Krok po kroku do optymalnego fortowca

  • Rozpoczynający wątek Smoke87
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser182

Gość
Gość
b=x^0.4+y^0.4+z^0.4+n+m

gdzie:
^ - potęga ()
b - bonus
x - punkty umiejętności za wytrzymałość/chowanie się
y - punkty umiejętności za celowanie/unik
z - punkty umiejętności za dowodzenie
n - bonus za sektor w którym stoimy
m - stały bonus zależny od tego czy celujesz czy unikasz strzału
(gdy celujesz m=25, a gdy unikasz m=10)

Obecnie tak właśnie jest. Stara pomoc była... stara. W Wiki już to zostało poprawione.
 

DeletedUser21630

Gość
Gość
Poprawcie jeżeli się mylę :) poprzednie bonusy działały z tego co się orientuje na takiej zasadzie: czy miało się 71 punktów czy 107 to bonus i tak wynosił +6, dopiero wbicie do 108 dawało nam +7. Teraz natomiast jeżeli mam 71 (71^0.4=5.50) to przynajmniej teoretycznie jestem słabszy od przeciwnika który ma np. 81 bo 81^0.4=5.80.

ps.Celowo nie wymieniam konkretnych umiejętności i nie biorę pod uwagę bonusów np. wież chodzi mi tylko o fakt że każdy dodany punkt podnosi bonus postaci podczas bitwy.
 

DeletedUser

Gość
Gość
teoretycznie tak

a w praktyce nikt chyba nie wie jak liczone te progi

wzmianki były tak mało sprecyzowane że większość wolała mieć ten próg niż nie
 

DeletedUser

Gość
Gość
Co zrobić jeśli się niema tej rakiety a questa na nią może nie być? Ale poradnik bardzo dobry.
 

DeletedUser

Gość
Gość
działaj z osłem i tequila. zawsze doda Ci troszkę punktów
 

DeletedUser

Gość
Gość
Skoro poradnik smoke taki świetny to dlaczego sam smoke ma tak słabe staty?
Ja gram kompletnie inaczej (biorę pod uwagę progi bonusów fortowych) i nie narzekam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Skoro poradnik smoke taki świetny to dlaczego sam smoke ma tak słabe staty?
Ja gram kompletnie inaczej (biorę pod uwagę progi bonusów fortowych) i nie narzekam.

- A nie wpadło się na pomysł, że być może Smoke nie ma ochoty całego życia poświęcać na dążenie do wysokiego rankingu w weststats i walczyć w tygodniu 7 razy?
- A nie wpadło się na pomysł, że być może Smoke z wysokim hp, poświęca się na początku bitwy, żeby inni mogli przeżyć = nie ma szans nawalić obrażen, a tylko to się w rankingach liczy.

Skoro Twój build taki świetny i publicznie się nim chwalisz to proszę o oświecenie mnie i wszystkich czytających mój poradnik...

Tylko... tak jakby progów już nie ma

Progi są. Tylko, że nowe. Trochę się pozmieniało po aktualce, ale niestety nie mam ostatnio czasu się za to zabrać. Poza tym muszę obyć parę walk, żeby wyciągnąć wnioski, by nie nawalić potem tutaj głupot.

Generalnie jednak postać prowadzona wg poradnika dalej w forcie na pewno się sprawdzi.
Ewentualną zmianą może być odrobinkę zwiększenie bonusów kosztem hp i mała korekta w ekwipunku (brązowy krawat, szl. materiałowy kapelusz i sandały dalej obowiązują - tylko korpus i broń mogą ulec zmianie)

Tak jak mówiłem. Fortowiec, który w miarę kuma tajniki sobie poradzi. Jak będzie trochę czasu i powalczę trochę w fortach to napiszę aktualizację poradnika.
 

DeletedUser11418

Gość
Gość
Progi są. Tylko, że nowe. Trochę się pozmieniało po aktualce, ale niestety nie mam ostatnio czasu się za to zabrać.

A mi w wątku FORTY - pytania napisali, że progów nie ma o_0
Z progami lepszy jest zestaw Smoke87, a bez nich marodoga...
W końcu jak z tym jest?...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19682

Gość
Gość
Ładna praca , doceniam cię że ci się chciało pisać :traper:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czekam na aktualizacje.

Właśnie weszła dzisiejszego zimowego poranka ;p

Dodałem informacje na temat:
- setu tancerki/dżentelmena oraz korzyści płynących z posiadania
- zmieniłem trochę ekwipunek pod forty
- zmieniłem także sposób rozdawania statystyk
- dodałem również nowy link do parametrów mojej postaci

Wszystko dostosowane jest do nowej aktualizacji.
To tyle. Jakby ktoś widział jakiś błąd, który mi się zakradł to nie wahajcie się pisać.

Pozdrawiam
Smoke
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jedyne do czego mogę sie przyczepić to informacja dotycząca questa z pierscieniem Kate, mamy tam do wyboru 2 charyzma lub 2 sila wiec nie musimy reskillowac ;;)
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Mała sugestia co do ekwipunku w ataku. Dla postaci żeńskich posiadających Parasol Kudrama jest on o wiele lepszym rozwiązaniem niż tequila. Tequila z osłem i sandałami daje +2 siły, Parasol sam w sobie +1 (a bonus +1 z sandałów i osła zostaje = tyle samo), jednakże dodatkowo otrzymujemy aż +10 Wytrzymałości. Pokaźna różnica, a nie wymaga dużo :). M.in. dlatego wybrałem na BF kobitkę :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mała sugestia co do ekwipunku w ataku. Dla postaci żeńskich posiadających Parasol Kudrama jest on o wiele lepszym rozwiązaniem niż tequila. Tequila z osłem i sandałami daje +2 siły, Parasol sam w sobie +1 (a bonus +1 z sandałów i osła zostaje = tyle samo), jednakże dodatkowo otrzymujemy aż +10 Wytrzymałości. Pokaźna różnica, a nie wymaga dużo :). M.in. dlatego wybrałem na BF kobitkę :D

Racja. Pełna racja. Już zaznaczam.
Mam nadzieję, że więcej moich niedopatrzeń już nie będzie :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo dobrze wykonana praca, wielki szacun :I: Dobrze opisane krok po kroku jak zostać prawdziwym Fortowcem. ::):
 

DeletedUser9641

Gość
Gość
Na prawdę wystarczy mieć TYLKO 6 celowania i uniku?
 
Status
Zamknięty.
Do góry