[dyskusja] Formuła 1

  • Rozpoczynający wątek leworwelowiec
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.
No to może jeszcze:
  • Kto będzie miał najszybszy czas w boksach w czasie wyścigu?
  • Kto będzie miał najszybsze okrążenie w wyścigu?
  • Kto awansuje o największą liczbę pozycji (miejsce w q, a miejsce w wyścigu)?
  • Który zespół zdobędzie najwięcej punktów w danym wyścigu?
Wiem, że trochę dużo pytań i liczenia, ale bardzo urozmaici obstawianie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak dla mnie może być (głupi ma szczęście) , ale nie wiem czy będzie im sie chciało sprawdzać.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Można do typerka dorzucić bonusowe pytania, to żaden problem.
tylko jaka punktacja dla poszczególnych pytań?
czy jakaś tolerancja błędu też by wchodziła w grę?
 
Kto będzie miał najszybszy czas w boksach w czasie wyścigu?
- Tutaj obstawiamy jednego kierowcę. Jeśli zgadniemy - 2 pkt., jeśli nie 0pkt.

Kto będzie miał najszybsze okrążenie w wyścigu?
- Tutaj obstawiamy jednego kierowcę. Jeśli zgadniemy - 1 pkt., jeśli nie 0pkt.

Kto awansuje o największą liczbę pozycji (miejsce w q, a miejsce w wyścigu)?
- Tutaj obstawiamy jednego kierowcę. Jeśli zgadniemy - 2 pkt., jeśli nie 0pkt.

Który zespół zdobędzie najwięcej punktów w danym wyścigu?
- Tutaj obstawiamy jeden zespół. Jeśli zgadniemy - 1 pkt., jeśli nie 0pkt.

Ile okrążeń bolidy przejadą za SC?
- Podajemy liczbę okrążeń. Jeśli trafimy - 3 pkt., pomyłka o 1okr. - 1pkt., większa pomyłka - 0pkt. Gdzie to sprawdzimy?

Ile bolidów dojedzie do mety?
- Podajemy liczbę bolidów. Jeśli trafimy - 3 pkt., pomyłka o 1 bolid - 1pkt., większa pomyłka - 0pkt.

O ile okrążeń 'nowi' zostaną zdublowani?
- Tutaj trzeba zgadnąć dokładną liczbę. Za to dostajemy 1pkt. Nie liczą się samochody, które są niesklasyfikowane.

Co Wy na to?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi się to podoba, od następnego wyścigu możemy coś takiego wprowadzić :) Nie wszystko naraz, bo tego by było za dużo, ale możemy zrobić tak: do każdego wyścigu będziemy dorzucali pytania bonusowe, za które łącznie będzie można zgarnąć 5 pkt. Co Wy na to?



:O Kubica trzeci trening wygrał! Chyba trochę zweryfikuję typy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Szkoda , że już wytypowałem , bo bym zmienił teraz.. Roberto będzie wysoko xp
 
Mi się to podoba, od następnego wyścigu możemy coś takiego wprowadzić :) Nie wszystko naraz, bo tego by było za dużo, ale możemy zrobić tak: do każdego wyścigu będziemy dorzucali pytania bonusowe, za które łącznie będzie można zgarnąć 5 pkt. Co Wy na to?



:O Kubica trzeci trening wygrał! Chyba trochę zweryfikuję typy :)

OK. To napiszcie dokładnie co wprowadzacie w tamtym wątku.

Aha: Leworwelowiec, powinieneś mieć 7, a nie 6 pkt. :D

Wyścig był dość ciekawy, wiadomo było że SC wiedzie na tor nie raz, Kubica mógł startować z trzeciego pola, to może by wziął Vettela(trochę nie sprawiedliwe, bo nie miał szans zajechać Vettela). Podobało mi się jak Schumacher na ostatnim kółku wziął Alonso :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Gość
Gość
Nie warto wprowadzać zbyt dużo dodatków do typerka, za to można dodać punkt: Kto zdobędzie Pole Position?

Wyścig ciekawy, świetna jazda Alonso, no i "fajne" zderzenie na jednym z ostatnich kółek ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
No, wreszcie nie jestem pierwszy ;) Alonso chyba największym farciarzem wyścigu, startując z pit lane dojechał 7.(a powinien być 6., tylko się frajersko dał wyprzedzić MSC na ostatnim zakręcie), SC na torze 4 razy, fajna kraksa w końcówce, nowi tak bardzo nie namieszali, no i Kubica na podium, ogólnie fajnie :D



Edit.
Michael Schumacher (Mercedes GP-Petronas), który w wyścigu o Grand Prix Monaco zajął 6. miejsce, otrzymał od zespołu sędziów sportowych karę 20 s za nieregulaminowe wyprzedzenie Fernando Alonso na ostatnim zakręcie przed metą. Zepchnęło go to na 12. miejsce.
No dobra, cofam tego frajera ;P

Moje propozycje bonusów na GP Turcji:
-pole position za 2pk.
-najszybsze kółko za 1 pkt.
-zwycięzca drużynowy(największea suma pkt. kierowców jednego teamu) za 1 pkt.
-ilość zawodników na mecie 1 pkt. za trafienie lub pomyłkę o 1 kierowcę

Może być?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Moje propozycje bonusów na GP Turcji:
-pole position za 2pk.
-najszybsze kółko za 1 pkt.
-zwycięzca drużynowy(największea suma pkt. kierowców jednego teamu) za 1 pkt.
-ilość zawodników na mecie 1 pkt. za trafienie lub pomyłkę o 1 kierowcę

Może być?

Pole position też za 1 pkt., żeby równo było.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zwiększ możliwość pomyłki w czwartym dodatku, 1 to za mało.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wypadek Webbera był podobny do kraksy Kubicy w Kanadzie dwa lata temu.
 

DeletedUser5501

Gość
Gość
mic222 napisał:
Wypadek Webbera był podobny do kraksy Kubicy w Kanadzie dwa lata temu.

Skąd takie porównanie? Kubica walnął w betonową ścianę, a Webbera podbiło. Kubica miał złamaną nogę i inne obrażenia, a Webber sam wyszedł.. Nie porównywałbym tego.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim zdaniem wypadek był podobny, obydwaj zachaczyli o tył jadącego przed nimi samochodu, przekoziołkowali w powietrzu itd. Obrażeń nie brałem pod uwagę.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Wyjście z progu porównywalne. KUB dalej zaleciał, za to WEB ładniej lądował :)
 

DeletedUser5501

Gość
Gość
Robert miał w plecy wiatr, a Webber pod koła ;D
 
Skąd takie porównanie? Kubica walnął w betonową ścianę, a Webbera podbiło. Kubica miał złamaną nogę i inne obrażenia, a Webber sam wyszedł.. Nie porównywałbym tego.

Kubica kostkę skręcił, bo mógł chodzić, tylko lekko utykał, ale nie pozwolili mu w kolejnym wyścigu jechać. Podobne było to, że obaj wyprzedzali, Kubica bardziej na koło wjechał i robił "boczne" koziołki, a Webber w przód :p
 

DeletedUser11019

Gość
Gość
Wypadek Webbera z Heikkim spowodował, iż były dość duże przetasowania w stawce. Najwięcej straciło Ferrari. Przyczyną było oczywiście zbyt późne przyjęcie kierowców na pit-stop. Niestety nasz rodak miał szanse na podium gdyby nie komplikacje które zaszły w boksach. Tytuł bohatera wyścigu o GP Europy można przypisać Kobayashi'emu. Dzięki dobrej strategi Saubera i świetnej jeździe japońskiego kierowcy(wyprzedzenie Alonso i Buemi'ego)zdobyli wczoraj bardzo dobre 7 miejsce.

Najbardziej zdenerwowało mnie to iż Hamilton nie stracił żadnej pozycji podczas odbywania kary. Widać że FIA i McLaren świetnie sobie wszystko wyliczyli, by ich "dziecko" i tak znalazło się na 2 pozycji :/
 
Status
Zamknięty.
Do góry