Połączenia światów, transfer postaci

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser182

Gość
Gość
Jak zapewne każdy wie, starsze światy mają się kiepsko jeżeli chodzi o liczbę graczy. Obumieranie światów to poniekąd naturalny proces w każdej tego typu grze. Wątek zakładam aby zachęcić do dyskusji na temat sposobu w jaki można by było połączyć światy lub przenieść postacie. Co dwie głowy to nie jedna, dlatego mile widziane są Wasze pomysły.

Wątek nie służy dyskusji na temat przyczyn umierania starszych światów, otwierana nowych, itd. Mamy sporo innych wątków na ten temat, kolejny nie jest potrzebny.

Na dobry początek zacznę ja.

Ja to widzę w ten sposób, że najlepszy by był transfer postaci. Przykładowo ja gram na S4. Chciałbym się przenieść na powiedzmy na S1. Moja postać zostałaby skasowana na s4 a na s1 powstałaby postać identyczna. Identyczne statystyki, przedmioty, zakończone zadania, osiągnięcia, itd.
Oczywiście postać startowałaby bez miasta na docelowym świecie. Gracz nie mógłby tam mieć postaci o tym nicku, ani o żadnym innym (multikonto).

Należałoby również pomyśleć o restrykcjach, aby nie zaburzyć porządku na światach docelowych. Bez sensu byłoby gdyby nagle na Huronie wylądowała setka postaci ze 120 lvl.

Łączenie światów na siłę, przykładowo s2+s3+s4+s5 nie ma większego sensu i dodatkowo stawia wiele barier typu miasta, forty, sojusze, itd. Uważam, że najlepszy byłby właśnie wolny transfer postaci. Po jakimś czasie zapewne światy niektóre obumarłyby do zera a inne zyskałyby sporo graczy. Znając życie przenoszenie odbywałoby się w ramach grup znajomych (sojuszy) więc myślę, że poszłoby to dosyć sprawnie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Onufry, to ma sens, jeśli gracze przeniosą się na jeden świat, inaczej to będzie wyglądało tak, że jeden przeniesie się z s1 na s2, drugi z s2 na s1 itd.
Jeśli z kolei gracze przeniosą się na jakiś nowy świat (tutaj również transfer postaci) to będzie to coś zupełnie innego w przypadku koalicji, nie wszyscy się przeniosą, ponieważ gracze mają po części inne priorytety, niż bitwy na s3 załóżmy.
Obie propozycje nie są zbyt dobre:D

Jeszcze mam pewien pomysł - zamknięcie starych światów i przeniesienie dwóch wybranych postaci na dwa nowe światy, gracze wcześniej by ustalili, gdzie pojedynki będą o wiele lepsze, a gdzie bitwy będą priorytetowe - w ten sposób można byłoby zrobić coś fajnego dla wszystkich.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ale są też gracze bardzo przywiązani do danego świata
 

DeletedUser

Gość
Gość
ale są też gracze bardzo przywiązani do danego świata

Jak można być przywiązanym do gry?

To gra, można się przyzwyczaić do ludzi, ale nie do gry - tym bardziej do numerka. Sam starałem się przerzucać graczy na inny świat, bo mi się dobrze z nimi grało i wiem, że mnie nie oszukają itd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Jak dla mnie małym lekarstwem jest dodawanie regularnie eventów na wymarłe światy,w jakiś sposób to na pewno przyciągnie ludzi.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak można być przywiązanym do gry?

To gra, można się przyzwyczaić do ludzi, ale nie do gry - tym bardziej do numerka. Sam starałem się przerzucać graczy na inny świat, bo mi się dobrze z nimi grało i wiem, że mnie nie oszukają itd.

są różni ludzie dla przykładu plemiona znam około 400 ludzi którzy dla tej gry zrobili by wszystko
 

DeletedUser15709

Gość
Gość
Naturalnie, że można w pewien sposób przywiązać się do gry/postaci/serwera.

Osobiście jestem przeciwny jakiemukolwiek łączeniu, czy zamykaniu światów, jednak jak wiadomo nie zawsze dostaje się to na co ma się ochotę...
Połączenie światów (prędzej, czy później) wydaje mi się nieuchronne.

Przy pomyśle Onufrego trzeba zwrócić uwagę na fakt, że przeniesienie postaci powinno być jednorazowe.
 

DeletedUser

Gość
Gość
są różni ludzie dla przykładu plemiona znam około 400 ludzi którzy dla tej gry zrobili by wszystko

Niektórzy grają, bo najzwyczajniej lubią, inni dlatego, że gra jest dla nich pewną odskocznią lub nie mają, co robić w pracy;)

Co do takich ludzi to ich problem, więc nie ma sensu zostawiać starych światów, jeśli tylko będziemy mogli grać razem tymi samymi postaciami na innym świecie w większym gronie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Transfer postaci to strzał w dziesiątkę.
Żeby nie było płaczu, najlepiej pozwolić na całościowe przejście (umiejętności, przedmioty, pieniądze, zadania, ...).
Oczywiście trzebaby wprowadzić kwarantanne na nowych światach (rok?) lub limit poziomowy (i przedmiotowy), który z czasem byłby coraz mniej restrykcyjny.
Dobrze gdyby transfer kosztował sporo dolców, żeby nie było za dużo skakania po światach, ale pewnie będzie kosztował bryłki. ;]
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Jak dla mnie małym lekarstwem jest dodawanie regularnie eventów na wymarłe światy,w jakiś sposób to na pewno przyciągnie ludzi.

Event nie przyciągnie nowych graczy a jeżeli już to przyciągnie na czas eventu. Nie wygrają nic i skasują konto.
Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że starych światów się nie zaludni. Można jedynie próbować właśnie transferów lub łączenia.
 

DeletedUser18469

Gość
Gość
Onufry, Twój pomysł jest wręcz genialny :) Oczywiście transfer postaci byłby
dobrym rozwiązaniem
 

DeletedUser

Gość
Gość
Po pierwsze nie dodawajcie więcej nowych światów , a czy pomyślałeś że jest taki procent graczy którzy grają na wszystkich światach i na wszystkich mają po +80lv i co teraz wszyscy np ze świata 4 przenieśli by się na świat 3 a kilkaset osób by tam zostało i zniszczyło by im to całkowicie rozgrywkę ponieważ nie mogli by się przenieść na inny świat bo mają już tam postać ,
jak dla mnie ten cały pomysł (jeżeli można to tak nazwać) jest na wielkie czerwone NIE
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Po pierwsze nie dodawajcie więcej nowych światów , a czy pomyślałeś że jest taki procent graczy którzy grają na wszystkich światach i na wszystkich mają po +80lv i co teraz wszyscy np ze świata 4 przenieśli by się na świat 3 a kilkaset osób by tam zostało i zniszczyło by im to całkowicie rozgrywkę ponieważ nie mogli by się przenieść na inny świat bo mają już tam postać ,
jak dla mnie ten cały pomysł (jeżeli można to tak nazwać) jest na wielkie czerwone NIE

yyy, to się nie przeniesiesz nigdzie. Zostaniesz sobie światach tak jak jesteś, ale nie możesz kazać innym siedzieć na jakimś świecie, dlatego że Ty tam siedzisz. Wolisz mieć 10 kont na 10 wymarłych światach, niż 1 czy 2 na 2 światach aktywnych, to Twoja sprawa. Ja nie mam zamiaru siedzieć na wymarłym świecie i chętnie się przeniosę.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Event nie przyciągnie nowych graczy a jeżeli już to przyciągnie na czas eventu. Nie wygrają nic i skasują konto.
Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że starych światów się nie zaludni. Można jedynie próbować właśnie transferów lub łączenia.


Bo ja wiem :) Ja jestem przywiązany do s8,jednak skończyłem.Niechcący założyłem konto,tak sobie wchodziłem dla niepoznaki i dzisiaj mam 62 lvl i bawię się w najlepsze :) Myślę,że jak gracze pograją przez te dwa tygodnie,to zostaną.
 

DeletedUser14107

Gość
Gość
W sumie to lekka niesprawiedliwość, jeśli gracze akurat nie przeniosą się na Twój serwer i sam niejako będziesz zmuszony zaczynać od nowa [miasto, sojusz etc.] na obcym świecie. Uważam, że lepsze byłoby połączenie światów, ale z wyzerowaniem miast, fortów i sojuszu - gdzie nikt nie ma przewagi. [Czysta mapka i 10k graczy, nic więcej.] Dobre miasto z dolarami w kasie czy wysoka pozycja w sojuszu dają przewagę przy walce z tymi, którzy dopiero wbiją się na Twą mapkę i będą chcieli zabrać co Twoje.

Jakoś dziwnie to złożyłem, obyście zrozumieli mój tok myślenia ;)
 

DeletedUser15709

Gość
Gość
Był kiedyś taki pomysł, żeby jako domyślny świat przy rejestracji widniał jeden ze światów mniej rozwiniętych. Może warto do niego wrócić? To oczywiście nie przyciągnie na przykład na s6 10000 nowych graczy, jednak jest to jakiś krok naprzód.

Nie wydaje mi się, żeby to:
"Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że starych światów się nie zaludni."
było w stu procentach prawdą. Może najpierw warto spróbować?

Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że światy nie będą zamykane, tak? Tylko będzie możliwość przeniesienia się, ale żaden przymus?
 

DeletedUser5257

Gość
Gość
Dobrze zrozumielismy Kolumbijczyk...
Nie ma mozliwosci sprawiedliwego (dla wszystkich) polaczenia swiatow.
Temat poruszany juz byl wczesniej, zawsze na TAK byli ludzie ktorzy - nazwijmy to odwaznie - na tym swiecie przegrali.
Ale jest naprawde szeroka rzesza ludzi, ktorzy dany swiat przestawili sobie nade wszystko, na innych - kosztem wybranego - stali sie owczarzami czy zbieraczami fasolek. I mozna powiedziec ze w ten sposob sami ukrecili na siebie bata - bo wlasnie zanosi sie na skonsumowanie nie profitow, a samych siebie.
Nie owijajac w bawelne - mam kilka swiatow skad chetnie przeniose postac, ale mam dwa takie, skad nie chcialbym sie za nic ruszyc. Przypuszczam ze (wcale nie wypowiadajac sie za ogol) podobnego zdania bedzie okolo setki, moze wiecej osob. Mamy miasta w topce, komplet fortow na calym swiecie - to efekt naprawde ciezkiej pracy z TRZECH lat.
dziesiatki pyskowek, tysiace brylek, modelowanie i picowanie postaci.
wszystko nie w kierunku stworzenia sobie idealnej postaci do przenosin - a w kierunku jak najlepszego czlonka zespolu na tym wlasnie swiecie w bardzo konkretnym celu...

nie moge nazwac zamyslu kiepskim pomyslem, akurat interesujacy mnie swiat stal sie jednym z bardziej obumarlych, ale to glownie ten swiat mnie trzyma przy grze. jak chcecie to pogodzic?

a zrobicie pewnie i tak po swojemu. jednak nie widze mozliwosci dogodzenia wszystkim. pisze o ludziach ktory dany swiat traktuja jako swoj glowny.

AD Kucyk:
To rzeczywiscie ciekawy pomysl. Umozliwic nowologujacym sie - logowanie na stare swiaty, wstrzymac sie z otwieraniem nowych.
Moze jakies dodatkowe bonusy dla nowych? (doceniamy oczywiscie system zaproszen i punktacji juz istniejacy, ale on sprzyja raczej czemu innemu niz zacheceniu nowych ludzi)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Oczywiście, że można przywiązać się do gry, tak samo jak do każdej innej rzeczy.

Moim zdaniem dobrym wyjściem byłoby utworzenie nowego serwera, na który zostaliby przeniesieni gracze z wybranych światów wraz z ich miastami (oczywiście te same itemki w sklepach, wpłaty, stan kasy miejskiej itd.), forty byłyby do zdobycia od nowa. Miasto zostałoby przeniesione, jeśli znalazłoby się co najmniej 35 chętnych do zamieszkania w nim.

PS: Można by stworzyć na początku dwa takie servery, jeśli ktoś gra na dwóch z usuwanych w ten sposób światów będzie mógł zachować obie postacie.
 

DeletedUser15709

Gość
Gość
To, co napisał Kolega mic222 - już lepiej. Aczkolwiek nie całkiem sprawiedliwe dla ludzi, którzy jak na przykład ja, czy Sethakill poświęcili się w całości jednemu ze światów.

Nie dlatego, że jesteśmy słabymi graczami. Dlatego, że właśnie tam upatrzyliśmy sobie nasze miejsce w TW.

Stary, dobry świat szósty jest jedynym, który mnie tak wciągnął i w który włożyłem tyle pracy. Jestem pewien, że nawet wielu członków przeciwnych Koalicji z tego świata przyznałoby, że ma on w sobie klimat, którego nie da się odtworzyć w żaden sposób na innym świecie.

Dla przykładu: Przejąłem ostatnio pewne stare miasto w którym od dawna nie mieszkał żaden aktywny gracz. Przeglądając forum znalazłem setki wpisów z tak zwanego 'oldskulowego' TheWesta. Przywołało to wiele, wiele wspomnień i wszystkie są związane z s6... i mogę śmiało powiedzieć, że dzień w którym zostanę zmuszony do przeprowadzki będzie moim ostatnim w TW. Może nie ma wielu takich osób, ale jak wspomniał Sethakill - setka na pewno. Mam nadzieję, że nasze grono jest ważne dla Administracji i ten pomysł zostanie póki co odsunięty.. bynajmniej do czasu, gdy nie będziemy mieli co robić na naszych 'starych światach'.
 

DeletedUser18469

Gość
Gość
Cóż myślę, że jest to potrzebne, aby stare światy mogły dalej istnieć...
Na serwerach znajduje się coraz mniej graczy, nie chodzę na bitwy fortowe,
ale wiem, że wygląda to kiepsko. Jestem w jednej z największych koalicji na św.
7, a na bitwy fortowe chodzi coraz mniej graczy ( nie mówiąc, że połowa kompletu to offy) .Wystarcz nawet spojrzeć w ranking-w topce są tylko trzy, czy cztery miasta posiadające prawie pięćdziesiątkę graczy. Moim zdaniem można by było zorganizować taką przeprowadzkę światów. Cóż, nie wszstkim można dogodzić,
a trzeba wybrać jedną stronę. Do osób wypowiadających się w tym temacie-
myślę, że jest to dobry znak, że Onufry sam daje takie pomysły. W ten sposób pokazuje,
że widzi starania, niektórych osób w ratowaniu starych światów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry