[dyskusja] Formuła 1

  • Rozpoczynający wątek leworwelowiec
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
niestety kolejny nudny wyścig(no może poza problemami Vettela)...zakaz tankowania miał uatrakcyjnić zawody, a po pierwszym wyścigu zanosi sie na to, że nic ciekawego to nie wniesie. W moim odczuciu np. Moto GP czy inne serie wyścigowe bija F1 o głowe. No nic miejmy nadzieje że w następnych wyścigach bedzie sie więcej działo ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
No i co ze zmiana kół..... 4 sek, to jest nic . Prawie wszyscy zawodnicy mieli taki sam czas w pit stopach ..... Dzieki temu atrakcyjnosc miala wzrosnac a tylko spada....
 

DeletedUser

Gość
Gość
No właśnie, nawet efektownej kraksy nie było ;P
Jakie macie typy na mistrza świata? Ja bym już teraz dał 95% szans Alonso. Jest świetnym kierowcą i ma świetny bolid, myślę, że to on wygra.
Przez zakaz tankowania wyścig jest bardziej sprawiedliwy i jest mniej niespodziewanych sytuacji, szczęście ma mniejszy wpływ na jazdę, co za tym idzie, wyścigi zapowiadają się naprawdę nudno ;P
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak Alonso widać że to będzie jego najlepszy sezon w karierze . Jest w Ferrari najlepszym zespole , patrzac na treningi jeszcze przed sezonem to byly one bardzo dobre . Ten Vettel moze mu zagrozic ale bolid chyba mu na to nie pzowoli . Nie przesadzajmy , to dopiero pierwszy wyscig . Zobaczymy jak bedzie po tych 3-4 wyscigach , kto bedzie liderem . Stawiam na Alonso .
 
Alonso, Vettel, Massa, Hamilton też się włączy w walkę o tytuł, o ile nie będzie robił głupich błędów.
 

DeletedUser

Gość
Gość
w walkę o tytuł włączyć się też może Schumi. miejmy nadzieję, że Albert Park będzie dla Kubicy bardziej szczęśliwe.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja jestem prawie pewny że mistrzem będzie Alonso, ale tuż za plecami będzie mu komplikował sprawę Vettel :D będzie ciekawie, a zanim Schumi się rozkręci i znajdzie w nowej technologii to minie połowa sezonu :p no i oczywiście Kubica, który mam nadzieję w nowym bolidzie będzie się ocierał o podium :)
 

DeletedUser182

Gość
Gość
No nuda niestety, zobaczymy jak to dalej będzie wyglądało. Zwróciliście uwagę, że ROS goniąc VET miał straty coś sekundę do VET a potem 1,2? Albo ja coś źle usłyszałem, albo komentatorzy pokićkali, albo Mercedes nie mógł dogonić popsutego RedBulla, albo się sam naprawił pod koniec :)
Tak czy owak, jak się VET nie będzie nic psuło to ma spore szanse wiele zdziałać. Niestety obawiam się że takie przypadki będą go częściej nękać. BUT coś kiepsko strasznie.
 

DeletedUser15126

Gość
Gość
A mi jest tylko szkoda Witalij'a Pietrova :D
Przecież on jechał na bardzo dobrej pozycji, i w boksie zgasł mu silnik, bodajże i zawieszenie mu padło...;/

Kubicy też mi jest szkoda, bo przez takich nieudaczników jak Sutil, Kubica nie mógł zdobyć nawet tego 1 punktu...:(
Jak mają problemy z prowadzeniem bolidu, niech nie jeżdżą :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
No i Kubica 2. :D Widzę, że to był bardzo dobry wyścig, szkoda, że nie oglądałem... Mam nadzieję, że w GP Malezji będzie jeszcze lepiej :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
no i prawidłowo. Webber znów popsuł wyścig, tym razem Hamiltonowi, który miał szanse nawet na 4 miejsce. szkoda trochę, bo Alonso miał kłopoty na początku, ale warto było wstawać;)
 
Wreszcie się coś działo. Ładnie się Kubica bronił. Hamilton odrabiał prawie po 2 sekundy na okrążeniu. Gdyby tak nie męczył opon to może by wskoczył nawet na 3/4 miejsce. No ale zonk z Webberem i dojechał na szóstym. Dobra taktyka Renaulta z tylko jedną zmianą opon, McLaren też dobrze z Buttonem - on pierwszy zmienił, rozgrzał i wyprzedzał ich jak żółwie, dzięki temu wygrał. No tyle moich wywodów - czekamy na Malezję.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wie ktoś, dlaczego prawie wszystkie rekordy torów pochodzą z 2004? Jakaś zmiana przepisów potem była?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hehe , czytam regularnie eurosport i czytałem to rano ;p
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Podczas czwartkowych sesji treningowych na ulicznym torze w Monte Carlo najszybszy był Alonso. Jednak zakłady na jego zwycięstwo przyjmowane są w stosunku 4:1. Ponownie faworytem jest Vettel (3:1). Szanse Kubicy wynoszą 15:1, podobnie jak Felipe Massy z Ferrari i Michaela Schumachera z Mercedes GP.

Wygra ten, komu nowe zespoły nie rozwalą bolidu podczas wyścigu i nie zajadą drogi w Q :p
Coś mi się zdaje że SC będzie miał roboty sporo w niedzielę :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Może by wrzucić bonusowe pytania do typerka:
-ile okrążeń bolidy przejadą za SC
-ile bolidów dojedzie do mety
-o ile okrążeń 'nowi' zostaną zdublowani :D
 
Może by wrzucić bonusowe pytania do typerka:
-ile okrążeń bolidy przejadą za SC
-ile bolidów dojedzie do mety
-o ile okrążeń 'nowi' zostaną zdublowani :D

To by było ciekawe, ale tak w środku sezonu? Ja jestem za.

Te rekordy z 2004 są dlatego, że wtedy mieli najmocniejsze silniki. Później skupili się na aerodynamice (owiewki, "królicze uszy" :D), a w 2009 wyprostowano wszystko (spojlery itp), zmniejszono obroty.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Może by wrzucić bonusowe pytania do typerka:
-ile okrążeń bolidy przejadą za SC
-ile bolidów dojedzie do mety
-o ile okrążeń 'nowi' zostaną zdublowani :D

Też jestem za ;P zawsze więcej pkt można zdobyć i w moim przypadku szansa na dogonienie kogokolwiek jest XD.
 
Status
Zamknięty.
Do góry