Jedno łącze a miasto

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser33044
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.
Graj tak, by nie mieli się do czego przyczepić (wiem, odpowiedź nie jest kompletna i spełniająca oczekiwania - ale prawidłowa).
Przerabiane były zarówno bezkarne multikonta, jak też banowane realne rodzeństwa.
 

DeletedUser32987

Gość
Gość
Ja również czekam na odpowiedź Etriel... ale widocznie nie ma nic więcej do dodania
 
Może czeka na odpowiedź z Hamburga :D

Pamiętam, jak za czasów Onufrego jawnie grałam z chłopakiem z jednego łącza Nie było problemów, żeby przesłać sobie przykładowo 10000$, bo brakowało do jakiegoś itemku. Teraz to strach komukolwiek pomagać....
 
Nie prosiłam o zdradzenie narzędzi, ale nieważne :D
Znam przypadki, że rodzeństwo się wymieniało kasą na inne światy i dostały za to bany.. Dlaczego? Bo zostały uznane za multi, a to nie był pushing, nie wspierali SWOJEJ postaci, bo to dwie różne osoby i każdy z gry o tym wie ;) Ale jak już wiemy wszystko zależy od "widzimisię" ;)
Nie jest to ban za multikonto, a za handlowanie na jedym IP, które jest traktowane jak multikonto (kara jest taka sama). Nie mogę tu omawiać jednego konkretnego przypadku, ale wśród rodziny często dochodzi do wymiany haseł ("Kochanie, weź mi tam pracki włącz"). Wygląda niewinnie, ale jest to złamaniem regulaminu. Pozostawienie zapamiętanego hasła w przeglądarce, wchodzi brat i .. " A to sobie prześlę, jak wróci ze szkoły to mu powiem, że sobie przesłałem $".

Każdy gracz może zarządzać jednym kontem na danym świecie (serwerze).
Przekazywanie hasła innym osobom lub udostępnianie im konta w inny sposób a także obsługa konta innego niż własne, jest zabronione i traktowane jest jak multikonto.
Przekazywanie, sprzedaż, zamiana kont jest zakazana.
Dotyczy to również zamiany adresu mailowego i podania hasła.
Surowo zabronione jest tworzenie wielu kont w celu ułatwienia rozbudowy miasta.
Zabronione są również próby dokonania czynności opisanych powyżej.
Przykłady:
Dozwolona jest gra kilku graczy z jednego komputera.
Każdy jednak musi zarządzać swoim kontem samodzielnie i przestrzegać zasad podanych w pkt.2.
Zabronione jest korzystanie z konta osoby nieobecnej przez graczy, którzy współdzielą łącze.
Dotyczy to również osób, które nie uczestniczą w grze (brat, siostra, syn, córka, itd.)
Zabronione jest logowanie się na obce konta.
Próba logowania również jest zakazana.
Włamanie lub próba włamania będą odpowiednio karane. Kara dotyczyć będzie wszystkich kont biorących udział w procederze.


Ja również nie rozumiem czym jest ten cały push w odniesieniu do tej gry - dodam, że jestem pokrzywdzonym członkiem rodziny, który boi się grać z własnym bratem
Dla mnie pushing jest ewidentny tylko wtedy kiedy silna postać pomaga słabszej - przykładowo dając jej kase czy ekwipunek na sam początek. W sytuacji gdy obie postacie mają maksymalny poziom nie ma znaczenia już wielkiego to czy dane postacie wchodzą ze sobą w jakieś interakcje i czy są z tego samego łącza, no ludzie zlitujcie się!
Pani Cm wspomniała, że po latach gry to co kiedyś uznała by za push to przez długoletnią znajomość dzisiaj nazwała by przysługą. To dlaczego razem z bratem skoro znamy się od zawsze nie możemy robić sobie takich przysług?
Nie ma się czego bać. Jeśli przestrzegacie regulaminu, nie ma problemu. Jeśli gracie na jednym komputerze, osobiście polecam posiadanie kilku użytkowników na komputerze z indywidualnymi hasłami. Nie będzie wtedy problemu, że ktoś się komuś zalogował przez przypadek. Jeśli gracie na różnych komputerach, to tym lepiej i łatwiej dla Was. Pilnować swoich haseł i regulaminu - nie będzie problemu. Nie mogę tu z Panem rozmawiać o Pana indywidualnym problemie, dlatego to co napisała, jest ogólną radą, jaką często daję osobom grającym na jedym IP. W razie potrzeby omówienia Pana problemu, zapraszam do supportu.

heh takich przykładów możemy mnóstwo wymienić, ale co to nam graczom da ?
Dopóki Inno nie zacznie sprawować nad tym kontroli, dopóty admini będą na swój sposób egzekwować regulamin, oczywistym faktem jest w jaki sposób.
Widzę, że również Etriel nie jest w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na argumenty, które piszemy, bo niby co ma teraz napisać ? przeczyć samej sobie dalej , czy brnąć w kolejne zawoalowania.
Pozostaje nam uzbroić się w bardzo dużo cierpliwości i mieć nadzieję, że może kiedyś coś się z mieni, ewentualnie skasować konto.
Swoją drogą admini wprowadzają nam pewien rodzaj rozrywki/dreszczyku " na kogo trafi na tego bęc "
Były święta. Nie zawsze odpowiadamy w pięć minut.
Regulamin jest stary, to tego nikt nie ma wątpliwości. Jednak jest on klarowny. Z mojej perspektywy nie chodzi o to, czy i w jaki sposób ja odpowiem. Jeśli widzę, że pomimo starań z mojej strony, wciąż są zrozumiałe wątpliwości, to przykłady z Waszej strony pozwolą:
1. zrozumieć mi, skąd biorą się Wasze wątpliwości
2. odpowiedzieć na te wątpliwości
3. zrozumienie, czym jest push, dlaczego zabronione są niektóre rzeczy (mam taką nadzieję)
Natomiast jeśli masz wątplwiości, pytanie dotyczące bezpośrednio Twojego konta, polecam kontakt przez support, gdzie nie ogranicza mnie prawo zachowania tajemnicy. Na forum mogę odpowiadać ogólnie, nie wolno mi omawiać konkretnego przykłady, np Twojego czy kolegi konta.

Trochę się pogubiłem, ale wygląda na to, że oszustwo targowe lub przy wymianie - to po prostu push. Kiedyś - dziki zachód. Teraz nagle okazało się to pushem.
Chyba za bardzo ktoś tu chce regulamin z Plemion wdrażać (tam akurat push mógł mieć bardziej drastyczne efekty)
W sumie nie jestem zaskoczony, że po takim czasie system wykrywania multikont nadal opiera się na widzimisiach.
System wyrywania multikont jest bardzo dobrym systemem i działa bez zarzutu.
Nie wiem co rozumiesz przez oszustwa targowe. Jeśli chodzi o "Dziki zachód" - to jest to zupełnie coś innego. Jeśli ja zaloguję się na świecie za Twoją namową, następnie będę zbierać produkty, sprzedawać Ci je po minimalu i oddawać kasę w przelewach - to jest push (moja postać się zupełnie nie rozwija, kosztem Twojej postaci). Jeśli natomiast, omówimy się na pojedynczy przelew czy wymianę konia pomiędzy światami, po ustalonej przez nas cenie i ja Ci sprzedałam a Ty kupiłeś, ale Ty nie wystawiłeś konia/nie dokonałeś przelewu - to złamałeś umowę między nami, ale nie regulamin. (w tym przypadku, jest to przypadkowa strata czegoś dla postaci, ale nie jest to działanie zamierzone przez obie strony).

Dobra czasu troszkę dałem. Odpowiedzi nie widzę więc proszę tylko ostatni raz aby Etriel powiedziała mi czy ja w końcu mogę handlować z moją żoną czy nie. A jeżeli nie to proszę mi pokazać punkt w regulaminie który tego zabrania bo przecież :
Jeśli Ty i Twoja żona gracie na jedym IP, to nie możecie handlować ze sobą.
§2 Więcej graczy z jednego połączenia internetowego

Zabronione jest wyzywanie na pojedynek gracza z tego samego połączenia internetowego w czasie użytkowania wspólnego łącza i do 24 h po zakończeniu. Zabronione jest również wspomaganie drugiego gracza (pushing).
Nie ma obowiązku zgłaszania wspólnego użytkowania łącza.

Dokładne objaśnienie:
Reguła dotyczy wszystkich, którzy grają na tym samym komputerze lub wspólnej sieci.
Nie ma różnicy, czy dzieje się to jednorazowo czy regularnie.
Do sieci liczą się na przykład ten sam dom, to samo miejsce pracy lub szkoła.

to mogę grać z bratem jednego laptopa czy nie ???
Możesz grać na jednym laptopie. Warto zapoznać się z regulaminem a w razie pytań, co wolno a czego nie wolno, to zapraszam do zadawania pytań. Bardziej indywidualne kwestie, należy poruszać przez support.

Może czeka na odpowiedź z Hamburga :D

Pamiętam, jak za czasów Onufrego jawnie grałam z chłopakiem z jednego łącza Nie było problemów, żeby przesłać sobie przykładowo 10000$, bo brakowało do jakiegoś itemku. Teraz to strach komukolwiek pomagać....

Nie Hamburg, tylko święta.
Przelewy pomiędzy sobą na jednym IP są zabronione. Ale spokojnie możesz przesyłać dolary innym osobom, wymieniać się, czy handlować. Proszę o nie mylenie handlu, czy zwykłej pomocy graczom od zamierzonego pushu, który opiera się na tym, że konto pushujące jest tworzone z taką myślą.
 

DeletedUser23283

Gość
Gość
Pięknie tylko gdzie w tym regulaminie jest zakaz handlu między osobami z jednego ip bądź przesyłania między sobą pieniędzy? Jest tylko mowa o pushingu który to starasz się nieudolnie wytłumaczyć jako zakaz wspomagania osoby hamując przy tym swój rozwój. Nie ma nawet słowa o handlu. Dlatego prosiłem żebyś wskazała mi w którym miejscu jest mowa o zakazie handlu bądź przelewania pieniędzy. Sama sprowadziłaś sprawę pushingu do kwestii iż nie ważne jest czy gra się na jednym łączu czy nie. Sama napisałaś że pushing to nie sam handel tylko jego jakieś pewne okoliczności, w których jedna osoba wzmacnia się kosztem innej. Handel z obcymi tak ale z własną żoną/bratem/siostrą już nie wolno? Twoje tłumaczenia są pozbawione sensu i jakiejkolwiek logiki. Piszesz o zakazie wspomagania kogoś to w takim razie proszę wytłumacz w jakim celu są sojusze w tej grze? Nie potrafię zrozumieć jak osoba która nawet nie potrafi wytłumaczyć regulaminu jest CMem w tej grze?
Piszesz prawie każdemu że ma się zapoznać z regulaminem i jeżeli go będzie przestrzegał to nic mu nie grozi. Tylko jak przestrzegać coś co jest uzależnione od aktualnego humoru i indywidualnej oceny admina.
Proszę o nie mylenie handlu, czy zwykłej pomocy graczom od zamierzonego pushu, który opiera się na tym, że konto pushujące jest tworzone z taką myślą.
Ostatnie mnie rozbawiło :p Konta wraz z żoną utworzyliśmy jak jeszcze nie było targu ani przelewów bankowych i teraz według Twoich tłumaczeń jeżeli przeleje jej 10$ bądź sprzedam deseczkę to mamy konto pushujące stworzone z myślą o czymś czego nawet w grze nie było? :p
 
Przelewy pomiędzy sobą na jednym IP są zabronione. Ale spokojnie możesz przesyłać dolary innym osobom, wymieniać się, czy handlować. Proszę o nie mylenie handlu, czy zwykłej pomocy graczom od zamierzonego pushu, który opiera się na tym, że konto pushujące jest tworzone z taką myślą.

Dla Was to będzie push, dla nas zwykła pomoc...
 

DeletedUser32987

Gość
Gość
§1 Jedno konto na gracza
  • Każdy gracz może zarządzać jednym kontem na danym świecie (serwerze).
  • Przekazywanie hasła innym osobom lub udostępnianie im konta w inny sposób a także obsługa konta innego niż własne, jest zabronione i traktowane jest jak multikonto.
  • Przekazywanie, sprzedaż, zamiana kont jest zakazana.
  • Dotyczy to również zamiany adresu mailowego i podania hasła.
  • Surowo zabronione jest tworzenie wielu kont w celu ułatwienia rozbudowy miasta.
  • Zabronione są również próby dokonania czynności opisanych powyżej.
Przykłady:

  • Dozwolona jest gra kilku graczy z jednego komputera.
  • Każdy jednak musi zarządzać swoim kontem samodzielnie i przestrzegać zasad podanych w pkt.2.
  • Zabronione jest korzystanie z konta osoby nieobecnej przez graczy, którzy współdzielą łącze.
  • Dotyczy to również osób, które nie uczestniczą w grze (brat, siostra, syn, córka, itd.)
  • Zabronione jest logowanie się na obce konta.
  • Próba logowania również jest zakazana.
  • Włamanie lub próba włamania będą odpowiednio karane. Kara dotyczyć będzie wszystkich kont biorących udział w procederze.
  • §2 Więcej graczy z jednego połączenia internetowego
    • Zabronione jest wyzywanie na pojedynek gracza z tego samego połączenia internetowego w czasie użytkowania wspólnego łącza i do 24 h po zakończeniu. Zabronione jest również wspomaganie drugiego gracza (pushing).
    • Nie ma obowiązku zgłaszania wspólnego użytkowania łącza.
    Dokładne objaśnienie:
    • Reguła dotyczy wszystkich, którzy grają na tym samym komputerze lub wspólnej sieci.
    • Nie ma różnicy, czy dzieje się to jednorazowo czy regularnie.
    • Do sieci liczą się na przykład ten sam dom, to samo miejsce pracy lub szkoła.

  • Etriel jak widzisz bardzo dobrze zapoznałam się jak i inni gracze z regulaminem, wklejam byś Ty również mogła się z nim zapoznać, bo chyba jednak nie do końca go znasz.
    Przelewy pomiędzy sobą na jednym IP są zabronione. Ale spokojnie możesz przesyłać dolary innym osobom, wymieniać się, czy handlować. Proszę o nie mylenie handlu, czy zwykłej pomocy graczom od zamierzonego pushu, który opiera się na tym, że konto pushujące jest tworzone z taką myślą.

  • Proszę byś mi wskazała w tym regulaminie zapis o zabronionym handlu z 1 ip, i może ustaliła jakieś kryterium $ od ilu się liczy jako push a kiedy jest to zwykły handel bo to by dało jaśniejszy obraz Twoich tłumaczeń.
  • Proponuję Ci może, weź wyjedź na wakacje, weź sobie wolne i po prostu odpocznij od The westa, może przyjdą Ci wtedy do głowy sensowne odpowiedzi, albo lepiej zrezygnuj z tej funkcji.
 

DeletedUser1404

Gość
Gość
Etriel to chodzi o to, że jeżeli da przyzwolenie ,że można handlować z jednego laptopa z "bratem ,żoną ,rodziną, tu dzież na pewno sam/a ze sobą " to światy opanują klony was samych .

np z robie sie w orka a rodzina w strzelających ,mam ochronke że nikt nie fiknie i to zawsze on line ,EQ sie załatwi
w pvp nalot on line z członkami rodziny, zwykle skutkuje omdleniem przeciwnika ..
To pvp będą wyglądać dziwnie :p
A co z tymi co nie mają brata czy rodziny na jednym laptopie ?Nikt o nich nie pomyślał I;)

jak znam życie to i kont na chwile przybędzie .,,,brat ,coś ktoś skubnie ,,,przeleje tobie bo można handlować z jednego laptopa i brat kończy gre bo siostra teraz bedzie grać
 
Nie jest to ban za multikonto, a za handlowanie na jedym IP, które jest traktowane jak multikonto (kara jest taka sama). Nie mogę tu omawiać jednego konkretnego przypadku, ale wśród rodziny często dochodzi do wymiany haseł ("Kochanie, weź mi tam pracki włącz"). Wygląda niewinnie, ale jest to złamaniem regulaminu. Pozostawienie zapamiętanego hasła w przeglądarce, wchodzi brat i .. " A to sobie prześlę, jak wróci ze szkoły to mu powiem, że sobie przesłałem $".


We fragmentach regulaminu, które zostały podane nie jest nigdzie napisane, że zakazane jest przesyłanie sobie $. Nigdzie nie wspomniałam o przekazywaniu sobie haseł. A swoją drogą, to chyba moja sprawa czy chcę żeby mąż znał moje hasło czy nie. To, że zna nie znaczy, że od razu będzie się logował i za mnie grał. Napisałam jasno, że DRUGA osoba mi przesłała pieniążki, nieistotne czy to była rodzina, kolega, koleżanka... był to SOJUSZNIK jak każdy inny, a że jednoczesnie był moim chłopakiem to chyba nie zbrodnia. W życiu prywatnym chyba też wolałabyś pożyczyć kasę od rodziny niż "żebrać" po obcych prawda? I nie mam tu ma myśli stałych przelewów w grze, ale jak naprawdę jest potrzeba to dlaczego mamy sobie nie pomóc?

Są też przypadki, że koledzy grają (każdy u siebie wiadomo), a tu nagle Paweł przyjdzie do Gawła, zaloguje się u niego na westa, po jakimś czasie pomogą sobie wymieniajac się itemkiem i co? I będzie ban. I nie pisz, ze nie bo były takie przypadki.

I nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi, DLACZEGO NIE MOGĘ OD CZASU DO CZASU POMÓC RODZINIE, A SOJUSZNIKOWI MOGĘ?

A jeszcze co w sytuacji, gdy ktoś CHCE nam dawać pieniądze, itemki? Bo i tak bywało "a wiesz, nie mam zapału do gry, ale nie chcę usuwać konta, ustawiam tylko pracki i to co zarobię to Ci chcę przesyłać, bo Cię lubię" ;)

I jeszcze inna sytuacja... znajomy w grze, chce pomóc uzbierać nam drogi set. Ma kontakty do róznych osób, weźmie od niego dany set za jakąś tam kwotę, a mi odda po minimalu. To też push? Bo chce pomóc i uparcie nie chce ode mnie za niego zapłaty?
 
I jeszcze inna sytuacja... znajomy w grze, chce pomóc uzbierać nam drogi set. Ma kontakty do róznych osób, weźmie od niego dany set za jakąś tam kwotę, a mi odda po minimalu. To też push? Bo chce pomóc i uparcie nie chce ode mnie za niego zapłaty?

Należałoby tu jeszcze wspomnieć graczach, którzy systematycznie dozbrajają świeżych fortowców na bitwy dla dobra całego sojuszu bo ich zasobne konta na to pozwalają. I ja się pytam jak taki admin odróżni co jest pushem a co przysługą? NO CHYBA ŻE chodzicie na kurs czytania w myślach HAHAHAHA :)
 
Należałoby tu jeszcze wspomnieć graczach, którzy systematycznie dozbrajają świeżych fortowców na bitwy dla dobra całego sojuszu bo ich zasobne konta na to pozwalają. I ja się pytam jak taki admin odróżni co jest pushem a co przysługą? NO CHYBA ŻE chodzicie na kurs czytania w myślach HAHAHAHA :)


Dokładnie! Sama posiadam w EQ kilka setów dla nowicjuszy, żeby pomóc im szybko wbić lvl czy coś :) Ale może będę siedzieć cicho, bo zaraz ban poleci w grze :D
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
Tak troszkę nie wiem czego nie rozumiecie :3
Tego bardziej wyjaśnić już się nie da :/
 

DeletedUser33135

Gość
Gość
Zdecydowanie! Bójmy się dotknąć kogoś innego a i nam się nic nie stanie. :D Jak tak czytam ten temat to... śmieje się z niektórych tłumaczeń i niespójności regulaminu. :_:
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
Skoro większość nie rozumie a ty twierdzisz, że rozumiesz tzn. że chcesz jedynie za mądrzejszego uchodzić ALBO się podlizujesz :D

Albo jako wyjątek po prostu to rozumiem. Jesteś po prostu tak ograniczony że może nie chcesz tego zrozumieć. Nie obrażaj mnie więcej, grzecznie proszę ;) Po cholere tak wgl. miałbym się podlizywać komuś kogo ,,hejtuję" od lat? :p
 

DeletedUser32987

Gość
Gość
Nie jest to ban za multikonto, a za handlowanie na jedym IP, które jest traktowane jak multikonto (kara jest taka sama).

Kacper skoro to wszystko rozumiesz to zdradź mi, gdzie jest punkt w regulaminie o zakazie handlu z jednego Ip .?
I jak jesteś w stanie stwierdzić czy pomagam innemu graczowi z różnych względów, czy pushuje , i w jaki sposób oceniane jest czy moja postać się przez to rozwija czy nie ?
Bo same ogólniki to można wrzucić do kosza , taki z nich pożytek .
Poczytaj może cały temat, większość osób napisała wiele przykładów, na które nawet Etriel nie raczy odpowiedzieć bo cytuje " święta ", teraz jest pewnie czas po, a za chwile majówka, więc jeśli tak wszystko rozumiesz to czekamy na szeroką odpowiedź.
 
Status
Zamknięty.
Do góry