Co obecnie czytasz?

Patelkowa

Członek obsługi gry
Ciekawe czy zgadniecie z jakiej to książki :)

mapa.jpg
 

DeletedUser31007

Gość
Gość
Oczywiście że Tomek na wojennej ścieżce :)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Koniec Fenomenu Husarii czas na....
J. Cichowski, A. Szulczyński, Husaria :D
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
2 ksiażki o husarii... Zmieniam zdanie na jej temat. Wg mnie można ją porównać do obecnego M1A1 Abrams :D
Teraz nie wiem co czytać, nie zdążyłem niczego wypożyczyć prócz pamiętników Jana Chryzostoma Paska :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser31007

Gość
Gość
Za sceną - Olivia Cunning
Dla osób lubiące tego typu klimaty ;)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Nie chciałem czytać swoich książek tylko te wypożyczone, jednakże... kolejna książka o husarii prawie za mną!
R. Sikora Husaria w walce szkoda tylko że tak długo ją czytam... (bo od czwartku)

Zbiór esejów nt. epoki "Ogniem i mieczem" przeczytane
Dzisiaj kończę książkę-syntezę o wojnach polsko-szwedzkich.
Kupiłem ostatnio książkę Jacka Komudy Samozwaniec t. 3 polecam serię ;) Teraz tylko dokupić 4 tom ;)
Po wojnach polsko-szwedzkich... coś od promotora :D
Karol (Charles, jak kto woli) Ogier Dziennik podróży do Polski 1635-1636

/połączono - makaroniarz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie ten konconcy sie rok stal pod znakiem RR Martina.
Przeczytalem wszystkie 8 tomow sagi "Piesn lodu i ognia" Od gry o tron az po taniec smokow. Do tego "Rycerza siedmiu krolestw" - czyli bardzo ciekawie powiazanej interpretacji historii siedmiu krolestw ktora bardzo sie przydaje potem w czytaniu sagi, gdyz pozwala lepiej zrozumiec pewne elementy martinowskiej ukladanki.
Takze przeczytalem "Dzikie karty" - tam Martin ma jedno opowiadanie, wsrod wielu innych amerykanskich pisarzy ktorzy poczeli te antologie. Taka tam ksiazka-komiks, mi sie nawet podobala, choc to nic specjalnego nie jest.

Przeczytalem rowniez w koncu "Universum Metro 2033" Dimitra Gluchovskiego - nowosc ktora juz jest klasykiem. W odruznieniu od innych universum z tej serii(bo kilka przeczytalem we wczesniejszych latach) Gluchovski oparl narracje glownie na mistyce. Ludziom sie to podaba, mi niekoniecznie. Ale ksiezke mimo to polecam.

"Gnoj"- Kuczoka. Na bazie tej ksiazki powstal wielokrotnie nagradzany film "Pregi". Ksiazka bardzo ciezka, momentami jest przezabawna, momentami mrozi krew w zylach. Bardzo dobrze napisana. Miesza w sobie realizm, hiperrealizm i nadrealizm. Ale przede wszystkim uzeka tym slaskim klimatem. NIe ma to jak wiazanka bluzgow w niekonczacym sie potoku gwary slaskiej:)

"Chlopcy" - Saramanowiwcza. Niewotpliwie ksiazka nie odstaje od filmow robionych przez tego artyste. Duet Konecki- Saramonowicz odpowiedzialny jest za takie hity jak:Testosteron, Ladies, Cialo.... i ksiazka tez utrzymuje podobna konwencje. Dla mnie to literatura dla czlowieka umeczonego calym dniem praca. Lekka latwa i przyjemna. Troche prymitywna, ale co tam:)

