Połączenia światów, transfer postaci

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser18469

Gość
Gość
Moim zdaniem powinni skasować wszystko zostawić postacie garcze wybiorą 1 z 4 nowych powstałych na którym chce grać.

Sentymenty na bok ludzie.


A jeżeli administracja założy kolejne światy, to będziemy się tak przenosić w nieskończoność ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22861

Gość
Gość
Wcześniej czy później coś trzeba będzie zdziałać, bo starsze światy umrą, nie ma opcji, że tak się nie stanie.

Jeszcze taki problem jeden - co z taką opcją, gdy dany gracz (przykładowo) posiada konta na światach s2-120lvl i s1-10lvl. Jeśli zechce przenieść konto z s2 na s1 czy będzie to niezgodne z regulaminem, jeśli wcześniej usunie konto na s1 lub po prostu nie będzie takiej możliwości i pozostanie mu tylko przeniesienie konta na inny świat?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Wcześniej czy później coś trzeba będzie zdziałać, bo starsze światy umrą, nie ma opcji, że tak się nie stanie.

Jeszcze taki problem jeden - co z taką opcją, gdy dany gracz (przykładowo) posiada konta na światach s2-120lvl i s1-10lvl. Jeśli zechce przenieść konto z s2 na s1 czy będzie to niezgodne z regulaminem, jeśli wcześniej usunie konto na s1 lub po prostu nie będzie takiej możliwości i pozostanie mu tylko przeniesienie konta na inny świat?

Może od razu przenieść pod warunkiem, że rozpocznie proces kasacji konta na s1 i nie anuluje go.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Po namyśle uważam, że nie wiem jak to rozwiążecie, ale nie wyobrażam sobie np. zamknięcia s6 :(
Jest tam ekipa, której kopii, nie stworzymy już nigdzie :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20349

Gość
Gość
Z tych wszystkich propozycji najlepsze byłoby otworzenie nowego świata(powiększona mapa + trochę zwiększona prędkość).

Wiadomo że początki serwerów są najlepsze, więc można byłoby tak samo zrobić na tym serwerze :) Ponowna bitwa o miejsce dla miasta, szybka rozbudowa miast i fortów, a potem znowu masa bitew/pojedynków :)

A co jeśli ktoś ma kilka kont ? Proste, wybiera sobie jedno którym się przeniesie, a resztę będzie miał nadal na "starych" światach.

Ludzie którym aktualna gra się już nudzi na pewno będą chcieli zmienić świat, a Ci mniej aktywni, którzy tylko wrzucają prace oraz Ci baaardzo przywiązani do swojego sX zostaną u siebie.

Takie moje zdanie ;]



Tylko nie mam pojęcia co zrobić z tymi którzy kupowali sobie umiejętności/cechy, bo połączenie ich z "normalnymi" graczami nie będzie uczciwe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Podejrzewam, że jedną z przyczyn powstania pomysłu jest likwidacja starych serwerów i oszczędność, która za tym pójdzie...

Nie sądzę, aby wiele osób miało więcej ja dwie postacie, którymi gra aktywnie. Zatem stwórzmy dwa światy, każda postać na inny, oczywiście inne postaci są kasowane, ale ich majątek jest przekazywany na którąś z postaci, która zostaje. Będzie śmiesznie - niektórzy będą mieli parę rzeczy unikalnych, le zasłużyli na to. Wówczas będzie można zlikwidować całą resztę.

Koniecznie - miasta i forty od nowa, będzie ciekawie :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak jak ktoś już napisał, nie da rady zrobić tak żeby wszyscy byli zadowoleni.

Transfer postaci ma swoje plusy i minusy. Jakie szanse ma gracz który przeniesie postać z sw15 na sw1 ? Gracz z sw1 ma praktycznie wszystkie unikaty , produkty , rzeczy itp a już o kasie nie mówiąc, a ten z 15? nie dawno co dopiero zaczął grac.

Można było by zrobić 2 nowe światy. Jeden pełny gdzie będą forty , pojedynki i co tylko było na innych światach . A drugi wersje okrojoną bez fortów ( nie wszyscy chcą grac na fortach, kiedyś nie było fortów i sobie ludzie grali)
Oczywiście wtedy ma to sens gdy za jakiś czas nie będą wprowadzone nowe światy.

Tylko na takim świecie problemem mogła by być topka, gdy wszyscy by doszli do lvl 120. Ale nad tym zawsze można pomyśleć , żeby była dalej rywalizacja.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dalej myśląc,można dojść do wniosku,że to może nie wypalić.Czemu ? Prawdopodobnie każdy będzie czekał aż na jego świecie zaczną pojawiać się ludzie.A jeśli masowo gdzieś pojawi się ludność,to te odludnione światy będą płakać,że mało ludzi i świat jeszcze bardziej martwy.Trzeba wybrać,młot czy kowadło ::)):
 

DeletedUser

Gość
Gość
Połączenie światów - odpada i tu nie ma nad czym się zastanawiać...
Nie myślicie o tym, iż gracze nie mają postaci tylko na jednym świecie?
Przykładowo ktoś posiada dwie odmienne postacie na s1 i s2... I jaki byłby efekt połączenia światów? Dwie postacie na jednym koncie? Kasacja jednej z nich? Odpada

Moim zdaniem w grę wchodzi tylko i wyłącznie indywidualny transfer postaci tj.
np. logujemy się na dany serwer np. s1, gdzie powinna wyskoczyć wiadomość przykładowo:
Przepraszamy, świat został usunięty z powodów (...). W celu przetransferowania postaci na inny świat proszę kliknąć na przycisk niżej-
,,Transfer"; gdzie wyskoczy nam okienko z dostępnymi serwerami; wybieramy ten, na którym chcemy kontynuować zabawę i robimy transfer. Czekamy jakiś czas by wszystko ładnie pięknie przegrało; coś w stylu upgrade/update programu po czym informacja o powodzeniu transferu i możliwość zalogowania się na ,,starą postać na nowym już świecie".

Co do wyboru kasacji światów powinno się to odbyć na zasadzie analizy - który świat spada poniżej np 7tys. graczy

I tu pojawia się kolejny problem... Co z panteonem?

Pozdrawiam,
ProDj s4
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysl na zasadzie "zatrzymajmy wyludnianie jednych swiatow kosztem wyludniania innych swiatow" jest bez sensu" Kazdy gra tam gdzie chce... a jak chce grac na innym swiecie to nikt mu nie broni mozna sobie zalozyc konto... jak chcecie zatrzymac wyludnianie swiatow to przestancie tworzyc kolejne i tyle

Pozatym wyobrazmy sobie sytuacje ze jakas koalicja dostaje po (_|_) i nic nie znaczy na danym swiecie... sciaga sobie np po 10 najlapszych fortowcow z kazdego swiata i tym sposobem nie uczciwie zdobywa przewage(bez aluzji ofc) :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17496

Gość
Gość
Świetny pomysł jak dla mnie.
Ale skorzystałbym dopiero gdy:
- Większość znajomych ze starego świata by się przeniosła
- Świat by miał zostać skasowany w niedługim czasie

Najgorsza była by strata miasta, jego forum i fortów, ale cieszę się że myślicie o takim planie bo za jakiś rok może się okazać że twórcy każą skasować kilka światów nie przynoszących zysków, a wtedy nie dosyć że stracilibyśmy nasz ulubiony świat to jeszcze przy okazji postać na którą pracowaliśmy tak długi czas.

Co do pomysłów jak to wykonać to najbardziej podoba mi się ten z całkiem nowym światem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A może tak:
Tworzymy świat 0, i każdy kto będzie chciał - będzie się na ten świat mógł przenieść... bez możliwości powrotu.
Ludzie powoli zaludniali by ten świat w momencie gdy czuliby taką potrzebę, bo dany świat by obumierał... przechodzili by w sumie sami aktywni gracze, może nawet całe sojusze, a chyba o to chodzi ?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysl na zasadzie "zatrzymajmy wyludnianie jednych swiatow kosztem wyludniania innych swiatow" jest bez sensu" Kazdy gra tam gdzie chce... a jak chce grac na innym swiecie to nikt mu nie broni mozna sobie zalozyc konto... jak chcecie zatrzymac wyludnianie swiatow to przestancie tworzyc kolejne i tyle

Pozatym wyobrazmy sobie sytuacje ze jakas koalicja dostaje po (_|_) i nic nie znaczy na danym swiecie... sciaga sobie np po 10 najlapszych fortowcow z kazdego swiata i tym sposobem nie uczciwie zdobywa przewage(bez aluzji ofc) :)

Myślisz trochę jak dziecko, które woli mieć 5 zepsutych zabawek, niż jedną w zupełności sprawną.
Jak widzę to grasz na pierwszym świecie, ale pojedynkowicz musi latać za expem na starych światach po 1-2h, a bitwy? Zobacz na WestForts i porównaj do nowszych światów.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Będę na tak, jeżeli miasto też zostanie przeniesione. Zaczełam grę na świecie trzecim z opóźnieniem, budowałam miasto w 3/4 sama chociaż moja postać nie jest Bobem.
I mam zaczynać grę na nowym świecie od ponownej rozbudowy miasta od zera? NIE.
Reszta mi pasuje.
 

DeletedUser28110

Gość
Gość
Mnie bardzo się podoba pomysł transferu postaci, osobiście gram na świecie 2 - według mnie jest to jeden z najbardziej dennych światów w Polskim TW. Chętnie przeniósł bym się np na arizonę czy inny świat na którym gra dużo ludzi.

Wtedy były by ciekawsze bitwy fortowe różnorodność pojedynków, zwiększone ceny unikatów.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A może tak:
Tworzymy świat 0, i każdy kto będzie chciał - będzie się na ten świat mógł przenieść... bez możliwości powrotu.
Ludzie powoli zaludniali by ten świat w momencie gdy czuliby taką potrzebę, bo dany świat by obumierał... przechodzili by w sumie sami aktywni gracze, może nawet całe sojusze, a chyba o to chodzi ?



Jak dla mnie najlepsza z wymienionych propozycji.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam 2 konta na 120 poziomie 8 i 9 świat i pomysł bardzo mi się podoba.
Na pewno przeniósł bym jedną z postaci na inny świat. Wielu graczy możliwe że zrobiło by to samo, wetedy na 1 swiecie przybyło by wielu ludzi (w tym ja)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4138

Gość
Gość
Przyznam się nie przeczytałem całego tematu od A do Z, ale mniej więcej zrozumiałem.

Mój pomysł jest taki:

Jeżeli światy umierają to administracja wie gdzie i jaka jest populacja, więc można by było zrobić, że zostaną wybrane 3 światy np. s1, s3 i s4.

I etap
Te światy zostaną określone mianem wymierających i nikt z tych światów nie może zrobić transferu postaci i w ten sposób uniknęlibyśmy tak jak ktoś wspomniał że ludzie przeniosą się z s1 na s2 i z s2 na s1. To by było kompletnie nie opłacalne bo wszylibyśmy na tym na 0.

II etap
Możliwość przeniesienia, np. na s1 będzie tylko dostępna w wybranym miesiącu i tak po kolei.
s1 - miesiąc x
s3 - miesiąc x+1
s4 - miesiąc x + x +1

III etap
Jak już Onu wspomniał zablokowanie przenoszenia postaci z 120 lvl na nowe światy. Można by było zrobić limit poziomu transferu postaci by uniknąć takich rzeczy.

Jeżeli jest troszkę nie zrozumiałe to przepraszam bo pisałem na szybkiego ...
 

DeletedUser23203

Gość
Gość
można by było połączyć n.p świat 3 z np. arizoną wtedy wszystkie forty miasta i gracze przenieśliby się na inny serwer i na takim świecie byłoby po prostu więcej miast i fortów
 
Będzie jedna wielka lipa.
Stare światy mają małą liczbę ludzi, ale są to ludzie przywiązani do tych światów. Miasta, postacie, znajomi, historia, miesiące gry.
To jak w realnym życiu. Ludzie są przyzwyczajeni i nie chcą żyć gdzie indziej.
Pomimo, że S7 ma mało ludzi, nie zamieniłbym go na żaden inny świat.
Tu zaczynałem i tu skończę. Tu mam Przyjaciół, tu mam znajome miejsca, miasta, wielomiesięczną historię, której nie zapomnę do końca życia :) Gra to pikuś, WSPANIALI LUDZIE - dla nich gram.
Przy otwarciu każdego świata zaczynaliśmy grać. Nigdy nigdzie nie wyszło. Banda młodych napalonych mieszała sojuszami, czatów czytać się nie dało, miasta się rozpadały - bezsensu. Wystarczy poczytać wątek Hurona, nie na moje nerwy.
Za to S7 - każde otwarcie przeglądarki to tak, jakbym wyszedł do znajomych ;) Mogę z nimi pisać bez końca. Uwielbiam tych ludzi. Kilku z S10 też, ale to inna historia.

Nie. Cześć ludzi z S7 się nie przeniesie. Po prostu nie będą grać. Przestaną. Inno nic nie straci, oni nie kupują bryłek. Ale stracę ja. Bo kontakt się urwie i pozostaną w mojej pamięci, jak inni z S7. Wiem, że nie znajdę miejsca dla siebie na innym świecie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry