Jaka klasa postaci jest najlepsza?

  • Rozpoczynający wątek CRonaldo11
  • Data rozpoczęcia

Jaka klasa najlepsza?

  • Poszukiwacz przygód

    Głosy: 67 34,2%
  • Zawadiaka

    Głosy: 51 26,0%
  • Robotnik

    Głosy: 17 8,7%
  • Żołnierz

    Głosy: 61 31,1%

  • W sumie głosujących
    196
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Chciałem się was zapytać, która klasa postaci jest wg was najlepsza? Myślałem o poszukiwaczu, ale zaczekam jeszcze na wasze wypowiedzi.
I mam jeszcze jedno pytanie o co chodzi z rzemiosłem?
 

DeletedUser

Gość
Gość
to co uwielbiam w tego typu grach to takie własnie madre pytania.. w każdym MMO i nawet tutaj jest to samo..
niektórzy nigdy nie zrozumieją, że nie ma czegoś takiego jak najlepsza klasa postaci..
 

DeletedUser

Gość
Gość
Do niedawna bylem pewien , ze najlepsza profesja to poszukiwacz. :ind:

Ale jak sie dowiedzialem , ze zolnierz na 120 poziomie ma 3 cechy wiecej , przeciwko 7 pkt zdolnosci wiecej poszukiwacza na tym samym poziomie to raczej jestem zdania ze to zolnierz prowadzi w rankingu profesji.

1. Ma na czysto 8 pkt zdolnosci przewagi nad PP.
Kazda cecha to 5 pkt, a 3 cechy daja 15 pkt zdolnosci, wiec gladko niweluja te 7 pkt PP.

2. Dodatek do taktyki , sporo pkt mozna na tym zaoszczedzic i dac je w jakas prace.

3. Super dodatki zyciowe - idealne dla fortowca !

Moim zdaniem raczej spokojnie mozna brac zolnierza , wbic jakis 20-30 lev i zaczac nim grac albo pojedynki-forty , albo prace-zadania.

:kak:

P.S. Jesli kiedys zrobie trzecia postac to bankowo zolnierza.

Ale oczywiscie najfajniejsza profesja to poszukiwacz przygod ::P:

Gra sie nim prosto i przyjemnie i jest to najlepsza postac jak ktos nie ma pojecia o grze i dopiero zaczyna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Tak jak koledzy (koleżanki) wyżej powiedzieli.
Nie ma najlepszej klasy postaci. Wszystko zależy od stylu grania.
Na wstępie bym Ci odradzał zawadiake (w pojedynkach wypiera ich żołnierz,co najwyżej ich krytyki). Za to radziłbym PP (poszukiwacza). Podobno wadą jest to że ma "słabą" umiejkę ale bardzo szybko zbiera kasę ldatego szybko można robić resskile i zbierać eq. Podobno jest też dobry w poszukiwaniu kluczyka.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A co ma wspólnego klasa postaci z ilością kasy jaką zarabiamy? Ewentualnie fakt, że ma bonus do szczęścia ale to zależy też od szczęścia gracza, jest to losowe i poszukiwacz może dropić mało wartościowe przedmioty i często a żołnierz raz na jakiś czas jakiś mocny unikat. Wg mnie żołnierz wymiata, za nim plasuje się poszukiwacz przygód, zawadiaka i robotnik. Chociaż robotnikiem nie grałem nigdy (chyba, może kiedyś jak grałem). Żołnierz to oczywiście najlepszy pojedynkowicz. Taktyka, hp i poziom broni potrzebny do jej użycia mówi samo za siebie. Żołnierze górą! :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
A co ma wspólnego klasa postaci z ilością kasy jaką zarabiamy? Ewentualnie fakt, że ma bonus do szczęścia ale to zależy też od szczęścia gracza, jest to losowe i poszukiwacz może dropić mało wartościowe przedmioty i często a żołnierz raz na jakiś czas jakiś mocny unikat.

Szansa na znalezienie produktu podczas pracy wzrasta o 10%.
Szansa na znalezienie przedmiotów podczas pracy wzrasta o 10%.
Możesz spać bezpłatnie w obcym hotelu do jego 2 poziomu.

Te 3 cechy są związane z pieniędzmi. Inne klasy mają mniej bonusów związanych z pieniędzmi. Może i niewiele ale jak mam PP na arizonie zrobiony pod SM (trochę za wcześnie ale trudno) to mam obecnie 33k (w banku dla jasności) a na blackfoocie pod siłę (no trochę w HP) i tam mam 16k (też w banku). Różnica 2x większa. Ale to dopiero pod koniec się przydaje kiedy naprawdę zbiera się $.
Edit/ Zapomniałem dopisać, na blackfoocie robię na przemian, wydobycie srebra i karczowanie lasu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czlowieku o czym ty mowisz ? o_O

To ze hotel jest darmowy do 2 poziomu to imponuje 10 levelovi.

Licza sie konkrety. A zolnierz ma same konkrety ! pif paf

Ja troszke zaluje ze drugiej postaci nie zrobilem zolnierzem, no ale wydawalo mi sie wtedy , ze PP rzadzi.

Jesli kiedys bedzie mi sie bardzo nudzic to zrobie trzecia postac wojaka.

Ale to bedzie mi sie musialo wyjatkowo nudzic, bo juz granie dwoma postaciami jest mozolne [ na dluzsza mete rzecz jasna ].
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Czlowieku o czym ty mowisz ? o_O

To ze hotel jest darmowy do 2 poziomu to imponuje 10 levelovi.

Licza sie konkrety. A zolnierz ma same konkrety ! pif paf

Przyznam że z tym hotelem masz lekką rację.
Ale popatrzmy na to z innej strony. PP jest niezależny ponieważ może "żyć" bez miasta-zero podatków, zero pojedynków (gdy zakładamy że PP nie jest pojedynkowiczem) i zero banków (te 4% przy wpłatach) no i ten hotel. Teraz policzmy ten hotel.
2 gwiazdkowy = 40$.
Teraz gracz grający regularnie śpi 2x dziennie. Czyli wydaje 80$ dziennie.
Tygodniowo grając inną klasą postaci (bez miasta a bez miasta jest troszkę lepiej ze względu na pojedynki) płacimy 560$.
No dobra, trochę śmieszna suma...
Ale ważne że za free::D:
 

DeletedUser

Gość
Gość
bob najlepszy , malutkie opłaty bankowe , bonus expa z prac , bonus na fortach
 

DeletedUser

Gość
Gość
Szansa na znalezienie produktu podczas pracy wzrasta o 10%.
Szansa na znalezienie przedmiotów podczas pracy wzrasta o 10%.
Możesz spać bezpłatnie w obcym hotelu do jego 2 poziomu.

Te 3 cechy są związane z pieniędzmi. Inne klasy mają mniej bonusów związanych z pieniędzmi. Może i niewiele ale jak mam PP na arizonie zrobiony pod SM (trochę za wcześnie ale trudno) to mam obecnie 33k (w banku dla jasności) a na blackfoocie pod siłę (no trochę w HP) i tam mam 16k (też w banku). Różnica 2x większa. Ale to dopiero pod koniec się przydaje kiedy naprawdę zbiera się $.
Edit/ Zapomniałem dopisać, na blackfoocie robię na przemian, wydobycie srebra i karczowanie lasu.

Ja na BF mam duuużo więcej kasy niż ty tym pp. Żołnierzem...
 

DeletedUser24534

Gość
Gość
Żołnierz to oczywiście najlepszy pojedynkowicz. Taktyka, hp i poziom broni potrzebny do jej użycia mówi samo za siebie. Żołnierze górą!

Bzdura totalna :nie:
Na BF grałem żołnierzem (nie było jeszcze wtedy bonusu zawadiaki "15 minut bez marszu") , na początku wszystko ładnie pięknie ale jak zacząłem grać zawadiaką na Dakocie i porównałem te 2 klasy to zawadiaka wymiata ::):

Na obu światach grałem strzelcem i wtedy bonus żołnierza do hp niewiele daje...


Może żołnierz pod taktykę jest niepokonany ale w ataku dostaje...
Poczekamy na aktualkę, w mapie drogowej napisali, że będę większe bonusy postaci ::):
 

DeletedUser

Gość
Gość
Żołnierz jest najlepszy pod forty.

Niemniej jeśli chcemy postaci pod pojedynki to żołnierz nie przebije na pewno zawadiaki - motywacja leci baaardzo szybko, a bonus do taktyki nie przydaje się bo zawadiaka atakuje a nie się broni (mało kto atakuje rozwiniętego pojedynkowicza chyba że jeszcze lepszy ze znacznie wyższym poziomem).

Do budowania miasta i potem ew. pod ew. reskill do obrońcy fortowego najlepeij nadaje się robotnik - w obronie na rozbudowanym forcie i na baszcie budowniczych nawet żołnierz go nie pobije. Poza tym z wykonywania prac expa niby tylko troszkę więcej jest ale potem się okazuje że to całkiem skoki levelowe daje.

A poszukiwacz to klasa najlepsza dla poczatkujących i grających lajtowo - zwłaszcza tych którzy nie chcą być atakowani (i oleją bycie członkiem miasta). Przyjemnie się gra i daje wszystkiego po trochu.

Także każda postać jest do czego innego - a postać do wszystkiego nie jest w niczym dobra (np żołnierz pod pojedynki :p). Chociaż oczywiście zrobic można i zawsze się będzie od kogoś lepszym :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Motywację można nadrabiać papierosami. HP daje naprawdę dużo jeśli się pojedynkujesz dużo. Antyorka w obronie jadącego tych nędznych z/u i w ataku jadącego orków nie powstrzyma raczej nikt, przynajmniej teoretycznie. Jeśli grasz na BF i masz coś koło 80 lvl i pp wyższy niż 120 to możemy się sprawdzić. Ale jest haczyk, zrobiłem wczoraj reskil pod handel ;p. Taktyka jest kozacka, bo jeśli jesteś na charyźmie to możesz walczyć z typami po 300 zaskoczenia :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bzdura totalna :nie:
Na BF grałem żołnierzem (nie było jeszcze wtedy bonusu zawadiaki "15 minut bez marszu") , na początku wszystko ładnie pięknie ale jak zacząłem grać zawadiaką na Dakocie i porównałem te 2 klasy to zawadiaka wymiata ::):

Na obu światach grałem strzelcem i wtedy bonus żołnierza do hp niewiele daje...


Może żołnierz pod taktykę jest niepokonany ale w ataku dostaje...
Poczekamy na aktualkę, w mapie drogowej napisali, że będę większe bonusy postaci ::):

Tak się może wydawać, ale na dłuższą mete jako strzelec będziesz jeszcze narzekał że nie wziąłeś żołnierza, chyba że idziesz w O/R wtedy można być kimkolwiek,ale jeśli strzelec to wkrótce ci braknie tego bonusu do taktyki... ;)
 

DeletedUser24534

Gość
Gość
Arhol nie prawda ;)
Nie tęsknię za żołnierzem i nie jestem R/O ::): Aktualnie zaczynam jeszcze zdejmować z taktyki ;) Tak sobie spojrzałem na ranking i bez czapki byłem top 10 takty :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
nie ma najlepszej klasy każda jest w czymś dobra i słaba:
- Poszukiwacz do zadań i prac
- Zawadiaka do pojedynków i trochę do bitw o fort bo ma szansę na krytyka
- Robotnik do rozbudowy miasta
- Żołnież do bitw o fort
 

DeletedUser

Gość
Gość
Haha, jesteś pro. Z jakiej racji zawadiaka jest tylko trochę dobry do fortów(z premią naładujesz często więcej dmg niż żołnierz w 2 bitwach) a żołnierz nie jest dobry do pojedynków? ;]
 

DeletedUser

Gość
Gość
przecież to proste

klasa |zarobek i xp
___________|_________
poszukiwacz- zadania
żołnierz -forty
zawadiaka- pojedynki
robotnik-prace i budowanie
 

DeletedUser

Gość
Gość
żołnierz dobry do pojenkow i fortow
zawadiaka pojedynki
PP prace
Bob budowanie
 
Status
Zamknięty.
Do góry