Podróże-Niebezpieczeństwo/Szczęście v.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11341
  • Data rozpoczęcia

I jak? :P


  • W sumie głosujących
    449
Status
Zamknięty.

DeletedUser11341

Gość
Gość
Eh, dla mnie niektóre pomysły są super, ale szkoda, że połowy nie wprowadzą. A tak żeby nie było offtopu to możnaby określić mniej więcej przedział obrazeń zadawanych przez zwierzaki bądź bandytów, bo np. raczej grzechotnik nie zada ci 600 obrażeń

Żeby dać odpowiednie przedziały obrażeń, musiałbym znać mniej-więcej wszelkie wzory obowiązujące w pojedynkach, a niestety ich nie znam, ponieważ się nie pojedynkuję :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Fajny pomysł !
Mam propozycję :
Pewna kobieta mówi, że została okradziona. Nagle wbija ci nóż w brzuch.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja mam pomysł taki poważny:


Załóżmy , że np mamy dużo jazdy konnej więc przy spotkaniu ze słabą nadą bandziorów możemy uciec lub atakować z konia dawało by to plus 50 do ataku bronią baiłą plus 20 do uniku oraz plus 30 do strzelania jeżeli posługujemy sie bronią palną.Szansa na to to np:twoja jk + level :łączny level bandziorów podzielony przez ich ilosć:10

CZlyi np:level 50 +50 jk : (poziomy bandytó od 10 do 40) 30*5:5:10=60%
I to 60 dzielimy przezprzegrane pojaedynki

czyli60 :100=0,60
Mogą byc jeszcze jakieś zmiany.Wiem , że to duże bonusy ale z to malutka sznasa.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja mam tylko jedna drobna popraweczke :

wiesz, zasadniczo to jeszcze wilk moze ugryzc w glowe malego czlowieka no ale wiesz.. bez przesady.. mozna by zrobic grizzly ktory bije po twarzy a te mniejsze to po rece..


Ale ogolem pomysl Genialny ;>
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jeszcze jadna propozycja :
Widzisz skrzynię, otwierasz ją ...
Znajdujesz przedmiot pozostawiony przez szlachcica !
 

DeletedUser11341

Gość
Gość
Jeśli ktoś coś by znalazł, to skąd wiedziałby, do kogo to należy? :p
 

DeletedUser19682

Gość
Gość
50/50 ponieważ część graczy by zaczęła chodzić tylko po mapie i znajduję przedmioty ... daje na tak ale poprawki się przydadzą :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Może znajdywać rzeczy stosowne do okazji tzn. dostajemy takie przedmioty jakie można znaleźć robiąc coś np. Idąc widzisz opuszczony dom a na ścianie stare bronie, orientujesz się jednak że niektóre mogą działać.
Znalazłeś zardzewiałą maczetę.
Tuż przed tobą nagle przebiegło stado bizonów i goniący je indianie, coś wystaje z ziemi po tym pościgu. Znalazłeś łuk i brązowy naszyjnik indiański.
Pracowałeś w polu z pewnym rolnikiem, wynagrodził cię znalezionym w ziemi przedmiotem. Znalazłeś kompas(tu pasuje prawie wszystko co bywa w ziemi ;))
Po strzelaninie czołga się do ciebie ciężko ranny człowiek prosi byś odddał jego ciało ojcu by ten je pochował, w zamian oferuje swoje przedmioty. Znalazłeś 130$, rewolwer(jakiś tani) i naboje.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Fajny pomysł zmieniłbym tylko należy usunąć teksty typu pomogłeś rolnikowi myśliwemu lub babci bo to praca podczas drogi nie pracujesz.mógłbyś dać też spowolnienia (np.przechodziłeś przez bagno podróż wydłuża się o 5/10/15/20min)
 

DeletedUser11341

Gość
Gość
50/50 ponieważ część graczy by zaczęła chodzić tylko po mapie i znajduję przedmioty ... daje na tak ale poprawki się przydadzą :D

Mówiłem już o tym. Nie ma sensu chodzić po mapie bez celu, ponieważ równie dobrze może nam odjąć trochę HP albo możemy zostać wciągnięci w walkę. Poza tym ile to nie jest aż tak dużo kasy, żeby się opłacało. Mamy np. 60lvl i 30 SM. Wg. wzoru powinniśmy otrzymać od 100 - 240$ i zakładając, że chodzimy z jednego końca mapy na drugi co zajmuje ok. 8h, to mamy 48% szansy, że znajdziemy cokolwiek. Przez te 8 godzin możemy sporo popracować i zarobić o wiele więcej kasy. Ten pomysł nie ma być jakimś ułatwieniem, tylko urozmaiceniem gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem na TAK!!
Miła odmiana w grze, zamiast ciągłych prac :):D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Na tak, ponieważ z moją sm dropiły by mi nawet niezłe przedmioty :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
mam Pomysł co do szczęścia:

Znajdujesz Osieroconego Osła. Przygarniasz go

Do Pojedynków:

W trakcie podrózy trafiłes na pojedynek dwóch graczy
 

DeletedUser11341

Gość
Gość
Podczas podróży można znaleźć losowy przedmiot. Określenie go w wiadomości niezbyt tu pasuje
 

DeletedUser18063

Gość
Gość
niezły pomysł, lecz wprowadzą go pewnie dopiero w 2011 roku ponieważ mapa drogowa 2010 jest już (wg. mnie) przepełniona :rolleyes:
 

DeletedUser12855

Gość
Gość
Jeszcze jadna propozycja :
Widzisz skrzynię, otwierasz ją ...
Znajdujesz przedmiot pozostawiony przez szlachcica !

fajne pomysly masz.. ale nie bylo szlachty na dzikim zachodzie..

coz.. pomysl fajny ale nie przejdzie.. na tak mala zmiane tak duzo pracy i programowania.. a jak system zajmie sie twoimi podruzami i co ci sie moze podczas nich przytrafic.. to niestety.. niektorzy juz krzycza ze gra im sie powoli wczytuje.. teraz pomysl co sie stanie jak ja tak obciazysz..
z tego powodu na nie..
 

DeletedUser11341

Gość
Gość
Toja, znasz się na programowaniu, że wiesz w jakim stopniu będzie to obciążać grę? Poza tym zacytuj mi jakiś post, w którym gracz skarży się na powolne działanie gry...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem stanowczo na nie
Przeważnie usypiam się co 24h bo w pojedynkach nie mam szans moimi postaciami.I podczas ochrony przeważnie w ciągu 24h nie wpłacam kasy do banku bo nie muszę.A teraz napadają na mnie bandyci i co 3 pojedynki omdlo mnie i ileś tam kasy w plecy.
Inny scenariusz idę na bitwę o fort nieraz trzeba iść nawet 6-7h szansa 1% na 10 min podroży co nam daje 36-42% szansy na losowe zdarzenie i niech teraz trafi ci się pojedynek i ci zabierze 50% hp.Pomysł dobry ale tylko dla pojedynkowicza bo tylko oni na tym by skorzystali.
 
Status
Zamknięty.
Do góry