kolej i tory

  • Rozpoczynający wątek Lesio1992
  • Data rozpoczęcia

Zy jest to dobry pomyśl.


  • W sumie głosujących
    102
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
rzeczywiście masz rację co do derugiego, ale z pierwszym tez by tak było. Na drugim powinny być tylko miasta z dworcem, ale zobaczymy co inni powiedzą.

UWAGA

Po pierwsze zastrzegam sobie prawo (oprócz adminów oczywiście) do pisania czerwonym kolorem w tym temacie.. (żeby było czytelniej)

Po drugie jeżeli zostaną wprowadzone w ciągu tygodnia jeszcze jakieś sensowne fajne zmiany, wypowie się więcej użytkowników, to założę nowy temat w którym wszystko zostanie uwzględnione.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3449

Gość
Gość
Ja jestem za B poniewaz jeslii tory moga isc tylko linia prostą do innego miasta to po paru tygodniach nie bylo by nigdzie lasow i gor bo przeciez jak sie zrobi prace wycinka lasu to go nie powinno byc bo jak tory by szly ??
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wszystko fajnie ale:
- czy konie i osły by wpływały na prędkość
-ile energii by te prace żarły
-oby to wprowadzili jak najwcześniej
-z tym twoim screenem to jak by wyglądało na mapie moje miasto jak ma dworzec bo moje miasto ma normalnie niebieski kolor a na twojej mapie miasto z dworcem ma zielony kolor jak to pogodzić?
P.S. tematy takie już były nie raz ale ten jest najbardziej dopracowany
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wszystko fajnie ale:
- czy konie i osły by wpływały na prędkość [1]
-ile energii by te prace żarły [2]
-oby to wprowadzili jak najwcześniej [3]
-z tym twoim screenem to jak by wyglądało na mapie moje miasto jak ma dworzec bo moje miasto ma normalnie niebieski kolor a na twojej mapie miasto z dworcem ma zielony kolor jak to pogodzić? [4]
P.S. tematy takie już były nie raz ale ten jest najbardziej dopracowany

Ad. 1 no to trzeba by przemyśleć

Ad. 2 tyle co normalnie, są traktowane jak normalna praca

Ad. 3 Przecież wiesz, czy twoje miasto ma dworzec, czy nie więc jest to wg. mnie nie potrzebne ani trochę
 

DeletedUser3449

Gość
Gość
Wszystko fajnie ale:
- czy konie i osły by wpływały na prędkość
-ile energii by te prace żarły
-oby to wprowadzili jak najwcześniej
-z tym twoim screenem to jak by wyglądało na mapie moje miasto jak ma dworzec bo moje miasto ma normalnie niebieski kolor a na twojej mapie miasto z dworcem ma zielony kolor jak to pogodzić?
P.S. tematy takie już były nie raz ale ten jest najbardziej dopracowany

A czy ty wsiadasz z samochodem do pociagu ? pomyslcie logicznie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A czy ty wsiadasz z samochodem do pociagu ? pomyslcie logicznie.

ale wiesz bardziej się wtedy będzie opłacało jechać na koniu normalnie niż w pociągu bo w pociągu jest tylko 50% szybciej, a najlepszy koń ma 100% szybciej, więc chyba bonus trzeba będzie zwiększyć do 100%.
 

DeletedUser3449

Gość
Gość
No to jak ktos ma konika + wiecej procent niz pociag to niehc pociagiem nie jezdi :p nie ze wszystkiego trzeba w grze korzystac
 

DeletedUser

Gość
Gość
ale wiesz bardziej się wtedy będzie opłacało jechać na koniu normalnie niż w pociągu bo w pociągu jest tylko 50% szybciej, a najlepszy koń ma 100% szybciej, więc chyba bonus trzeba będzie zwiększyć do 100%.

Ps. najlepszy koń jakiego widziałem miał 150 %

Czy można byłoby znaleźć jakiś przedmiot ? Jestem na tak.
 

DeletedUser3449

Gość
Gość
Yo lubek
Wlasnie moze jakies przedmioty pod siedzeniem albo zgubiony bagaz ? :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
konie powinny wpływać na prędkość jazdy pociągiem a jak nie to pociąg niech ma 200 % prędkości no bo kuc ma już 50 % a kto widział żeby na kucu gnać tak szybko jak pociąg
 

DeletedUser

Gość
Gość
No najlepiej by było, gdyby się w to mapy nie mieszało :p

Oczywiście zwierzaczki powinny zostać i nadal zwiększać prędkość, a sama jazda z miasta do miasta powinna wyglądać tak jak zwykła przechadzka z jakiejś pracy, do pracy ;]
 

DeletedUser2740

Gość
Gość
Wiele wiele testów musiałoby zostać przeprowadonych. Po wejściu w życie ten pomysł znacząco zmieniłby " Łesta "
Ale i tak jestem na "tak" - po uwzględneniu poprawek

1) nie powinno się płacić za przejazd po własnych torach - wszystkie przejazdy od naszego miasta powinny być darmowe.

2) Gdy ktoś, kto nie jest mieszkańcem, chciałby przejechać się, musiałby płacić -jak już pisałeś- 5$/30 min, Ale ten czas byłby liczony nie do miasta docelowego, ale do najbliższego miasta, przez które przejeżdza kolej -
Czesio jedzie od miasta "A" do miasta "B". Odległośc wynosi 4 godziny ( 40 $ )
ale po drodze są miasto "C" oddalone o 1,5 godziny od nas. Miasto "A" otrzymuje 15 $ (3x5$) a miasto "B" 25$ (5x5$)

3) napad na pociąg usunąć. Bo -jak ktoś wspomniał- po co napadać na własny pociąg ?
A jeśli byłby to wrogi pociąg, więc nie moglibyśmy nim jeździć - nie byłoby go widać na mapie.
a jak napaść na coś, czego nie widać ?
W sumie nie wiem ...

Reszta; rozkładanie torów karczowanie, jest świetne. Dla utrudnienia możnaby dodać, że stopien trudności wynosi np. 150% - bardziej palące słońce, więcej drzew do ścięcia czy coś.
Po co robić tory? fakt, na budowę stacji wydałoby się trochę kasy, ale zwróciłoby się potem za przejazdy kolejowe. Oraz oczywiście szybszy dojazd do miasta by pohandlować/pojedynkować się trochę.
 

DeletedUser

Gość
Gość
kamiSWE - dzięki za tak długą wypowiedź, ale:

Ad. 3) praca -a napad na pociąg to było robione w myśl tego że tory będą widoczne na mapie więc po prostu jako bandyta moglibyśmy napaść na jakiś skład, dowolny nie jadący, nie byłoby widać na mapie we flaszu jak jedzie pociąg bo to już b była przesada

Ad. 2) - zarabisty pomysł, dobrze to ująłes, też coś takiego miałem na mysli, że by się skokowo jeździło

Jakub96.12


dzięki :D

lubek1221

no bez przesady to jest po prostu przejście, nic więcej, nie ułatwiajmy za bardzo gry, bo ludzie by sobie jeździli za darmo i szukali przedmiotów tylko
 

DeletedUser

Gość
Gość
I nowa postac w robotnikach kolejarz może jeździc za darmo do np. 2 lvl (bo mogą byc levele im wyższy tym szybciej się jedzie i wygodniej)

i znowu na początku było i jest napisane żeby nie pisać genialne, świetne itp. co do kolejarza ta zamiast rzemieślnika jeśli już bo on ma awart z dworcem i wszyscy robotnicy jeśli już powinni mieć darmo na pociąg bo awart ma przecie nie wpływać na grę:cool:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł dość ciekawy ale faktycznie kolej musiałaby być dużo szybsza. Conajmniej 300% prędkości.

Dlatego, że karczowanie lasów to trudna praca i mogą ją wykonywać dopiero wysokie poziomy.
Postacie na wysokich poziomach mają już dawno dobre konie z bonusem od 75% wzwyż. Poza tym za samą umiejętność "jazda konna", (która też NIE POWINNA być uwzględniania przy podróży koleją) mam ponad 30% bonusu do szybkości a są jeszcze konie...

Koszty przejazdu powinni płacić zarówno mieszkańcy jak i obcy ludzie. Czy robotnik stawiający tory jest współwłaścicielem kolei? Może jak ktoś dziś postawi dworzec to dostaje kasę za bilety? A opłaty dla wszystkich będą łatwiejsze do obliczenia.
I płatność za bilet własną koleją można zaliczyć do kosztów utrzymania torów, wagonów itd...

Opłaty nie powinny być liczone według progów czyli jeśli przyjąć 20$/30min odległości pieszej to za podróż na odległość 45 minut opłata powinna wynieść 30$, za podróż 50 minut 33$ czy ile tam wychodzi...

Poza tym podróż do innych miast jest właściwie w 2 wypadkach: na zakupy lub na pojedynek. Więc to rzadkie przypadki. Dlatego cena musi być wysoka a prędkość na tyle duża, by wziąć to pod uwagę.

Co do samej przydatności kolei to jest jeszcze możliwość "podjechania" do miasta, które jest blisko interesującej nas pracy np polowanie na bizony, do której normalnie mamy dość daleko...

Napady na pociąg to zbytnie skomplikowanie pomysłu. Póki co ciężko o wprowadzenie mniej zawikłanych.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Haha a ja wpadłem na coś jeszcze innego:)
Troche utrudniamy :)
No bo jak już budujemy stacje i to ma być nasza kolej to czemu nie wprowadzić jeszcze budowy jakiejś ciufy (pociągu) ale już bez dodatkowych wagonów - nie przesadzajmy!

A nawet były by dostępne np. 3 albo 5 pociągów :)
Np.
Iron Duke - miałby + 200% prędkości
Stirling + 220%
Spinner + 240%
Nord Pacific + 270%
Class 121 + 300%

Nazwy tych lokomotyw pochodzą z gry:)

Ale nie tak łatwo byłoby je zbudować! Przynajmniej nie te ostatnie!
Np. Iron Duke miałby 200 pkt budowy ale jeszcze do tego byłyby potrzebne przedmioty : 2 x węgiel, 1x drewno, 1x skóra no i inne które można zdobyć z prac ;) (chciałem dopisać np. jakiś metal albo koło ale nic takiego nie można zdobyć, przynajmniej ja nie mam!)
A do lepszych lokomotyw potrzebne by było np. 4 x węgiel, 2x drewno, 2 x skóra, 1 x narzędzia itd. ;)
A te najlepsze potrzebowałyby innych przedmiotów które można by zdobyć dopiero na wyższych lvlach! :)
Nie wiem czy to dobry pomysł ale zmusiłoby większość ludzi z miasta do zbierania różnych przedmiotów i do zdobywania lvli :p
Czy nie za bardzo zamotałem i utrudniłem :D
 

DeletedUser3449

Gość
Gość
Hehe :D pomysl sie rozwija ale moze ze kazda z tych lokomotyw miala by jak budynki o 100 pkt budowy wiecej niz poprzednia.
Mozna dodac do przedmiotow jeszcze mlotek, lopate do wegla itd :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
trochę zamotałeś, ale pomysł jeszcze lepszy.

Szkoda tlkyo że próbowałem wiecie zrobić coś żeby nie az bardzo zmieniać gry a w tym wypadku trzebaby wprowadzić jeszcze coś z pomysłów "z przedmiotu w przedmiot", "produkcja przedmiotów" itp.

Więc sądze że jak wprowadzimy ostateczne zmiany, założymy nowy temat i uzbieramy dużo głosów, to wyślemy to do Niemców w jak najprostszej wersji bo tak to na pewno nie wprowadzą, ok??
 

DeletedUser3449

Gość
Gość
Pomysl z lokomotywami fajny ale moze Lesio napisz wszystkie zmiany w nowym poscie albo zedytuj* pierwszy post

* nie wiem jak sie pisze to slowo :p :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
CZekam jeszcze na kilka pomysłów wg. mnie dobrych, albo wg. innych dobrych i zakładam nowy temat
 
Status
Zamknięty.
Do góry