Wybory Prezydenckie 2015

  • Rozpoczynający wątek mic222
  • Data rozpoczęcia

10 maja zagłosuję na...


  • W sumie głosujących
    31
Status
Zamknięty.
Wikipedia napisał:
Zwyczajowo określenie to stosuje się do sił politycznych dążących do zmian polityczno-ustrojowych, społecznych i gospodarczych, przeciwstawiających się tzw. tradycyjnemu porządkowi społecznemu.

Wszystkie wymienione ugrupowania dążą przecież do zmian polityczno-ustrojowych, społecznych i gospodarczych :)
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Mic jemu tak już wyprali mózg że strony mu się mylą. Pewnie naobiecywali już że jeszcze więcej urzędników zatrudnią do koryta.


Polecam posłuchać tego ( wsłuchać się w tekst ) . Każda partia której zależy na Polsce prócz PO powinno to puszczać.

https://www.youtube.com/watch?v=nAyLmBFB2ao
 
Mic jemu tak już wyprali mózg że strony mu się mylą. Pewnie naobiecywali już że jeszcze więcej urzędników zatrudnią do koryta.


Polecam posłuchać tego ( wsłuchać się w tekst ) . Każda partia której zależy na Polsce prócz PO powinno to puszczać.

https://www.youtube.com/watch?v=nAyLmBFB2ao

Honor to zespół narodowo-socjalistyczny. W swoich tekstach gloryfikowali Adolfa Hitlera i Rudolfa Hessa. Masz się za patriotę? Wkopałeś się na amen kolego :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Polecam posłuchać tego ( wsłuchać się w tekst ) . Każda partia której zależy na Polsce prócz PO powinno to puszczać.

https://www.youtube.com/watch?v=nAyLmBFB2ao

Patriotyzm w naszych czasach jest szczególnie ważny. Ale trzeba uważać, by nie przeszedł w szowinistyczny nacjonalizm, bo to też nam nie służy. Warto z resztą wspomnieć, że w okresie największej potęgi Polska była tolerancyjnym i otwartym krajem.

Honor to zespół narodowo-socjalistyczny. W swoich tekstach gloryfikowali Adolfa Hitlera i Rudolfa Hessa. Masz się za patriotę? Wkopałeś się na amen kolego :D

Wciąż w porównaniu z Balcerowiczem i PO można nazwać ich patriotami. Sad but true.
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Honor to zespół narodowo-socjalistyczny. W swoich tekstach gloryfikowali Adolfa Hitlera i Rudolfa Hessa. Masz się za patriotę? Wkopałeś się na amen kolego :D

Chyba raczej tobie bo ja nie słyszałem aby gdzieś ich wychwalali. Daj jakiś przykład.
 
Chyba raczej tobie bo ja nie słyszałem aby gdzieś ich wychwalali. Daj jakiś przykład.

Utwory Narodowy Socjalizm ("Tak jak Adolf Hitler, niszcz żydowski stan") i Rudolf Hess.

Nie, pisałem o zespole :) Aaa. W skali patriotyzmu. Na pewno Hitlerowi i Hessowi bardziej zależało na III Rzeszy niż Balcerowiczowi na Polsce.

Teraz się przyznaję że trollowałem :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser24472

Gość
Gość
Utwory Narodowy Socjalizm ("Tak jak Adolf Hitler, niszcz żydowski stan") i Rudolf Hess.

No i ? Widocznie wiedzieli kto Nam poprzysiągł ze Nas zniszczy? O zespół mi chodzi. Co innego poglądy na pewne sprawy.

A ty wyciągasz wnioski ze oni śpiewali bo im się podobało jak Nazisci mordowali Polaków , zresztą nie mniej niż sowieci i Żydzi.

Ten zespół śpiewał o patriotyzmie a że gdzieś tam nawiązał do poglądów wąsika to nie znaczy że wychwalał go.
 

DeletedUser14107

Gość
Gość
Macie cholernie jałową dyskusję, wstyd mi za Was Panowie, wstyd. Jesteście doskonałym przykładem jakby wyglądała rozmowa między kandydatami na urząd prezydenta RP, zero sensu, zero merytoryki, zero czegokolwiek. Tylko mówić potraficie, a słuchać już nie, zioniecie jakąś nienawiścią. Czara "flejmów" już chyba się wylała, możecie sobie pogratulować.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Macie cholernie jałową dyskusję, wstyd mi za Was Panowie, wstyd. Jesteście doskonałym przykładem jakby wyglądała rozmowa między kandydatami na urząd prezydenta RP, zero sensu, zero merytoryki, zero czegokolwiek. Tylko mówić potraficie, a słuchać już nie, zioniecie jakąś nienawiścią. Czara "flejmów" już chyba się wylała, możecie sobie pogratulować.

Ja cały czas mam argumenty w zanadrzu, ale czekam na jakąś zajawkę merytorycznej dyskusji ze strony Olda. :) Nie będę pisał na poważnie kiedy druga strona trolluje, to by dopiero było jałowe.
 

DeletedUser14107

Gość
Gość
Argumenty... argumenty to ma każdy kto zdał maturę z polskiego, bo nie problem wymienić pozytywne cechy nawet trzęsienia ziemi w Nepalu, żaden problem. Od ręki możemy rzucać argumentami na plus i jednocześnie chować te na minus, "no bo to mój jedyny i słuszny kandydat, będę go bronił póki się nie wykrwawię!". Więc skoro żaden z nas [a tak przypuszczam] nie startuje w tych wyborach to rozmawiajmy jak kumple, a nie kontrkandydaci. Wymieniajmy zarówno zalety, ale też wady ludzi, których popieracie zamiast lać moczem po kątach :)
 
No i ? Widocznie wiedzieli kto Nam poprzysiągł ze Nas zniszczy? O zespół mi chodzi. Co innego poglądy na pewne sprawy.

A ty wyciągasz wnioski ze oni śpiewali bo im się podobało jak Nazisci mordowali Polaków , zresztą nie mniej niż sowieci i Żydzi.

Ja z antysemitami nie rozmawiam. Rasizm to problem psychiatryczny. Zespół Honor w pierwszym etapie działalności był narodowosocjalistyczny, potem przerzucili się na tematykę neopogańską. Jestem Polakiem-Katolikiem, i obydwie kwestie są opcją wobec mnie wrogą. Szczegółowo analizowałem teksty z moim przyjacielem, znanym na tym forum jako habuh lusterko.

Wolę podyskutować o kondycji naszego państwa niż o skinheadowskich grajkach (nie płakałem po Tobie, "Szczery").
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja z antysemitami nie rozmawiam. Rasizm to problem psychiatryczny. Zespół Honor w pierwszym etapie działalności był narodowosocjalistyczny, potem przerzucili się na tematykę neopogańską. Jestem Polakiem-Katolikiem, i obydwie kwestie są opcją wobec mnie wrogą. Szczegółowo analizowałem teksty z moim przyjacielem, znanym na tym forum jako habuh lusterko.

Wolę podyskutować o kondycji naszego państwa niż o skinheadowskich grajkach (nie płakałem po Tobie, "Szczery").

Jak można nazwać inną religię wrogą? Błagam, nie cofajmy się do czasu krucjat.

Ok, porozmawiajmy zatem. Rozumiem, że uważasz kondycję naszego państwa za dobrą?
 
Zdecydowanie tak. Rządy Platformy uważam za najlepsze w naszej najnowszej historii. Można powiedzieć, że gdyby nie my, to ktoś inny. Ale jak to się stało, że rządzimy dwie kadencje, a szykujemy się do trzeciej?

Słyszy się, że jesteśmy od ciepłej wody w kranie. A czy jest coś ważniejszego? Cieszę się, że nie jesteśmy partią big idea, bo takie partie niczego dobrego nie wnoszą. Polska potrzebuje rozwoju, a nie awantur. Mamy najnowszą sieć autostrad w Europie, ale i tak trzeba ponarzekać na korki, na to ile te drogi kosztowały itp. Łatwiej jest narzekać, niż być dumnym.

Dlatego chciałbym was zapytać - co wam się nie podoba?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zdecydowanie tak. Rządy Platformy uważam za najlepsze w naszej najnowszej historii. Można powiedzieć, że gdyby nie my, to ktoś inny. Ale jak to się stało, że rządzimy dwie kadencje, a szykujemy się do trzeciej?

Słyszy się, że jesteśmy od ciepłej wody w kranie. A czy jest coś ważniejszego? Cieszę się, że nie jesteśmy partią big idea, bo takie partie niczego dobrego nie wnoszą. Polska potrzebuje rozwoju, a nie awantur. Mamy najnowszą sieć autostrad w Europie, ale i tak trzeba ponarzekać na korki, na to ile te drogi kosztowały itp. Łatwiej jest narzekać, niż być dumnym.

Dlatego chciałbym was zapytać - co wam się nie podoba?

Nie odpowiedziałeś mi. Tzn. odpowiedziałeś w stylu oficjalnej linii partii. Ale myślę, że tutaj możemy pogadać luźniej. Daj mi jakieś KON-KRE-TY co w naszym kraju jest takie super dzięki rządom Platformy.
 
Ja uważam że wszystko jest "super", albo zmierza w kierunku "super". Chciałbym się dowiedzieć co konkretnie nie jest dla Ciebie "super", wtedy mogę zacząć polemikę a nie odgrywać rolę betonu partyjnego.

Przykłady?

Dzięki rządowemu wsparciu w 2014 powstało 51 tysięcy nowych firm. Ale i tak będzie się słyszeć, że nie jesteśmy już partią wspierającą przedsiębiorców.

Mateusz Szczurek został uznany przez The Banker za najlepszego ministra finansów w Europie. 95% Polaków nie zna nawet jego ministra. Wcześniej podobnie honorowany był Jacek Rostowski.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Gość
Gość
Ja uważam że wszystko jest "super", albo zmierza w kierunku "super". Chciałbym się dowiedzieć co konkretnie nie jest dla Ciebie "super", wtedy mogę zacząć polemikę a nie odgrywać rolę betonu partyjnego.

Ok.

-mniej więcej co piąty Polak jest zagrożony ubóstwem.
-de facto mamy w Polsce podatek degresywny. Najubożsi są bardziej obciążeni niż bogaci.
-dodam tylko, że firmy też powinny płacić podatek progresywny
-płaca minimalna jest tak żałośnie niska, że nie starczy nawet na godne życie jednej osoby, a co dopiero utrzymanie rodziny
-średnia z resztą wypada niewiele lepiej
-własny rząd reklamuje Polskę jako źródło taniej siły roboczej. Cudownie, zawsze o tym marzyłem :)
-miliony młodych ludzi tyrają bez żadnych zabezpieczeń na śmieciówkach
-osoby na śmeciówkach też powinny mieć prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych
-do prawie dwóch milionów, które już uciekły na Zachód zamierza dołączyć kolejny milion. Głównie młodych. Jesteśmy poddawani drenażowi mózgów z dwóch stron. Tracimy najbardziej zdolnych wyciąganych przez zachodnie korporacje i młodych, którzy wyjeżdżają bo nie ma pracy.
-w kraju szaleją zagraniczne korporacje, system ulg podatkowych (m.in. SSE) sprzyja wyzyskowi przez korporacje i hamuje rozwój małych przedsiębiorstw
-także drobny handel jest wypierany przez zagraniczny szrot z dyskontów
-mamy największy w Europie procent tzw. biednych pracujacych - 11%
-powszechnie łamane jest prawo do ośmiogodzinnego dnia pracy, przy okazji warto wspomnieć, że Państwowa Inspekcja Pracy w obecnym wydaniu to śmiech na sali, nie mają żadnych praw pozwalających im na skuteczne interwencje
-pomoc socjalna w Polsce jest niewystarczająca i źle dysponowana, przykład -ulgi podatkowe na dzieci
-np. zupełnie leżą plany budowy mieszkań socjalnych
-mamy pieniądze, ale niewłaściwie je wydajemy
-za dużo pieniędzy idzie na kościół. Wróć. Jakiekolwiek pieniądze idą na kościół.
-utrzymujemy zupełnie niepotrzebny senat, wydatki na rząd i biurokracje powinny i mogą być mniejsze
-system podatkowy sprawia, że zwykli obywatele nic na nim nie zyskują
-kwota wolna od podatku jest zbyt niska, powinna być dostosowana do płacy minimalnej i pomagać w zapewnieniu ludziom minimum egzystencji. Choćby 10 000 na start byłoby dobre.
-powinniśmy walczyć z wyprowadzaniem zysków do rajów podatkowych. Inwestujesz w Polsce, zarabiasz w Polsce - płacisz podatki w Polsce!
-nie może być mowy o prywatyzacji służby zdrowia, edukacji, lasów, transportu i innych takich. Państwo ma obowiązek zapewniać podstawę godnej egzystencji. Sorry za populizm, no ale tak po prostu jest :D
-eksmisje na bruk powinny być zakazane

Z takich stricte ekonomicznych to tyle. Pewnie o połowie rzeczy zapomniałem, ale na start wystarczy. Do tego warto dodać
-edukacja (religia w szkołach, systemowe nauczanie, brak czasu, stres, niewystarczająca edukacja seksualna, narastające problemy z przemocą)
-biurokracja i rząd, ale o tym pisałem - likwidacja senatu przede wszystkim, także ograniczenie kompetencji prezydenta lub przebudowa systemu władzy wykonawczej
-sprawy światopoglądowe (in vitro, eutanazja, aborcja, legalizacja marihuany, związki partnerskie - to podstawa funkcjonowania współczesnego społeczeństwa)


Dobra...

no i jeszcze

STOP TTIP!

Wcześniej podobnie honorowany był Jacek Rostowski.

No to bardzo wiarygodny jest ten ranking. Może wygram w nim konkurs na najlepszego gracza TW.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry