Migracja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser16467

Gość
Gość
A czemu mnie wciagasz w jakąś dyskusje o migracji ?? Ja na s11 nie gram ,,aktywnie".
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Kanuto lodówki nie otwieraj bo Ci Mumin z niej wyskoczy :D

Spoko w zamrażalce siedzi to musiałbym go najpierw rozmrozić ::D:

Cherry ten link to stary i dotyczył pierwszej i to dużej migracji bo obejmował kilka światów.

Jest migracja załączona ale świat nie zostanie zamknięty więc tez będzie można zobaczyć czy będzie odpływ graczy , a może ludzie zostaną i świat się rozkręci wtedy Onufry cofnie zamknięcie.
 

DeletedUser18469

Gość
Gość
A ja mam prośbę do Onufrego. Mógłbyś udostępnić nam aktywność wszystkich światów dostępnych do migracji?
Nie uśmiecha mi się przenosić swojego konta trzeci raz za pół roku...
 

DeletedUser23283

Gość
Gość
Kanuto, Onufry kazał Wiśni znaleźć post w którym informował wcześniej o migracji na światach 2-9 więc taką informację podał. ;)
Co do samej migracji jak dla mnie jest ona raczej obojętna ;) Sam nie zamierzam przenosić postaci póki nie zmusi mnie do tego likwidacja świata. Ale rozumiem ludzi którzy są w lekkim szoku po jej wprowadzeniu jeżeli jeszcze jakies 2-3 dni temu była informacja że jej napewno nie będzie w najbliższym czasie (tak wiem nie mam dowodów i nie wskażę linku do postu z usuniętego tematu ;) )
Rozumiem że E.m.E. naprawdę nie ma co tutaj robić bo cele mu się wykruszyły, ale patrząc po aktywności fortowej wydawało mi się że świat chwilami nawet całkiem fajnie odżywał. No cóż teraz już napewno nie odżyje i mam tylko nadzieję że nie stanie się tak jak z s12 że w pewnym momencie migracja zostanie wyłączona i część osób się przeniesie a część zostanie uwięziona.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Zapewne została skasowana jak posty z rozmową E.m.E o której mówił Kozak. :) Także nie mam zamiaru nawet wertować forum dla Twojego widzimisię :)

A w historii kasacji 2-9 wiadomo jak było :) Było z góry wiadomo, iż migracja nastąpi. Spotkania przedstawicieli światów, czekanie na ostateczny termin. Na forach światów 2-9 były ankiety dot. migracji (przynajmniej na światach 3, 6 oraz 8 gdzie miałem konta). Pamięć króciutka? Widzę, że od nadmiaru władzy komuś w tyłku się poprzewracało.

Bzdury piszesz. Żadnych ankiet nie było nigdy. Śmieszne wypowiedzi bez poparcia konkretami. Ankiety były, lol i co jeszcze, może referendum było?


Cherry ten link to stary i dotyczył pierwszej i to dużej migracji bo obejmował kilka światów.


FAQ ogólne na temat pierwszych migracji, jeszcze zanim w ogóle wprowadzono ich możliwość.

Ile masz czasu na migrację z s11?
Ile mieli czasu na migrację gracze z s2-s9?

Ale rozumiem ludzi którzy są w lekkim szoku po jej wprowadzeniu jeżeli jeszcze jakies 2-3 dni temu była informacja że jej napewno nie będzie w najbliższym czasie (tak wiem nie mam dowodów i nie wskażę linku do postu z usuniętego tematu ;) )

Nie było takiej informacji.
Była informacja, że nie ma w planach a to 2 różne rzeczy.

Spotkania przedstawicieli światów, czekanie na ostateczny termin.

Co ty łykasz? Spotkanie przedstawicieli światów było 23.11.2013 a światy zamknięto 12.12.2012

W ogóle to co ci zależy? Migruj gdzieś, zczituj bryłki i będzie OK.
 

DeletedUser31032

Gość
Gość
Nie macie obowiązku migrowania, nawet nie macie "noża na gardle" tak jak było to w przypadku 2-9 był podany termin końca świata kto nie przeniesie się ten traci konto. Jeżeli graczom s11 podoba się s11, pobadają się im tam forty czy pojedynki poprostu zostańcie tam. o_O

Aktualnie na s11 jest 2.042 postaci jeżeli każdemu podoba się ten świat liczba nie będzie drastycznie spadać :mel:

I oczywiście zapraszam na s1 ::DD:
 

DeletedUser13128

Gość
Gość
Ale macie spine o nic, nie chcecie grać to nie grajcie, a jak uważacie, że jesteście dobrzy zapraszam na inny świat i pokażcie na co was stać.
 

DeletedUser23275

Gość
Gość
Ja jestem za dalszą migracją i zamykanie światów.
Przypomnę ze wymiana kasy była zakazana wcześniej zaś same przelewy miały służyć do nagradzania graczy w eventach w sojuszu.
Obecnie mamy 11 serwerów powinno być ograniczone do 3-5 serwerów. Co ograniczy konta pod wymianę kasy i pozostaną tylko najważniejsze postacie graczy.
 

DeletedUser31060

Gość
Gość
Jak już włączyliście migrację na tym świecie to wypadałoby zrobić to też na cheyenne, tam dzieje się jeszcze mniej, a nic z tym nie robicie. Tak mi się przynajmniej wydaje.
 

DeletedUser29880

Gość
Gość
Witam,
Nie wiem po co ta cała dyskusja, postawiono Nas pod faktem dokonanym i tyle. Nie zmieni tego nawet kolejnych 10 stron postów.



Wiesz mnie nie było więc nie wiem co dokładnie się działo ;)
lepiej wyzwij na środę jakiegoś średniaka niż na jutro na dzisiaj mam już plany :D
Taaaaaaaaak bardzo ostro że na średniaki obie strony kompletów nie mogą znaleźć nie mówiąc już o dużych.

Pisanie o tym ile ludzi chodzi na forty ile nie i czy ktoś zbiera komplet czy nie, to raczej nie temat do rozmów na tym poście.




możemy zbierać komplety na średnim wystarczy szeptać ludziom na czacie...

Tu się zgodzę chyba po raz pierszwy z kisielem.



Zapraszam do głębszego zaznajomienia się z matematyką :p Czasami naprawdę 2+2 nie daje 4 :p
Jakieś parę lat temu pewien Polak podważył fundamentalną zasadę matematyki i miał rację, ale nie ruszyli to tylko z tego powodu że musieli by zmienić prawa, które rządzą w matematyce.

Z tym także się zgadzam i wiele innych teorii matematycznych poległo, ale to nie zmienia faktu, że liczby rządziły i będą rządzić światem.


Termin zamknięcia świata nie jest jeszcze ustalony, ale należy się z takim faktem w przyszłości liczyć.

Nie ma ostatecznego terminu zamknięcia, walczyliśmy ze sobą i przeciwko sobie i nadal walczmy. Zacytuje jednego z moich ulubionych pisarz Stephen King "zawsze lepszy znany wróg niż nieznany.", więc porozmawiamy ze sobą mamy do tego forum i przenieśmy się wszyscy na jeden świat. Wiem, że sentyment jest ale więcznym narzekaniem tego nie zmienicie.

Prośba tylko do Onufrego by dał znać chociaż 2 tygodnie wcześniej, że świat 11 zostaje oficjalnie zamknięty. Z góry dziękuje.



Włączone zostało no i tak już jest.
Koniec kropka.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Koniec Świata. :(
Czy ktoś z Administratorów może powiedzieć który świat, bez full premium, jest najaktywniejszy?
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
Nie rozumiem decyzji o włączeniu migracji na świecie 11. To że świat 12 miał zostać skasowany i wszyscy na gwałt migrowali z niego nie było zaskoczeniem ale ponowne otwarcie migracji z 12 świata jest przynajmniej dziwne.Na świecie 11 odbywała się regularna rozgrywka z kompletami graczy ,nie zawsze ale jednak.Zastanawia mnie wciąż temat świata cheyenne którego aktywność jest wątpliwa i mogą to potwierdzić wszyscy pytani gracze jednak nikogo o to nie pytano.Administracja podejmując decyzję o włączeniu migracji z 11 świata wzbudziła powszechną dyskusję (czat 11 św aż huczy) bardzo dużo graczy kasuje swoje słabsze konta i migruje gdziekolwiek żeby tylko nie stracić tego co zdobyli przez lata grania.Nie przesadzę mówiąc że niespodziewaną decyzją o włączeniu migracji ze świata 11 administracja uśmierciła owy świat.Na pewno będą tam gracze tak jak na wszystkich zamykanych serwerach,nie każdy ma gdzie przenieść postać.Ja rozumiem wszystko,to że potrzebny jest kolejny serwer na uruchomienie wg mapy drogowej nowego świata jeszcze w tym roku ale serwer 12 chyba jest wystarczający aby dokonać takiego kroku.
Podstawowe pytanie jakie się nasuwa to to dla czego serwer 15 jest pod swoistą ochroną administracji.Wszyscy wiedzą że wymiana czegokolwiek stamtąd graniczy z cudem,tylko nieliczni kolekcjonerzy sporadycznie coś wymieniają a gotówkę można wymienić po dłuuuugim gimnastykowaniu się ale stosunek minimalny to 2:1 jak się ma duże szczęście a standardem stało się 4:1 .Ludzie,czy wy wiecie co robicie...... "aktywność graczy o 10% większa" to fikcja.Wystarczyło by gdyby administracja spędziła 1 dzień na czacie cheyenne i poczytała co piszą ludzie,tam ewenementem jest dyskusja na jakikolwiek temat a treści "kupię..." nie istnieją.Sprzedam,zapłata na św x,y,z wymienię na świat x,y,z to standardowe treści serwera 15.Gaszenie kogoś wypowiedziami zapewne wyssanymi z palca nie zmienią faktów.10%.... zniszczyliście świat który miał się całkiem dobrze.Regularna rozgrywka,bitwy fortowe,na 15 serwerze bitwa to coś unikalnego i za dostanie się na takową powinno się pobierać milionowe opłaty.Żal
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Nie chciałbym się wtrącać ale liczby chyba nie kłamią:p

Bitwy Eventowe ( o nagrody które mniej więcej moga pokazać aktywnośc fortową).

Cheyenn: http://www.westforts.com/pl15/battles/fort/2548

s11: http://www.westforts.com/pl11/battles/fort/2561 ( 1 maja ponad 120 online na bitwie)

Mi tam wygląda że s11 bardziej aktywne niż Cheyenne ( które na swoim forum na FO w tamtym roku upominało się o migrację ).

Kilka dni temu można było przeczytać posta Onufrego że w najbliższym czasie migracje nie są planowane, a tu już migracja :D To samo chyba miało miejsce z s12, gdzie niby cisza , a w czasie zebrania przedstawicieli nagle migracja.

Więc zasadnicze pytanie kto tak naprawdę o tym decyduje i jakie wymogi trzeba spełniać :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Onufry sadzisz się tutaj na ostro, jak średniowieczny wieśniak ziemniaki wiosną... obrażasz ludzi na lewo i prawo i strugasz wielkiego znawcę westa, a tak naprawdę twoje decyzje świadczą o tym, że o sytuacji na poszczególnych światach masz marne pojęcie.

(...)Jeżeli masz ukończone jakieś studia w tym kierunku (licencjat chociaż? lub nawet inny kierunek, ale chociaż z semestrem przynajmniej statystyki i ekonometrii) to oficjalnie i publicznie przepraszam. Jeżeli nie masz, to jesteś analitykiem od 7 boleści i trzeba się z tym pogodzić.

żenada, ciekaw jestem jakie Ty studia skończyłeś, bo po tej wypowiedzi można wywnioskować, że na gimnazjum się zatrzymałeś...
nie wklejam dalej Twoich wypowiedzi, bzdury takie piszesz, że oczy bolą, szkoda ich nawet komentować

Część z tych komentarzy, które można przeczytać w tym temacie zawiera sporo kwestii nad którymi warto się zastanowić, a napisały je osoby, które wiedzę o tej grze mają na pewno nie mniejszą od Ciebie. Przez długi czas utrzymywały sporą aktywność na światach zajmując się organizacją koalicji, dowodzeniem na bitwach czy pomocą dla początkujących graczy lub prezentują najwyższy poziom w określonych aspektach gry. To właśnie takie osoby, nazywane "dowódcami", "liderami", "wzorami" czy innymi dziwnymi określeniami, skupiając wokół siebie graczy, budują pewną społeczność w grze i zapewniają rywalizację, połączoną z dobrą zabawą... Odwalają nieporównywalnie większą robotę dla tej gry, niż admini. Gdy na danym świecie brakuje takich osób, wtedy świat po prostu umiera, staje się coraz to mniej aktywny, aż wreszcie się wyludnia... W przeciwieństwie do pewnych "gwiazd forum'owych" osoby, o których mowa robią to bezpłatnie, więc trochę szacunku warto im okazać...

Abstrahując od tych osobistych wycieczek, trzeba podkreślić, że nikt tutaj nie neguje samego pomysłu migracji. Po prostu jak zwykle jego realizacja pozostawia bardzo wiele do życzenia, no co tu dużo mówić została przeprowadzona po prostu idiotycznie... propozycje rozwiązań migracyjnych, napisałem w temacie, który kilka dni temu został usunięty z niewiadomych przyczyn, także ponownie nie zamierzam się produkować...

Pomijając te cyferki, które admini mogą sobie pooglądać w swoich wypasionych panelach, każdy kto przez kilka miesięcy gra w TW wie, że o aktywności świata świadczą przede wszystkim liczby na fortach. Świat 11 nie jest tutaj jakiś wyjątkowy pod tym względem, ale w ostatnim czasie jest na pewno dużo bardziej aktywny fortowo i lepiej zorganizowany od takich światów jak Arizona, Cheyenne... wcale nie ustępuje też BF. Loteria walentynkowa pokazała, że ludzie na s11 potrafią się również ładnie uaktywnić. Byliśmy chyba w czołówce pod względem szybkości uzbierania serc na nagrody światowe, chociaż wiadomo, że to nie był jakiś mocny wyznacznik aktywności świata. Zaletą świata 11 jest również to, że na tym świecie bardzo dużo osób ma tzw. "podstawowe" konta, czy też "konta matki" :) podsumowując, podobnie jak miało to miejsce ze światem 7, tak i na świecie 11 migracja została wprowadzona przedwcześnie... moim zdaniem kilka światów miały w tym przedmiocie pierwszeństwo, a jeśli już migracja miała objąć s11 to najlepszym pomysłem, byłoby jego połączenie z Cheyenne... lub jakimś innym

jako, że zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, bez możliwości podzielenia się wcześniejszymi uwagami w kwestii migracji na s11 warto chyba jasno powiedzieć, że koalicyjnie s11 nigdy nie przejdzie na s10. S10 jest światem, na którym gra wiele osób, ten świat miał swoje szanse, kiedy masa koalicji z różnych światów tam przemigrowała i po prostu organizacyjnie dali tam ciała po całości... żaden polski świat nie ma takiego potencjału jak s10, ale organizacyjnie wiele światów go przewyższa moim zdaniem...

osobiście miałem nadzieję, że jednak ktoś na górze wpadnie na pomysł łączenia światów, ale najwidoczniej za dużo roboty dla przepracowanych adminów z tym i zbyt wielka strata kasy... opcją dla mieszkańców s11 jest pozostanie, która niestety i tak doprowadzi do wyludnienia świata w przeciągu około roku czasu lub przejście obiema koalicjami na jeden świat, moim zdaniem huron lub s1, ponieważ bryłkowych nie preferuje...
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry