Przekazywanie pieniędzy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser182

Gość
Gość
Hi.

Co sądzicie drodzy gracze na temat opcji przekazywania pieniędzy?

Mam na myśli legalne przekazywanie pieniędzy, przy użyciu prostego mechanizmu w grze. Gracz A przekazuje graczowi B dowolną kwotę. Obecnie opcja przekazywania pieniędzy nie jest dostępna a sposoby na przekazanie przy wykorzystaniu innych instrumentów w grze są zabronione. Oczywiście przekazywanie między multikontami nadal by było zabronione, ponieważ i tak same multikonta są zabronione, bez względu na to czy przekazywane są pomiędzy nimi pieniądze czy nie.

Mile widziane komentarze dłuższe niż "to dobry pomysł", "to zły pomysł" ::P:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi się podoba. To jest dobry pomysł. (Mój komentarz nie ogranicza się tylko do napisania "to jest dobry pomysł" ::P: )
 

DeletedUser

Gość
Gość
Myślę, że może być.

Plusy:
1) Ukróci to kombinacje i naciąganie/łamanie regulaminu.
2) Pozwoli np. graczowi który kończy grę w prosty sposób "obdarować" przyjaciół.
3) Pozwoli nowemu graczowi na starszym serwerze, mającego znajomych, szybciej się rozwijać...

Minusy:
1) Gracze samotnicy będą mieli gorzej, no ale tak to już jest w takich grach ::P:
2) Pozwoli graczom łatwiej osiągnąć medal "od pucybuta do milionera", czy jakoś tak - dobrzy znajomi będą sobie wzajemnie przekazywać duże kwoty...

Propozycja: może zamiast prostego przekazania pieniędzy, opcja pożyczki z dowolnym oprocentowaniem, czyli 0% dla przyjaciół, jak ktoś chce po prostu oddać, a więcej dla innych... no i jakieś konsekwencje za nieoddaną pożyczkę ::):
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Propozycja: może zamiast prostego przekazania pieniędzy, opcja pożyczki z dowolnym oprocentowaniem, czyli 0% dla przyjaciół, jak ktoś chce po prostu oddać, a więcej dla innych... no i jakieś konsekwencje za nieoddaną pożyczkę ::):

To już kolejny krok ewentualnie by mógł być.

Z zalet to ja widzę jeszcze:
- opłacenie kogoś aby kogoś atakował
- opłacanie szpiegów
- haracze
- wszelkiej maści konkursy, które gracze chcieli organizować, na zasadzie składki powiedzmy po 500$ i przekazania nagrody zwycięzcom. (nawet mini eventy gracze by mogli organizować). Sporo pytań było o to w ticketach, czy można taki konkurs zorganizować i przekazać pieniądze temu co wygra. Oczywiście obecnie nie jest to dozwolone.

Pewnie pomysłów się więcej znajdzie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dodam jeszcze czy nie byłoby też rozsądnym rozwiązaniem przesyłanie przedmitów między graczami bez zbędnego wystawiania na targu
 

DeletedUser10104

Gość
Gość
Może lepiej pożyczka z banku a kasę potracą ci automatycznie z prac z odsetkami. Albo pożyczka pod zastaw.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim zdaniem to dobry pomysł, będzie można wynająć pojedynkowicza (realizm) i ściągać haracze od klas niepojedynkowych :) Poza tym tak jak powiedziałeś ułatwi to organizację różnej maści konkursów i zabaw, pozwoli na szybki rozwój wszystkich miast koalicji (silniejsze będą wspierać pozostałe). Minus? Zmiejszy to znaczenie targu, bo zamiast wystawiania przedmiotów będziemy się dzielić kasą.
 

DeletedUser15339

Gość
Gość
Z jednej strony pomysł dobry, a z drugiej strony zły:
+ Obieg pieniędzy w grze(jest ich zbyt dużo)
+ Współpraca między graczami
+ eventy tak jak pisałeś
+ Brak szemranych interesów

- Oszustwa mogłyby się zdarzać
- Duże ułatwienie w grze, jest już łatwo a będzie jeszcze łatwiej
- Można to zrobić w systemie gry tak jak ktoś wspominał w banku

Np. w banku opcja pożyczka która będzie oprocentowana, na rzecz innego gracza. Przypuśćmy że pobierała by ona jakieś kwoty pieniędzy z naszego konta, oczywiście jeśli da się coś takiego wprowadzić. Oraz możliwość spłaty w ratach itp.
Ogólnie na tak i na nie :D Pewnie kiedyś by mi się to przydało jeśli nie miałbym kasy na reksilla:)
 

DeletedUser16995

Gość
Gość
Witam serdecznie.

Obecnie sytuacja przekazywania pieniędzy przez Targ jest zabroniona lecz jakie są podstawy uznania sytuacji że była celowa a jaka nie?

Otóż zakładamy że mam np. 110 lvl. Mam dużo kasy i trochę przedmiotów. Nic mi z ubrań nie potrzeba a kasę którą mam i zarabiam jest moja i tylko moja. Jestem np. fortowcem i z kompletem ubrań. Przecież powinienem mieć prawo do decydowania co zrobię z kasą. W końcu na zdobycie jej poświęciłem sporo czasu i wysiłku. Jest to gra i fajna przygoda lecz każdy z Nas ma prawo do robienia ze "swoim majątkiem" to co chce - prawda?

Po drugie gdzie jest bariera, granica lub jakiekolwiek podstawy uznania że transakcja na targu była zabroniona a kiedy nie?

Przykłady:

Jeżeli gracz X wystawi na targu OSŁA a gracz Y to znajdzie to:
- ponieważ X bardzo lubi Y a ma kasy jak lodu i kupi Osła za 100.000$ to jest to złamanie regulaminu ale jeśli tylko jedna osoba robiła to świadomie to też?

A jeżeli gracz X wystawi Nóż Bowiego za 300.000$ a WY go kupi to też złamanie regulaminu?

Wiem że sporo osób robi celowe transakcje ale pytam się: gdzie istnieje granica pomiędzy specjalnym i sztucznym przelewaniem kasy a transakcjami "finansowo nienormalnymi" gdzie tylko jedna osoba decyduje o wielkości transakcji?

Tak na zakończenie. - ostatni przykład:
X powiedzmy kończy grę, sprzedaje majątek i okazuje się że ma 1.000.000$. Czy regulamin stanowi ze kasę ma skasować razem z postacią (wg mnie jest to niedopuszczalne gdyż z jakiej racji $ ma zostać stracona kosztem wysiłku gracza) czy też ma prawo zdecydować z nią co chce?


Nawiązując do tematu:

Czas w końcu zrobić coś szybko z opcją przekazywaniem $ jako legalna opcja. Na światach są postacie które nie jedno przeżyli i dalej chcą grać i bawić się lecz nie kosztem własnego wysiłku i czasu spędzonego nad nią. Jeżeli coś w tej kwestii się nie zmieni to polski The West potraci kolejnych bardzo wartościowych graczy.

Z wyrazami szacunku

Wild Zenon
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Zależy też od podatku. W grze również są problemy dla fortowców, ponieważ nie posiadają opcji szybszego zysku. Przydałoby się nieopodatkowanie danej kwoty.
Plusem jest łatwiejsze przekazywanie gotówki.
Minusem jest to, że jeśli nie wylogujemy swojej postaci z gry możemy stracić wszystko co posiadamy. I to na legalu, mimo iż włamania na konto jest nielegalne. Pomysł jest dobry wyłącznie w przypadku, kiedy przekazanie pieniędzy będzie dostępne za zgodą obu graczy i potwierdzeniem je hasłem, oraz otrzymamy raport z przekazaniem danej sumy. Podatek byłby zbędny. Pomysł popieram, ale przydał by się "upgrade" tej że opcji.
 

DeletedUser16002

Gość
Gość
Witam
Jeszcze uzupełniając post Zenona, pragnę podkreślić jedną rzecz, jaka wynikła z naszej luźnej dyskusji o stosowaniu niejednoznacznej interpretacji przepisu o handlu.

Załóżmy, że jest gracz kluczowy np. dla walk o forty (duży poziom HP, złota strzelba, wysoki poziom), który wystawił jakąś banalną rzecz na targu.
W przeciwnym obozie dwóch graczy postanawia przeprowadzić eksperyment, w którym jeden gracz kupuje za wielokrotność oczekiwanej sumy ów przedmiot, a zupełnie inny wzorem rasowego donosiciela pisze pełen oburzenia list do supportu. Efektem może być ban dla obu handlujących, bo są ku temu przesłanki.

Takie hipotetyczne zdarzenie może wystąpić, dlatego pozwólmy graczom przekazywać pieniądze. Ich wypracowane pieniądze, mimo że wirtualne.

Zmieńcie regulamin, dopuszczając zakupy "cegiełek" emitowanych przez graczy. Albo pozwólcie na nieograniczone kwoty za sprzedaż dóbr. I tyle.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak najbardziej za, jednak musiał by się pojawić jakiś podatek pobierany przy przekazywaniu pieniędzy (niewielki zależny może od poziomu targu i banku).
 

DeletedUser

Gość
Gość
Witam wszystkich.

Pożyczanie kasy moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, ale pożyczki to jeszcze lepsze, więcej zabawy by było. :)
 

DeletedUser24984

Gość
Gość
Również witam wszystkim serdecznie. Moim zdaniem pomysł jest bardzo dobry. Ale jak narazie są tam jakieś sposoby na przekazanie pieniędzy. Jakie?
Kumpel, któremu chcesz dać pieniądze wystawia szare zniszczone buty za 2$, a ty kupujesz za 10000$. Ale jednak to nie jest to co przekazywanie pieniędzy.
Dlatego pomysł mi się podoba, na tak jestem.::):
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wszystkie pomysły idą w jedną stronę - ułatwiać grę... Czy na prawdę gracze to debile, którym trzeba wszystko ułatwiać? Ktoś zaczyna grę, dostaje od kolegi 10 000 i ma bardzo łatwo... A czemu ma się nie namęczyc, aby zarobić na pierwszego osła?

Pomysł idiotyczny.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wszystkie pomysły idą w jedną stronę - ułatwiać grę... Czy na prawdę gracze to debile, którym trzeba wszystko ułatwiać? Ktoś zaczyna grę, dostaje od kolegi 10 000 i ma bardzo łatwo... A czemu ma się nie namęczyc, aby zarobić na pierwszego osła?

Pomysł idiotyczny.

Dla jednych to ułatwienie, dla innych utrudnienie bądź urozmaicenie. Weź pod uwagę haracze, ofiary wynajmowanych pojedynkowiczów itd, takim nie będzie łatwiej. Zaczyna i dostaje? Na starych światach nic to nie da, tam już praktycznie nie można się przebić do czołówki. Nowe? Kto Ci da te 10k?!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Przekazywanie ORAZ Pożyczanie, tylko trzeba wpaść na pomysł jak ściągać kasę z tego który nie chce oddać
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wiem że sporo osób robi celowe transakcje ale pytam się: gdzie istnieje granica pomiędzy specjalnym i sztucznym przelewaniem kasy a transakcjami "finansowo nienormalnymi" gdzie tylko jedna osoba decyduje o wielkości transakcji?

Takie sytuacje z tego co wiem były traktowane przez administratorów indywidualnie, nie ma jasno określonych reguł czy przedziałów wartości sprzedawanych dóbr. Tak więc każdy spoglądał na to z własnej perspektywy.

Co do pomysłu legalnego przekazywania pieniędzy - myślę, że jest jak najbardziej trafny. Po pierwsze, tak jak wspomnieli przedmówcy, każdy powinien mieć prawo decydowania o własnych finansach :)
Po drugie - w tej chwili tak i tak realizowane są transakcje przekazywania pieniędzy (w myśl regulaminu nielegalnie). A przez to niektórzy niepotrzebnie łapią bana ::):
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak, ale z limitem transferu na miesiąc i z innymi kosztami jeśli chodzi o odległość hrabstw miast kontrahentów i czy w ogóle posiadają miasta, jeśli nie oczywiście najdrożej, największa dopłata, na przykład 50% całej wartości transakcji, czyli chcemy przelać 100$, wpisujemy 100$, tracimy 100$ oraz 50$ za opłatę, gracz, któremu przekazujemy dostaje 100$. Albo nawet odwrotnie (to jednak nie miałoby logicznego sensu realistycznego, bo dalej=drożej), im dalej tym taniej, co trochę przystopuje multikonta. Limit na miesiąc zaś mógłby być zależny od poziomu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
10 000 na początku da bardzo dużo - szybkie wykonywanie questów, dobre ciuchy.

Jeżeli już przekazywanie pieniędzy, to mądrzejsze - np. z kasy miasta do fortu, albo z kasy miasta do kasy innego, sojuszniczego miasta. To miałoby sens.
 
Status
Zamknięty.
Do góry