Ekstremalny koszt bitwy o fort

  • Rozpoczynający wątek Psiakrew
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
A czy gdzieś widać koszt bitwy czy dowiem się dopiero jak ją wywołam?
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Nie widać, można policzyć jedynie sprawdzając ile bitew jest 2h do tyłu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Witam

Nie powinno być tak, że nie mamy pojecia ile kosztuje wywołana bitwa.

A z drugiej strony widocznie nie jest to tak do końca jak mówicie...


Bitwa 1 o 00:30 (duży)
Bitwa 2 o 00:40 (mały)
Bitwa 3 o 03.20 (mały)

To czemu ta bitwa o 03:20 wyniosła koszt 1500$?

Wspomnę jeszcze o tym że po 22:30 również wywołane są dwie bitwy, co jedynie podaje nam że stawki są resetowane co 24 godziny?

Każdy powinnien zapoznać się z taryfikatorem:))))
Prawda?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Nie widać, można policzyć jedynie sprawdzając ile bitew jest 2h do tyłu.

To bardzo duże uchybienie.
Szczególnie, że trzeba by też uwzględnić, jak długie przerwy były wcześniej, by wiedzieć o ile zdążyły już spaść te ceny...

Jak ktoś się chce zalogować i wywołać bitwę to ma najpierw siąść z kalkulatorem, czy mamy sobie śledzić każdą bitwę na forum miejskim i robić te kalkulacje??
 

DeletedUser

Gość
Gość
Przecież ten pomysł jest całkowicie poroniony ktoś kto go wymyślił musiał skoczyć na główkę do suchego basenu... fajnie że próbujecie coś zrobić z pozorowanymi bitwami ale to jest totalnie bez sensu... Przecież oczywistym jest, że dla większości graczy najrozsądniejsza pora na bitwę to pomiędzy 19:00 a 22:00 a ten pomysł ograniczy ilość bitew w tym czasie i to radykalnie. Dlaczego skoro jedna koalicja była pierwsza druga zupełnie z nią nie związana musi za przyjemność zabawy płacić więcej... zero sensu i logiki... Jeszcze bym zrozumiał, że to ograniczenie jest dla każdej koalicji oddzielnie ale dla całego servera ... to jest głupota, dla określenia której brak pojęć w słownik ludzi kulturalnych....

Proponuje zrobić petycję (sondę) w tej sprawie, ciekawe ilu osobom spodoba się to nowe rozwiązanie bo jestem święcie przekonany, że zdecydowana większość będzie mu przeciwnych.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja sie zdziwiłam czemu tak mało bitw wywołanych....

Co do tego przelicznika i mnożnika...

Nie zgadza się coś w tym

GODZINY wywołanych bitw
Nic przed
14:35
16:04
16:36
16:38
17:14
19:28
19:34
22:18 – jaki koszt będzie tej bitwy – jaki będzie mnożnik....

Proszę Admina o odpowiedź:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser628

Gość
Gość
Nie ma się o co spierać. Wiadomo, że zmiana uderzyła w "fejkerów" i zawsze pojawią się głosy niezadowolenia.

Onufry idea bardzo szczytna! rzeczywiście feki nie raz potrafiły obrzydzić walki fortowe. Pomijam fakt, że fejkowanie - zwane inaczej kontrowaniem niektórzy traktowali jako strategię.

Jednak mam prośbę czy dałoby się szepnąć "tam na górze" aby przelicznik był podwajany albo "poczwarzany" :gwizd: nawet, przy ataku wypowiadanym przez jeden sojusz w ciągu 2h?
Bo inaczej zniszczy to niektóre sojusze. szczególnie te które nie mają kasy w miastach. A uwierz mi ze jest takich sporo.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja sie zdziwiłam czemu tak mało bitw wywołanych....

Co do tego przelicznika i mnożnika...

Nie zgadza się coś w tym

GODZINY wywołanych bitw
Nic przed
14:35
16:04
16:36
16:38
17:14
19:28
19:34
22:18 – jaki koszt będzie tej bitwy – jaki będzie mnożnik....

Proszę Admina o odpowiedź:)

Słaba ta zagadka. Bitwa o 22:18 będzie miała mnożnik x1. Czyli będzie kosztowała normalnie.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
@up - no Fuv policzył :) Nawet liczyć nie trzeba.

Dla przykładu, aktywne światy bardziej:

(po 22:00 nie brałem pod uwagę nawet)
Blackfoot: 16:08(*1); 16:49(*2) || 18:40(*2), 18:43(*4), || 20:15(*4), 20:18(*8)
Cheyenne: 13:13(*1), 14:10(*2) || 18:46(*1); 18:52(*2) || 20:01(*4), 21:08(*2), 21:18(*4)

Da się? Da się. Jedna bitwa *8 a jakby poczekał 30minut niecałe to by miał *4
Przesadzacie trochę IMHO, albo liczycie coś nie tak i dlatego się Wam wydaje to takie straszne.

Wzór:
podwyższona cena = cena * 2^n
gdzie n to ilość bitew zaplanowanych 2 godziny do tyłu, przed tą, którą chcemy wywołać.
Doborze mówię (jakiś matematyk na sali? :p)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Onufry idea bardzo szczytna! rzeczywiście feki nie raz potrafiły obrzydzić walki fortowe. Pomijam fakt, że fejkowanie - zwane inaczej kontrowaniem niektórzy traktowali jako strategię.

Jednak mam prośbę czy dałoby się szepnąć "tam na górze" aby przelicznik był podwajany albo "poczwarzany" :gwizd: nawet, przy ataku wypowiadanym przez jeden sojusz w ciągu 2h?
Bo inaczej zniszczy to niektóre sojusze. szczególnie te które nie mają kasy w miastach. A uwierz mi ze jest takich sporo.

o właśnie. to jest dokładnie to, o co mi chodziło. fejki fejkami, ale ten mnożnik uderza głównie w pojedyńcze miasta i mniejsze koalicje. nie wszyscy grają w wielkich molochach po 400-500 osób.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zawsze myślałem że forty to obecnie główna dziedzina tej gry...

niestety kolejna już aktualizacja promuje pojedynki i utrudnia rozwój i zabawę fortowcom...

Co teraz pozostało fortowcom do roboty?
Przedtem można było zrobić sobie bitwe/sparing rano, w południe, wieczorem i koło północy.
Mały fort, bitwa obstawiona - nie żaden fejk.

A teraz?
Niech tylko ktoś pierwszy wypowie bitwę, to cała reszta może sobie popatrzeć. Ewentualnie iść zbierać jagody, bo fortowcy full hp za dobrych prac na expa nie mają, a nawet takie jak budowa posiadłości w niczym nie dorastają expowi z bitwy o fort.

Mam nadzieje że te przeliczniki się zmienią, albo chociaż będą oddzielne dla każdej koalicji - przecież po wprowadzeniu sojuszu rozróżnianie koalicji jest już możliwe.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Zawsze myślałem że forty to obecnie główna dziedzina tej gry...

niestety kolejna już aktualizacja promuje pojedynki i utrudnia rozwój i zabawę fortowcom...

Co teraz pozostało fortowcom do roboty?
Przedtem można było zrobić sobie bitwe/sparing rano, w południe, wieczorem i koło północy.
Mały fort, bitwa obstawiona - nie żaden fejk.

A teraz?
Niech tylko ktoś pierwszy wypowie bitwę, to cała reszta może sobie popatrzeć. Ewentualnie iść zbierać jagody, bo fortowcy full hp za dobrych prac na expa nie mają, a nawet takie jak budowa posiadłości w niczym nie dorastają expowi z bitwy o fort.

Mam nadzieje że te przeliczniki się zmienią, albo chociaż będą oddzielne dla każdej koalicji - przecież po wprowadzeniu sojuszu rozróżnianie koalicji jest już możliwe.

Proszę Cię bardzo, Arizona, masz dzisiaj (przed 24:00) na arizonie 6 fortów.
2 małe, 2 średnie, 2 duże. Mam nadzieję że znajdziesz coś dla siebie, rozrzut godzin zapewniło wprowadzenie mnożnika, więc na pewno znajdziesz pasującą Ci godzinę.

@ograniczenie na sojusz.
To nie ma sensu, co za problem zrobić sobie kilka miast poza sojuszem i z nich wypowiadać bitwy ? 4 miasta jednoosobowe poza sojuszem i jest 8 fejków, dochodząc zaledwie do mnożnika *2 w każdym mieście.
 

DeletedUser

Gość
Gość
fejki będą jeszcze fajniejsze bo ten co fejkuje kombinuje wypowiadam mały kumpel wali drugi czekamy 2h i w tym czasie dochodzimy do następnych maluchów i walimy następne 2
założenie fejkeży nie zapłacili (dużej kasy tańsze fejkowanie niż teraz po co wypowiadać 10 jak wystarczą 4 )a ci co chcieli mieć normalne bitwy płacą słono przy większej ilości koalicji niezły cyrk jak wtryni się jeszcze wolne miasteczko bo naciśnie ktoś mu na odcisk jeszcze lepiej dla fejkerów to jest przykład fejkowania jeżeli dobrze was wszystkich zrozumiałem jak to działa i większe koalicje mają problem brak bitew brak osób a wydaje się wam że zapłacenie za bitwę na większy fort dla dużych nie będzie problemem przy takich kosztach 12dni po dużym za 80k i bańka poszła małe nie wchodzą im w rachubę bo też potracą ludzi bo się wszyscy nie dostaną więc ktoś tam mówił że bańka to nie problem i miesiąc się przetrzyma i się wykruszą nie wykruszą się oni wydadzą stosunkowo mało na taką grą a na wypowiadanie po nich na miesiąc trzeba by liczyć z 3mln no chyba że wypowiadasz jak wszyscy śpią albo są w pracy czyżby to zachodziło prawie fejkiem bo bez składu pełnego ja to tak widzę nie wiem jak wy
a pamiętajcie jedno ten co fejkował żeby utrzymać forty lub zdobyć bo był za słaby szybko mu odbieraliście teraz szybko zwiększycie koszta tylko sobie
fejki były i będą tylko w innej postaci
tak samo jak bitwy fortowe były kiedyś i teraz też są ale czy takie same
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Sknocili sprawę a teraz będą jej bronić :D

Jestem ciekaw ile bitew rozegrali że znawcami są :D

Dzisiaj na s10 , poszły 2 maluchy po 19.00 godz dośc wcześnie mnożnik skoczył na *4 teraz żeby koalicja ta wieksza wywołała sobie bitwe o duży fort lub średniaka musi płacić 20k albo za duży 40k koło 22.00 :D

Teraz wystarczy jak powyżej gracz napisał i ja pisałem że mniejsze koalicje lub wolne miasteczka wywołają bitwe o 20.00 o maluchy a wieksze koalicje żeby powalczyć na dużych musza bulić pełno kasy lub w nocy siedzieć i walczyć.

Zniszczycie bitwy i wszystko się sypnie ,TW trzymają forty, jeszcze przyda się zrobić 2 kolejne nowe światy i na starych góra 20 onlinów na bitwach będzie.


Wystarczyło ankiete zrobić żeby gracze się wypowiedzieli ktorzy wywołują bitwy chodzą na nie.

Teraz ułatwiliście fejkowanie, jak idzie fejk to gracz albo oleje fort albo pójdzie sobie na inną bitwe, a przeważnie każdy się domysla że to fejk, a teraz co ma zrobić ?? Płaci 4 razy więcej żeby sobie w normalny sposób powalczyć.

Dno i jeszcze raz dno, jestem ciekaw czy osoby które na to wpadły choć rozegrały 100 bitew.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Sknocili sprawę a teraz będą jej bronić :D

FYI to nie my (ja, TWT ani nikt z administracji) "knociliśmy sprawę" jak to ująłeś.
W zaufaniu Ci nawet powiem, że takich możliwości aby sobie wprowadzać zmiany w grze, to my nie mamy. Zdziwiony? Jak więc widzisz, nie mamy interesu bronić czegoś, czego nie "knociliśmy".

Dno i jeszcze raz dno, jestem ciekaw czy osoby które na to wpadły choć rozegrały 100 bitew.

Ciężko powiedzieć. Dlaczego ciężko? Patrz wyżej.

Teraz wystarczy jak powyżej gracz napisał i ja pisałem że mniejsze koalicje lub wolne miasteczka wywołają bitwe o 20.00 o maluchy a wieksze koalicje żeby powalczyć na dużych musza bulić pełno kasy lub w nocy siedzieć i walczyć.

Masz przykłady liczbowe wyżej. Jeżeli uważasz, że 20K/40K to duży koszty (dla dużej koalicji) to faktycznie problem jest.

W jednym Ci rację muszę przyznać, bo aż sobie z ciekawości sprawdziłem. Mam mało rozegranych bitew, więc się nie powinienem wypowiadać.
Już się zamykam zatem :)
EOT.
 

DeletedUser

Gość
Gość
...
Masz przykłady liczbowe wyżej. Jeżeli uważasz, że 20K/40K to duży koszty (dla dużej koalicji) to faktycznie problem jest.

