Minecraft

  • Rozpoczynający wątek PokerowaTwarz
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Wiesz Grzesiek, sciągnięcie gry jest darmowe. Jednak trzeba mieć klucz, aby założyć konto...
W MC nie grałem długo. Pewnie znowu zacznę grać dopiero jak wyjdzie pudełkowa wersja, swoją drogą- ciekawe, ile będzie kosztować, i ile będzie ważyć...:D
Co do premiery- podobno ma wyjść tego samego dnia, co Skyrim- 11.11.11:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja nie gram, ale koncowka mi sie skojarzyla, moze starcraft ? :D

Minecraft nie ma z dziełem Blizzardu nic wspólnego. To tak jakby porównywać np.: książkę Barry Potter do Harry'ego Pottera, tylko dlatego, że oba tytuły kończą się tym samym słowem...
 

DeletedUser

Gość
Gość
ciekawe, ile będzie kosztować

€20 (±78 zł) (źródło- Minecraft Wiki Polska)

sholder napisał:
Pomimo prostej grafiki

Istnieją też texture packi które znacznie zmieniają wygląd całej gry.

PokerowaTwarz napisał:
Ja tm gręto dzięki YouTube odkryłem

Mi o tej grze kolega z klasy opowiedział, jak ją zobaczyłem to odechciało mi się grać... Ale pooglądałem filmiki na YouTube (CTSG) i zobaczyłem jakie możliwości ma ta gra.

PokerowaTwarz napisał:
Też parę rzeczy zbudowałem

Ja zbudowałem automatyczny port i wielką dynie ^^.

Skazonamarchewka napisał:
Gram w multi bo single troche nudny

Wystarczy wgrać kilka modów i single nie będzie już taki nudny ::P:

Rudyy555 napisał:
Warto wspomnieć, że nie gram przez stronkę tylko przez klienta i ujmę to tak- za grę nie zapłaciłem.

http://www.youtube.com/watch?v=odTV24ralrg&feature=channel_video_title

Konkurs jeszcze trwa, do wygrania darmowe konto premium (legalnie).

Rudyy555 napisał:
Ja osobiście eksperymentuję z lawą. Kilka razy nawet się w niej wykąpałem.

Istnieję mod który dodaję łódkę w której można pływać po lawie, ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu.

PokerowaTwarz napisał:
to naprawdę mnóstwo rzeczy zostało dodanych

W przyszłości zostaną dodane pistons'y (tłoki) na stałe do gry. Mod można pobrać z tej strony:

http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?t=247686&f=1032

Osobiście mod bardzo mi się podoba, istnieję tyle możliwości na wykorzystanie go.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ktos moze powie mi jak zaczac w to grac? I czy mozna grac dluzej bez premium?:p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jest kilka sposobów:
1. Demo Minecrafta- darmowe i legalne, ale na jednym save można grać 90 minut...
2. Poczekać do 11.11 i kupić w sklepie:p
3. Kupić premium
4. Minecraft Classic- czyli darmowa, ale mocno zacofana wersja minecrafta, nie musisz downloadować- jest na stronie MC.
5. Uwaga- nielegalne.:D
no i oczywiście kupienie bety:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
aha i jak ktoś chce pograc multi na dobrym serwerze to polecam innames.Trochę lagi ale bardzo fajnie się gra ;p
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
Właśnie kupiłem minecrafta.Zrobiłem małą jaskinię na początek i zastanawiam się co teraz?Może pomysły?
 

DeletedUser26700

Gość
Gość
priv

jak bedziecie mieli priva, pisac na pw zagram z wami ;) :traper:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Grzechu, ja poradziłbym Ci zrobienie domku. Z Piwnicą najlepiej, na początek może być nawet kamienna. Potem wyrównaj teren wokół domu, ogródź płotem, zrób szklarnie(poradnik znajdziesz na jutubie:D). Wyposaż się w jakąś skórzaną zbroję i miecz, które powinny Ci pomóc przetrwać noc. Jeśli chcesz mieć spokój od potworów w ogródku zamieść kilka pochodni, które zmniejszą miejsca ich spawnów;]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Właśnie kupiłem minecrafta.Zrobiłem małą jaskinię na początek i zastanawiam się co teraz?Może pomysły?

http://www.youtube.com/user/MinecraftPL

Polecam Ci tego użytkownika YouTube. Prowadził serie poradników, obecnie prowadzi Kanciastą Codzienność czyli ,,Let's playe".

sholder napisał:
Wyposaż się w jakąś skórzaną zbroję i miecz, które powinny Ci pomóc przetrwać noc.

Czy nie lepiej zrobić łóżko i po prostu się przespać?
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
http://www.youtube.com/user/MinecraftPL

Polecam Ci tego użytkownika YouTube. Prowadził serie poradników, obecnie prowadzi Kanciastą Codzienność czyli ,,Let's playe".



Czy nie lepiej zrobić łóżko i po prostu się przespać?

Kanciastą codzienność oglądam już dawno,łóżko zbudowałem,chatka nie jest imponująca ale jest,wyrównałem wokół teren,teraz ogradzam i muszę znaleźć materiał na wiaderko.Później nie mam pojęcia co zacznę robić ^^


BTW.Jutro dodam ss'a moich wypocin
 

DeletedUser

Gość
Gość
Początek gry na normalu. Od razu idę do drzewek. Mam wooda, craftuję pół EQ najpierw na planksy, potem na crafting table, potem z niego drewniane kilofy. Zaczynam kopać w dół mniej więcej. Dokopuję się do kamienia, mam cobblestona. Jest noc, wiadomo, początek gry - brak jeszcze domku, kładę chesta, do chesta to, co do tej pory wydobyłem, czyli w znacznej większości dirt i gravel, chodzą pierwsze zombie, skeletony, deadają mnie, zacząłem kopać blisko spawnu, więc nie płaczę. Dedam jeszcze z 10 razy, moby zaczynają się palić. Fajnie. Zabieram użyteczne eq z chesta z powrotem, z cobblestona robię miecze kamienne. To dopiero 2 dzień, początek gry. Mieczami idę polować na krowy i świnie. Mam jakieś 15 raw porkchopów i dwa razy mniej skór, idę szybko do chesta, po drodze ubijam dwie owce i mam wełnę na łóżko. Zdobycze kryję w cheście, craftuję imitację niepełnego uzbrojenia, śpię w nowym łożku, moby nic mi nie robią. Dzień 3. Z cobblestona dalej robię narzędzia, tym razem kilofy. Idę wydobywać cobblestona dalej, może natrafię na węgiel na pochodnie do dalszego kopania, bo nie będę marnował drewna na spalenie go. Natrafiam na węgiel. Nie chcąc stracić go przez jaskiniowe moby idę do chesta. Chest za mały na cobblestona i jedno pole węgla. Wywalam węgiel na ziemię i craftuję większego chesta dołączając zwykłego do starego. Wkładam około 10 węgli do większego chesta. Robi się ciemno. Śpię. Dzień 4. Z cobblestona buduję ściany domku. Zacząłem mniej więcej w takim dosyć stromym zagłębieniu obok którego zacząłem kopać, więc wystarczy tylko niemalże przykryć dach. Buduję także parę drzwi. Mam ziemiankę. Resztę dnia spędzam na kopaniu i ubijaniu kilku jaskiniowych agresorów, po czym wracam i śpię. Dzień 5. Poszerzam domek do kopalni, upiększam go na styl art déco. W domku jest ściana z gravela. Craftuję łopatę. Rozwalam gravela, on się ciągnie zaś w dół. Pod nim jest dziura, słyszę w niej głuche echo szkieletów. Wychodzę na powierzchnie, bo wooda brakuje. Zbieram drewno aż do nocy, po czym idę ukryć dobytek w większości do chesta i spać. Niestety, spóźniam się i zaczepiają mnie pająki z którymi cudem zwyciężam. Dzięki nim mam stringa. Ze stringów (...) i kijów buduję łuk, strzały robię z piór uzbieranych między wierszami, kijów oraz flintów z gravela. Dzień 6. Idę zabijać krowy nowym łukiem, mam całe 20 skór. Cały dzień je tłukłem, idę spać przy okazji craftując w końcu imitację pełnej zbroi. Dzień 7. Idę do dziury odkrytej pod gravelem. Roi się w niej od szkieletów i zombie. Zabijam je wszystkie jak Chuck Norris, niestety w przeciwieństwie do niego zostaję ranny. Zjadam cooked porkchopy które sobie wcześniej smeltłem. Jaskinia jest spora. Widać mgłę. Stawiam pełno pochodni, wydobywam okazjonalne węgle. Tworzę nowego chesta. Kładę istotne rzeczy zostawiając sobie około 256 planksów i trochę pozyskanej okazjonalnie wełny. Idę w stronę mgły. Widzę trzy rozgałęzienia jaskini. Od tej chwili przestaję liczyć dni. Idę jak zwykle w prawo. Po godzinie strachu i zabijania agresywnych mobów, a także użerania się z wodą i wydobywaniu tym razem nie tylko węgla, ale także irona wracam przez 15 minut do chesta. Tworzę crafting tabla i furnaca, smeltuję iron ignoty, jest ich około 8, tworzę dwa miecze, jednego kilofa oraz łopatę. Idę lewym rozgałęzieniem. To samo, co wcześniej, tylko 3 godziny. Do tego dochodzi niewielka ilość lawy i złoto. Złoto bez redstona jest mi niepotrzebne. Przez godzinę wracam do chesta, ponieważ to rozgałęzienie ma parę mniejszych rozgałęzień. Craftuję eq, trochę zbroi z żelaza i zadowolony idę środkowym rozgałęzieniem. Odkąd zacząłem grać na normalu nie wyszedłem ze środkowego rozgałęzienia na tym save (w sumie na nim przegrałem jakiś miesiąc w "środkowym rozgałęzieniu"). Poza jednym, jedynym razem. Z inventorem pełnym złota, redstona, mossy cobblestona, smaczków takich jak zielony winyl, i diamentów idę przed siebie gdy zauważam diamond ora. Cieszę się. Jest go sporo, bo jakieś 5-6 bloków na oko. Niszczę pierwszy i odruchowo idę zebrać diament... który już nie istniał... spalił się... w lawie. Też do niej wpadłem. Okazało się to być morzem lawy bez ani jednej stonowej wyspy. Żrąc jak opętany cooked porchopy nie udało mi się przeżyć. Od tej chwili w MC tylko buduję na peacefulu.
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
@UP uuuu fail,też miałem ale mniejsze

Btw.zrobiłem spory korytarz w mojej kopalni,znalazłem z 30 węgla..zero żelaza..może dlatego,że kopałem poziomo




A tak wgl mialem dac ss'y


Chatka: (Nie krzyczcie ,prowizorka)


http://img822.imageshack.us/i/minecraft1r.png/






Punkt orientacyjny,sztuczny ofc.(tam obok wieża obok kopalni)

http://img685.imageshack.us/i/minecraft2wj.png/
Szklarnia
http://img806.imageshack.us/f/minecraft3s.png/


Btw.Teraz buduję automatyczną stację kolejek...tylko mam problem ze zwrotnicami,otóż kiedy wchodzę na przycisk tor się nie zmienia,kiedy schodzę zmienia się,czyli efekt odwrotny.Wtf?:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
To ja opiszę jak ja robię w każdym świecie na początku. Po zrespieniu rąbię drewno ręką robięjeden drewniany kilofik i zaczynam wydobywac cobblestona. Wydobędę już go sporo robię kamienne narzędzia i zaczynam zbierac znaczną ilosc drewna z której buduję sffitaśny domek. Następnie owy domek urządzam i zaczynam tworzyc kopalnię która wygląda bardzo prosto. Jest to dół 10 na 10 i kopię aż nie dokopię się do adminblocka, a gdy już to się stanie to rozszerzam na dole. W niedługim czasie natrafiam na trochę diamentów ogrnomną ilosc żelaza i węgla oraz trochę złota. Następnie biorę do budowy wieży na jakimś pagórku która będzie służyła jako punkt orientacyjny. OCzywiście tą wieżę obowiązkowo ozdabiam po bokach lawą. Następnie wyruszam na ekspansję w poszukiwaniu glinu i innego rodzaju drzewek (tych czarnych) bo mogę jeszcze bardziej sffitaśnie ozdobic swój domek. Po kilku dniach wracam przebudowuję chatkę wykorzystując nowe surowce. Następnie dobudowuję różne inne atrakcję. M.in. buduję basenik z dużą zjeżdżalnią, port, szklarnię, farmę kaktusów, jakiś zameczek wokół domku i wiele innych atrakcji. Tak wygląda tworzenie mojego świata wy opiszcie jak wygląda waszego :]
 

DeletedUser

Gość
Gość
chcę zagrać w tego classica. mam czego trzeba i jakoś nie chce działać :(
 

DeletedUser23590

Gość
Gość
Gdy obejrzałem filmik z tą grą na yt od razu mi się spodobała ^^ właśnie pobieram.
@Edit: Gdy skończy się noc to te wszystkie potwory znikają ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17743

Gość
Gość
Gdy obejrzałem filmik z tą grą na yt od razu mi się spodobała ^^ właśnie pobieram.
@Edit: Gdy skończy się noc to te wszystkie potwory znikają ?

Tam gdzie jest ciemno potwory się respią a tam gdzie bardzo jasno to zaczynają się palić i umierają.

W MC gram już chyba miesiąc, zbudowałem sobie domek na pustyni, słońce zachodzi ja wracam do mojego domu, zamykam drzwi ,kłade się i nagle ze snu budzi mnie albo zombiak albo szkielet i tak całą noc.Dom jest dosyć dobrze oświetlony Moby nigdy mi się tam nie respią ale kiedy ide spać nagle magicznie pojawia się zombiak/szkielet i tak całą noc

Ktoś wie dlaczego tak się dzieje i jak się tego pozbyć?
 
Status
Zamknięty.
Do góry