Typer MŚ 2014 - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4138
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
W pierwszym meczu było widać brak formy i Holendrzy ich rozklepali ale to były początki dopiero i Chilijczycy ich dobili i wyrzucili z turnieju. Zresztą oni chyba wyszli na mecz ze świadomością że "sam się wygra". Poza tym najbardziej winny jest Del Bosque, który zamiast na turniej zabrać najlepszych wybrał swoich "pupilków" Torresa i Ville - a w domu zostawił LLorente i Negredo. Inna sprawa to powołanie dla Diego Costy - owszem miał fenomenalny sezon w Atletico, ale koncówkę grał jak łamaga i się kurował żeby nie złapać poważnej kontuzji - jestem pewien że gdyby dostał więcej czasu na wykurowanie się to by o wiele lepiej się spisał. Na bramce tylko i wyłącznie za zasługi Iker który babolił w tym sezonie niesamowicie, o formie nie warto się wypowiadać. Całe szczęście że Thiago nie wystąpił poprzez kontuzję - i nie zbłaźnił się razem z kolegami:)
Moim skromnym zdaniem - myślę że pewna "era" u Hiszpanów właśnie sięskończyła, gracze są wypaleni, nie są głodni zwycięstw, trener również nie ma na nich pomysłu i muszą przebudować reprezentację od podstaw i postawić na młodych.

A tak po za tym to nie wiem czy ktoś zauważył ale od paru imprez mamy nową "tradycję" na MŚ.
rok `98 - zwycięstwo Francji, 4 lata później baty od Senegalu 0-1, remis z Urugwajem 0-0, baty od Danii 0-2, bilans 1 punkt, bramki 0-3
rok `02 - zwycięstwo Brazylii, 4 lata później odpadli w ćwierćfinale z Francją
rok `06 - zwycięstwo Włoch, 4 lata później remis z Paragwajem 1-1, remis z Nową Zelandią 1-1, porażka ze Słowacją 3-2, bilans 2 punkty, bramki 4-5
No i teraz do tego grona dochodzą Hiszpanie:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mysle, ze na to az za bardzo wplywa czas. Dlaczego? Bo bardzo mloda reprezentacja nie wygrywa zazwyczaj duzych imprez, a kiedy wygra starsza, za 4 lata trzon zespolu albo kuleje, albo go nie ma. Pilkarze sie starzeja. Do tego dochodzi psychika i poznanie taktyki danej druzyny, choc w mniejszym stopniu. Taki jest futbol. Moim zdaniem to jest w nim piekne. Ta nieprzewidywalnosc, bo tak naprawde nic sie nie da przewidziec. Pilka jest okragla, bramki dwie i nawet nie wychodzac caly mecz z wlasnej polowy mozna zdobyc bramke, a grajac gorzej - wygrac. Ciekaw jestem czy to wpadka Urugwaju, czy rowniez pozegnanie z turniejem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Najlepsze połączenie to młodzi i starsi gracze:) Młodzi będą mogli się nauczyć od starszych taktyki i zachowania, nabiorą doświadczenia od nich.
Piłka nożna widziała wiele przypadków i tak ją kochamy za jej nieprzewidywalność.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tu się zgodzę. Jeśli ci starsi odejdą, a w pore zastąpią ich młodzi (np. Alcantara mógłby zastapic Xaviego w Hiszpanii, to nie to samo co Xavi kiedys, ale..). Wtedy zespół nie traci na wartosci. Chociaż tu nie chodzi tylko o za stary skład, bo to nadal wielcy piłkarze. Tu jest wiele czynnikow ;D
 

DeletedUser

Gość
Gość
@Will

Kombinacja młodości z doświadczeniem najlepiej wychodzi:) Ale jak pisałeś - jest wiele czynników które trzeba brać pod uwagę.
Z dzisiejszego meczu bardzo mnie ciekawi postawa Predatora o 18 - znowu będzie szalał na skrzydle i mam nadzieję że wygrają:)


@AllOfThem
Listę adminów,moderatorów i szeryfów masz na dole na forum, wystarczy kliknąć i wyskoczą nicki. Organizatorami są Harlion i ja. A to czy ktoś "zrzeknie" się nagrody to kwestia danej osoby:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
a tak od siebie dodam że nie liczyłbym za bardzo na to że ktoś "odda" nagrodę:)

Predator szalał w swoim stylu, nawet bramkę strzelił, ale to nic nie dało. WKS za późno się obudziło:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
:p Spaletti ale my jesteśmy pomijani z nagrody, więc nie musimy "oddawać". Chyba, że mówiłeś o innych osobach....

ja jetsem tez pomijany;) gdzie jest jakis punkt mówiący o tym;) a miałem na myśli inne osoby - bo pamiętam jak zdarzały się sytuacje że ktoś przekazywał nagrodę innej osobie, albo nie było z nią kontaktu żadnego:)


Podsumowanie 5 rundy będzie dopiero w niedziele, w sobotę mam impreze firmową i trzeźwy nie wrócę:) Chyba że Harlion zrobi podsumowanie
 

DeletedUser4138

Gość
Gość
Podsumowanie 5 rundy będzie dopiero w niedziele, w sobotę mam impreze firmową i trzeźwy nie wrócę:) Chyba że Harlion zrobi podsumowanie

Przecież i tak miało być w niedzielę :D ostatni mecz jest z soboty na niedzielę w 5 rundzie :p :p

Jednak jak tak bardzo chcesz to mogę za Ciebie sprawdzić, ale sam nie wiem w jakim stanie będę w niedzielę :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
kolejny dzień mistrzostw i kolejna sensacja - Kostaryka która miała być chłopcem do bicia dla pzostałych 3 drużyn - po 2 meczach zapewnia sobie awans dalej, a reszta drużyn wącha ich tyły.

Jedno mnei w grze Włochów straszne martwi - oni przestali 45 minut, coś tam pobiegali i nie mieli już kondycji. Prandelii od razu dał zmiany ale zmiennicy wypadli jeszcze gorzej.
Cassano jak tylko dotsał piłkę to przerwacał się o własne nogi.
Balo - jak tylko dostał kartkę to strzeliłfocha w swoim stylu i zniknął z boiska:)
Darmian na lewej obronie tragicznie - ale to nie jest jego pozycja nominalna - Prandelii musi zapłacić za brak powołania światowej klasy bocznych obrońców.
DDR jak za swoich starych dobrych czasów w Romie - masa głupich dziecinnych strat.
Abate - dużo za słaby jak na gręw reprezentacji
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nawet taka maszynka jak Włochy ma swoje słabe mecze. Nowe pokolenie nadchodzi. Nie mozna zapomniec jednak o tym, ze mieli duzo sytuacji. Francja za to zagrała na najwyzszym poziomie, do 80 minuty, jak zauwazyl komentator. Niemcy - Ghana, bardzo ciekawa sprawa.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nawet taka maszynka jak Włochy ma swoje słabe mecze. Nowe pokolenie nadchodzi. Nie mozna zapomniec jednak o tym, ze mieli duzo sytuacji. Francja za to zagrała na najwyzszym poziomie, do 80 minuty, jak zauwazyl komentator. Niemcy - Ghana, bardzo ciekawa sprawa.



Will no co Ty, Włosi nie są maszynką to jest drużyna turniejowa poprostu.
MAszyną to są Niemcy prędzej i niestety ale Ghańczykom nie wróże sukcesu z nimi.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ghana jest pod ścianą :) Niemiec do ćwierćfinału raczej nikt nie zatrzyma, mają dość łatwą drabinkę (wpadają na 2 zespół gr. H czyli Rosja lub Korea) Do wyjścia z grupy obok Niemiec obstawiam zdecydowanie USA, może nie grają ładnej piłki, ale jest doświadczenie na boisku i na ławie :) Wiem wiem, 3 pkt z Ghaną fartem, ale szczęściu trzeba pomóc :)
 

DeletedUser11314

Gość
Gość
Markłez tegoroczny mundial pokazuje, że nie można być pewnym absolutnie niczego.
Fakt, Niemcy aktualnie prezentują się najlepiej. Ale Holendrzy też rozpoczęli kosmicznie, a później z Australią było już zwycięstwo wymęczone...

Ale to co zrobiła Kostaryka... To jestem w szoku... Ależ będzie ciekawie jeśli Urugwaj pokona Włochy.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem za Ghana od poczatku mistrzostw. Ale USA nie wygrala z nimi fartem. Wygrala, bo byla skuteczna, do bólu. Czy nie mozna sie niczego spodziewac? Mysle, ze mozna, ale rzadko. Iran swietna postawa z Argentyna, ale to zbrodnia zabijac futbol. Czy Ghana jest skreslona z Niemcami i nie ma szans? Prosze o nie skreslanie tej druzyny. Moze byc wynik 5:0 , ale moze byc tez remis lub zwyciestwo Ghany.

@Spal
Wlochy to byla pewna maszynka. Teraz zostal tylko jej niewielki trzon. Z ktorego forme zachowal Pirlo, choc lata nie te.
 

DeletedUser

Gość
Gość
@Will

Ja nie skreślam Ghany - poprostu nie sądze żeby dali radę Niemieckiej maszynie, chociaż w pierwszej połowie wcale źle nie wyglądali.

Co do Iranu to oni chyba kupili autobus od Mourinho:) ale jedno Iranowi wychodziło - kontry i aż myślałem że niespodzianka wisi w powietrzu.

Włochy to już nie te same Włochy - maszynka dawno się zacieła, a Cesare jak dalej stawia na swoich pupilków to nie idzie nic do przodu. Najwyższy czas na zmiane warty na stanowisku trenera

Mecz Niemny-Ghana - fenomenalne widowisko, świetne tempo, mnóstwo strzałów. Kto nie oglądał niech żałuje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4138

Gość
Gość
@Spaletti a Ty ni na imprezie ??

Rozumiem,że nie muszę za Ciebie liczyć 5 rundy :D

Mecz rewelacyjny, szkoda mi trochę Ghany :( jednak dalej wierzę w to że Niemcy ida na mistrzostwo :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
@Spaletti a Ty ni na imprezie ??

Rozumiem,że nie muszę za Ciebie liczyć 5 rundy :D

Mecz rewelacyjny, szkoda mi trochę Ghany :( jednak dalej wierzę w to że Niemcy ida na mistrzostwo :)

No kurde, od 6 w pracy, od 15 na imprezie i o 20 meczyk:) więcej człowiek nie da rady wytrzymać ale z liczeniem mam problem póki co;)

no zobaczymy czy Niemcy są gotowi na mistrza, i na kogo trafiąw dalszych częściach mistrzostw
 
Status
Zamknięty.
Do góry