Zakładanie pułapek

  • Rozpoczynający wątek mideL
  • Data rozpoczęcia

Który zestaw umiejętności?

  • (100%) Zakładanie pułapek

    Głosy: 123 45,9%
  • (50%) Zakładanie pułapek, (50%) Jazda konna

    Głosy: 16 6,0%
  • (50%) Zakładanie pułapek, (50%) Handel

    Głosy: 114 42,5%
  • Nie gram poszukiwaczem, nie znam się na nim

    Głosy: 15 5,6%

  • W sumie głosujących
    268
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Mam problem z rozłożeniem umiejętności. Mianowicie: czy mam ładować tylko w Zakładanie Pułapek, czy dołożyć do tego jakiś skill? Mam 9lvl, na 10-tym będę mógł polować na indyki ($3, xp14, luck7) a na 15-tym polować na boberki.
Jestem samotnym poszukiwaczem przygód; nie będę należał do żadnego miasta.
Czy to mi się opłaca? Waham się pomiędzy takimi zestawami:
samo Zakładanie pułapek
lub
większość Zakładanie pułapek
trochę Jazda konna lub Handel

Zalety pierwszego zestawu:
- Przyjemne prace, polowania etc.
- Inwestowanie punktów w zręczność czyli trochę na umiejętności bojowe.
- Dużo doświadczenia za prace

Zalety drugiego zestawu:
- Prace jw.
- Punkty w zręczność i sprawność/charyzmę czyli przygotowanie do pojedynków/ciekawe prace wykorzystujące charyzmę.
- Prace za dużo doświadczenia/szczęścia

Proszę o odpowiedź zaawansowanych graczy, posiadających poszukiwacza i znających się na jego sposobach gry.
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Osobiście gram na S7 poszukiwaczem, który idzie 100% w Zakładanie pułapek. Na początku tylko pominąłem pare pkt., gdyz byłyb mi potrzebne do misjii. Szczerze polecam taką taktykę. Masz wiele prac bardzo doświadczalnych, a jak mówiła (pisała) kiedyś Czarnulka (TOP2 na S1, jakby ktoś nie wiedział): "skup się lepiej na pracach z expem, a pieniądze same wpadną" lub chociaż tak: "jak chcesz być samotnym poszukiwaczem i być w top to nie myśl o kasie nawet tylko leć w expowe prace". Słuchaj jej rad, a wyjdziesz na dobre.

Najlepiej skup się na tej umiejętności. Bedziesz miał po około 20 lvl prace takie jak: "Polowanie na wilki" (63% exp), "Polowanie na Bizony" (62% exp), "Polowanie na Grizzly" (78%exp). To są naprawdę świetne prace. Jeśli się nie mylę to "Polowanie na Grizzly" jest drugą najbardziej exp'ową pracą w grze. Tuż po "Napad na pociąg".

Czyli moim zdaniem lepiej iść w jednym kierunku, a dobrze. Jak to mówią: "Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". Chyba nie muszę tłumaczyć :p.

Pozdrawiam
wlochaty11
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja daje w chowanie+zręczność i mam te same prace co włochaty,tyle ze polowania na grizli nie widzę ,zamiast tego mam kradzież koni 64% kasy.
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Ja również to mam :). Póżniej dopiero masz inne prace. Takie jak np. Poszukiwanie skarbu. Nie ma na początku wielkiej różnicy pomiędzy tymi dwoma. Ale to nie temat o tym :).
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czyli idę na ZP, dzięki za pomoc. Jak widzę z ankiety wygrywa ZP z Handlem, ale bardzo dużo ludzi inwestuje punkty w handel, więc wiedziałem, że ta opcja wygra, ankieta była tylko "dla picu", liczyły się fachowe wypowiedzi. Jeszcze raz dzięki.
 

DeletedUser7941

Gość
Gość
To Zalerzy do zadań to Zakładanie pułapek i handel, ale i ogólnie do prac też te umiejętności są dobre. Więc to jest co ja bym wybrał na twojim miejscu.
Hihihi ale bendziesz miał potem problemy z pojedynkami (no może).
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kod:
Jestem samotnym poszukiwaczem przygód; nie będę należał do żadnego miasta.

Pojedynki mi nie potrzebne, nie będę robił wszystkich questów na siłę, jak trafi się zadanie z pojedynkiem to trudno, nie będę psuł planu dla głupiego questa.
 

DeletedUser

Gość
Gość
kolega idzie 100% w zakładanie pułapek i na 7 lvl polował na bobry na 17 na wilki na 22 kradł konie a na 24 polował na misia :D .Oczywiście zastartował później a moje miasto mialo ekwipunek w sklepie z bonusem do zakładania pułapek.Teraz jest 5 w zakładaniu pułapek na 4 świecie i będzie szybciej fort od mnie budować
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja na świecie 8 próbuje takiej kombinacji. Do ok.25lvl tylko ZP. Jak mam już te expowe to jadę w sprawność manualną. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jedz w zakladanie pulapek, sprawdzilem i sie oplaca- o kase sie nie mart( 2x kradziez koni da Ci minimum 500$, leb misia wypada jak szalony, a i w polowaniu na kojoty czasem jakas muszka wypadnie). Sprzet do najlepszych prac(wszystko szare,na poczatek) mozna kupic za az smieszna kase- zmiescisz sie w 2500$. Ja w tym momencie na 5sw jestem gdzies w 30,a nie zaczalem grac od razu jak swiat powstal. Mam miasto i spie sobie w hotelu na 5 poziomie(na 2 jednak nie zregenerujesz sil do konca), mozesz miec miasto tylko wybierz jakies na zachodzie,gdzie nie ma najlepszych zawadiakow i nikt Cie nie bedzie nekal(bedziesz mial od praktycznie wszystkich wyzszy lvl i pozniej giwera odstrasza;)). Co do questow to gory czarne sa do przejscia wiadomo zatrzymasz sie przy Jacobie(duel i ma juz niezle strzaly),ale to wystarczy zemdlec kupic precyzyjnego wiazkowego i 1hp atakowac az sie uda i Cie ani raz nie trafi. Dobrym rozwiazaniem po osiagnieciu jakichs 130pkt na pulapkach(z bonusem) jest ladowac all na strzelanie. Prace jakie Ci sie zaczna pojawiac:
-eksploaracja terenu
-pracuj jako konowal
-służba w armii
-okradanie ludzi

W pozniejszym czasie tez zoldak i wiele innych(jak dodasz sobie jesszcze z 30pkt na zaskoczenie i kupisz najlepsze itemy to i walczyc bedziesz mogl bez starchu;))
POWODZENIA
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja bym ładował głównie w handel i zaskoczenie (ze względu na późniejsze questy) - będziesz musiał na 35 lvl handlować z Indianami (trudność ~223, 2*handel, 2*zaskoczenie, 1*zakładanie pułapek)
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
A ja właśnie zmieniam taktykę :). Cały czas szedłem w zakładanie pułapek. Mam niecałe 120 z bonusami. Po doblokowaniu "Polowania na Grizzly" zaczynam iść w "Zaskoczenie". Widzę już prcę "Handel z Indianami". Dołożę około 20-30pkt. do zaskoczenia i będę mógł ją wykonywać :D. Potem czeka na mnie Transport Amunicjii i Misjonarze. Sądzę, że taka taktyka może być wyśmienita. Będę miał i szczęśliwe prace (63,64%), dobrze płatną pracę (64%) i drugą najbardziej exp'ową pracę (78%) ^^ Podziele się wrażeniemi po odbyciu kawałka drogi z łączeniem zakł. pułapek i zaskoczenia.
 

DeletedUser

Gość
Gość
a ja na sw 5 daje wszystko w handel i przy 15 levelu juz moglem handlowac z indiancami . :cool: dawaj wszystko w handel w pracach bedziez mial dużą koniczynkę i fajne rzeczy znajdziez
 

DeletedUser6310

Gość
Gość
Ale "koniczynka" to nie wszystko. Na handlu lvl nie nabijesz. Taka ostać jest typowo zabawowa. Ja mam Handel z Indianami na 33lvl (34 pkt. pracy), a do tego jeszcze mam Polowanie na Grizzly (78% XP) i Kradzież koni (64% $). Tak więc nie narzekam na brak dobrych prac. Aktualnie mam równo 90 Zakł. pułapek i 23 Zaskoczenia (bez bonusów). Sądzę, że taka taktyka aktualnie się sprawdza. Bo odblokowaniu Misjonarzy zacznę chyba dawać w Strzelanie. Dużo fajnychpracma te trzy umiejętności razem. Już mam ponad 25 (cechy przy zakł. pułapek.)

Nie radzę dawać w sam handel, jeśli chce się być wysoko w rankingu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
a ja na szóstym daje troche w handel i reszte w zaskoczenie i mam na 23lvl misjonarze.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Masz misjonarze i co z tego? jesli nastepna expowa praca ma pewnie ~25% expa, a na jednej pracy daleko nie uciagniesz ;]

Pulapki az do misiow, a pozniej pakowanie w cos innego to dobra opcja ;)
Aczkolwiek zamiast w zrecznosc pakowalbym w charyzme ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
zakładanie pułapek przyda ci się w późniejszych questach - polowania... itp.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam poszukiwacza pod zakładanie i dobrze się nim gra ale czegoś brakuje.
Na ś10 będę testować nową taktykę:
Zakładanie Pułapek do Polowania na Grizzli a później zaskoczenie.
Cechy w CHARYZMĘ, bo jeszcze przy dobrej Charyzmie. szybko odblokuję Wydobycie Srebra. Po odblokowaniu Służby w Armii i Pracy jako Konował będę pakował w Handel aż do Wydobycia Srebra i Sprzedaży Broni Indianom. Później już tylko Dowodzenie. Na wyższym poziomie zyskam dużo fajnych prac i dzięki cechom w Charyzmę będę mógł wykonać sporo zadań poszukiwacza.
Oceńcie taktykę, pzdr.
 

DeletedUser6383

Gość
Gość
Jestem samotnym poszukiwaczem przygód; nie będę należał do żadnego miasta.

Pojedynki mi nie potrzebne, nie będę robił wszystkich questów na siłę, jak trafi się zadanie z pojedynkiem to trudno, nie będę psuł planu dla głupiego questa.

Ja jeszcze do tego, bo powoli się odchodzi od tematu: Sam napisałeś, że nie będziesz w mieście (odpadają więc pojedynki), a w plusach i minusach piszesz, że inwestowanie w umiejętności bojowe i takie tam. Przeczysz więc samemu sobie. Ja mam trochę zrypaną postać na ś5, ale ja gram dla zabawy, a nie dla rankingu i na 29 levelu widzę transport amunicji, polowanie na bobry, kojoty, ale mi brakuje do każdej ~70pkt. pracy. Ale jak już powiedziałem, gram dla zabawy, ale myślę, że powinieneś dawać cechy w zręczność, a umiejętności w zakładanie pułapek i... sprawność manualną (dając w zręczność, dojdziesz do plądrowania zwłok)
 
a ja sie tak zapytam... zeby nie zakladac nowego tematu:

mam poszukiwacza przygod na s9 i tak sobie mysle czy warto bedzie dawac 100% w ZP az do polowania na Grizzly , a potem w Sprawnosci manualne (pladrowanie zwlok - to duzy plus tej pracy :D)??
jak sadzicie? :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry