Powóz v2.0 :)

  • Rozpoczynający wątek bukimi
  • Data rozpoczęcia

Powóz v 2.0

  • OK

    Głosy: 308 81,3%
  • Niee

    Głosy: 71 18,7%

  • W sumie głosujących
    379
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
A jaki problem wprowadzić do tego moją propozycję związaną z wygodnym podróżowaniem / możliwością przekimania się w powozie (czyli nicnierobienia), a co za tym idzie - szybszej regeneracji HP (np. 5pkt/h zamiast obecnych 3pkt/h)?

Ja osobiście nie mam nic przeciwko ;)

Z tym że fajnie jakby rzeczywiście wprowadzono regenerację za nic-nie-robienie.
Teraz zarówno praca jak i bezczynność dają tyle samo.

A w powozie trudno SPAĆ gdy się go prowadzi. Pasażerowie tak, ale woźnica coś tam musi czasem pokierować niestety...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja osobiście nie mam nic przeciwko ;)

Z tym że fajnie jakby rzeczywiście wprowadzono regenerację za nic-nie-robienie.
Teraz zarówno praca jak i bezczynność dają tyle samo.

A w powozie trudno SPAĆ gdy się go prowadzi. Pasażerowie tak, ale woźnica coś tam musi czasem pokierować niestety...

Nicnierobienie daje regenerację HP, poczytaj Pomoc.
Praca/chodzenie również regeneruje HP, ale w mniejszym stopniu.

Nicnierobienie z "założonym" powozem regenerowałoby więcej HP niż "zwykłe" nicnierobienie.
Jazda powozem regenerowałaby więcej HP niż jazda bez powozu / poginanie na piechotę.

Przez spanie w powozie rozumiem nicnierobienie, czyli np. te kilka minut po skończonej pracy, kiedy nie mamy zaznaczonego kolejnego zadania do wykonania.

Ps. W poprzednim poście namieszałem z wartościami regenerowanych HP/h, aczkolwiek był to tylko przykład, więc nie należy przywiązywać do niego wielkiej wagi, chodzi tylko o tzw. schemat zachowań ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
To dopiero skomplikowanie pomysłu :p
Najlepiej jak pomysły są realne do wprowadzenie poprzez niewielkie zmiany w samej grze. Rozwiązania też nie mogą wymagać instrukcji obsługi.
Myślę że im prościej tym lepiej, mniej klikania - jasno i czytelnie.

Powóz jako produkt, no rzeczywiście bardzo realne. I może dla Ciebie moja wersja wymaga instrukcji obsługi, ale dla innych myślę, że nie, bo jest bardzo łatwa do nauczenia. :)

Bo patrząc na to z innej strony, to polemizowałbym, czy przez typowo Dzikozachodowy krajobraz przejechałbyś szybciej powozem niż kłusakiem. Powozy były wolne, bo mogłeś wieźć w nich swój dobytek, ale czy od razu były szybsze? Nie powiedziałbym...

Myślałem, że mówimy o jakimś mniejszym wózku a nie wielkim wagonie. Wiadomo, że dwa konie jadą szybciej niż jeden pod warunkiem, że to co ciągną nie jest bardzo ciężkie...I nie przesadzajmy z tym realizmem. Jak idziesz pieszo i masz w plecaku 5 rewolwerów, 10 ubrań i 4 pary butów to nie jest ci ciężko? A ta regeneracja sił nie ma sensu, od tego jest hotel i koszary i niech tak zostanie.

No właśnie. Wozimy ze sobą swój dobytek. Czasem dość spory jeśli liczyć sterty kamienia, drewna, węgla, srebra, skór zwierząt, broni palnej i białej itp itd
Czym szybciej przewieziesz tyle towaru? Konno czy powozem?

Tutaj Cię nie rozumiem. Tworzysz pomysł o szybszym przemieszczaniu się a teraz temu zaprzeczasz? Zdecyduj się.

Sama idea z powozem jest fajna, ale lepiej jak programiści ustalą szczegóły (jeśli będą chcieli to wprowadzić).
 

DeletedUser

Gość
Gość
Myślałem, że mówimy o jakimś mniejszym wózku a nie wielkim wagonie. Wiadomo, że dwa konie jadą szybciej niż jeden pod warunkiem, że to co ciągną nie jest bardzo ciężkie...I nie przesadzajmy z tym realizmem. Jak idziesz pieszo i masz w plecaku 5 rewolwerów, 10 ubrań i 4 pary butów to nie jest ci ciężko? A ta regeneracja sił nie ma sensu, od tego jest hotel i koszary i niech tak zostanie.

Mówimy tu o typowym powozie - 2 konie i wóz z czterema kołami. Nie wiem, czy poruszałbyś się szybciej niż konno, bo pamiętaj, że Dziki Zachód, to nie tylko step jak stół bilardowy, ale to także górki, pagórki, wzniesienia, kamieniste podłoże itd., a tam już powozem nie zaszalejesz... Zresztą, nie bez powodu "ochroniarze" kolumn powozów z osadnikami poruszali się na jednym koniku.

Co do realizmu - już wcześniej napisałem, aby w tym przypadku nie zwracać na to uwagi, bo samo stworzenie takiego a nie innego ekwipunku w TW skutecznie namieszało z realizmem.

Podsumowując - jestem na tak z pomysłem, ew. proponowałbym przemyśleć kwestię regeneracji HP.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem na nie, bo powozy spowalniały, a nie przyśpieszały.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mówimy tu o typowym powozie - 2 konie i wóz z czterema kołami. Nie wiem, czy poruszałbyś się szybciej niż konno, bo pamiętaj, że Dziki Zachód, to nie tylko step jak stół bilardowy, ale to także górki, pagórki, wzniesienia, kamieniste podłoże itd., a tam już powozem nie zaszalejesz...

Dlatego musimy się zdecydować czy chcemy mieć powóz czy realizm.

Zresztą, nie bez powodu "ochroniarze" kolumn powozów z osadnikami poruszali się na jednym koniku.

To z tego co wiem były konwoje z dyliżansami. A czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem zamiast powozu wymyślić nowego, szybszego konia? Bo po dokładnym zastanowieniu się nie bardzo wyobrażam sobie takiego zawadiakę albo kowboja jadącego powozem. Sam już nie wiem...Pomysł jest, niech administracja sama zdecyduje.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zatem jeśli mamy tu znawców od nazw koników, to można wprowadzić dodatkowego. Jeśli chodzi o prędkość, to dla mnie bez różnicy, czy to będzie koń czy powóz...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Powóz jako produkt, no rzeczywiście bardzo realne. I może dla Ciebie moja wersja wymaga instrukcji obsługi, ale dla innych myślę, że nie, bo jest bardzo łatwa do nauczenia. :)

Tutaj Cię nie rozumiem. Tworzysz pomysł o szybszym przemieszczaniu się a teraz temu zaprzeczasz? Zdecyduj się.

Niczemu nie zaprzeczam. Przewiezienie 200kg towaru jest szybsze powozem niż na siodle. Więc nie widzę sprzeczności, a Ty?

I nadal twierdzę że "kliknij a wyskoczy okno gdzie będą 2 opcje i kolejne okno" jest zbyt zawiłe jak na jedno małe urozmaicenie.

Dark Rifleman napisał:
Dlatego musimy się zdecydować czy chcemy mieć powóz czy realizm.

A teraz to masz realizm?? :D
Jeśli tak uważasz polecam http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/The_West
Nie przesadzajmy że powóz jako produkt jest taki niesamowicie dziwny.
Rozumiem jakby był czapką albo kurtką :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
I nadal twierdzę że "kliknij a wyskoczy okno gdzie będą 2 opcje i kolejne okno" jest zbyt zawiłe

A ja nadal twierdzę, że nie ma potrzeby zajmować dwóch okien w ekwipunku związanych z tym samym. I myślę, że dla nikogo poza Tobą nie będzie problemem kliknąć raz więcej.

jedno małe urozmaicenie.

No nie wiem czy takie małe.

A teraz to masz realizm?? :D
Jeśli tak uważasz polecam http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/The_West
Nie przesadzajmy że powóz jako produkt jest taki niesamowicie dziwny.
Rozumiem jakby był czapką albo kurtką :D

Tu mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi bardziej o to pierwsze, to Wy chcieliście mieć realizm.

PS: Dzięki za linka, ale szkoda mi czasu na takie pierdoły jakimi jest ta cała nonsensopedia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
hmh, a moze bylo by kilka powozow (rodzajow, cen :p)
najpierw powozy: (cen nie podam, nie znam sie ;D)
najtanszy=-30% szybkosci
sredni=-20%
the best=-10%

kadzy by umozliwial wziecie dwoch koni, z tym ze drugi bedzie dawal tylko 80% swojej szybkosci (np. drugi klusak - 120%)
i teraz 150%+120%=270%-10(przy najlepszym powozie)=260%
? :)
spanie w powozie - w najslabszym 3hp/h (+3 dodatkowe "naturalne)
w srednim - 4hp/h (+ naturalne)
w najlepszym - 5hp/h i 1energii/h (+ naturalne^^)

co wy na to? :p
 

DeletedUser12558

Gość
Gość
Tak, ale zmniejszyć koszty powozu do ok. 2000$ (lub np. pracować kilkadziesiąt godzin przy naprawie wozu osadników i nagrodą byłby właśnie powóz) i zwiększyć wartość bonusa do ok. 50 procent. I dodatkowo żeby można zabierać max. 3 graczy do tego powozu (byłoby to przydatne np. dla tych, którzy chcą bić się w bitwach o forty i mogliby bardzo szybko przedostawać się z jednego fortu do drugiego).
Ale w takiej zaproponowanej formie jestem na nie, więc kilkam nie. Jeśli ktoś dopracuje ten pomysł i będzie bardziej korzystny
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jakoś nie bardzo widzę sens tego powozu, jeśli miałby tylko zwiększać szybkość to czemu nie dodać po prostu nowych szybszych koni. Dodatkowo co z zestawami które wymagają wierzchowca (np Indianin)? Mam dwa mustangi i do tego naszyjnik czyli co liczą się trzy przedmioty do setu? Zdecydowanie jestem na nie. Chcecie większej szybkości ładujcie skile w jazdę konną, jak wam mało to wystarczy dodać szybsze konie, proste i nie będzie wymagało praktycznie żadnej roboty od programistów.
 

DeletedUser11341

Gość
Gość
W pierwotnej wersji pomysł niezbyt mi się spodobał, ale teraz jestem na tak :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
jak to wejdzie do gry to napisz do Gameforce że ja stworzyłem ten pomysł a ty go tylko udoskonaliłeś
pisze to do bukimi
 

DeletedUser

Gość
Gość
jak to wejdzie do gry to napisz do Gameforce że ja stworzyłem ten pomysł a ty go tylko udoskonaliłeś
pisze to do bukimi

Jakie Gameforce??? Chyba InnoGames. Poza tym to i tak nie wejdzie. A nawet jeśli to oni nie pytają się o autora...[chyba nie].
 

DeletedUser

Gość
Gość
Powóz nie!!!

Nie powóz mi się nie podoba. A jakjuż to powóz powinien być dla innnej klasy postaci:mad::(
 

DeletedUser10152

Gość
Gość
Moim zdaniem powóz jest zbędny. Tak jak jest teraz w grze tak jest dobrze.
 

DeletedUser

Gość
Gość
nie
bo taki powoz to ok.50 kg
Zreszta niekture konie np.arab iklusak
sa konmi wyscigowymi a nie do powozow
Przepraszam za brak polskich znakow jestem za granica
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wiecie co?

Mi po dłuższym czasie też się przestał podobać ten pomysł :D
Chyba faktycznie po prostu lepszy koń by był lepszy a prostszy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry