aktualizacji zmiany liczby uczestnikow, gdyz pozadne bitwy beda tylko przy walce o duzy fort, a atakujacym bedzie duzo latwiej i w przypadku niezgraniu obrony beda mogli ich rozwalic sama przewaga liczebna
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mój błąd Sandro00.

Poprawka:
- Zorganizowanie obrony przeciwko niezorganizowanemu agresorowi to kaszka z mleczkiem. Każdy stanie byle gdzie a zwycięstwo samo przyjdzie.
- Zorganizowanie obrony przeciwko zwartej i zgranej ekipie 128 agresorów to już sztuka. To miałem na myśli.
Zorganizowanie obrony przeciwko 140 zgranym graczom będzie graniczyło z cudem.

Dlaczego jest więcej wygranych bitew przez obrońców?
Otóż dlatego, bo większość ataków to do tej pory było łażenie bez składu i ładu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
no i pewnie dlatego wprowadzona ta zmiane
jednak jak napisalem wyzej uwazam ze jest to blad
teraz nawet nieogarniete koalicje beda mogly liczyc na fuksa z przewaga liczebna

a mimo to ze wiekszkosc bitwe jest wygrywanych przez obroncow, to jednak uczestniczylem takze w kilku swietnych bitwach, w ktorych oba zespoly sie wykazaly mimo rownej liczby uczestnikow a takze napewno kazdy widzial bitwy wygrane takze przez agresorow mimo ich mniejszej liczebnosci

wniosek wiec jest taki: jak sie chce to mozna wygrac kazda strona
a wiec ta aktualizacja to tylko niepotrzebne ulatwienie gry dla kiepskich dowodcow i ich niezorganizowanych armii

ale trudno, tak sie przyjelo, przeszedl pomysl testy betowe, wiec pewnie juz nic z tym nie zrobimy
 

DeletedUser2097

Gość
Gość
To jest jedna nowa sekwencja zadań. Więcej podać nie mogę.

To ja powiem, że to po prostu będzie kolejny tzw. "random quest"(Taki jak ten wielkanocny i bożonarodzeniowy) - Święto Dziękczynienia :D Tylko, że w przeciwieństwie do tamtych ten prawdopodobnie będzie bardziej rozbudowany.
PS Święto Dziękczynienia przypada w tym roku na 24 listopada :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam pytanie bo.Liczyłem ,że wraz z kolejną aktualizacją wyjdzie świat 11.Czy jest on wogóle w planach.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jezeli by tak było to mielibysmy 22 swiaty i 23 za chwile
 

DeletedUser

Gość
Gość
Aha.A, jest jakieś ograniczenie liczby graczy na serw??
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam pytanie bo.Liczyłem ,że wraz z kolejną aktualizacją wyjdzie świat 11.Czy jest on wogóle w planach.

O ile się orientuję, to s10 ruszył jakieś 2 miesiące temu. Czy naprawdę jest koniecznie wprowadzenie s11? Jak zerkam na to, co dzieje się na s9 czy 10, jakie tam są pustki, to myślę, że s11 powinien zostać wprowadzony dopiero w 2 połowie 2010 r.
 

DeletedUser6197

Gość
Gość
Niech ktoś się zacznie modlić, aby tego nie wprowadzili!
Te zmiany zniszczą całkowicie główną przyjemność grania w Westa. Mianowicie walki fortowe stracą sens...



W takim razie cienko coś ci agresorzy się starali.
Dzieła koalicji na s10 w której jestem:

128 atakujących zaatakowało fort. 128 obrońców broniło.
Poległo 78 atakujących. Poległo 128 obrońców.
Fort zdobyty.

128 atakujących zaatakowało fort. 128 obrońców broniło.
Poległo 62 atakujących. Poległo 128 obrońców.
Fort zdobyty.

To było piękne do tej pory w tej grze. Tak wielu ludzi musiało się zgrać, aby pokonać obrońców. Trzeba było taktyki i doskonałego wykonania, aby się powiodło.
Twórcy gry chcą to wszystko zniszczyć. Lepiej promować niemoty, które teraz jakimś cudem będą zdobywać liczebnością forty... Żenada.

Zgranie w obronie jest tysiąc razy trudniejsze. Nie wystarczy stać bezmyślnie na murach. Przy większej liczbie zgranych agresorów ktoś słusznie tam wyżej napisał. Forty będą zmieniać właściciela co dwa dni.

Dlatego apeluję:

JEŻELI MACIE JAKIEŚ POJĘCIE O FORTACH I TA ANKIETA W INNYM TEMACIE MOŻE MIEĆ JAKIŚ WPŁYW NA WPROWADZENIE ZMIAN TO ZAGŁOSUJCIE NA:
ZŁA
Dobrze mówisz ziomek, niech już zmieniają te mapy, bo to niby bardziej realistyczne, ale szanse powinny być wyrównane. A niech se zmieniają limit graczy na mniejsze, ale po co od razu te niewyrównane szanse? Dobra koalicja zaatakuje jakąś małą koalicję która znajduje się na zadupiu i taka mała koalicja nie da rady obronić fortu, nie oszukujmy się. Może i przy takich dwóch dobrych koalicjach ma to jakiś sens, ale...

Co do ankiety to trzeba by założyć ją na forum bety, tutaj nic nie wskórasz, szczególnie iż polscy opiekunowie gry nie mają z aktualizacjami zbyt wiele wspólnego, no może prócz wysyłania Niemcom nowych propozycji, ale to chyba by było na tyle.

Inne nowinki mi osobiście pasują, ale te forty...

Aha, czy miałby jeszcze sens robienia ankiety na forum bety, niby za dwa dni update, ale może coś się da z tego wykrzesać.
 

DeletedUser

Gość
Gość
znalazłem to na niemieckim The West, niby mały błąd ale przeszkadza
 
Status
Zamknięty.
Do góry