kolej i tory

  • Rozpoczynający wątek Lesio1992
  • Data rozpoczęcia

Zy jest to dobry pomyśl.


  • W sumie głosujących
    102
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Mam taki pomysł:

Tory pomiędzy najbliższymi miastami.

Co by dawały?

Większą szybkość przemieszczania się tylko między połączonymi miastami. Jeżeli byłyby połączone dwa miasta pod rząd to do drugiego miasta również dostawało by się szybciej. Nie wpływałoby to na prędkość przy przechodzeniu do prac.
zwiększenie prędkości tylko między miastami.

dodatkowo dawałyby prace tj.:
  • rozkładanie torów
  • budowanie dworca
  • napad na pociąg
  • budowa mostów
  • karczowanie lasu
  • wycinka lasu
  • kamieniołom

Na jakiej zasadzie by działało?

NA POCZĄTKU

przy mieście pojawiałyby się prace:
Budowa dworca - jedna przy każdym mieście.
Rozkładanie torów - 5 prac, doprowadzały by tory do 5 najbliższych powstałych miast lub do miejsc na budowę (to można zmienić żeby wyłącznie do miast, nie miejsc na budowę)

PO WYBUDOWANIU DWORCA

pojawiałby się na w mieście budynek, który jeszcze dokładniej opisze później.

PO WYBUDOWANIU TORU

Po wybudowaniu jednego segmentu toru - 2/5 minut normalnej drogi pojawiałaby się następna praca - budowa toru

PRZESZKODY NA DRODZE

Jeżeli na drodze budowy pojawiałaby się przeszkoda w postaci:
  • góra
  • las
  • rzeka/jezioro

to pojawiałby się dodatkowe prace, odpowiednio:
  • kamieniołom
  • wycinka/karczowanie lasów
  • budowa mostów

NA KOŃCU

Gdy wszystkie prace zostałyby wykonane to pojawiałby się tor kolejowy na mapie, który dodawałby ww. prędkość w przemieszczaniu.

Pojawiałaby się praca - napad na pociąg, która by już nie znikała.

Dodatkowo w mieście pojawiałby się dodatkowy budynek - dworzec, na którym moglibyśmy wybrać do którego miasta chcemy jechać (oczywiście z nami połączonego). Tego budynku nie dałoby się rozbudowywać.

CZAS PRACY

Do wykonania każdego elementu potrzebny by był inne czas:

do budowy dworca [praca - budowa dworca] - 48h (2 dni ciągłej pracy)
do budowy segmentu toru [praca - rozkładanie torów] - 24h (1 dzień ciągłej pracy
do przejścia przez górę [praca - kamieniołom] - 24h (1 dzień ciągłej pracy)
do przejścia przez las [praca - wycinka lasów] - 24h (1 dzień ciągłej pracy)
do przejścia przez las [praca - karczowanie lasów] - 12h (1/2 dzień ciągłej pracy)
do przejścia przez rzekę [praca - budowa mostów] - 24h (1 dzień ciągłej pracy
do przejścia przez jezioro [praca - budowa mostów] - 72h (3 dni ciągłej pracy)
[praca - napad na pociąg] - do końca

Każdy kto spełnia wymagania mógłby pracować w danej pracy i pracowałby normalnie jak teraz ale przyczyniałby się do polepszenia jakości życia obywateli łączących się miast.

Jeżeli 12 obywateli pracowałby po 2h (nawet jednocześnie) to dawałby to oczywiście już 24h do budowy danego elementu.

Podsumowanie.

Tory zwiększałyby prędkość przemieszczania się.
Dawałby to nowe prace.
Większe urozmaicenie .
Dodatkowy fajowy budynek w mieście.
Większą realność gry.

UWAGA

Jeżeli stawiacie na nie w ankiecie to piszcie dlaczego.

Jeżeli macie wstawiać komentarze typu: "extra pomysł." Zarąbiste, przydałby się." to nie wstawiajcie.

Jeżeli głosujecie na dobre ale do poprawki ot najpierw przeczytajcie cały temat może już ktoś te poprawki naniósł, jezeli nie to napiszcie wase propozycje.

Mogę jeszcze dodać screeny mniej więcej jak by to mogło wyglądać.

dzięki za dotarcie do końca postu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3449

Gość
Gość
Dla mnie pomysl do poprawki.
Troszeczke za latwo mozna by miec prace napad na pociąg. Jesli miasto ma 30 czlonkow i sie zgraja to bardzo szybko mieli by tory i dobra prace.
Jesli 24 osoby pojda na budowe dworca na 2h to w ciagu 1 dnia mieli by juz dworzec. Mozna by powiekszyc czas potrzebny do rozbudowy.

Ale to tylko moja uwaga pozatym pomysl jest super,
I napisz moze jaki % do predkosci pomiedzy miastami dawaly by tory np. 50 % ???
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie pomysl do poprawki.
Troszeczke za latwo mozna by miec prace napad na pociąg. Jesli miasto ma 30 czlonkow i sie zgraja to bardzo szybko mieli by tory i dobra prace.
Jesli 24 osoby pojda na budowe dworca na 2h to w ciagu 1 dnia mieli by juz dworzec. Mozna by powiekszyc czas potrzebny do rozbudowy.

Ale to tylko moja uwaga pozatym pomysl jest super,
I napisz moze jaki % do predkosci pomiedzy miastami dawaly by tory np. 50 % ???

Może być 50% szybciej. Zapomniałem tego napisać

Hmm w takim razie może byłoby tylko 5% szans na to żeby dostać taką pracę po wybudowaniu toru. czyli 1 na 20 losowo wybranych połączeń miałby pracę, czyli 1 na 4 miasta. A czas wykonania wszystkich prac może być jeszcze wydłużony dwu- albo trzykrotnie. Albo jednych więcej innych mniej.
 

DeletedUser

Gość
Gość
marcinek 222 napisał:
a kiedy by mogło to powstać?

Zaraz po powstaniu miasta. Tylko zauwaz że prace tj. dworzec są bardzo zaawansowane więc i tak potrzebaby było doświadczonych gracze zeby to wykonać.
 

DeletedUser3449

Gość
Gość
a kiedy by mogło to powstać?

To moze powstac dopiero gdy pomysl zostanie zgloszony do niemcow i oni zdecyduja czy zrobic :rolleyes: . A zeby byl temat zgloszony musi byc ze szczegolami i wiekszoscia glosow pozytywnych i chyba zeby nie byl zbyt trudny do realizacji np. jak bym rozpisal sie na pare stron o tym zeby gre zmienic na 3D :pP tylko taki przyklad

Lesio ty napisales o tym kiedy bedzie na mapie a ja kiedy wejdzie w zycie :pP
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł

Taki sobie jest ten pomysł(znaczy się, że mi się nie podoba). Potrzeba by było zrobić kupę testów i nowy serwer testowy. A poza tym nie wyobrażam sobie tego na papce - no bo jakby to wyglądało. To może najpierw drobi zróbmy dla koni, albo coś w tym stylu :/
 

DeletedUser

Gość
Gość
mi sie nie podoba. budowa dworca, torow wymaga- jakby nie bylo- czasu. energii postaci. pieniedzy. a teraz odpowiedzmy sobie na pytanie: jak czesto bedziemy jezdzic do innych miast? oplaci sie chociaz troche ten caly zachod z nowa budowa??
wg mnie nie potrzebne.
 

DeletedUser3449

Gość
Gość
wielkie nie i pomysł do bani

Jesli ci sie nie podoba wymien pare argumentoq a nie sobie czytasz propozycje i pisze NIE TEMAT DO .... itp.

mi sie nie podoba. budowa dworca, torow wymaga- jakby nie bylo- czasu. energii postaci. pieniedzy. a teraz odpowiedzmy sobie na pytanie: jak czesto bedziemy jezdzic do innych miast? oplaci sie chociaz troche ten caly zachod z nowa budowa??
wg mnie nie potrzebne.

No lecz jesli nie chcesz torow od swojego miasta to poprostu nie pracujesz w pracach potrzebnych do ulozenia ich. Budowa nie jest obowiązkowa, bedzie tylko dla tych co chcą. A kasy zadnej sie nie straci bo jak ?? Chyba sie dostanie kase budowa dworca to nie bedzie nowa praca tylko juz obecna. Pojdziesz sobie popracujesz na budowie dworca dostaniesz 50$ z pracy i jeszcze jakis moze bonus albo co.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
mi sie nie podoba. budowa dworca, torow wymaga- jakby nie bylo- czasu. energii postaci. pieniedzy. a teraz odpowiedzmy sobie na pytanie: jak czesto bedziemy jezdzic do innych miast? oplaci sie chociaz troche ten caly zachod z nowa budowa??
wg mnie nie potrzebne.

Ten cały zachód z budową bo to jest dziki zachód.

Poza tym nie zżerałoby to kasy, tylko dodawało bo byłoby jak normalna praca. (czytaj całość ze zrozumieniem).

A wg. mnie to dosyć często powinno się jeździć do innych miast np. na zakupy, do hotelu, podobno gdzieś czytałem że mają być robione strzelaniny (poszukajcie w SZUKAJ) więc też chyba trzeba będzie jeździć po miastach.

A w dodatku jak będzie duża sieć kolei to po prostu będziesz się szybciej po całej mapie przemieszczał. Na razie pracujesz tylko na łatwodostępnych pracach, ale mam nadzieję że te trudniejsze trzeba będzie jeździć i szukać.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo dobry pomysł. Jeżeli dodać opłatę biletową za przejazd to super.
 