20K/40K dla dużej koalicji to może i nie dużo ale przecież bitwami bawią się również małe i dla nich tyle kasy to spory wydatek ... ta aktualizacja nie uderza w "fejkowców", jak ktoś już wcześniej wspomniał to wręcz ułatwia w pewnych przypadkach taką zabawę, ta aktualizacja bije głównie w małe koalicje i koalicje fortowe...
Onufry mam prośbę, zrób sondę na forum taką jak kiedyś była w sprawie "orków"czyli z powiadomieniem o sondzie w grze tak aby jak najwięcej osób zagłosowało... myślę że mając wyniki takiej sondy można by się spokojnie zwrócić do projektantów tej gry o zmianę tego poronionego pomysłu przynajmniej na polskich światach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16467

Gość
Gość
Masz przykłady liczbowe wyżej. Jeżeli uważasz, że 20K/40K to duży koszty (dla dużej koalicji) to faktycznie problem jest.


Nie chodzi o sumy dokładnie o logike której zabrakło twórcom w tej zmianie.

Czemu jedni mają płacić więcej od drugich ?? Czemu muszą czekać 2h żeby zapłacić normalną cenę ??

To ja jako dowódca powinienem sobie wybrac godz odpowiednią dla mojej koalicji i wywołac po normalnej cenie a nie malutkie miasteczko któremu zachciało sie wywołać bitwe.

Bitwe przeważnie są o 20.00-22.00 te najlepsze, wystarczy że jakieś dziecko wywoła sobie bitwe mając w miescie 3 graczy o 20.00 to mi zostaje wywołac bitwe o 22.00 modlić sie przy tym żeby ktoś inny nie wywołał kolejnego malucha, albo zacisnę zęby i zapłącę 2 razy więcej za bitwe żeby powalczyć na dużym forcie lub na średnim .

Gdzie tu logika ?? To gorsze niż fejki bo narażają miasta na wydawanie większych sum za bitwe, a wczęsniej wystarczyło olac bitwe i już :D

Myle się czy nie ??



Ja 275, z czego wygranych 215. Ale dla Ciebie to zapewne i tak za mało, nie?

No ja 2 razy więcej i to na jednym świecie :D

Dziwie sie ze tobie ta zmiana sie podoba no chyba że twoja koalicja walczy tylko na maluchach i dla was 8k to żaden wydatek ale są koalicje które chcą o normalnej porze powalczyć na dużych :D A zdziwisz sie że na niektórych światach są więcej niż 2 koalicje i teraz weź im wytłumacz dlaczego niektóre z nich muszą bulić więcej od innych :D

To ja sobie na s10 popsuje forty będę wywalać od 19.00 maluchy co godz swoje sparingi takie a inne koalicje które by chciały powalczyć sobie między sobą będą bulić 2 razy więcej kasy a nawet 4 razy więcej , sama przyjemnośc gry dla nich :D ja starce góra 10k a oni chąc walczyć na średniakach lub dużych od 20-40k

Widzisz tą różnice w kogo uderza ta zmiana najbardziej ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13109

Gość
Gość
Dziś jeden sojusz wypowiedział nam bitwę przed 16 (Legiony na s.12). Fort straciliśmy ale... chciałem odbić fort i
są już bitwy na jutro o 19:12, 20:05, 20:30,21:09
Aktualnie przelicznik mam *8. Duży fort - 80000$.
Stać nas ale w takim tępie to za miesiąc będziemy bitwy organizować raz w tygodniu.
Żadna z wcześniejszych bitwe nas nie dotyczy. Chyba zaczniemy faktycznie wypowiadać bitwy 3xmały po 19. Wtedy nikt nas nie będzie atakował.
Jak początkowo z nadzieją powitałem zmianę, tak teraz uważam ten pomysł za zupełnie chybiony.
Może by ktoś tak wprowadził ograniczenia dotyczące zbalansowania ekip, a nie blokować rozgrywkę w rozsądnych godzinach.

A może wprowadzono to, ponieważ gra coraz więcej waży i coraz słabiej się z tym serwery wyrabiają. W ten sposób w okresie szczytu ogranicza się ruch.
Będzie teraz można otworzyć 10 światów w ciągu roku. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21789

Gość
Gość
Nie ma się o co spierać. Wiadomo, że zmiana uderzyła w "fejkerów" i zawsze pojawią się głosy niezadowolenia.

Moze i w fejkerow, ale ja sadze inaczej NIEMCY wprowadzili nowa aktualke "zbieranie pomidorow" i zeby ludzie zajeli sie tym dowalili ceny na forty te glowa mala, szkoda ze odrazu za brylki nie zrobili tych fortow !!! Paranoja.
 
Status
Zamknięty.
Do góry