Wybory Prezydenckie 2015

  • Rozpoczynający wątek mic222
  • Data rozpoczęcia

10 maja zagłosuję na...


  • W sumie głosujących
    31
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Chłopak miał pecha, że dostał akurat w szyję, a nie w żebro czy nogę, ale to jest w dużej mierze jego wina bo zaczął się awanturować i robić burde z kilkoma innymi osobami. Według mnie niedociągnięciem było też to, że nie było na miejscu karetki albo jakiegoś personelu medycznego, żeby udzielić szybkiej i fachowej pomocy. Ale policja robiła swoje, a wyszło jak wyszło. Mimo wszystko każda taka sprawa powinna być badana czy nie doszło do nadużycia własnych uprawnień.
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
Wydarzyła się tragedia, młody chłopak zginął, a w związku z tym pada pytanie, czy należy poprawić sytuację na polskich stadionach. W dodatku (o zgrozo!) padają na nie odpowiedzi. Temat śmierci pominięty celowo? ;)
Co lepsze, to są wybory prezydenckie, nie na nowego prezesa PZPN. O sprawy bezpieczeństwa meczów w pierwszej kolejności należy udać się do Centrali PZPN w Wa-wie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
No, mamy po wyborach, możemy zrobić małe podsumowanie.
Zwycięzcą Duda, jednak najlepszy wynik osiągnął Kukiz. Dawno nie było kandydata, który by tak zagroził wielkiej dwójce.

Jan Paweł 0,3% Tanajno ostatni. Jako ciekawostkę można podać, że w Korei Północnej zdobył 3 z 15 głosów co dało mu 20% poparcia i 2 miejsce. Wygrał Komorowski z 7 głosami.

Korea Północna, jedyny zakątek świata wierzący w demokrację bezpośrednią :mel:
 
Można zdobyć 20% kradnąc pomysł PO (JOWy)? Można!

Wszystko rozstrzygnie debata i mobilizacja własnego elektoratu.

Przeważyć może lewica, to ona może dać kilka procent jednemu z nota bene prawicowych kandydatów. Jeżeli zaś część lewicy poprze Dudę - polityka Episkopatu to oznaczać to będzie, że słusznie, nie należy się jej miejsce na scenie politycznej Polski.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Można zdobyć 20% kradnąc pomysł PO (JOWy)? Można!

Nie sądzę by Kukiz uzyskał 20% poparcie mając jeden postulat (JOW-y). Tutaj raczej chodzi o to iż Kukiz stał się symbolem zmian w Polsce podczas tej kampanii. Bo powiedzmy sobie szczerze, JOWy nie JOWy to ludzie na Kukiza głosowali z innych względów.

Old - takie moje pytanie. Ty możesz w ogóle już głosować? Bo skoro popierasz PBK to najwyraźniej albo jesteś za młody by zrozumieć co się w tym kraju dzieje i jak nasza gospodarka przez rządy PO legła w gruzach, albo masz 80 lat i wszystko Ci jedno bo do grobu zmierzasz. Ja nie zamierzam pracować do 67 roku życia, nie zamierzam być traktowany w urzędach jak bura suka (27% elektoratu PO to urzędnicy), dlatego głosuje za zmianami!
 

DeletedUser31458

Gość
Gość
Wszyscy chcą obniżać wiek emerytalny i zmniejszać podatki ... Jak obniżą podatki i wiek zobaczą, że co roku kasa Polski będzie się stopniowo pomniejszać :) . Obnizenie wieku emerytalnego spowoduje ,że 38 mln polakow będzie pracowało n.p. 3 lata krócej ... Wiesz jaka to strata dla kraju ? Komorowski podnosi podatki i wiek by żyło się nam gorzej ? On to robi ,by kraj nie zbankrutował :p

Ja osobiscie nie zagłosowałem na Bronka ,ale też nie mowie ze w swojej kadencji był zły :p . Usmiechal sie na ceremoniach ,wreczal medale i to wszystko :D

W 2 turze nwm czy ide na wybory ,mam mieszane uczucia ,zobaczymy jak bd na debacie :)

:traper::traper::traper:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wszyscy chcą obniżać wiek emerytalny i zmniejszać podatki ... Jak obniżą podatki i wiek zobaczą, że co roku kasa Polski będzie się stopniowo pomniejszać :) . Obnizenie wieku emerytalnego spowoduje ,że 38 mln polakow będzie pracowało n.p. 3 lata krócej ... Wiesz jaka to strata dla kraju ? Komorowski podnosi podatki i wiek by żyło się nam gorzej ? On to robi ,by kraj nie zbankrutował :p

Ja osobiscie nie zagłosowałem na Bronka ,ale też nie mowie ze w swojej kadencji był zły :p . Usmiechal sie na ceremoniach ,wreczal medale i to wszystko :D

W 2 turze nwm czy ide na wybory ,mam mieszane uczucia ,zobaczymy jak bd na debacie :)

:traper::traper::traper:


Racja lelson, trzeba ratować kraj od bankructwa obciążając obywateli większymi podatkami, każąc im dłużej pracować i zabierając im OFE. A przemysł niech upada dalej, bo w takim razie jest niepotrzebny.
 

DeletedUser31458

Gość
Gość
Nie jestem za podnoszeniem podatków i na miejscu Bronka podniósł bym podatki na określony czas ,a w tym czasie zapierdzielał z tworzeniem nowych miejsc pracy ,problemem emigracji polakow ,zmniejszeniu opodatkowania dla zalozycieli firm by w Polsce kwitł biznes :p . Racje masz ,Bronek nie bd mogl ciagle podnosic podatkow ,wkrotce to sie sypnie, dlatego powinien dzialac :p

Chcialem dac do zrozumienia, ze podniesienie podatkow i wieku było potrzebne ,ale fakt, nie moze trwac to wiecznosc ...
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
Można zdobyć 20% kradnąc pomysł PO (JOWy)? Można!

Wszystko rozstrzygnie debata i mobilizacja własnego elektoratu.

Przeważyć może lewica, to ona może dać kilka procent jednemu z nota bene prawicowych kandydatów. Jeżeli zaś część lewicy poprze Dudę - polityka Episkopatu to oznaczać to będzie, że słusznie, nie należy się jej miejsce na scenie politycznej Polski.

Można chować w politycznej zamrażarce pomysł przez 11 lat? Można!

Jeśli część lewicy poprze Komorowskiego, polityka prawicowego PO (oj, czasem nie przyznajecie się do tego, że jesteście prawicowi? :D), to wtedy okaże się, że słusznie nie należy się miejsce dla PO na mapie politycznej Polski.

Nie rozumiem Twojej niechęci do Kościoła. Rozumiem, że PiS kojarzy się z Kościołem, ale to, że ludzie z lewicy zagłosują na Dudę nie od razu oznacza głos na niego, tylko przeciwko Komorowskiemu. Tak będzie i tym razem - tu będzie do wybrania mniejsze zło (i brak alternatywy w postaci Kukiza).

Jeśli chodzi Ci o moje preferencje - w tych wyborach nie ma kandydata chadeckiego, więc choćby z tego powodu nie mam ochoty głosować za, a nawet przeciw.

Na koniec: Twoje argumenty są tak słabe jak kampania Komorowskiego :D
 
Można chować w politycznej zamrażarce pomysł przez 11 lat? Można!

Jeśli część lewicy poprze Komorowskiego, polityka prawicowego PO (oj, czasem nie przyznajecie się do tego, że jesteście prawicowi? :D), to wtedy okaże się, że słusznie nie należy się miejsce dla PO na mapie politycznej Polski.

Nie rozumiem Twojej niechęci do Kościoła. Rozumiem, że PiS kojarzy się z Kościołem, ale to, że ludzie z lewicy zagłosują na Dudę nie od razu oznacza głos na niego, tylko przeciwko Komorowskiemu. Tak będzie i tym razem - tu będzie do wybrania mniejsze zło (i brak alternatywy w postaci Kukiza).

Jeśli chodzi Ci o moje preferencje - w tych wyborach nie ma kandydata chadeckiego, więc choćby z tego powodu nie mam ochoty głosować za, a nawet przeciw.

Na koniec: Twoje argumenty są tak słabe jak kampania Komorowskiego :D


Akurat w deklarowałem się jako człowiek wierzący i konserwatywny, a PO zawsze uważałem za partię prawicową. A czy Komorowski i Duda to nie są chadecy? Obydwaj skupiają polityczne centrum.

Natomiast JOWy były skutecznie blokowane przez... (uwaga!) PiS!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser27311

Gość
Gość
Niezbyt lubię wypowiadać się na forach w tematach "politycznych", bo rozumiem że każdy może inaczej odbierać danego kandydata, ma inną historię itd...

Mam tylko nadzieję, że jako podatnik nie przyjdzie mi po wyborach płacić jeszcze większych kwot za te wszystkie obietnice i propozycje.
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
Akurat w deklarowałem się jako człowiek wierzący i konserwatywny, a PO zawsze uważałem za partię prawicową. A czy Komorowski i Duda to nie są chadecy? Obydwaj skupiają polityczne centrum.

Natomiast JOWy były skutecznie blokowane przez... (uwaga!) PiS!

Hmhmhm... moment. W którym roku "zmielono" ustawę o JOW-ach? Kurczę, mam chyba krótką pamięć, przypomnijcie mi...

Niestety, ale zarówno Pan Komorowski, jak i Pan Duda nie są chadekami. Pan Duda reprezentuje prawicę, która akceptuje konkordat, a zarazem walczy przeciwko aborcji, in vitro i związkom jednopłciowym. Z kolei Pana Komorowskiego wyklucza główny światopogląd chadeków, wg którego najważniejsze są wspólnoty, a poglądy moralne nie powinny podlegać relatywizacji. Niestety, ale w stosunku do 2010 roku, kiedy to Pan Komorowski obiecał złote góry, a aktualnym stanem nie można powiedzieć, żeby prezydent spełnił połowę ze swoich postulatów. Co więcej, zgodził się na podniesienie podatków i podniesienie wieku emerytalnego, czym ugodził w większość wspólnot (poza tą najbogatszą warstwą... ;) ). To wyklucza Pana Komorowskiego jako polityka chadeckiego.
 
Niezbyt lubię wypowiadać się na forach w tematach "politycznych", bo rozumiem że każdy może inaczej odbierać danego kandydata, ma inną historię itd...

Mam tylko nadzieję, że jako podatnik nie przyjdzie mi po wyborach płacić jeszcze większych kwot za te wszystkie obietnice i propozycje.

Panie Bartoszu, a jak pan myśli, kto będzie płacił za obniżenie wieku emerytalnego? :eek:kul:


Pytanie do mojego drugiego adwersarza: Czy w takim razie za kandydata chadeckiego uważasz Wałęsę, Krzaklewskiego lub Olechowskiego?

JOWy by nie przeszły, bo to wymaga zmiany konstytucji. Tę zmianę blokowałyby PiS, PSL, SLD i Twój Ruch.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser31458

Gość
Gość
Juz wiem na kogo glosuje . Bronek masz moj glos

Duda nie ma doswiaczenia , chce obnizyc podatki, wiek emelytar:gwizd:ny, zwiekszyc kwote wolna od podatku, rozdac pielegniarkom gornikom rolnikom kas, pomoc boednym, zwiekszyc zasilek bezrobotnych. .. Zesra sie jak zobaczy pustki w kasie państwowej po roku , mowi ciagle o wszystkim "nalezy to zmienić " ale nie mowi jak ...

Bronek masz moj glos, jak nie wygrasz staram sie sprzedawac biznes i wyjezdzam do Kanady/Australii :D Xd
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Juz wiem na kogo glosuje . Bronek masz moj glos

Duda nie ma doswiaczenia , chce obnizyc podatki, wiek emelytar:gwizd:ny, zwiekszyc kwote wolna od podatku, rozdac pielegniarkom gornikom rolnikom kas, pomoc boednym, zwiekszyc zasilek bezrobotnych. .. Zesra sie jak zobaczy pustki w kasie państwowej po roku , mowi ciagle o wszystkim "nalezy to zmienić " ale nie mowi jak ...

Bronek masz moj glos, jak nie wygrasz staram sie sprzedawac biznes i wyjezdzam do Kanady/Australii :D Xd

A Bronek się chwali tym ile to pieniędzy unijnych nie wydali które to My będziemy musieli zwrócić .

Warto to obejrzeć https://www.facebook.com/PRAWAStronaMedalu/videos/1619203088295149/
 

DeletedUser3868

Gość
Gość
Rzadko "politykuję", bo mało ludzi umie się "ładnie nie zgadzać se sobą" ale tym razem ręka mnie swędzi i czuję, że trzeba coś powiedzieć. Bo to dla mnie ważne...
Ja zwyczajnie lubię swoje życie i lubię mój kraj!
Lubię jeździć po Polsce i obserwować zmiany widoczne gołym okiem.... Lubię do Polski wracać z różnych zakątków świata z poczuciem, że to jest fajne miejsce na ziemi... Lubię chwalić się Polską, tam, gdzie jestem – bo jestem dumny z tego, gdzie i w jakich czasach żyję... Lubię moją wolność – to, że nikt nie dyktuje mi, jak żyć, jakiego radia słuchać, telewizję oglądać, gdzie mieszkać i co robić... Lubię ten stan, kiedy polityka interesuje, ciekawi, ale nie frapuje, nie irytuje, nie drażni... Lubię szanse, jakie nadal stoją przede mną otworem (chociaż czterdziechę mam już za sobą) i to, że nikt nie przeszkadza mi w korzystaniu z nich.
Dlatego. Nie ze strachu, nie zmuszony, nie postawiony pod murem – egoistycznie i patrząc przez pryzmat własnego czubka nosa konsekwentnie i świadomie wybieram ‪Bronisława Komorowskiego, bo chcę się w poniedziałek obudzić w tym samym kraju, z tym samym poczuciem, że lubię to!
 

DeletedUser26252

Gość
Gość
Wszystkim wyborcom PBK proponuje przeczytać książkę Wojciecha Sumlińskiego pt. "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego". Przedstawia ona druzgoczące fakty o naszym prezydencie Szogunie, czyli powiązaniach z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi, Pruszkowem a także rosyjskim GRU. Nie bez powodów książka ta jest wycofywana teraz z obiegu. Polską rządzi mafia, która nie cofnie się przed niczym, aby taki stan pozostał. Nie wiem jak ludzie po tych wszystkich latach mogą ufać PO, które podniosło podatki oraz wiek emerytalny, wprowadziło GMO, doprowadziło do rozprzestrzenienia się umów śmieciowych a także do ucieczki milionów Polaków z kraju. Nie wiem, jakimi słowami nazwać ludzi, którzy głosują na rząd, który miał gdzieś wszystkie obywatelskie inicjatywy, który chciał sprzedać polskie lasy państwowe za grosze i w dodatku jest odpowiedzialny za afery taśmową, hazardową, stadionową, stoczniową, autostradową, wyciągową, ambergold, infoafere no i za aferę gazową, bo przez PO mamy najdroższy gaz w Europie do 2022 roku. Wygrywają wybory chyba tylko, dlatego bo straszą PiS'em i rządami episkopatu. Boicie się, że przez PIS będziemy mieli wojnę z Rosją? A to przecież na zlecenie ministra Sienkiewicza z rządu platformy została podpalona budka pod ambasadą Rosji. Ten dyplomatyczny skandal, bo inaczej nazwać tego nie można doprowadził do drastycznego pogorszenia naszych relacji z ruskimi. Mało tego beknął za to niewinny człowiek, który poszedł do pierdla za coś, czego nie zrobił. Chcecie to sobie głosujcie na Bronka, człowieka, za którym stoi mafia i który prześciga się w kompromitowaniu naszego kraju na rozmaite sposoby. Bo przecież, po co nam jakakolwiek zmiana w końcu „Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie dla Polski!” - słowa Bronka.
Ja osobiście nie będę głosował na Dudę tylko po prostu przeciw Bronkowi, bo nawet Palikot byłby lepszym prezydentem od gajowego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry