Żołnierz VS. Poszukiwacz Przygód !

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11649
  • Data rozpoczęcia

Która lepsza

  • Żołnierz

    Głosy: 165 42,9%
  • Poszukiwacz Przygód

    Głosy: 198 51,4%
  • Żadna z tych klas nie jest dobra

    Głosy: 22 5,7%

  • W sumie głosujących
    385
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
poszukiwacz jest lepszy, może spać w hotelach za darmo do 2 lvl
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zgadzam się. Najmocniejszą cechą poszukiwacza jest to, że może spać w hotelach. Te + 10% są to niemalże niewidoczne plusy, a dzięki temu, żę śpimy po za hotelami nie musimy sie uzależniać od miast.
 

DeletedUser

Gość
Gość
jak chcesz się pojedynkować do żołnierz.jak chcesz zadania to poszukiwacz
 

DeletedUser

Gość
Gość
O boże ale argument... bo śpi w hotelu za free co to jest 10 czy 40$ i tak zawsze śpi się w swoim mieście za 0$ więc to akurat bardzo mało daje :>
 

DeletedUser

Gość
Gość
kundzios ma rację.dla poszukiwacza 10 albo 40$ to grosze.
 

DeletedUser

Gość
Gość
jak chcesz się pojedynkować do żołnierz

a poszukiwacz dlaczego nie może się pojedynkować?? ja gram poszukiwaczem skończyłem questy i zmieniłem się w pojedynkowca. Pojedynkuje się i mam też prace takie jak transport amunicji jak i wydobycie srebra. teraz zbieram na komplet konowała i bede miał konowała. Ja jestem za poszukiwaczem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja też jestem poszukiwaczem i też całkiem nieźle się pojedynkuje i brakuje mi tylko butów do k. konowała. Co do + to miałem na myśli, że jak nie wstępujesz do miasta i jesteśpodróznikiem, to wtedy jest to najbardziej przydatne.
 

DeletedUser13975

Gość
Gość
czesc

jestem na świecie 1 poszukiwaczem i nawet dobrze mi idzie w pojedynkach.z żołnierzami częsyo wygrywam.gorzej z zawadiakami:D bardzo fajnie się gra poszukiwaczem tyle że w pracy znajduje dużo śmieci na niskie levele
 

DeletedUser14524

Gość
Gość
żołnierz, bo chociaż jest broń obniżona o 3 lvl

a poszukiwacz jest dobry w pracach ale napisaliście że te procenty poszukiwacza są małe i tym mnie pocieszyliście :D
 

DeletedUser12264

Gość
Gość
Zalety żołnierza :

Mocna obrona (bonus do taktyki)
Do 68 lvl ma przydatny bonus do broni.
Bonus do życia - czyli w praktyce może szybciej odsypiać (lub wytrzymać o 1 cios więcej w zależności od drogi rozwoju)

Zalety Poszukiwacza :

Szybko uzyskuje zdolność bojową maksymalną (czyli 40 lvl zadania klasowe full skończone)
Minimalnie mocniejszy atak niż żołnierza (od 68 lvl dopiero - do 68 lvl żołnierz nadrabia to level broni, po 68 lvl to i tak różnica między brońmy się zacierają)
ze względu na to iż ma 20 umiejek zamiast 2 cech i 10 umiejek z zadań klasowych.
Rzadziej go coś gryzie podczas pracy.
Szybciej kasę zarobi.
Szybszy start i rozwój - dobrze poprowadzony poszukiwacz od początku serwera może uzyskać przewagę nad żołnierzami paru leveli co w praktyce oznacza wiecej cech i umiejek do rozdania.

Reasumując - Te dwie klasy się równoważą , ale mimo wszystko żołnierz jest ciut minimalnie lepszy od poszukiwacza (cały czas mówię o pojedynkach) ze względu na bonus do taktyki.

pzdr
 

DeletedUser12188

Gość
Gość
Ja tam gram zawadiaką i się pojedynkuje i jest super.Więc myśle,że lepszy będzie żołnierz bo pojedynkuje się dobrze.
 

DeletedUser16604

Gość
Gość
dla mnie żołnierz bo jak ktoś napisał ma te wszystkie bonusy do broni +taktyka oraz życie +5 do każdego punku przydzielonego na życie
 

DeletedUser

Gość
Gość
jak na pojedynki to zawadiaka


Jak na pojedynki to żołnierz jest lepszy od zawadiaki, bo on ma tylko motywację szybciej wzrastającą, a żołnierz ma lepszą taktykę i może szybciej mieć lepsze bronie, a do tego więcej punktów życia zazwyczaj ma, bo za każdy punkt przydzielony na punkty życia dostaje dodatkowo punkty życia.

Ja osobiście na 8 świecie gram poszukiwaczem, a na 3 żołnierzem. Żołnierz jest dużo lepszy w pojedynkach tak jak już wyżej pisałem, ale poszukiwacz ma SSUUPPEERR Qwesty u tego nowego kolesia, za jedno zadanie może nawet dać o jeden albo dwa poziomy wyżej, więc trudno jest stwierdzić.
 

DeletedUser

Gość
Gość
oczywiscie zołnież poszukiwacz jest nudny a ten zalecany przez wszystkich handel to wielkie dziadostwo nudno się gra poszukiwaczem i zadania głupie niektórzy mówią żołnież ma trudne zadanie kto robi zadania? ja nie,mam na 45 lvl zadanie z zbieraniem zboża:D żołnierz to najlepsza klasa a 10$ na hotel szkoda wam hahah nie no
 

DeletedUser

Gość
Gość
Poszukiwacz nie jest taki słaby;)jak dużo osób sądzi tutaj.Po pierwsze na początku ma łatwiej ponieważ może spać za darmo w hotelach.Ma więcej expa z zadań z których potrzeba jest znaleźć jakiś produkt (Szansa na znalezienie produktu podczas pracy wzrasta o 10%.
Szansa na znalezienie przedmiotów podczas pracy wzrasta o 10%.)Niby to nie wiele ale w praktyce wiem ze jednak jest spora różnica.Z tego też zarabia najwięcej $ z prac.Ponadto z samych zadań dla poszukiwacza można otrzymać 10pkt umiejętności+ góry czarne (+5 unik, +5 zaskoczenie)razem 20.Co w połączeniu z szybkim rozwojem i reskilem postaci powiedzmy na 50 poziomie daje mu przewagę w pojedynkach nad żołnierzem,plus ogromny exp na początku z faktu ze poziom pojedynków jest równy poziomowi gracza.Jest to na pewno najbardziej uniwersalna klasa w grze,więc troszkę więcej szacunku do poszukiwaczy;).Uważam ze również obok żołnierza to dwie najlepsze klasy w grze(najbardziej przyszłościowe jeśli zamierzamy dobijać do 99lev).Wiadomo żołnierz najlepsze bonusy do pojedynków plus wraz z wprowadzeniem fortów najlepsza klasa do bitwy o forty(punkty życia+ poziom użycia broni obniżony o 3)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
poszukiwacz...

1) darmowa chata do 2 poziomu strasznie ułatwia podróżowanie
2) znacznie - moim skromnym zdaniem - ciekawsze questy

poza tym można postać przebudować pod pojedynki (zresztą jak każdą)
pewnie z dobrze uformowanego boba też byłby ostry pojedynkowicz...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Żołnierz do pojedynków
Poszukiwacz przygód do expa i zarabiania kasy
 

DeletedUser18096

Gość
Gość
gram żołnierzem ale moim zdaniem dobry jest też poszukiwacz poniewaz jak bedziesz miał duzo kasy z zadań i prac to możesz go przerobić na pojedyńkowicza ja tak zrobie:cool:
 

DeletedUser

Gość
Gość
gram żołnierzem ale moim zdaniem dobry jest też poszukiwacz poniewaz jak bedziesz miał duzo kasy z zadań i prac to możesz go przerobić na pojedyńkowicza ja tak zrobie:cool:

I co z tego ze bedziesz mial kase z poszukiwacza,jak i tak stracisz by go przerobic:p

A zolnierzem nie musisz przerabiac:D


Ogolnie to posz ma tylko dobry bonus iz hotelik

A zolnierz:
BRON BIALA
ZYCIE,3lvl taktyka

BRON STRZELECKA
Zadanka i fajne z nich,3lvl broni i taktyka

Wiec glosuje na zolnierza;D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pojedynki i Forty - Żołnierz
Zadania i Praca - Poszukiwacz Przygód
Ja radze PP bo ma spoko bonusy
 
Status
Zamknięty.
Do góry