Bitwy na Galifrey

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24472
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser11008

Gość
Gość
Członkowie wybranego sojuszu mogą zapisać się do ataku oraz do obrony. Jednak do obrony może zapisać się tylko członek sojuszu.
Sojusz ma niecałe dwie doby, aby znaleźć 50 graczy do obrony fortu. Przede wszystkim to zabawa i urozmaicenie bitew fortowych. Co kilka tygodni będziemy robić wyzwania sojuszom. To nie tylko test radzenia sobie w samym forcie, ale i z organizacji wewnątrz sojuszu. ;;)

Co autorka ma na myśli? Skoro do tej pory w doborze ataku/obrony decyduje losowość (kto pierwszy ten lepszy). Więc jak wg tego sojusz ma znaleźć 50 osób skoro gracze wejdą losowo (offy a może sie trafi i online)
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Coś się Wam chyba pochrzaniło. Jak mamy szukać ludzi w sojuszu skoro daliście możliwość zapisania się i tu i tu.


Co z tymi którzy nawet nie czytali info o bitwie i już się zapisali?


Do tego kuźwa mać daliście 70 atakujących na 50 obrońców . Czy Wy macie pojęcie o fortach ?


Przy równej ilości po obu stronach atak ma i tka przewagę a co dopiero 20 ludzi więcej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1404

Gość
Gość
jak admin ^ nie rozda to fajny pomysł właśnie został spierdzielony
 
A ja mam pytanko do naszej CM

Jakimi kryteriami kierowaliście się wpisując R-PV-R jako najlepszy sojusz na Dakocie?
 
W tym tygodniu najlepszy sojusz będzie bronił fortu przed pozostałymi mieszkańcami prerii.

Serio? Nie powiedziałabym, żeby na Jicy Alkusy były najlepszym sojuszem (nie ubliżając członkom tego sojuszu), ale chyba kierowaliście się ilością graczy u nich :D
 

fenrir89

Blada Twarz
Moim zdaniem wreszcie zaczeli podazac w dobra strone, jesli chodzi o Galifreya, bo przy tych ustawieniach problemow z kompletami raczej nie bedzie. No i obrona nie bedzie mocna pustawa, wiec wreszcie bitwa,a nie dozynki.
Mogli zablokowac mozliwosc zapisywania sie na atak, ale tez nie jest problemem, zeby w sojuszu rzucic temat na czacie i wyslac wiadomosc.
Przy rownych skladach to atak zostalby rozniesiony w tym przypadku. Z jednej strony sojusz z ustawiona taktyka i sprawdzonymi ludzmi,a z drugiej zbieranina jagodziarzy poprzetykana fortowcami z roznych stron swiata.
Tylko ta nagroda jakos za wysoka tym razem a dodajac do tego mocno ograniczona ilosc miejsc i to,ze kazdy chcialby miec przewage pojawi sie mnostwo zali i agresji w kierunku TWT :)
Patrzac po s10 raczej nie kierowali sie liczebnoscia sojuszu.
 
Skopaliście,jak jeden sojusz ma bronić to po co ma możliwość zapisywania się również na atak.
Przez to zapisałem się na atak,bylem pewien,że będzie blokada,ale jej nie ma i jestem na ataku,teraz chciałbym być na obronie jak cały sojusz.

Fajne podzielenie,ale jakby była tylko ta blokada.
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Ludzie z marszu zapisali się na atak nie czytając ogłoszenia :) Moim zdaniem idea fajna, ale zapisywanie do dopracowania :)
 

DeletedUser31727

Gość
Gość
Serio? Nie powiedziałabym, żeby na Jicy Alkusy były najlepszym sojuszem (nie ubliżając członkom tego sojuszu), ale chyba kierowaliście się ilością graczy u nich :D

Oni kierują się statystykami a nie rzeczywistym stanem na świecie
wg. rankingu na jica top 1 są alkusy potem nemesis

http://prntscr.com/b34zdj

A czy sprawa z gwiazdkami będzie jakoś rozwiązana czy pełna losowość ?
Na obronie gdzie jest jeden sojusz to jeszcze przejdzie ale na ataku, gdzie jest zbieranina

//połączono posty- Lenka222
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A ja mam pytanko do naszej CM

Jakimi kryteriami kierowaliście się wpisując R-PV-R jako najlepszy sojusz na Dakocie?

Kryteria to statystyki. Tu nie można się pomylić. Nie ma znaczenia liczba zrzeszonych miast, czy członków sojuszu. Statystyki są twarde, nie kłamią i są dostępne każdemu. Wyjątkiem jest s11 i Arizona, gdzie TOP 1 sojuszu ma zbyt małą liczebność by uzbierać komplet. To był powód dodania im innego średniego sojuszu.

Coś się Wam chyba pochrzaniło. Jak mamy szukać ludzi w sojuszu skoro daliście możliwość zapisania się i tu i tu.
Co z tymi którzy nawet nie czytali info o bitwie i już się zapisali?
Do tego kuźwa mać daliście 70 atakujących na 50 obrońców . Czy Wy macie pojęcie o fortach ?
Przy równej ilości po obu stronach atak ma i tka przewagę a co dopiero 20 ludzi więcej.

Wszystko zależy jak sojusz jest zgrany. Trudno uwierzyć, że sojusz liczący ponad 200 osób (są takie), nie znajdzie 50 graczy, którzy zapiszą się obronę. Organizacja to podstawa. 70/50 - to dobry przelicznik i znacznie lepszy od 140/120. Chciałam też nadmienić, że to liczby podane w propozycjach od graczy, które zostały przez społeczność zaakceptowane. Nie pierwszy raz jest takie ograniczenie. Rozumiem, że jak nie ma się do czego przyczepić, to rzep i tak się znajdzie. Nigdy nie będzie równych ilości po obu stronach, a przy dobrym dowodzeniu można wygrać. Jako fortowiec, doskonale wiesz, że w żadnym forcie nie ma możliwości wstawienia ograniczenia 1:1.

TO JAKIŚ ŻART? ::DD:::DD:::DD:

Nie, to nie jest żart.

Co autorka ma na myśli? Skoro do tej pory w doborze ataku/obrony decyduje losowość (kto pierwszy ten lepszy). Więc jak wg tego sojusz ma znaleźć 50 osób skoro gracze wejdą losowo (offy a może sie trafi i online)

Nigdy nie decyduje losowość w doborze do obrony i ataku. Większość zawsze zapisuje się na atak, a obrona zostaje pusta. Podczas dołączenia się do bitwy, gracz ma możliwość wyboru stron (atak lub obrona).

Moim zdaniem wreszcie zaczeli podazac w dobra strone, jesli chodzi o Galifreya, bo przy tych ustawieniach problemow z kompletami raczej nie bedzie. No i obrona nie bedzie mocna pustawa, wiec wreszcie bitwa,a nie dozynki.
Mogli zablokowac mozliwosc zapisywania sie na atak, ale tez nie jest problemem, zeby w sojuszu rzucic temat na czacie i wyslac wiadomosc.
Przy rownych skladach to atak zostalby rozniesiony w tym przypadku. Z jednej strony sojusz z ustawiona taktyka i sprawdzonymi ludzmi,a z drugiej zbieranina jagodziarzy poprzetykana fortowcami z roznych stron swiata.
Tylko ta nagroda jakos za wysoka tym razem a dodajac do tego mocno ograniczona ilosc miejsc i to,ze kazdy chcialby miec przewage pojawi sie mnostwo zali i agresji w kierunku TWT :)
Patrzac po s10 raczej nie kierowali sie liczebnoscia sojuszu.

Chcieliśmy zrobić coś innego, coś co przyciągnie graczy do obrony oraz zmobilizuje sojusze do organizacji, torchę większej niż napisanie na czacie: "bitwa jest - zapisz się".
Aktywujemy graczy, miasta i sojusze. O to w tym wszystkim chodzi. Niestety nie ma możliwości wstawienia ograniczenia na atak, bo wtedy odcinamy możliwość grania osobom z poza sojuszy i miast. Ale ten motyw pojawi się w tegorocznych polskich mistrzostwach fortowych.
Co do nagród, są one wysokie i zostały dodane jako karta przetargowa dla zarządców sojuszu. Jeśli nie mogą zorganizować 50 osób w inny sposób jak przekupieniem za nagrody, to mogą z tego skorzystać.

Co do agresji w stronę TWT. Była, jest i będzie. Nie można dogodzić wszystkim jednocześnie.

Skopaliście,jak jeden sojusz ma bronić to po co ma możliwość zapisywania się również na atak.
Przez to zapisałem się na atak,bylem pewien,że będzie blokada,ale jej nie ma i jestem na ataku,teraz chciałbym być na obronie jak cały sojusz.
Fajne podzielenie,ale jakby była tylko ta blokada.

Sojusze posiadają fora, czaty, wiadomości grupowe. Nie widzę problemu w organizacji i zarządzaniu. Dobry zarządca potrafi wykorzystać narzędzia. To jest zabawa, nie możemy podawać wszystkiego na tacy. Chcemy, aby sojusze i ich właściciele, którzy szczycą się topowym miejscem w rankingu pokazali na co ich stać.
Można wstawić ogłoszenie na forum, podać link w wiadomości grupowej wraz z wytycznymi. A jeśli ktoś pomylił lub nie pomyślał i zapisał się nie tam gdzie chciał, zawsze może napisać do supportu. Kilka zmian miejsc rozpatrzyliśmy na korzyść gracza.
Wystarczy odrobina woli, kilka kliknięć w klawiaturę. Nie trzeba od razu się frustrować.

Ludzie z marszu zapisali się na atak nie czytając ogłoszenia :) Moim zdaniem idea fajna, ale zapisywanie do dopracowania :)

Patelkowa, a czy założyciel sojuszu nie może wysłać wiadomość grupową? W razie problemów nasza obsługa gry zawsze pomoże. :eek:kul:

A czy sprawa z gwiazdkami będzie jakoś rozwiązana czy pełna losowość ?
Na obronie gdzie jest jeden sojusz to jeszcze przejdzie ale na ataku, gdzie jest zbieranina
Nic się w tej kwestii nie zmieni w najbliższym czasie. Być może, po większych zmianach fortowych, ale nic nie możemy obiecać.
 
Ostatnia edycja:

Patelkowa

Członek obsługi gry
Patelkowa, a czy założyciel sojuszu nie może wysłać wiadomość grupową? W razie problemów nasza obsługa gry zawsze pomoże. :eek:kul:
Zanim wysłał wiadomość grupową ludzie zapisali się na atak :p Jakby info na forum o takiej bitwie pojawiło się na forum wcześniej to ludzi by się przygotowało :p
 

DeletedUser29607

Gość
Gość
Możecie włączyć jakąś blokade, co by Ci przypisani gracze do obroni poszli przymusowo na obrone?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Może to jakiś pomysł ale wyszło jak zawsze brak wcześniej zamieszczonej informacji żeby ludzie się zdołali przygotować
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Etriel głupoty piszesz. Trzeba było po zainicjować bitwy 1 dzień wcześniej niż to zrobiliście , do tego od razu zablokować zapisywanie się żeby dać czas graczom rozesłać wiadomości o bitwie szczególnie że pierwszy raz coś takiego zrobiliście.


Nigdzie nie napisałem o przeliczniku 1:1 , ale jakbyś uczestniczyła w bitwach to byś wiedziała że 70:50 to dobre na średni fort a nie na duży. Tu chodzi o możliwość obrony a do tego trzeba mieć ludzi żeby duży fort obstawić.

Według Was 50 osób w obronie tak obstawi duży fort że będzie się bronić całą bitwę mając 20 osób mniej niż atakujący ?

20 osób licząc średnio 10 k HP to daje 200 tys więcej HP , jak obrona ma się oprzeć temu, skoro nawet przy 50 na 42 na maluchu ma małe szanse.

Ty twierdzisz że można to wygrać ? Owszem można jak obrona będzie miała same online a atak pełno offów do tego głupich.

Co do sojuszy :

Na BF wytypowaliście mój sojusz i HOF - HOF - 69 osób w sojuszu Lisek - 75 osób . To daje łącznie 144 osoby a nie 200 , do tego odlicz sobie osoby nieaktywne w grze to nie wiem czy wyjdzie ze 100 osób a z tego ile jest chętnych do bitwy.


A nie wiem jak zerkaliście bo na BF jest sojusz Good który ma 142 osoby.

Pomysł na bitwę oceniam na plus ale spóźniliście się z nim jakieś półtora roku .
 

DeletedUser32323

Gość
Gość
Mi się podoba ten pomysł. Jakieś urozmaicenie ;d.
 

DeletedUser

Gość
Gość
pomysł oceniam na duży plus, niestety jak mówią przedmówcy nad wykonaniem jeszcze trzeba popracować. Ale już chocizą nie ma patologii w stylu: rymarze kontra znachorzy, albo zawa i boby vs zolnierze i pp
 
Zanim wysłał wiadomość grupową ludzie zapisali się na atak :p Jakby info na forum o takiej bitwie pojawiło się na forum wcześniej to ludzi by się przygotowało :p

Rozumiem. Problem w tym, że gdy ogłaszamy wcześniej, zawsze znajdzie ktoś nadgorliwy, kto podpali fort przed nami. Ktoś kiedyś podał pomysł, by takiego gracza banować. Jest to rozwiązanie, ale nie koniecznie dobre. Nie chcemy banować za umyślne czy nie umyślne utrudnianie pracy. ::D:

Możecie włączyć jakąś blokade, co by Ci przypisani gracze do obroni poszli przymusowo na obrone?

Włączenie blokady ma swoje konsekwencje. Osoby nie zrzeszone w żadnym sojuszu nie będą mogłay sie zapisać. Dlatego nie ma możliwości włączenia blokady.

Może to jakiś pomysł ale wyszło jak zawsze brak wcześniej zamieszczonej informacji żeby ludzie się zdołali przygotować

Tak jak napisałam Petelkowej. Nie jest to dobre rozwiązanie. Ewentualnie, ogłoszenie bez podania daty, tak by nasz zespół wywołał bitwę, gdy na wszystkich światach jest to możliwe.

Etriel głupoty piszesz. Trzeba było po zainicjować bitwy 1 dzień wcześniej niż to zrobiliście , do tego od razu zablokować zapisywanie się żeby dać czas graczom rozesłać wiadomości o bitwie szczególnie że pierwszy raz coś takiego zrobiliście.

Przykład Arizony albo s1, gdzie bitwa była wywołana dziś popołudniu. Skutek - 15 osób napisało pytanie o zmianę miejsc (z tych światów). I powtórzę po raz kolejny - nie będzie blokady zapisów na atak w bitwach jak ta.


Nigdzie nie napisałem o przeliczniku 1:1 , ale jakbyś uczestniczyła w bitwach to byś wiedziała że 70:50 to dobre na średni fort a nie na duży. Tu chodzi o możliwość obrony a do tego trzeba mieć ludzi żeby duży fort obstawić.
Na Gali nie ma wyboru wielkości fortu. A swoją propozycję możesz złożyć tak samo jak inni gracze. Jeśli będzie sensowna i otrzyma aprobatę społeczności na forum, to zrealizujemy. Nie widzę przeciwwskazań. Przelicznik 70/50 to pomysł jednego z naszych użytkowników.

Według Was 50 osób w obronie tak obstawi duży fort że będzie się bronić całą bitwę mając 20 osób mniej niż atakujący ?

20 osób licząc średnio 10 k HP to daje 200 tys więcej HP , jak obrona ma się oprzeć temu, skoro nawet przy 50 na 42 na maluchu ma małe szanse.
Złóż swoją propozycję.

Co do sojuszy :

Na BF wytypowaliście mój sojusz i HOF - HOF - 69 osób w sojuszu Lisek - 75 osób . To daje łącznie 144 osoby a nie 200 , do tego odlicz sobie osoby nieaktywne w grze to nie wiem czy wyjdzie ze 100 osób a z tego ile jest chętnych do bitwy.


A nie wiem jak zerkaliście bo na BF jest sojusz Good który ma 142 osoby.

Pomysł na bitwę oceniam na plus ale spóźniliście się z nim jakieś półtora roku .
Jak zauważysz, w nawiasie napisałam, że takie są. Znaleźliśmy i sojusz mający 260 osób. Nawet jak jest 100 aktywnych osób, to 50 jest połową tego. Narzekasz, żeby tylko narzekać? Nie bardzo rozumiem, jaka jest różnica miedzy 100 a 150 osób. Są aktywni, wiec 50 osób na bitwę to nie jest dużo. Nagrody są podobne, dla obu stron. To jest zabawa - a nie walka na śmierć i życie.
Ostatniego zdania pozwolę sobie nie skomentować. Każda rzecz, którą robi nasz zespół, robi dla Was - graczy. Szanujemy Was, więc uszanujcie naszą pracę.

Mi się podoba ten pomysł. Jakieś urozmaicenie ;d.

Cieszę się, że Tobie się podoba. ::D:
 
który pustak wymyślił proporcje 70:50 ?

Na maluchu jest 50 vs 42 , roznica 8
na sredniaku jest 100 vs 84 , roznica 16
na duzym jest 140 vs 120 , roznica 20


skoro walka ma odbywac sie na duzym forcie to trzeba bylo dac 70 vs 60

roznica -20 strzelba to jest masakra na obronie


Ja tam nie zamierzam sie denerwować , skoro nagrody są takie same to stawiam offka na fladze i ide na browarka w realu. Szkoda sobie psuć nerwy ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry