Książki

  • Rozpoczynający wątek ememek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Tawancin - czasopismo przyjaciół Indian. Jest do kupienia w empiku, co 4 miesiące.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Alistair MacLean

Ja bym polecił książkę Alistair'a MacLean'a "Przełęcz złamanego serca" badzo fajnie się czyta.
 

DeletedUser7406

Gość
Gość
Polecam Tecumsecha(chyba tak sie to pisze, juz nie pamietam dokladnie:)).

Longin Jan Okoń
Trylogia indiańska:
Tecumseh
Czerwonoskóry generał
Śladami Tecumseha

Jak dla mnie bardzo fajne.

W Wikipedii jest napisane:
Tecumseh (Tecumthe, Tikamthe, Tecumtha - j.shawnee Puma gotowa do skoku, Skacząca Puma), ur. 1768, zm. 5 października 1813. Wódz (sahem) północnoamerykańskiego plemienia indiańskiego Szaunisów (Szawanezów), przywódca wojskowy, mówca, polityk, generał brytyjski. Na początku XIX w. był zwolennikiem utworzenia szerokiej konfederacji plemion indiańskich na południe od Wielkich Jezior, której celem byłoby powstrzymanie inwazji białych.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Gorąco polecam książki Thomasa Berger'a 'Mały Wielki Człowiek' (tak, tak - na jej podstawie zrobiono film - tyle że w książce zawarto o wiele więcej ;)) oraz kontynuację 'Powrót Małego Wielkiego Człowieka'.
Polecam również Blake Michael - 'Tańczący z wilkami' - książka dużo lepsza niż film.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo polecam "Winnetou" Karola Maya i wszystkie książki tego autora.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Polecam Tecumsecha(chyba tak sie to pisze, juz nie pamietam dokladnie:)).

Tecumsech to bardzo ciekawa książka :).
Naprawdę polecam!

____________________

img.php
 

DeletedUser

Gość
Gość
A coś o Irokezach macie może?
Co do "Gwiazdy Mohawka" moglibyście coś więcej?
Czytałem A.Fiedlera "Kanada pachnąca żywicą" - jest trochę o Irokezach i Cree, W. Cejrowskiego "Gringo wśród dzikich plemion" - Indianie z Amazonii i wszystkie pozycje Szklarskiego - polecam wszystkie
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tecumsech to bardzo ciekawa książka

polecam też Gringo wśród dzikich plemion
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja nie czytałem jeszcze nigdy w życiu westernów i czas zacząć z tych co wymieniliście spróbuję kupić. Po przeczytaniu powiem coś więcej. Ja polecam Felix, Net i Nika albo sam Harry Potter też fajny.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja nie czytałem jeszcze nigdy w życiu westernów i czas zacząć z tych co wymieniliście spróbuję kupić. Po przeczytaniu powiem coś więcej. Ja polecam Felix, Net i Nika albo sam Harry Potter też fajny.

zgadzam się z plus07. Nie czytałem jeszcze żadnych westernów, tez chyba zacznę. A co do harrego pottera, przeczytałem wszystkie części i mi się bardzo podobały. polecam

Karol May- Na Dzikim Zachodzie

Niespodziewanie na preriach Dzikiego Zachodu pojawia się Dżafar ? Pers o arystokratycznym pochodzeniu. Nikt nie wie, jaką misję ma do spełnienia ten tajemniczy cudzoziemiec.

Karol May-Old Shatterhand

Najsławniejsi bohaterowie Dzikiego Zachodu Old Shatterhand i Winnetou wyruszają na ratunek myśliwemu Baumannowi zwanemu Pogromcą Niedźwiedzi, którego porwali Siuksowie.

Karol May-Skarb w Srebrnym jeziorze

Wódz Apaczów Winnetou i dzielny Old Shatterhand wyruszają wraz z przyjaciółmi na poszukiwanie opuszczonych kopalń srebra. Dalsza ich eksploatacja mogłaby przynieść ogromne zyski. Szybko okazuje się, ż ...

Karol May- Czarny Mustang

Podstępny wódz Komanczów Czarny Mustang planuje napad na osadę robotników kolejowych w Firewood-Camp. O zamiarach Komanczów przypadkiem dowiadują się Winnetou i Old Shatterhand. Czasu jest bardzo mał ...

Karol May-Juarez

Jesteśmy świadkami krwawych walk toczących się w Meksyku, intryg różnych kandydatów do prezydenckiego fotela i losów bliskich nam bohaterów, którzy po to się spotkali, aby znowu popaść w kolejne tarap ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ja nie czytałem jeszcze nigdy w życiu westernów i czas zacząć z tych co wymieniliście spróbuję kupić. Po przeczytaniu powiem coś więcej. Ja polecam Felix, Net i Nika albo sam Harry Potter też fajny.

Po pierwsze pytałem o tematykę INDIAŃSKĄ, a Felix, Net i Nika (które nawiasem mówiąc czytałem) nie należą do tej tematyki.

Po drugie - chciałbym polecić A. Fiedlera - Orinoko i Biały Jaguar - o Arawakach z Wenezueli, dorzecza Orinoka, i Rio de Oro - również Fiedlera - o Indianach brazylijskich
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja czytałem "Tomek na wojennej ścieżce' Alfreda Szklarskiego i jeszcze "domek na prerii" Laury Ingalls Wilder ona przeżyła te przygody które pisała. Naprawdę jeździła z rodzicami i z dwiema siostrami po prerii .
 

DeletedUser

Gość
Gość
"Tomek na wojennej scieżce" - Alfred Szklarski
proponuje przeczytać streszczenie:D


Oto one:

Akcja książki tym razem rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, gdzie odzyskując siły po nieprzyjemnym zdarzeniu z szarżą nosorożca w Afryce (patrz: "Tomek na Czarnym Lądzie"), w towarzystwie Sally Allan, jej matki i bosmana Nowickiego, przebywa Tomek Wilmowski. Cała trójka gości na ranczu wujka Sally, szeryfa Allana. W czasie jednej ze swoich konnych wycieczek po okolicy, Tomek poznaje młodego indianina Navajo, Czerwonego Orła, i mimo dość niefortunnego początku znajomości między chłopcami nawiązuje się przyjaźń. Ten młody Indianin staje się przewodnikiem Tomka, oprowadza go po rezerwacie miejscowych Apaczów i urządza razem z nim polowanie na orły - których 5 piór zostało oficjalnie przyznanych młodemu Wilmowskiemu w dowód uznania za zasługi i odwagę. Warto dodać, że na skutek działania amerykańskiego rządu Indianom w tych czasach nie żyło się najlepiej.

Prawdziwą przyjaźń Apacze udowadniają jednak dopiero wówczas, kiedy pomagają Tomkowi w uwolnieniu porwanej Sally. Z wielkim poświęceniem walczą o "Białą Różę" przeciw innemu szczepowi indian - Pueblosom, którzy za namową meksykańskiego hodowcy koni Don Pedro uprowadzili siostrzenicę szeryfa. W bitwie o obcą im sprawę, wielu z nich ginie - na czele z głównym wodzem i wojownikiem o wyrwanie się spod rządów Amerykanów, Czarną Błyskawicą.
 
Przeczytałam dużo ale tylko niektóre pamiętam.
'Złoto Gór Czarnych' Krystyny i Alfreda Szklarskich
'Biały Kieł' Jack London
'Przygody Tomka Sawyera' Mark Twain
Pamiętam jeszcze zbiory opowiadań o Ameryce i niektóre miały pouczający koniec.
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
Czytając o Indianach raczej należy nie zapomnieć o książce A. Szklarskiego " Tomek u źródeł Amazonki " ( jego kontynuacją jest " Tomek w Gran Chaco " ). Polecam także " Dyliżansem przez prerię ". Jest to zbiór krótkich opowiadań napisanych przez amerykańskich autorów, z wyboru Krystyny Jurasz - Dąmbskiej. Czytałem także opowieść Hugha Pendextera " Lata walki ", która nie jest typową powieścią o Dzikim Zachodzie, lecz wciąga.
 
Status
Zamknięty.
Do góry