DeletedUser

Gość
Gość
no widac ze pomysl jest dobrze przemyslany jestem na tak
i moja poropozycja:
Bilet 10$ kupowalo by sie go na poczcie (zeby nie robic nowego budynku)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bilet 10$ kupowalo by sie go na poczcie (zeby nie robic nowego budynku)
Nie lepiej było by, gdyby bilet można było nabyć na dworcu? A cena zależałaby od długości trasy, którą chcesz przejechać, np. cena przejazdu do miasta oddalonego o 30 min. drogi: $5, a oddalonego o 60 min.: $10 i tak dalej ...

Tak po za tym to pomysł bardzo dobry, ale według mnie lepiej było by, gdyby wybudowanie dworca wystarczało (w tym teoretyczne budowanie drogi dla ognistego kona :]), a trudność postawienia takiego budynku wynosiła by np. 600%, czyli bardzo dużo :]
Można by też wprowadzić co roczną, obowiązkową naprawę, o trudności np. 100% :]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł świetny. Jak napisał/a aniol22 oplate zrobic ale tylko jak jedziesz obcą koleją. A napad na pociąg tez obcy bo jaki sens napadac na swoj pociag??
 

DeletedUser

Gość
Gość
jestem na tak.
zachód bez torów? kolej była zasadniczym celem budowania miast (dla robotników)
 

DeletedUser3957

Gość
Gość
no widac ze pomysl jest dobrze przemyslany jestem na tak
i moja poropozycja:
Bilet 10$ kupowalo by sie go na poczcie (zeby nie robic nowego budynku)

Jeszcze jakby to szło na "kasę miejską", to byłoby jeszcze lepsze:D...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Witam!
Pomysł dobry i bardzo fajnie rozpisany:)

Zgadzam się z Clint Sharky:
Nie lepiej było by, gdyby bilet można było nabyć na dworcu? A cena zależałaby od długości trasy, którą chcesz przejechać, np. cena przejazdu do miasta oddalonego o 30 min. drogi: $5, a oddalonego o 60 min.: $10 i tak dalej ...

I moja poprawka to taka że wcale na mapie nie musi być widać torów!
Po wybudowaniu torów (wirtualnie) do naszych miast i po wejściu na budynek dworca mielibyśmy wybór gdzie możemy jechać, taki rozkład jazdy :)
I od razu ceny biletów:)

A wybudowanie torów wirtualnie to mi chodzi o to że, komputer sam by obliczał odległość do miasta którego chcemy robić połączenie i sam by ustalał ile torów(czy segmentów) i jakie przeszkody na drodze!
I tak przykładowo z miasta X do miasta Y :
potrzebne do budowy 8 segmentów torów, 3 x karczowanie lasów i 1 x budowa mostów:)

Bo myśle że jakby to miało się na mapie pokazywać to by wyszła duża sieka!No zależy jeszcze jakby to było graficznie dopracowane!

No ale powodzonka może coś z tego kiedyś będzie :)

Aha no i na koniec żeby można było jeździć to trzeba jakiś pojazd zbudować czyli jakąś lokomotywe :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Super pomysł. Jestem za. Zgadzam się z resztą. To naprawdę dobry pomysł
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zmiany

Po zbudowaniu dworca pojawiałby się taki budynek w mieście który trzebaby naprawiać co miesiąc już jako normalny budynek (czyli z kasy miejskiej lub prywatnej).

Na dworcu wybierałoby się miasto i w zależności od czasu do przebycia (ale już zmniejszonego o te 50%):
0-0,5h - 5$
0,5h-1h -10$
1h-1,5h - 15$
itd...
czyli za 0,5h jazdy 5$.

Tu mam screeny jakby to mogło wyglądać (pierwszy nie jest zbyt dopracowany drugi już lepiej), są robione w paincie więc się nie czepiajcie.





LUB

nie widać torów na mapie wszystko jest w budynku (prace,połączone miasta, ceny biletów itp) który najpierw trzeba zbudować, jedyna praca na mapie to "budowa dworca". Niestety wtedy budować tory mogliby jedynie mieszkańcy miasta (albo zrobić jakoś tak żeby tego nie było, ale nie wiem czy to by nie była zmiana działania miast). Jedna nadal nie trzeba by było na te prace wydawać miejskich pieniędzy

Napiszcie która wersja się wam bardziej podoba"
A - ta ze screenami
B - ta w której nie widać torów na mapie

Mnie osobiście bardziej pasuje B, tylko problem z tym że tylko mieszkańcy by mogli pracować
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
No moim zdaniem pierwszy screen nawet spoko wygląda myślałem że to będzie większa sieka ale nawet całkiem całkiem:)
Nawet tory nie muszą być jako podwójna kreska tylko po prostu pojedyncza cienka linia:)

Natomiast drugi screen też jest spoko ale tylko do czasu!

Bo pokazałeś tam raptem pare połączeń, a wyobraź sobie że 70% miast w jednym prostokącie ma stacje i połączenia z innymi miastami! To była by istna sieczka na takiej mapie!
Moim zdaniem to na mini mapie nie powinno być widać tego bo mówię Ci zrobi się sieczka!

No ale zobaczymy może ktoś z góry się wypowie na ten temat :)

Pozdro:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry