Dyplomacja (z opracowaniem graficznym)

  • Rozpoczynający wątek bukimi
  • Data rozpoczęcia

Wprowadzić dyplomację?

  • TAK (lub tak z poprawkami - wpisz się)

    Głosy: 210 98,1%
  • NIE (dobrze jeśli napiszesz co się nie podoba w samym pomyśle)

    Głosy: 4 1,9%

  • W sumie głosujących
    214
Status
Zamknięty.
Pomysł genialny ale jestem za tym żeby hotel nie dotyczył poszukiwacza(nie dlatego że nim gram) bowiem poszukiwacze niestosują taktyki walka-hotel-walka-hotel-walka-hotel itd. więc ich korzyść powinna tyczyć się wojen a wśród sojuszniczych miast powinny być niższe ceny.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł genialny ale jestem za tym żeby hotel nie dotyczył poszukiwacza(nie dlatego że nim gram) bowiem poszukiwacze niestosują taktyki walka-hotel-walka-hotel-walka-hotel itd. więc ich korzyść powinna tyczyć się wojen a wśród sojuszniczych miast powinny być niższe ceny.

Gadacie bzdury o tym jak poszukiwacze przygód by byli pokrzywdzeni tą zmianą.

Już piszę dlaczego

1) Jeśli jesteś typowym poszukiwaczem przygód bez miasta a w związku z tym musisz cały czas korzystać z umiejętności klasowej "nocleg za darmo" to jednocześnie nie masz nic wspólnego z dyplomacją! Brak miasta = brak wojen = śpisz gdzie chcesz.

2) Jeśli należysz do miasta które ma inne miasto na liście wrogów to po co do niego idziesz? Bić się czy spać? Pewnie bić się więc spać przejdź się do miasta obok.

3) To że ktoś akurat jest poszukiwaczem przygód i nie korzysta z tej taktyki nie oznacza że inni z niej nie korzystają. Jeśli każda klasa postaci będzie miała to samo ograniczenie to będzie sprawiedliwie i każdy będzie musiał dostosować swoją taktykę ataków. W innym wypadku zdecydowanie podniesie się "siłę" klasy poszukiwacz przygód w walce.

Dużo osób proponuje rabat. Może w sumie być 25% rabat od ceny zewnętrznej. (w sumie może być też 50% - w zależności jak zdecydują ewentualnie administratorzy)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Gadacie bzdury o tym jak poszukiwacze przygód by byli pokrzywdzeni tą zmianą.

Już piszę dlaczego

1) Jeśli jesteś typowym poszukiwaczem przygód bez miasta a w związku z tym musisz cały czas korzystać z umiejętności klasowej "nocleg za darmo" to jednocześnie nie masz nic wspólnego z dyplomacją! Brak miasta = brak wojen = śpisz gdzie chcesz.

2) Jeśli należysz do miasta które ma inne miasto na liście wrogów to po co do niego idziesz? Bić się czy spać? Pewnie bić się więc spać przejdź się do miasta obok.

3) To że ktoś akurat jest poszukiwaczem przygód i nie korzysta z tej taktyki nie oznacza że inni z niej nie korzystają. Jeśli każda klasa postaci będzie miała to samo ograniczenie to będzie sprawiedliwie i każdy będzie musiał dostosować swoją taktykę ataków. W innym wypadku zdecydowanie podniesie się "siłę" klasy poszukiwacz przygód w walce.

Dużo osób proponuje rabat. Może w sumie być 25% rabat od ceny zewnętrznej. (w sumie może być też 50% - w zależności jak zdecydują ewentualnie administratorzy)

Racja. Prawdziwy poszukiwacz jest bez miasta, bo po co, nie walczy czyli oni go biją, a spać może i tak i tak. Czy hotel jest na 2 czy na 5 lvl to nie robi jak nie masz miasta, bo cię nie atakują i nie musisz żyć regenerować. Przez noc i tak będziesz miał całą energię.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Jeszcze czekam, może się Onufry wypowie ;)

Najlepiej chyba będzie zrobić "gwiazdkę" przy obecnej wersji i napisać, że wersja alternatywna to ta kompromisowa, czyli taka jaką zaproponował Misiekb72. Zdecyduje sobie ten, kto będzie ewentualnie wprowadzał pomysł w życie i cześć.

Jeżeli chodzi o rabat to IMHO jakiś mały, ale wtedy ograniczenie czasowe jakieś w zawieraniu nowych sojuszy (coś jak przy zmianie miast), bo będą sztuczne, chwilowe sojusze.
 

DeletedUser

Gość
Gość
W sumie jak tak teraz patrze na tą mapkę (może mam zły dzień?) to nie za bardzo widzę ten pomarańczowy, może lepiej byłby czarny?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Najlepiej chyba będzie zrobić "gwiazdkę" przy obecnej wersji i napisać, że wersja alternatywna to ta kompromisowa, czyli taka jaką zaproponował Misiekb72. Zdecyduje sobie ten, kto będzie ewentualnie wprowadzał pomysł w życie i cześć.

Jeżeli chodzi o rabat to IMHO jakiś mały, ale wtedy ograniczenie czasowe jakieś w zawieraniu nowych sojuszy (coś jak przy zmianie miast), bo będą sztuczne, chwilowe sojusze.

OK, wprowadziłem kilka poprawek do propozycji.

Dodałem również wersję alternatywną odnośnie blokowania hoteli dla przeciwników.

Poprawki zaznaczone są pogrubieniem. Zapraszam na 1szą stronę, 1szy post żeby się z nimi ewentualnie zapoznać...

Jeszcze nie zdecydowałem co z mapką więc jej nie ma w propozycji...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim pomysłem jest to aby atakujacy mogli spać w naszy mieście ale kosztpwało by to ich 3 razy więcej niż zwykle (zawadiacy nie kieli by żadnych bonusów iteż misieli by płacić 3razy więcej) A zgoda lub odrzucenie p-ropozycji sojusz mogła by być zaznaczona jak na dołaczenie do miasta. Niepasuje mi ogranieczenie ilości spojuszów i wrogów jest to bezsensu!!!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim pomysłem jest to aby atakujacy mogli spać w naszy mieście ale kosztpwało by to ich 3 razy więcej niż zwykle (zawadiacy nie kieli by żadnych bonusów iteż misieli by płacić 3razy więcej) A zgoda lub odrzucenie p-ropozycji sojusz mogła by być zaznaczona jak na dołaczenie do miasta. Niepasuje mi ogranieczenie ilości spojuszów i wrogów jest to bezsensu!!!

Może po polsku, a nie po polskiemu?
aha, i jaka lamka zaznaczyła ,,nie":)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pobawiłem się trochę Błotoszopem, oto efekty:

mapa1_kopia.png


Wg mnie oba miasta są widoczne... Wrogie trochę mniej, ale jakoś nie mogłem znaleźć lepszego koloru ;) Co o tym sądzicie?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pobawiłem się trochę Błotoszopem, oto efekty:

mapa1_kopia.png


Wg mnie oba miasta są widoczne... Wrogie trochę mniej, ale jakoś nie mogłem znaleźć lepszego koloru ;) Co o tym sądzicie?

W sumie może być.

Chociaż nie upieram się nad tym żeby była mapka.
Sam już mam pomysł jak oznaczyć miasta ale to jak zrobię to wstawię :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Myślę, że możesz dodać mapkę do pierwszego postu. Nadmiar screenów jeszcze nikomu nie zaszkodził.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kolejna aktualizacja:

Dodałem minimapkę do 1szego postu oraz moją popozycję oznaczenia sojuszników i wrogów na mapie.

Zapraszam na początek tematu oraz do pisania komentarzy :)
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Po dodanych usprawnieniach jeszcze bardziej mi się podoba :). Rzeczywiście rozwiązanie braku możliwości spania we wrogim mieście przez 30min. od ostatniego napadu wydaje się być dobre. Także minimalna długość sojuszu (1 tydzień) jest odpowiednim ograniczeniem przeciwko przyjaźniom na "5 min.".

Mam tylko jedno zastrzeżenie co do oznaczenia. Sądzę, że gdyby wyglądałoby to tak jak poniżej byłoby lepiej. Tu screen'y:

Wrogie miasto
18939279mk0.jpg


Sojusznik:
97487315zn8.jpg


Tyle ode mnie (narazie) :D.

P.S. Screen'y miast zaczerpnięte z FAQ.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Po dodanych usprawnieniach jeszcze bardziej mi się podoba :). Rzeczywiście rozwiązanie braku możliwości spania we wrogim mieście przez 30min. od ostatniego napadu wydaje się być dobre. Także minimalna długość sojuszu (1 tydzień) jest odpowiednim ograniczeniem przeciwko przyjaźniom na "5 min.".

Mam tylko jedno zastrzeżenie co do oznaczenia. Sądzę, że gdyby wyglądałoby to tak jak poniżej byłoby lepiej. Tu screen'y:

Wrogie miasto
18939279mk0.jpg


Sojusznik:
97487315zn8.jpg


Tyle ode mnie (narazie) :D.

P.S. Screen'y miast zaczerpnięte z FAQ.

Popieram tak wygląda lepiej. Taka drobna kosmetyczna zmiana.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Popieram tak wygląda lepiej. Taka drobna kosmetyczna zmiana.

Czyli zamiast paska koloru nazwa miasta ma być zielona lub czerwona?

Neutralne = biała
Sojusz = zielona
Wróg = czerwona

Tak?

Moim zdaniem pasek czerwieni lub zieleni były zdecydowanie bardziej widoczny a o to mi chodziło...

Zrobiłem symulację jak by to wyglądało na przykładowym mieście:
wojna:
ozn2alt.jpg

sojusz:
ozn1alt.jpg

neutralne:
ozn1alt2.jpg


Moim zdaniem za mało wyraźne to jest :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Bukimi zrób to jak uważasz za słuszne, mi się po prostu tamto bardziej podobało.
 

DeletedUser

Gość
Gość
wow...jestem pod wrażeniem,śwetna oprawa graficzna....w połączeniu ze strzelaninami między miastmi......super
 
Status
Zamknięty.
Do góry