Książki

  • Rozpoczynający wątek ememek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
ja oczywiście polecam ksi9ążki Karola Maya(nie pamiętam tytułów bo dawno je czytałem ale chyba są to:"Winnetou","Old Surehand","Upiór z Llano Estacado")
 

DeletedUser

Gość
Gość
Karoly May ma najlepsze książki :). "Winetou" - klasyka :)
Czytałem też "Króla Naftowego" - świetna seria :)
"Old Shatterhand" - Też bardzo świetne :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja polecam książki Karola Maya , To jest "Cykl Ród Rodrigandów" W jednej książce są dwie powieści:

1.Tajemnica Miksteków*Rozbójnicy z Maladety.
2.Cyganie i Przemytnicy* La pendola
3.Ku Mapimi * Pantera Południa
4. W Hararze * Rapier i Tomahawk
5.Czarny Gerard * Benito Juarez
6.Traper Sępi Dziób * Jego królewska mośc
7.Maskarada w Moguncji * Grobowiec Rodrigandów
8.Klasztor Della Barbara * Walka o Meksyk
8.Zmierzch Cesarza


Polecam przedwczoraj skończyłem 8 tom. Super książki zapraszam do czytania.
 

DeletedUser

Gość
Gość
"Przez Góry i Prerie" - też świetny cykl 3 tomów Maya. Super się to czyta. W rolach głównych Winetou i OS :I:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Osobiście przeczytałem dwie książki o omawianej tematyce:ind:

"Gwiazda Mohawka" autorstwa Yackta - Oya (książka opowiada o Indianach żyjących na północy, w głębokiej kanadyjskiej puszczy)

Oraz powieść historyczno-przygodowa, która bardzo przypadła mi do gustu. "Płonąca Preria" Longina Jana Okonia. Opowiada o wojnie toczonej w obronie plemiennych terytoriów Sauków i Foxów, zagrożonych przez białych osadników i wojsko USA.
PS Zmagania te przeszły do historii pod nazwą "Wojny Czarnego Jastrzębia"
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dobrze się czyta książki o tematyce Dzikiego Zachodu...
Osobiście polecam książki Karola Maya.
 

DeletedUser

Gość
Gość
"Słońce Arizony" Wisława Wernica :) Ale dzisiaj idę d biblioteki wyporzyczyć inne książki tego autora. Nie jestem fanem książek, ale to była pierwsza książka którą przeczytałem z własnej nieprzymuszonej woli :) Świetna książka polecam :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
,,Krwawe Pogranicze'' Alistaira MacLeana,troche krótka ale pełna zaskakujących zwrotów akcij.Jest bardziej o tematyce dzikiego zachodu niż Indian ale warto polecić.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jedyną książką godną moim zdaniem polecenia jest właśnie trylogia Szklarskich inne są jak dla mnie trochę ,,ciężkie" jak np Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka J. F. Cooper'a
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja się wziąłem ostro do czytania książek o tematyce dzikiego zachodu i na dzień dzisiejszy mogę polecić kilku autorów takich jak: Karol May, Wiesław Wernic oraz Jan Longin Okoń. :) Szklarskich akurat jeszcze nie czytałem, ale napewno za niedługo i za nich się zabiorę ;P
 

DeletedUser27886

Gość
Gość
Moje ulubione książki :Winnetou ,Tropy wiodą przez prerięi inne fajne ksiązki Karola Maya i W.Wernica::D:
 
Status
Zamknięty.
Do góry