Aktualizacja - dyskusja

DeletedUser24472

Gość
Gość
To jaka byłaby wtedy pozycja handlarzy, fortowców, zbieraczy?
To ma być rozgrywka dla każdego.
I te ciuchy co wymieniłeś mają być dobre? Pytałem się 3 osób którzy mają minimum po 500 przygód i mówią mi co innego, to co było od początku: liczą się ciuchy z bonusem do obrony i ataku, a także cechy z fortówki.
Jeśli coś się zmieniło, a moi informatorzy są w błędzie, możecie mi wytłumaczyć, gdyż długo nie grałem, a kiedyś dla osiągnięć i całego wyjętego trzeba spróbować.

Dobre masz informacje a to Wujek gdzieś odpłynął. Albo w to nigdy nie grał albo nie kuma tego.

Wujaszku HP w przygodach bierze się z poziomu levelu jak i z ciuszków które mają + do obrony /ataku . A set wyjętego, szalik Marii itp.

Do tego dochodzą wzmocnienia które także dodają + do obrony/ataku.

Akurat w kwestii HP było wszystko dobrze zrobione , a największe zamieszanie robiły bronie z loterii jak i bronie ulepszone.

Dawno w to nie grałem ale gdzieś coś pisało że mieli coś z HP zmienić i stąd może się biorą mniejsze obrażenia zadawane przez niektóre osoby.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Ufff mam dobre informacje, mogę spać spokojnie ;)
 

DeletedUser5603

Gość
Gość
Dawno w to nie grałem ale gdzieś coś pisało że mieli coś z HP zmienić i stąd może się biorą mniejsze obrażenia zadawane przez niektóre osoby.

Coś podobno mieli zmieniać bo pojawiło się kilku gości z ulepszoną mocno strzelbą wyjętego którą ponoć masakrowali towarzystwo jedną salwą. Ale nie grywam już w przygody więc nie wiem jak sytuacja wygląda na dziś.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dobre masz informacje a to Wujek gdzieś odpłynął. Albo w to nigdy nie grał albo nie kuma tego.

Wujaszku HP w przygodach bierze się z poziomu levelu jak i z ciuszków które mają + do obrony /ataku . A set wyjętego, szalik Marii itp.

Do tego dochodzą wzmocnienia które także dodają + do obrony/ataku.

Akurat w kwestii HP było wszystko dobrze zrobione , a największe zamieszanie robiły bronie z loterii jak i bronie ulepszone.

Dawno w to nie grałem ale gdzieś coś pisało że mieli coś z HP zmienić i stąd może się biorą mniejsze obrażenia zadawane przez niektóre osoby.

Nie chodziło mi o ilość HP, ale o różnicę lvl. Dlaczego jagodziarz ładujący 100% w pływanie, ma rozwalać bez problemu gościa na 100lvl pojedynkowicza?
to jest gadanie bzdur że jest to rozgrywka dla każdego, tak samo jak pisanie że set wyjętego coś tam daje, ja mam ten set i powiem że gorzej mi się w nim gra na przygodach niż w zwykłych ciuchach
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Nie chodziło mi o ilość HP, ale o różnicę lvl. Dlaczego jagodziarz ładujący 100% w pływanie, ma rozwalać bez problemu gościa na 100lvl pojedynkowicza?
to jest gadanie bzdur że jest to rozgrywka dla każdego, tak samo jak pisanie że set wyjętego coś tam daje, ja mam ten set i powiem że gorzej mi się w nim gra na przygodach niż w zwykłych ciuchach

Ty naprawdę nie kumasz tych przygód.

W nich nie liczy się czy jesteś budowniczym, jagodziarzem, fortowcem czy pojedynkowiczem.

Przygody nie faworyzują ani żadnej klasy postaci ani żadnego gracza bez względu czym się zajmuje w grze i w co ma wpakowane pkt cech i umiejki.

Liczy się to co napisałem wyżej plus trochę ogarnięcia przygód, jeśli wiesz jak się ruszać to i mniejszym levelem pokonasz tego z większym to samo się tyczy ludzi z lepszymi bądź gorszymi pukawkami.

Nie wiem skąd ty czerpałeś wiedze na temat przygód i kto Ci wmówił takie historię z jakimiś ciuszkami ze sklepów.


A to ze w taki sposób są dobierane składy ze różne levele się dostają to tak w tej chwili to jest i na razie tego nie zmienią.

Rozumiem że Ty grasz pojedynkowczem na 100 levelu i jakiś gracz pod jagody który ma wyższy poziom Cię pokonuje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser32253

Gość
Gość
Czyli jakie UM najbardziej opłaca się do przygody?
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Czyli jakie UM najbardziej opłaca się do przygody?

Żadne. Liczy się level ciuchy z bonusem + atak/obrona i kumanie przygód. No i do tego odpowiednie bronie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ty naprawdę nie kumasz tych przygód.

W nich nie liczy się czy jesteś budowniczym, jagodziarzem, fortowcem czy pojedynkowiczem.

Przygody nie faworyzują ani żadnej klasy postaci ani żadnego gracza bez względu czym się zajmuje w grze i w co ma wpakowane pkt cech i umiejki.

Liczy się to co napisałem wyżej plus trochę ogarnięcia przygód, jeśli wiesz jak się ruszać to i mniejszym levelem pokonasz tego z większym to samo się tyczy ludzi z lepszymi bądź gorszymi pukawkami.

Nie wiem skąd ty czerpałeś wiedze na temat przygód i kto Ci wmówił takie historię z jakimiś ciuszkami ze sklepów.


A to ze w taki sposób są dobierane składy ze różne levele się dostają to tak w tej chwili to jest i na razie tego nie zmienią.

Rozumiem że Ty grasz pojedynkowczem na 100 levelu i jakiś gracz pod jagody który ma wyższy poziom Cię pokonuje.

Nie powiedziałe że umiejki mają znaczenie, chyba że sobie sam dorabiasz ideologię. Powiedziałem że powinny mieć!, tak samo mówię że z moich obserwacji set wyjętego wcale nie wymiata, bo mam go i na przygodach lepiej wychodzą inne przemioty np: brązowe walonki, szlacheckie kowbojskie spodnie, brązowy pas na naboje, kapelusz pintera , chusta pintera.
i nie jest tak jak mówisz że niższy lvl objedzie wyższe, chyba ze w innej drużynie jest off, nie raz grałem, trafiasz na Andiego i facet latał z dmg 800-900
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6549

Gość
Gość
Ale te przedmioty, które wymieniasz nic do przygód nie dają, bo nie mają bonusu do ataku czy obrony, a tylko to się liczy. Plus cechy z fortówki, a także wzmocnienia, które dają bonus do ataku i obrony jak np. westerner, łańcuch do broni czy chusta do chłodzenia.

Nie, nie powinny mieć cechy wpływu na rozgrywkę.
Pojedynkowicze mają pojedynki
Fortowcy mają forty.
Więc dla wszystkich by mieli równe szanse (nie patrząc na poziom-który wpływa tylko na hp w przygodach i na obrażenia niektórych broni) są przygody.
No tak mniejszy poziom nie zacznie Ci strzlać po 600-900 to jest niemożliwe, ale też nie będzie jakiś słaby. Wiele zadać pewnie nie zada, ale jeśli chodzi o celność i uniki to każdy ma tą samą wartość na początku (nie patrząc na eq), bo cechy i umiejki nic nie dają.

Czy 100 poziom fortowiec pokona 100 poziom pojedynkowicza pod cel i unik? Nie sądzę.
Czy pojedynkowicz będzie efektywniejszy w bitwie (więcej bedzie mógł, uniknąć, trafić i bloczyć sektory) niż taki sam poziom ale fortowiec? Także nie sądzę.
Czy jagodziarz w pojedynkach czy fortach spisze się lepiej niż postacie pod te rozgrywki. Także nie.

Każdy ma swoje podwórko. Pojedynkowicz nie pójdzie pracować w biurze handlowym z progiem 12k. Fortowiec nie będzie tłukł każdego w pojedynkach i nie będzie zajmował topki pvp.
Stworzenie przygód miało na celu dać pewien rodzaj rozgrywki dla każdego gracza, gdzie nie ma mieć wpływu jak masz rozdane umiejętności i cechy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AndiSZ

Członek obsługi gry
Powiem tak, bardzo cię szanuje Andi jako świetnego gracza, ale nie ma racji, wedug mnie już dawno powinien być położony kres tym kompletom ubrań, dlaczego jak się ubiorę w ciuszki najmocniejsze pod przygody(nie sety) to mam być gorszy od tego że ktoś lata z setem wyjętego, czy tam BB?

Powiem Ci tak, mam rozegranych 3100 przygód, liczą że 1 przygoda trwa 15 min to daje mi , że poświęciłem 775 godzin samej gry co daje 32 dni ciągłej gry.

Grałem po to żeby być lepszy od innych graczy, żeby się wzmocnić, to chyba nalezy mi się być mocniejszym od innych graczy czy uważasz inaczej?

Ten set nie dostałem za darmo, więc sprawiedliwie miałem większe dmg , bo nikt nie broni innym graczom grać tyle co ja i miec taki set.

Nie wiem czy znowu coś nie przestawili bo jak dziś zagrałem 4 razy i widziałem ], że osoba z wyjętym na ^1 zadawała podobnie jak ja, różnica o jakies 10-50 dmg, na ^1 ulepszenie potrzeba 3 karabiny, a na ^2 aż 9 i zadaje o niewiele więcej to jest normalne ?

//połączono posty - lubrzan

Nie powiedziałe że umiejki mają znaczenie, chyba że sobie sam dorabiasz ideologię. Powiedziałem że powinny mieć!, tak samo mówię że z moich obserwacji set wyjętego wcale nie wymiata, bo mam go i na przygodach lepiej wychodzą inne przemioty np: brązowe walonki, szlacheckie kowbojskie spodnie, brązowy pas na naboje, kapelusz pintera , chusta pintera.
i nie jest tak jak mówisz że niższy lvl objedzie wyższe, chyba ze w innej drużynie jest off, nie raz grałem, trafiasz na Andiego i facet latał z dmg 800-900

wujek te zwykle rzeczy: brązowe walonki, szlacheckie kowbojskie spodnie, brązowy pas na naboje, kapelusz pintera , chusta pintera o jakich piszesz nie maja zadnego znaczenia w przygodach.
W przygodach licza sie tylko rzeczy co maja atak/obrane tak jak juz ktos o tym pisal. To nie jest tak ze masz kilka rzeczy wyjetego i jestes jakis super mocny, poczytaj sobie o tym, mozesz zerknac na swoja postac ile set dodatkowo daje Ci dmg. Caly wyjety daje 75 obrazen i 5 atak i obrone.
Kazda jedna rzecz z ubioru tez daje atak i obrone w zaleznosci od poziomu ulepszenia. z Ubran dostaje 5,8 ataku i obrony + 20% bonusu z bonusu z poziomu przedmiotów no i po zmianach zadaje po 550, dzis po tyle caly czas do mnie walil gosc z karabinem wyjetego na ^1 a ja tyle zadawalem na ^2 wiec gdzie tu jakas logika wyczyny zmian?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27311

Gość
Gość
AndiSZ, podziwiam że potrafiłeś znaleźć tyle czasu na przygody, by mieć ich ponad trzy tysiące.
Pragnę Ci tylko przypomnieć że różnica między poziomem 1 i drugim broni, to 10% wartości podstawowych (mniej więcej, bez liczenia zaokrągleń). Do tego dochodzi rozrzut broni -> i mamy sytuację że obrażenia różnią się bardzo nieznacznie.
Nie znaczy to jednak że broń została osłabiona, jedyna zmiana nastąpiła w liczeniu HP z setu (liczyło zbyt wiele).
 

DeletedUser

Gość
Gość
to samo chciałęm powiedzieć co Barti, czyli jeśli masz karabin na 2 lvl to de facto masz właśnie 40-50 dmg więcej niż lvl 1.

co do ubrań, może masz rację ja nie przeczę, tylko zauważam to jak ja gram, zakładam full wyjętego i często gorzej mi wychodzi, niż jak występuje w ciuchach pod pojedynki. Nie wiem z czym to jest związane, może to takie same bajki jak z fortami, gdzie w końcówce dostajemy odpowiedź: To szczęście.

Naparwdę nie wiem, nie mądrzę się, pisze tylko swoje spostrzeżenia. I tak jak Barti powiedział podziwiam że tyle poświęciłeś na przygody i wiemże tego nie dostałeś za darmo, wiem jakie są irytujące sytuacje, na ostatnie 10 otwartych skrzyń dostawałem jakieś kwiaty
 

AndiSZ

Członek obsługi gry
Dlatego uważam czas za zmarnowany, mi o hp nawet nie chodzi a tylko i wyłącznie o dmg, gdyż ulepszona zwykła broń zada jak ja, odebrano mi motywację do dalszej gry. Po pracy wolę jechać na rybki niż siedzieć na tw i mieć nadzieje być lepszym od innych, bo przy kolejnej aktualizacji być może to będzie śmieć już, no a niestety ulepszyć karabin wyjętego na ^5 jest nierealne, przez rok gry zebrałem 10 karabinów a żeby zebrać na ulepszenie ^5 potrzebuje 24 lata, na ^4 to jakieś 8 lat dlatego to nie realne, a wiadomo ze za 8 lat będzie to już bron bezużyteczna.
Czuje się oszukany i to nie bezpodstawnie, po co najpierw komuś dawać a potem zabierać.
Niech wezmą sie za "multi" grające na przygodach i graczy którzy psuja grę tak jak gracz wins, specjalnie wali w plecy i pisze ze ma ubaw, później offkuje, jeszcze kogoś źle nazwiesz i już pkt lecą.
To paranoja niestety.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czuje się oszukany i to nie bezpodstawnie, po co najpierw komuś dawać a potem zabierać.

Andisz a co mają powiedzieć zwycięzcy loterii co wydali kupę realnej kasy? Zrobili ulepszenia i ich bronie są nijakie.
 

AndiSZ

Członek obsługi gry
Andisz a co mają powiedzieć zwycięzcy loterii co wydali kupę realnej kasy? Zrobili ulepszenia i ich bronie są nijakie.

Jest w tym taka różnica, że im nic nie obniżyli tylko wprowadzili nowe lepsze, każdy zdawał sobie sprawę, że tak się stanie.

No i oczywiscie moja bron byla bardzo dobra przez bardzo krótki czas, powiedzmy 2 miesiace, a zwykle ja zastepuja. Mozna tylko pogratulowac pomyslow nic wiecej, ale przeciez moge ja sobie ulepszyc na ^5 za 20 lat, wiec mam bardzo realna szanse.::DD:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Sorki, ze sie wtrace, ale nie jestem ostatnio na biezaco - cos zmienili w secie wyjetego?

Nie wiem, jak przygody, bo olalem, ale karabin na ^2 lvl na forty byl super z tego pamietam, jak cie w nim widzialem.
 

AndiSZ

Członek obsługi gry
Na fortach chyba nic nie zmienili, tylko wzór na przygodach zmienili z tego co wiem. Parametry broni nie zostały obniżone, więc powinno tak samo działać.
Jeszcze na forcie po zmianach nie byłem bo na s. 10 to już tak naprawdę nie ma walk.
Jak zrobię karabin wyjętego na ^3 to koniec przygód jak się coś z fortami zacznie dziać:)
Chyba, że zrobią możliwość tworzenia drużyn na przygodach, wtedy można by się pobawić :):I:
 
Umiejętności gracza nie mają wpływu w przygodach. Polecam Wiki, gdzie jest wszystko pięknie opisane co, gdzie i jak :I:


"Umiejętności i bonusy
Na statystki w przygodach mają wpływ cztery czynniki:

poziom postaci
broń fortowa
ubranie
aktywne bonusy
Czyli jeśli dwóch graczy z tą samą bronią, na tym samym poziomie, w tych samych ubraniach i z takimi samymi bonusami pojawią się, będą mieli taką samą skuteczność - nawet jeśli mają różne punkty życia i umiejętności."

to wytłumacz mi jak osoba z karabine wyjętym lev 1 cechy +4 all stoi obok muszkietu cechy 0 nie trafia np na 3 strzały 2 do muszkietu a muszkiet trafia 3 razy ( nie było ruchy w rundzie odległość ta sama )

czyli :
Sprawność zapewnia podstawową premię do twojej szansy na unik.
Zręczność zapewnia podstawową premię do obrażeń które zadajesz.
po ostatniej zmianie deko jest parodii z informacjami z wiki jak +4 cechy pudłuje do 0 a 0 trafia do +4

dlaczego bronie mają mniejsze dmg niż w opisie ???? np min 250 a dmg 210

dlaczego unikacie rozmowy o wprowadzeniu ignorowania osób:
- osoby psujące przygody - brak współpracy wyłączony czat, brak chęci nauki od bardziej doświadczonych, notoryczni offy czy multikonta,
( i np mnie z zmuszanie nowych do nauki przygód :p )

dlaczego CZERWONI zawsze mają pierwszy ruch w rundzie powninno być na zdrowy rozum na zmianę raz czerwoni raz niebiescy zaczynają rundę czy to tak trudno zrozumieć

co z obiecaną przeceną na 4000 sejfów i dołożeniem innych rzeczy do kupienia za veterany

może osobny temat o przygodach wątków jest wiele a wy lubicie zamiatać to pod dywan i nic nie robić
 
Do góry