Jedno łącze a miasto

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser33044
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser33044

Gość
Gość
Pytanko:
Czy mogę grac ze swoim bratem w jednym miescie i je rozbudowywac we 2 czy to zalicza sie do lamania regulaminu i nici ze wspólnego miasta , przez co musiny wtedy grac w roznych miastach aby nie bylo to naruszeniem regulaminu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
§2 Więcej graczy z jednego połączenia internetowego

Zabronione jest wyzywanie na pojedynek gracza z tego samego połączenia internetowego w czasie użytkowania wspólnego łącza i do 24 h po zakończeniu. Zabronione jest również wspomaganie drugiego gracza (pushing).
Nie ma obowiązku zgłaszania wspólnego użytkowania łącza.

Dokładne objaśnienie:
Reguła dotyczy wszystkich, którzy grają na tym samym komputerze lub wspólnej sieci.
Nie ma różnicy, czy dzieje się to jednorazowo czy regularnie.
Do sieci liczą się na przykład ten sam dom, to samo miejsce pracy lub szkoła.

Jest to najbardziej niejasny punkt regulaminu skonstruowany CELOWO w taki sposób aby admini mogli banować wedle własnego widzimisie. To co jest niedozwolone to wspólne budowanie miasta, wystawianie sobie czegokolwiek na targ i wspólne pojedynkowanie się. Reszta zależy od tego o czym już wyżej napisałem. To właśnie dlatego nie ma obowiązku zgłaszania, że grasz z bratem, siostrą czy tam żoną.

Osobiście odradzam wspólne granie, chyba, że lubisz ryzyko :)
 
Pytanko:
Czy mogę grac ze swoim bratem w jednym miescie i je rozbudowywac we 2 czy to zalicza sie do lamania regulaminu i nici ze wspólnego miasta , przez co musiny wtedy grac w roznych miastach aby nie bylo to naruszeniem regulaminu?

Możecie z bratem grać w jednym mieście. Możecie też budować wspólnie miasto, ale należy przy tym przestrzegać regulaminu:
- nie logować się wzajemnie na konta,
- nie pushować kont, miast (np. Tworzenie postaci z zamysłem rozbudowy miasta, sprzedaży wydropionych jagódek,
- zakaz handlu między kontami na jednym łączu internetowym,
- zakaz grania w przygody na jednym łączu internetowym,
- zakaz pojedynkowania się na jednym łączu internetowym, itd..

Punkt regulaminu jest jasno sprecyzowany podane są również przykłady. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zapraszam do zadawania pytań. Przy indywidualnych pytaniach polecam support, gdzie możemy udzielić odpowiedzi w oparcie o indywidualne dane, których publicznie nie możemy ujawniać.
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
A jeśli jesteśmy zalogowani w tym samym czasie?
A i jeszcze jeśli zaproszę brata do gry poprzez link referencyjny to też jakiś grzech? :D
 
Jeśli te zdania wzajemnie się nie wykluczają to ja jestem abstynentem :D
Nie wykluczają się. Czym innym jest push a czym innym wspólna gra.
Pushem są wszelkie działania, których celem jest wzajemne wspomaganie kont, bez względu na ich ilość, będą traktowane jako push i są zabronione.

A jeśli jesteśmy zalogowani w tym samym czasie?
A i jeszcze jeśli zaproszę brata do gry poprzez link referencyjny to też jakiś grzech? :D
Jeśli jesteście zalogowani w tym samym czasie i nie łamiecie regulaminu gry, to nic się nie stanie. To samo dotyczy reflików z zaproszeniem. Można się zapraszać i samo zaproszenie członka rodziny nie jest karane, a nawet mile widziane i pozwoli Wam zdobyć atrakcyjne nagrody za punkty przyjaźni. Problem pojawia się wtedy, gdy jedno z kont, lub oba konta łamią regulamin gry.
 

DeletedUser32987

Gość
Gość
Moim zdaniem, chyba dość łatwo idzie sprawdzić czy mamy konto "multi" czy użytkujemy z kimś innym łącze, w dobie dzisiejszych czasów, co raz więcej ludzi używa w domu routera do sieci domowej, jak i w pracy, i powinien być ten regulamin trochę zmodyfikowany, dlaczego jeśli gram wraz z mężem często używając innego ip, tylko w domu mamy jedno łącze, nie mogę mu sprzedać rzeczy których nie potrzebuję, a każdemu innemu graczowi tak, dlaczego jeśli coś wystawiam na targ w normalnej cenie też nie może kupić ta druga osoba ? ja rozumiem gdyby to były przelewy na dużą kwotę i częste, ale zwykły handel....
 
Nie wykluczają się. Czym innym jest push a czym innym wspólna gra.
Pushem są wszelkie działania, których celem jest wzajemne wspomaganie kont, bez względu na ich ilość, będą traktowane jako push i są zabronione.

Ciągle walisz ogólnikami bo tak najprościej. Wytłumacz mi to na przykładzie rozbudowy miasta. Dlaczego raz piszesz, że dwaj gracze z tego samego łącza mogą rozbudowywać miasto a za chwilę "nie pushować kont, miast np. Tworzenie postaci z zamysłem rozbudowy miasta" Czym te zdania się od siebie różnią?
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
Moim zdaniem, chyba dość łatwo idzie sprawdzić czy mamy konto "multi" czy użytkujemy z kimś innym łącze, w dobie dzisiejszych czasów, co raz więcej ludzi używa w domu routera do sieci domowej, jak i w pracy, i powinien być ten regulamin trochę zmodyfikowany, dlaczego jeśli gram wraz z mężem często używając innego ip, tylko w domu mamy jedno łącze, nie mogę mu sprzedać rzeczy których nie potrzebuję, a każdemu innemu graczowi tak, dlaczego jeśli coś wystawiam na targ w normalnej cenie też nie może kupić ta druga osoba ? ja rozumiem gdyby to były przelewy na dużą kwotę i częste, ale zwykły handel....

Mąż nie może kupić od Ciebie nic, nawet jeśli byłoby to Zboże za 1kk i też tym bardziej wtedy gdy byłoby to zboże za 1$ :3
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
Skąd wiadomo kiedy multi kiedy rodzina?

Sorka za post pod postem.

Stawiam że logi i IP nie mają z tym nic wspólnego.
Po prostu są sprawdzane wspólne konfrontacje/działania/akcje między postaciami i na podstawach tego jest to rozpatrywane. Jeśli między tobą a ,,bratem/siostrą" nie było wspólnych akcji wtedy nie dostaniesz bana. Żadna z postaci nie może mieć korzyści z drugiej.
 
Co za problem mieć multi i nie robić żadnych akcji między sobą? Ten punkt jest bardzo niejasny i zależy od widzimisiów adminów ;)
Poza tym dlaczego mogę dawać po minimalu przedmioty sojusznikom czy komukolwiek,a bratu, siostrze, babci, wujkowi nawet sprzedać nic nie mogę? To jest głupie :D
 

DeletedUser23283

Gość
Gość
Odpowiem chociaż pewnie okaże się że zaraz bana dostane :) Tak naprawdę to nie wiem kiedy pojawił się zapis o pushowaniu czy jak to tam nazywacie. Informacji o włączeniu tego punktu do regulaminu nie ma a ja jestem pewny że wcześniej takiego zapisu nie było. Wiem to bo od powiedzmy 7-8 lat gram razem z żoną i specjalnie dowiadywałem się o wszystko przed tym jak małżonka dołączyła do gry. Kiedyś była tylko informacja że osoby z jednego łącza nie mogą się pojedynkować nie było żadnych innych wytycznych co do kont z jednego ip. Nie wiem kiedy zostało to wprowadzone bo jak już wyżej wspomniałem nie ma żadnej informacji o zmianie regulaminu w tym zakresie. Teraz jest to tak sformułowane że po prostu można zawsze bana dać. Etriel podaje przykład że można budować wspólnie miasto jednocześnie pisząc że tego robić nie wolno i tak się cały regulamin powoli zmienia że w zasadzie wszystko zależy od widzi misie osoby banującej. I jeszcze raz powtórzę wprowadzanie zmian w regulaminie bez poinformowania o tym graczy jest wg mnie nie fair a wręcz niezgodne z wszelkimi zasadami moralnymi.
 

DeletedUser32987

Gość
Gość
Samowolka adminów - dobrze napisane, bo ja gdy kilka lat wcześniej grałam, zostałam właśnie zbanowana za granie z mężem, mimo że pisaliśmy i tłumaczyliśmy, to skutecznie mnie zniechęciło do westa, teraz wracam po kilku latach i widzę, że nic się w tej kwestii nie zmieniło .... tak trudno jest napisać dopracowany regulamin, by nie dochodziło do wykorzystywania go według " widzi mi się " adminów ?
To jest jeden z wielu pkt.regulaminu :
Zabronione jest wyzywanie na pojedynek gracza z tego samego połączenia internetowego w czasie użytkowania wspólnego łącza i do 24 h po zakończeniu. Zabronione jest również wspomaganie drugiego gracza (pushing).
Nie ma obowiązku zgłaszania wspólnego użytkowania łącza.

więc ja się pytam co kryję się pod pojęciem " wspomagania " ?
Bo jeśli nie ma czegoś jasno napisane, tylko ogólnikami możemy to interpretować dowolnie, także na korzyść graczy .
 
Mój brat też kiedyś w to grał ale właśnie z powodu źle napisanego regulaminu ostatecznie skasował konto.
Ta gra ma jedyny taki regulamin (kretyński) Wiem co mówię bo grałem w mnóstwo tego typu gierek
 

DeletedUser32987

Gość
Gość
Tu się z Tobą zgodzę, też nie jedną grę już zaliczyłam, ale tutaj to co się dzieje to istny dramat. Jakbym się w czasie przeniosła.... regulamin napisany " na kolanie " przez kogoś kto wiedzę i wyobraźnię ma wielkości orzecha włoskiego, cenzura na forum jak za czasów stanu wojennego, najlepiej by służyło tylko temu by pisać w samych superlatywach , admini , którzy nie powinni piastować tego stanowiska , szerzące się bany jak zaraza , tak wygląda gra w 21 wieku....
 
Co za problem mieć multi i nie robić żadnych akcji między sobą? Ten punkt jest bardzo niejasny i zależy od widzimisiów adminów ;)
Poza tym dlaczego mogę dawać po minimalu przedmioty sojusznikom czy komukolwiek,a bratu, siostrze, babci, wujkowi nawet sprzedać nic nie mogę? To jest głupie :D
Nie jest to prawdą. Multikonto, nawet jeśli nie ma interakcji, pozostaje multikontem i zostanie zablokowane.

Odpowiem chociaż pewnie okaże się że zaraz bana dostane :) Tak naprawdę to nie wiem kiedy pojawił się zapis o pushowaniu czy jak to tam nazywacie. Informacji o włączeniu tego punktu do regulaminu nie ma a ja jestem pewny że wcześniej takiego zapisu nie było. Wiem to bo od powiedzmy 7-8 lat gram razem z żoną i specjalnie dowiadywałem się o wszystko przed tym jak małżonka dołączyła do gry. Kiedyś była tylko informacja że osoby z jednego łącza nie mogą się pojedynkować nie było żadnych innych wytycznych co do kont z jednego ip. Nie wiem kiedy zostało to wprowadzone bo jak już wyżej wspomniałem nie ma żadnej informacji o zmianie regulaminu w tym zakresie. Teraz jest to tak sformułowane że po prostu można zawsze bana dać. Etriel podaje przykład że można budować wspólnie miasto jednocześnie pisząc że tego robić nie wolno i tak się cały regulamin powoli zmienia że w zasadzie wszystko zależy od widzi misie osoby banującej. I jeszcze raz powtórzę wprowadzanie zmian w regulaminie bez poinformowania o tym graczy jest wg mnie nie fair a wręcz niezgodne z wszelkimi zasadami moralnymi.
Nie jestem pewna, czy zapis o pushowaniu był od początku, lecz z całą pewnością był on już 2014 roku. Ten punkt nie został dodany podczas mojej obecności.
Nadal jest tak, że osoby na jednym łączu internetowym nie mogą się pojedynkować, przelewać sobie dolarów, czy handlować. Mogą jednak być w jednym mieście, podczas eventu rozbudować kościół, czy zagrać w forty.
Wydaje mi się, że jest to pewne nie zrozumienie, czym jest push. Aby pushować, nie trzeba mieć multikonta, nie trzeba nawet mieć jednego łącza. Jest wspomaganie konkretnego gracza, przez działania drugiego gracza. Jeśli np gracz X zaprosi do gry gracza Y tylko po to, by zbierał mu jagódki, i sprzedawał za grosze - to jest push. To samo tyczy się rozbudowy miast czy fortów. Jeśli taka rozbudowa ma na celu wsparcie przez konkretne konto, konkretnego gracza to jest push. Ale jeśli do miasta dołączy dwoje graczy, nawet na jednym IP, którzy nie będą się wspomagać i każdy będzie grał dla siebie, to nie będzie to uznane za push.

Nadmienię również, że nie jest to subiektywna opinia opiekunów świata, a skrupulatnie zebrane dane i wyliczenia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry