Co obecnie czytasz?

Patelkowa

Członek obsługi gry
Generalnie lubię Mroza ;) Parabellum, nie wiem dlaczego, przypomina mi pancernych w wydaniu książkowym :D Chociaż czołgów nie ma. ;) Kasacja też mi się podobała ;)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Nie znam, ie czytałem :p
Dobra pochwalę sie wam co ja czytam :p
Jak jeżdżę na uczelnie czytam biografię Jana Karola Chodkiewicza
a uczelnia wymaga ode mnie przeczytania i przetłumaczenia The Itinerary of Archibishop Baldwin Through Wales, na szczęście na ten moment jedynie 2 rozdziały :D
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
Czytałem to ze 3 lata temu. Mnie wciągnęło. Czemu przerwałem? Nie pamiętam ;) Jednak może zacznę czytać dalej.
Gorąco polecam Sagę o mrocznym elfie, szczególnie początkowe tomy (a już na 100% pierwsze trzy) genialne! ;) Tomów jest spoooooro, sam nie przeczytałem wszystkich (widzicie jaki ja niekonsekwentny czytelnik :D) ale tak około 20 raczej jest. Do tego seria Miecz Prawdy też super, choć potem już staje się to coraz bardziej nużące i znowu nie przeczytałem tam wszystkich tomów. Przeczytałem 12 czy 11 nie przeczytałem Prequella i ostatniego tomu bodajże zwie się "Trzecie królestwo" Muszę w końcu sięgnąć i nawet nie pospać parę dni ale przeczytać :D

Legenda Drizzta jest genialna. Salvatore to geniusz . Gorąco polecam, warto spróbować liznąć to w oryginale, aby zobaczyć jak pisze. Jest książka, która według mnie przedstawia bardzo niski poziom, no ale jedna na tyle wydanych to naprawdę można ;)

Od siebie polecam dodatkowo wspomnianą już Achaję, Kroniki Królobójcy, Twórczość Tolkien'a, Twórczość Kossakowskiej i przede wszystkim Pana Lodowego Ogrodu(Mój top1 wśród polskiej literatury fantastycznej ;))
 

DeletedUser27499

Gość
Gość
Legenda Drizzta jest genialna. Salvatore to geniusz . Gorąco polecam, warto spróbować liznąć to w oryginale, aby zobaczyć jak pisze. Jest książka, która według mnie przedstawia bardzo niski poziom, no ale jedna na tyle wydanych to naprawdę można ;)

Od siebie polecam dodatkowo wspomnianą już Achaję, Kroniki Królobójcy, Twórczość Tolkien'a, Twórczość Kossakowskiej i przede wszystkim Pana Lodowego Ogrodu(Mój top1 wśród polskiej literatury fantastycznej ;))



Veinzord miałes mi zrelacjonować jak wrażenia po przeczytaniu Kamasutry? bo mowiłeś, ze sie za to zabierasz.
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
Całkiem pozytywne.
Zaskoczyła i zafascynowała mnie ta pozycja.
Czekam na kolejne części. Chyba, że znasz książki z podobną fabułą ?
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Jako historyk/histeryk (niepotrzebne skreślić) przeczytałem krótką biografię hetmana wielkiego koronnego Stanisława Żółkiewskiego, a teraz kończę opracowanie odsieczy wiedeńskiej z 1683 roku.

Na półeczce czeka książka Peter'a V. Brett'a "Tron z czaszek" księga II, wczoraj zakupiona ^^ nie mogę się doczekać :D
 

DeletedUser27311

Gość
Gość
A u mnie teraz mała odskocznia :)
04ebaf26fd510d392e3d5ebe76d23d17.jpg
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Paweł Jasienica Polska Anarchia
Tak, znowu historia :D
A potem biografia Jerzego Sebastiana Lubomirskiego, wciąż historia :p
Następnie sam już nie wiem :D może odpocznę i wezmę fantastykę? :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Paweł Jasienica Polska Anarchia
Tak, znowu historia :D
A potem biografia Jerzego Sebastiana Lubomirskiego, wciąż historia :p
Następnie sam już nie wiem :D może odpocznę i wezmę fantastykę? :p

Przeczytaj jakąś książkę z fantastyki, która opisuje wydarzenia do roku 2014. Będzie fantastyka i historia za jednym zamachem. :D
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Ta Polska Anarchia jest dość aktualnym dziełem, że tak pozwolę sobie napisać :D
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Czy poleca ktoś coś z książek wojennych/wojskowych? Czytałem: Snajper, Cel za horyzontem, Zwykły bohater, Niełatwy dzień, Najemnik.
A może coś w stylu Blackout?
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Ok Historia over and over again...
Polska Anarchia przeczytana, biografia Lubomirskiego także, to teraz biorę się za opracowanie bitwy pod Cudnowem i Słobodyszczami

Może nocami będę czytał fantastykę :D
tytuły które czytam/czytałem (ostatnie 3 książki):
Paweł Jasienica Polska Anarchia- bardzo specyficzny tok myślenia, dość "ciężko" dla mnie napisane, niemniej jestem bogatszy o wiedzę i doświadczenia "warsztatowe" ;)
Witold Kłaczewski Jerzy Sebastian Lubomirski (dość przeciętny "aparat naukowy" mało zasięgniętych pozycji, jednak warto się zaznajomić, kto jest zainteresowany)
Romuald Romański Cudnów 1660- czytałem inne pozycje autora, z wykształcenia jest prawnikiem, wysuwa wiele hipotez, na które próbuje znaleźć odpowiedź sugerując się innymi podobnymi sytuacjami. Wg mnie warto przeczytać jak najwięcej, żeby potem móc wyrobić sobie opinie na temat autora.
Jeśli kogoś interesuje taka tematyka, zapraszam na pw, mogę wysłać więcej tytułów ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser28058

Gość
Gość
http://www.biedronka.pl/pl/jesienny-festiwal-ksiazek

Także ten... Może ktoś znajdzie coś dla siebie ;)


Obie dostępne książki Zafon'a polecam ("Książę mgły" - nazwijmy ją "książką dla młodzieży" - przeczytałem ją kilka lat temu i naprawdę fajnie się ją czyta. Druga "Więzień nieba" -równie dobra, a nawet lepsza. ["Gra anioła" i "Cień wiatru" też są dobre tak więc polecam]). A obecnie wziąłem się za trylogię "Więźnia labiryntu" i książkę "Cudowni chłopcy". O tej pierwszej powiem tylko tyle, że niewiele jest książek, o których można powiedzieć, że są gorsze od filmu, a niestety ta należy do takiej kategorii. "Cudowni chłopcy" w trakcie, więc ocenię ją jak skończę :eek:kul:
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Paweł Skowroda
Warka-Gniezno 1656
Także tego :p Historia :D
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Po książce o bitwach pod Warką i Gnieznem, co podałem wyżej przeczytałem:
H. Wisner, Kircholm 1605- publikacja uzupełniona i poprawiona o nowe informacje, ale autor nie pisze w zbyt ciekawy dla mnie sposób
Teraz biorę się za:
R. Sikora Fenomen Husarii
 
Do góry