Przekazywanie pieniędzy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser182

Gość
Gość
@Walter Nowotny i Wild Zenon. Ewentualne wprowadzenie przekazywania pieniędzy spowoduje, że nikt nie będzie musiał przekazywać ich przez targ i łamać w ten sposób regulaminu (pomijam w tym momencie to czy komuś się regulamin podoba czy nie). Jasne, proste zasady przekazywania pieniędzy. Masz 100K, przekaż komu chcesz. Przekażesz na swoje drugie konto, ban. Przekażesz innemu graczowi, wszystko OK. Twoje pieniądze, możesz sobie zrobić z nimi co chcesz. Chyba o to chodzi, prawda?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Można przekazywać teraz pieniądze za pośrednictwem marketu. Domyślam się, że ta zmiana ma na celu bezpośrednie kontrolowanie przekazywanych pieniędzy przez administracje. Ja osobisćie jestem na nie. Teraz jak ktoś chce może wesprzeć innego gracza poprzez targ. Jeżeli nie do końca jest to legalne to po prostu zalegalizować. Bezpośrednie przekazywanie wpłynie tylko na ilość przekrętów. Poza tym nie widze za bardzo sensu.:eek:kul:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Usankcjonowanie procederu przekazywania pieniędzy przez targ, to dobry pomysł. I tak niewielki ułamek graczy jest karany za tego typu łamanie regulaminu, ta funkcja usunęła by swoistą fikcję cudownego wzbogacania się co niektórych graczy. Oczywiście należało by się zastanowić co z medalem "od zera do milionera".
 

DeletedUser10104

Gość
Gość
Przekazywanie pieniędzy na zasadzie gracz graczowi to moim zdaniem naruszenie niepisanej zasady równości na starcie?(mówimy o graczach bez premki). Przy powstawaniu nowych światów pozostają układy koleżeńskie z tych starych. Powstaną jeszcze większe wałki niż teraz. Sporo osób zacznie grac na nowym świecie tylko po to aby robić kasę innemu w zamian za odwzajemnienie na starym. W innych grach na takich gości mówi się "FARMA".
Co do przekazywania pieniędzy przez targ to jest to trochę martwy przepis bo nie bazuje na jasnym określeniu granicy pazerności lub rozrzutności.Tu decyzje podejmuje admin w oparciu o swoje podejrzenia a tak być nie powinno.Może wprowadzenie limitów za ile maksymalnie można sprzedać produkt na targu przeliczyć o % prawdopodobieństwa znalezienia.
 

DeletedUser5603

Gość
Gość
Myślę że to nie jest zły pomysł. Owszem, jest to ułatwienie, szczególnie dla początkujących graczy którzy mają lepiej ustawionych kolegów. 20 tysiaków na początek i lajtowo bijemy levele. Ale czy teraz nie ma takiej sytuacji? Przecież przekazywanie kasy przez targ jest banalnie proste i praktycznie niekaralne. Byłaby więc to tylko legalizacja czegoś co i tak ma miejsce. Więc albo legalizujemy albo zaostrzamy kontrolę nad pushingiem ( bo tak to się chyba nazywa).

Ja wprowadziłbym jeszcze opcję przekazywania przedmiotów między graczami. No bo jeśli zostanie wprowadzona opcja przekazywania kasy to powstanie kolejna fikcja polegająca na przelaniu pieniędzy w celu zakupu od tego samego gracza itemek.

Podsumowując, z ciężkim sercem i mieszanymi uczuciami popieram ten pomysł. Gra łatwiejsza nie będzie bo i tak przelewanie kasy funkcjonuje za pomocą targu i szeryfa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser182

Gość
Gość
Można przekazywać teraz pieniądze za pośrednictwem marketu.

Można, ale nie wolno. Spora różnica. Są gracze, którzy przekazują sobie przez targ. Mają gdzieś, że jest zakaz, ale są też gracze, którzy nie chcą łamać regulaminu i tego nie czynią.

Teraz jak ktoś chce może wesprzeć innego gracza poprzez targ. Jeżeli nie do końca jest to legalne to po prostu zalegalizować.

To już kompletnie nie ma sensu. "Możecie przekazywać sobie pieniądze, ale róbcie to przez targ"? Kupisz ode mnie skasowany bilet MPK za 100,00 bo chciałeś mi dać kasę na urodziny ;-). Nie no to już całkiem bez sensu jest. Albo zakaz i cześć, albo pozwolenie i prosty mechanizm typu "przekaż".

Odnośnie przekazywania przedmiotów/zamiany, to jest dobry pomysł też.
 

DeletedUser16995

Gość
Gość
@Walter Nowotny i Wild Zenon. Ewentualne wprowadzenie przekazywania pieniędzy spowoduje, że nikt nie będzie musiał przekazywać ich przez targ i łamać w ten sposób regulaminu (pomijam w tym momencie to czy komuś się regulamin podoba czy nie). Jasne, proste zasady przekazywania pieniędzy. Masz 100K, przekaż komu chcesz. Przekażesz na swoje drugie konto, ban. Przekażesz innemu graczowi, wszystko OK. Twoje pieniądze, możesz sobie zrobić z nimi co chcesz. Chyba o to chodzi, prawda?

Zdecydowanie o to chodzi i tak powinno być od samego początku. Nie wnikamy że zmiana regulaminu w trakcie gry oraz sposób interpretacji danego zdarzenia o podłożu transferu kasy zawsze budziła wielkie wątpliwości i wprowadzała niepotrzebne zamieszanie.

Gram w The West długo i poświęciłem jej dużo czasu. To co zdobyłem i obecnie mam w ekwipunku jest moją "własnością" i tylko ja powinien mieć prawo decydowania co z nią zrobię. Dodatkowo jeżeli mam konto KP i płaciłem na to kasę PLN to tym bardziej wybór co zrobię z kasą należy tylko i wyłącznie do mnie czyli gracza.

Podsumowując:
ZDECYDOWANIE jestem za normalnym przekazywaniem kasy, bez żadnych większych opłat i tych podobnych. To jedyna słuszna i racjonalna droga.
 

DeletedUser10104

Gość
Gość
Spora część przelewów odbywać się będzie między graczami z sojuszów gdzie pieniądze idą miedzy osobami które mało lub wcale się nie znają. Są to transakcje określane jako pożyczki.Warto zagwarantować ściągalność tej pożyczki w opcji przekazu.
 

DeletedUser995

Gość
Gość
Może lepiej wykorzystać budynek banku na udzielanie mieszkańcom miast pożyczek, innym miastom kredytów na zakończenie rozbudowy czy walki fortowe. Na targu można by składać oferty w stylu przetarg na wykonanie rozbudowy miasta czy fort.
 

DeletedUser10104

Gość
Gość
Odnośnie przekazywania przedmiotów/zamiany, to jest dobry pomysł też.

Ta możliwość w sposób legalny załatwiałaby problem pieniędzy.Wystarczy wykorzystać w tym celu magazyn w forcie.Każdy może tam zostawić broń czy część ubioru.Jeśli ktoś chce twoją zabawkę dostajesz raport podobny do zaproszenia.Zgadzasz się na oddanie lub nie.Ograniczasz dostęp do produktu podobnie jak na targu.Zrobi się porządek w ekwipunku,wzrośnie zainteresowanie posiadaniem i obroną fortu.W przypadku przejęcia magazyn zostaje zniszczony i boby znów mają co robić.
 

DeletedUser16002

Gość
Gość
Jasne, proste zasady przekazywania pieniędzy. Masz 100K, przekaż komu chcesz. Przekażesz na swoje drugie konto, ban. Przekażesz innemu graczowi, wszystko OK. Twoje pieniądze, możesz sobie zrobić z nimi co chcesz. Chyba o to chodzi, prawda?

Dokładnie o to chodzi. A to, czy chce je przekazać przez zakup niewiele przydatnej części garderoby, czy też przerzucić za pośrednictwem dodanej opcji nie powinno stanowić języczka u wagi.
Aktualnie ocenę legalności transakcji podejmuje administracja i to nie jest zbyt szczęśliwe rozwiązanie, z uwagi na skomplikowany arbitraż w przypadkach, które zasugerowaliśmy z Zenonem.

Mam nadzieję, że wycofacie się choćby z rozdawania kar za "nieprzemyślane zakupy". Oczywiście multikonta nie podlegałyby tej abolicji. W końcu gra ma przynosić radość, a nie troski i spory :eek:kul:
 

DeletedUser23220

Gość
Gość
Hehe...
Dobre.
Będę atakował gościa dopóty mi nie zapłaci xxx $

Jestem za, dodaj ankietę.
 
Jestem za pomysłem. Opłaty dodatkowe nie powinny mieć miejsca, jeżeli gracze spotkają się w jednym miejscu (nie ma pośredników - nie ma opłat). Odległość wzrasta - zwiększa się opłata (będzie to testowane na becie). Ilość pieniędzy jaką gracz będzie mógł otrzymać, zależna będzie od posiadanego poziomu (niski lvl - dużo nie dostanie), a np. od 60 poziomu bez ograniczeń.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł jest dobry.

Nawiązując do poprzednich wypowiedzi:
-Brakuje czegoś takiego. Przypuśćmy, że gracz X "wciągnął" kolegę do gry. Gracz X ma np. 85lvl, gracz Y, który zaczyna ma 1lvl. Jasne jest, że gracz X będzie chciał pomóc graczowi Y właśnie przez pożyczkę pieniędzy. I jak to zrobić skoro jest to zabronione? Pushing tu odpada, gdyż robimy coś z własnej woli.
-Każdy ma prawo decydować, co zrobi z pieniędzmi. Po zalegalizowaniu przelewów pieniędzy, jeśli ktoś będzie chciał wymusić na innym graczu pewną kwotę, może zostać przecież zgłoszony do supportu (Support też ludzie).


Hehe...
Dobre.
Będę atakował gościa dopóty mi nie zapłaci xxx $

Jestem za, dodaj ankietę.

To jest właśnie jeden z tych powodów dlaczego mogą tego nie wprowadzić...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak dla mnie to bardzo zły pomysł bo ludzie ze znajomościami na start gry będą mieli 10000k a inni nic po prostu będą się liczyły znajomości!
 

DeletedUser

Gość
Gość
oczywiście że tak , urozmaiciło by to grę a najbardziej to z konkursami które można było by robić ::):
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem ciekawy dlaczego tego wczesniej nie wprowadzili, oczywiscie na tak
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jaka żywa dyskusja to i ja się wtrącę.
Popieram zdanie Zenka i Waltera(zaskoczyłam Was co? ::DD:) gracz zarabia wirtualne pieniążki i powinien mieć prawo robić z nimi co uważa za stosowne, jak ma taką ochotę pożyczyć,dać a nawet rozpalić ognisko. Myślę ze to wystarczające argumenty.
Widzieliście kiedyś szeryfa który by Wam w portfel zaglądał?
To dziki zachód okupy haracze musi się coś dziać pif paf
Pożyczki z banku(kasy miasta) również były by fajnym pomysłem.Choć to wymaga szerszego spojrzenia na sprawę, jaki procent, jak ściągano by $ od osób unikających spłaty, raczej jest to melodia dalekiej przyszłości.

Pytanie tylko czy tak naprawdę nasza administracja jest w stanie wprowadzić system przekazywania pieniążków czy tylko może protegować u programistów by wprowadzili takie udogodnienie w następnej aktualizacji jak podejrzewam w 2015 roku?




@Walter Nowotny i Wild Zenon. Ewentualne wprowadzenie przekazywania pieniędzy spowoduje, że nikt nie będzie musiał przekazywać ich przez targ i łamać w ten sposób regulaminu (pomijam w tym momencie to czy komuś się regulamin podoba czy nie). Jasne, proste zasady przekazywania pieniędzy. Masz 100K, przekaż komu chcesz. Przekażesz na swoje drugie konto, ban. Przekażesz innemu graczowi, wszystko OK. Twoje pieniądze, możesz sobie zrobić z nimi co chcesz. Chyba o to chodzi, prawda?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Jak dla mnie to bardzo zły pomysł bo ludzie ze znajomościami na start gry będą mieli 10000k a inni nic po prostu będą się liczyły znajomości!

10000k? 10 000 000? Tyle to chyba musiałbyś mieć 100 kolegów w miarę bogatych :) Albo 10 milionerów
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie pomysł bardzo trafiony. No bo zacznijmy od tego jak to teraz jest. Kolega prosi mnie bym mu przekazał trochę pieniędzy ( nooo 13 tys... ) by mógł sobie podreskillować postać. Ale ja wiem, że tak nie wolno więc mu piszę, że musi zaczekać na wprowadzenie wymiany pieniężnej.


Ale zostaje pytanie czy wymiana odbywałaby się z pobraniem jakiejś "prowizji" czy też nie?

Np. Gracz A wpłaca do banku daną kwotę wpisując nick gracza który ma odebrać pieniądze. Bank pobiera prowizję, która po części zasila kasę miejską (+). Gracz B dostaje telegram w raportach, że gracz A przekazuje mu daną kwotę Y. Gracz musi odebrać więc te pieniądze Y, ale tylko są one do odebranie w mieście X.

Czyli mniej więcej : A:B + 1:2*(X+Y) = er....?. Mniejsza z tym pomysł jest:
EPICKIIIIIIII
 
Status
Zamknięty.
Do góry