Strony

  • Rozpoczynający wątek kamil3212
  • Data rozpoczęcia

Kim byś był/była ??

  • A. Unistą

    Głosy: 75 23,1%
  • B. Konfederantem

    Głosy: 64 19,8%
  • C. Meksykaninem

    Głosy: 43 13,3%
  • D. Indianinem

    Głosy: 104 32,1%
  • Nikim z wymienionych

    Głosy: 38 11,7%

  • W sumie głosujących
    324
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Gdybyś mógł/mogła wrócić do XIX wieku, kim byś był/była??

A. Unista

Unia - określenie używane dla amerykańskich stanów, które pozostały w składzie USA podczas domowej wojny secesyjnej 1861-1865. Stany Unii określane są też jako Stany Północne lub kolokwialnie – Jankesi


Flag_of_the_United_States.svg

B. \]Konfederant

Skonfederowane Stany Amerykipołudniowe stany USA, potoczne zwane Konfederacją, próbujące dokonać secesji i biorące udział w wojnie secesyjnej. W latach 1861-1865 stworzyły one własne państwo.

Confederate_National_Flag_since_Mar_4_1865.svg




C. Meksykanem

Wojna Meksyk-Unia
W marcu 1845 Kongres USA przychylił się do wielokrotnie ponawianej prośby mieszkańców Teksasu i proklamuje Teksas jako 28. stan USA. Amerykanie wysłali do Meksyku negocjatorów, którzy mieli zaproponować wykupienie Kalifornii i Nowego Meksyku za 30 mln dolarów. Meksykanie odmówili przyjęcia delegacji.
W obronie terytorium prawnie meksykańskiego wystąpił gen. Santa Anna i wkroczył do Teksasu z wojskiem. Stany Zjednoczone w odpowiedzi na to wysłały do Teksasu gen. Zachary'ego Taylora. Incydent pomiędzy żołnierzami obu armii na wiosnę 1846 r. zapoczątkował wojnę. Po początkowych sukcesach Meksykanie ulegli wojskom generała Taylora, który wyparł armię meksykańską za rzekę Rio Grande

Flag_of_Mexico_(1823-1864,_1867-1968).png

D. Indianinem

Indianie – najliczniejsza i pierwsza z grup ludzi zamieszkujących oba kontynenty amerykańskie, obejmująca – zarówno dawniej, jak i dziś – setki ludów, plemion i grup o bardzo różnym charakterze i stopniu rozwoju.
 

DeletedUser

Gość
Gość
nikim z nich!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Załączniki

  • Barcelona-FC-wallpaper[1].png_thumb.jpg
    Barcelona-FC-wallpaper[1].png_thumb.jpg
    24 KB · Wyświetlenia: 50

DeletedUser11924

Gość
Gość
Raczej nie miałbyś wyboru: jeżeli urodziłbyś się Meksykaninem byłbyś nim idt. Lecz jeśli miałbym wybór zostałbym Indianinem.
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
Wybrałbym Jankesów . Poprostu czuję się przywiązany do USA
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja bym był Meksykaninem i robił dłuugie sjesty ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
A nie powinno być konfederatem zamiast konfederantem? I meksykaninem zamiast meksykanem?

Co do pytania: Myślę, że byłbym Unistą.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Również nikim z nich. Jak coś byłbym wędrowcem podróżującym z miasta do miasta na swoim Appaloosa(to jedna z ras koni gorącokrwistych) wraz z garstką zaufanych kompanów poznawał piękny kraj jakim bez wątpienia jest USA. Szlifowałbym swoje umiejętności strzeleckie oraz posługiwanie się bronią palną w celu nie nie to co myśli większość czyli(gwałty,rozboje...:D) pomagałbym prostym normalnym ludziom którzy stracili nadzieję na sprawiedliwość,lokalnym szeryfom,do czasu do czasu byłbym łowcą nagród.Do momentu kiedy poznałbym jakąś piękną,wrażliwą... kobietę i osiedlił się na stałe w jakiejś spokojnej okolicy. I chyba każdy to zna żyłbym długo i szczęśliwie :D:D.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja bym był jankesem i bawił się w Strażnika texasu
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja byłbym meksykaninem i bym sobie robił ciągle sjesty, pił tequille, jadł chilli, jadł naleśniki z farszem Tabasco i nosiłbym sombrerro i krzyczał : MOGĘ ZRYWAĆ AGAWĘĘĘ !!!!. :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
kurcze ja myślałem że wszyscy będą unistami a tu proszę większość to indianie:D
 
Status
Zamknięty.
Do góry