"Tysiac szklanek herbaty" Roberta Maciaga - Maciag to rowerowy podruznik. Na dwoch kolkach zwiedza caly swiat. Tysiac szklanek... to opis jego trzeciej takiej wyprawy, tym razem Szlakiem jedwabnym z Syrji do Chin.
Wyprawa ta miala miejsce w 2010 roku czyli tuz przed wybuchem wiosny arabskiej, tuz przed uformowaniem sie ISIS i objecem kontroli sporej czesci tamtych terenow.
Ta ksiazka opisuje nieznany nam z telewizji i innych mediow obraz trzeciego swiata, a przynajmniej nieznany nam od strony zwyklych ludzi. Maciag przemierza przez Syrje, Kurdystan, Azerbejdzan polodniowy, Iran, przy okazji pokonujac po drodze dwie pustynie. Dalej opisuje Turkmenistan, Uzbekistan, Tadzykistan, Pamir ,Kaszgarjie. Maluje obrazy, ludziom, unikalnej naturze, kulturze, polityce itd.
Niewatpliwie to moj ulubiony podruznik, a jego ksiazki czyta sie lepiej nawet niz ksiazki Cejrowskiego.

Na koniec ostatnia ksiazka w ktorej nieco ugrzezlem. "Synowie i kochankowie" - Lawrensa to 19-wieczna powiesc o purytanskiej rodzinie zamieszkujacej gornicze miasteczko gdzies miedzy Londynem a Nottingham.
No i niewiem chyba to za stare jest dla mnie. Bo o ile literacko ciezko cos zarzucic, fajnie dziala na wyobraznie, to jakies to takie zbyt ckliwe i nudne.
Czasy sie zmieniaja , ludzie sie zmieniaja i ksiazki chyba tez.

Taki byl moj ksiazkowy 2015 rok.
 

DeletedUser28536

Gość
Gość
Kolejna szkolna lektura przede mną :D Tym razem zabieram się za "Pan Tadeusz" :ind:
 

DeletedUser28536

Gość
Gość
Pan Tadeusz
a) czytać
b) nie czytać
c) streszczenie

????????????????
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
czytać, potem strzeszczenie na ostatnidzwonek.pl, następnie film.

Obecnie czytam P. Brett "Tron z czaszek" T. 2 oraz pamiętniki dowódców i oficerów załogi Kremla z lat 1610-1612.
 

DeletedUser31007

Gość
Gość
Zdecydowanie czytać, i tak jak fusek mówi streszczenie dzień przed sprawdzianem w celu przypomnienia, filmu osobiście nie polecam :)

Aktualnie "Zbrodnia i Kara"
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Zdecydowanie czytać, i tak jak fusek mówi streszczenie dzień przed sprawdzianem w celu przypomnienia, filmu osobiście nie polecam :)

Aktualnie "Zbrodnia i Kara"

Zdecydowanie film odstaje swoim poziomem, jednakże pomoże mu może w utrwaleniu lub wyobrażeniu sobie ówczesnych zachowań itp.

Zbrodnia i kara? Jedna z najlepszych lektur ;)

Obecnie malutka przerwa w czytaniu pod studia więc mały odskok od czytania historycznych rzeczy, jednakże odskok malutki, gdyż czytać będę J. Komuda "Samozwaniec" t. 3.
 

DeletedUser23344

Gość
Gość
"Witajcie w Rosji" - Dmitry Glukhovsky (twórca "Metra 2033")
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Boże jak ja wolno czytam...
Od ostatniego postu, 19 grudnia czyli notabene 3 tygodnie temu udało mi się 3 książki przeczytać... skandal...
Samozwańca całego przeczytałem (polecam) oraz Sztukę Wojny Sun Tzu.
Zachęcam również do wyzwania "52 ksiązki w 2016" (czy jakoś tak) na fb ;)
 

DeletedUser28536

Gość
Gość
Boże jak ja wolno czytam...
Od ostatniego postu, 19 grudnia czyli notabene 3 tygodnie temu udało mi się 3 książki przeczytać... skandal...
Samozwańca całego przeczytałem (polecam) oraz Sztukę Wojny Sun Tzu.
Zachęcam również do wyzwania "52 ksiązki w 2016" (czy jakoś tak) na fb ;)

Nie przejmuj się :D Ja jeszcze nawet nie jestem w połowie Pana Tadeusza :kak:
 
Do góry