pustelnik

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19160
  • Data rozpoczęcia

Podoba się???

  • Tak

    Głosy: 103 45,6%
  • Tak, poprawka (napisz co)

    Głosy: 31 13,7%
  • Nie (napisz dlaczego)

    Głosy: 61 27,0%
  • Obojętnie

    Głosy: 31 13,7%

  • W sumie głosujących
    226
Status
Zamknięty.

DeletedUser19160

Gość
Gość
Jeśli podoba ci się motyw przewodni - "pustelnik" , ale sposób, w jaki to przedstawiłem ci się nie podoba to zaznacz poprawkę i przedstaw w poście własne poglądy!!!


sorry, że tak szybko zakładam tematy, po prostu szybko przychodzą mi pomysły :D
szukałem podobnego tematu, nic nie znalazłem


W The-Weście mamy miasta, które odpowiadają gildiom lub klanom z innych gier
ale niektórzy też woleliby wieść samotne życie, takie BARDZO samotne :D

ja mam na to rozwiązanie

PUSTELNICY!!! Czyli ludzie żyjący samotnie na pustyniach, w puszczach lub w górach
pustelnikiem może zostać tylko poszukiwacz przygód, z reguły, że reszta klas miałaby utrudnienia w byciu pustelnikiem

zacznijmy od początku
w niektórych miejscach (w przypadku gdy nie mamy miasta) pojawiałby się znaczek:
http://img829.imageshack.us/i/pustelnik1.png/
oznacza to miejsce, w którym możemy zbudować chatkę pustelnika
po kliknięciu na ten znaczek pojawia się takie coś:
http://img844.imageshack.us/i/pustelnik2.png/
już wyjaśniam:
-kasa i punkty energii to wiadomo
-nie możesz przynależeć do miasta, ponieważ pustelnik jest samotnikiem, jedno wykluczałoby drugie
-Tutaj zmiana, pustelnikiem jesteś przez conajmniej miesiąc, potem możesz zrezygnować kiedy chcesz po miesiącu lub grać dłużej
-10% zwiększone pkt. expa, ponieważ pustelnicy byli z reguły ludźmi mądrymi i szybko się uczyli, stąd ten bonus
-10% szybkość poruszania się, pustelnicy to rodzaj podróżników, czyli więdzą jak szybko dotrzeć do celu, stąd ten bonus
-obniżone koszty zakupów, minimalnie, ponieważ znalazłem sposób na zdobywanie przedmiotów przez pustelników
-ilość dostępnych miejsc to miejsca, w których można na danym terenie zbudować chatke (gdyby na jednej pustyni można byłoby założyć tylko 1 chatkę nie wystarczyłoby dla wszystkich miejsca
dobra, to tyle jeśli chodzi o zakładanie
teraz jak to będzie wyglądało na mapie:
http://img839.imageshack.us/i/pustelnik3.png/
dodatkowo na bocznym pasku zamiast przycisku "miasto" byłoby:
http://img827.imageshack.us/i/pustelnik4.png/
dobra, teraz najważniejsza część pomysłu:
http://img842.imageshack.us/i/pustelnik5.png/
a więc:
-Chata - miejsce spania, oczywiście za darmo
-Skrzynia - miejsce służące jako magazyn - chodzi o to, że będzie się dało handlować z innymi pustelnikami (ale tylko po podstawowej cenie zakupu, nie mniej, nie więcej) i tutaj się chowa przedmioty, które potem chce się sprzedać (tak jak w forcie, tyle że dałoby się wyjmować) przedmiotów ze skrzyni nie da się używać w zadaniach tak jak przedmiotów nie leżących w skrzyni nie idzie sprzedać
-Telegraf - zasięg, w jakim możemy kupić dany towar
-Stragan - maxymalna ilość towary, jaką możemy wystawić

dalszej grafiki nie będe przedstawiał, tylko trochę dopowiem:
-sen to wiadomo
-Produkt / Handel - oddzielnie o tym opowiem
-Produkt - czyli przedmioty, które trzymamy w magazynie
-Handel - czyli kupowanie i sprzedawanie przedmiotów, wyglądałoby to jak rynek w Gladiatusie (nie żebym chciał upodobnić albo coś), jednak ceny byłyby z góry ustalone

pustelnik jest skierowany głównie dla poszukiwaczy przygód, dlatego zwłaszcza ich pytam o zdanie
(jeśli chodzi o pojedynki to równie dobrze można je znieść, to już zależy od was)

Korzyści:
-pewnego rodzaju handel
-możliwość życia bez miasta
-ktoś nie chce być żołnierzem, ale chce się bronić ma bonus do taktyki
-możliwość lepszego poznania gry

Zapraszam do głosowania
Jestem otwarty na poprawki :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ja na nie. Po co bonus do taktyki? I bezsensu że tylko raz można nim zostać i to na zawsze.
 

DeletedUser19160

Gość
Gość
sebicjusz napisał:
Ja na nie. Po co bonus do taktyki? I bezsensu że tylko raz można nim zostać i to na zawsze.

dla takich drobiazgów równie dobrze mogłeś zaznaczyć poprawkę -_-

Po co bonus do taktyki??? Ponieważ działasz sam i nie masz nikogo do pomocy, modlitwa chyba cię nie obroni (chyba, że masz jakiś inny sposób na obronę)

nie napisałem, że NA PEWNO do końca gry, jeszcze nie obmyśliłem na jaki czas to będzie

sądze, że najlepiej działałoby to na okres jakiegoś miesiąca, bo jak krócej to ludzie zostawaliby pustelnikami tylko dla handlu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Dobry pomysł, sam jestem poszukiwaczem i wiem jak to jest :) Pomysł jeszcze trzeba by trochę zrównoważyć - np. inny bonus do taktyki...

Pytanie : Jak ktoś ma się z nami pojedynkować?? Nie ma żadnej zakładki - Saloon ... (!!)

Na TAK
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wiesz co Ci kolego powiem że ja lubię czytać i przeglądać twoje projekty i każdy mi się podoba Szacun dla ciebie
 

DeletedUser12361

Gość
Gość
poprawka-bez tego bonusu do taktyki zamiast tego coś innego wymyśl
Na tak
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi to jest obojętne, chociaż pomysł nie najgorszy :p
 

DeletedUser19160

Gość
Gość
Bagz7 napisał:
Wiesz co Ci kolego powiem że ja lubię czytać i przeglądać twoje projekty i każdy mi się podoba Szacun dla ciebie

to miło :D

Volveryin71 napisał:
Pytanie : Jak ktoś ma się z nami pojedynkować?? Nie ma żadnej zakładki - Saloon ... (!!)

hmmm saloon by nie pasował raczej do małej chatki :D
spokojnie, coś wymyślę :) jutro lub może jeszcze dzisiaj coś dodam

milonki napisał:
poprawka-bez tego bonusu do taktyki zamiast tego coś innego wymyśl

jestem pojedynkowiczem, nie wiem czego na ogół potrzebują poszukiwacze przygód...
może jakieś propozycje??? :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
A może by tak taka osoba jak jest w takiej chacie dostaje +5 do taktyki i +5 refleks jak jest atakowana?
 

DeletedUser

Gość
Gość
dalem tak z poprawkami przez ten bonusik do taktyki. bylo by ok gdyby mial tylok te 3 bonusy
-10% zwiększone pkt. expa, ponieważ pustelnicy byli z reguły ludźmi mądrymi i szybko się uczyli, stąd ten bonus
-10% szybkość poruszania się, pustelnicy to rodzaj podróżników, czyli więdzą jak szybko dotrzeć do celu, stąd ten bonus
-obniżone koszty zakupów, minimalnie, ponieważ znalazłem sposób na zdobywanie przedmiotów przez pustelników
:D aha i rozumiem ze staje sie pustelnikiem i dopiero po miesiacu moge to rzucic tak? :)

@up - nie ma miasta wiec nie da sie jej atakowac ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmm, nie podobają mi sie te bonusy- osoby przynależące do miast nie mają jakichkolwiek
Jeśli ktoś chce sam mieszkać w mieście to może przejać widmo, zbudować nowe na działce, ewentualnie dołączyć do miasta w którym niczego się nie wymaga od członków :]
Jestem zdecydowanie na nie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
...
@up - nie ma miasta wiec nie da sie jej atakowac ;)

Jeżeli takiego pustelnika nie da się atakować to głupio...np.Zawadiaka sobie pójdzie do takiej chatki i co? On może sobie chodzić wszędzie (z zwiększona prędkością) i każdego atakować ale jego nikt!! Chata pustelnika musiała by być tylko dla poszukiwaczy... :p
 

DeletedUser19160

Gość
Gość
volveryin71 napisał:
Jeżeli takiego pustelnika nie da się atakować to głupio...np.Zawadiaka sobie pójdzie do takiej chatki i co? On może sobie chodzić wszędzie (z zwiększona prędkością) i każdego atakować ale jego nikt!! Chata pustelnika musiała by być tylko dla poszukiwaczy...

o coś takiego mi chodzi, aby to było dla poszukiwaczy przygód, pojedynkowiczom to jest niepotrzebne

Pomarańcz napisał:
dalem tak z poprawkami przez ten bonusik do taktyki. bylo by ok gdyby mial tylok te 3 bonusy
-10% zwiększone pkt. expa, ponieważ pustelnicy byli z reguły ludźmi mądrymi i szybko się uczyli, stąd ten bonus
-10% szybkość poruszania się, pustelnicy to rodzaj podróżników, czyli więdzą jak szybko dotrzeć do celu, stąd ten bonus
-obniżone koszty zakupów, minimalnie, ponieważ znalazłem sposób na zdobywanie przedmiotów przez pustelników aha i rozumiem ze staje sie pustelnikiem i dopiero po miesiacu moge to rzucic tak?

@up - nie ma miasta wiec nie da sie jej atakowac

zostaje tak jak mówisz, skoro nie będzie walki, nie będzie też taktyki :D

volveryin71 napisał:
Jeżeli takiego pustelnika nie da się atakować to głupio...np.Zawadiaka sobie pójdzie do takiej chatki i co? On może sobie chodzić wszędzie (z zwiększona prędkością) i każdego atakować ale jego nikt!! Chata pustelnika musiała by być tylko dla poszukiwaczy...

to chyba działa w dwie strony, nie??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21594

Gość
Gość
Ja jestem na nie pańskie pomysł są fajne ale ten został chyba jeszcze poroniony w głowie.
Pozdrawiam
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak ja lubię czytac twoje pomysły. Cały dzień później jakiś taki weselszy się wydaje :rolleyes:

Oczywiście na nie, ale fajnie poczytac takie głupoty :)
 

DeletedUser20332

Gość
Gość
mnie się to podoba...to fajniejsze niż ten paladyn xD....na tak
 

DeletedUser9641

Gość
Gość
Tak ale z poprawkami.
Dlaczego tylko poszukiwacz przygód? A co to na przykład robotnik nie może. Może bob ma już dość ataków na niego i chce pożyć w samotności bez ,,człowieków''? Albo żołnierz jest już zmęczony bólem ran i chcę odpocząć i po obcować z naturą?
A co do handlu to skąd mam wiedzieć jak wygląda w Gladiatusie. Przecież nie wszyscy grają w tą ,,grę".
 
Status
Zamknięty.
Do góry