Typer MŚ 2014 - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4138
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
i znowu fajny meczyk szybki o północy leciał:) szkoda mi trochę Bośni bo mają ciekawych piłkarzy - ale nie ukrywajmy że sędziowie znowu dali "popis" swoich możliwości.

a tak w ogóle to ja mam takie dziwne wrażenie że MŚ w krajach poza Europejskich są ustawiane. Wiadomo że rządzi lobby kierowane przez sposnorów głównie, które przede wszystkim będzie chciało przepychać dalej Brazylię i któremu nie na rękę awans dalej takiej małej Kostaryki kosztem Anglii czy Włochów, gdzie po odpadnięciu tych krajów, miliony kibiców odejdą od telewizorów i będą mieli gdzieś Mundial.
Podobna sprawa była w 02 w Korei i Japonii gdzie sędziowie dosłownie przepcheli Koree do brązowego medalu - chyba każdy pamięta nieuznane bramki Hiszpanów, czerowną kartkę dla Włochów itp.
Dlatego np. wzięto aż 7 graczy z Kostaryki do rutynowej kontroli antydopingowej, gdzie normalnie bierze się po każdym meczu dwóch z każdej drużyny. Sponsorowemu lobby nie podoba się awans dalej tak małego i mało atrakcyjnego finansowo państwa kosztem Anglików, gdzie 90% ludzi nie będzie już teraz śledzić mundialu.
Mistrzostwa rozgrywane w Europie nie muszą wywoływać lobbingowych "dodatkowych" działań. Jest dużo mocnych drużyn i czy wygrają Hiszpanie czy Włosi czy Niemcy czy Francuzi, to praktycznie na jedno wyjdzie. Ci mniejsi i tak nie mają szans. Na innych kontynentach będą natomiast brzydkie rozgrywki za kulisami, jak z Koreą i jak teraz myślę będzie z Brazylią.

To jest moje prywatne zdanie na temat kolejnych wałków z wczorajszego meczu. I mam wrażenie że to jeszcze nie koniec.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja się tam nie dziwie, że sędziowanie meczu o północy było jedną wielką kpiną- sędziowie z jakieś oceani, gdzie sędziują na co dzień trampkarzy albo mecze Fidżi z papułom nowom gwinełom :traper:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Spal, trudno powiedziec czy masz racje. Z tymi testami antydopingowymi, podobno 5-ciu zawodników Kostaryki nie miało ich robionych przed mundialem - nie wiem ile w tym prawdy. Poza tym to jest pewne zaskoczenie i zrozumienie. Kiedy pojawia sie ktoś nowy, kto ogrywa znaną markę i wytrzymuje bardzo dobrze cały mecz, to wzbudza to niepokój. Nawet jeśli to wszystko jest ustawione, jesli nieuznane gole dla Meksyku w meczu z Kamerunem miały ułatwic droge Brazylii, a błędy w meczach brazylijczyków były celowe, czy my naprawde chcemy to wiedziec i w to wierzyc? Podziwiajmy po prostu piłkę, takie mecze jak Ghana - Niemcy. Mówic mozna duzo, jak w studiu przed meczem, ale czy warto?
 

DeletedUser

Gość
Gość
@Markłez
To jest ta rzecz której ja nie za bardzo rozumiem w FIFIE czy tam UEFIE, zamiast na mistrzostwa zabrać najlepszych sędziów, wzmocnić ich technologią żeby było im łatwiej przy podejmowaniu decyzji - to oni biorą mieszankę wybuchową z różnych krajów w ramach "równości" i tam mamy sędziów z różnych zakątków świata którzy nie wiadomo gdzie sędziują - mamy takie potęgi jak Uzbekistan czy Katar.


@Will
No niestety są dwa oblicza meczów, jedne jak Ghana-Niemcy - piękne szybkie które poprostu da się zapamiętać na długo, i są też jak Nigeria-Bośnia - gdzie były kolejne już wałki. Ja bym chciał tylko wierzyc że wszystko jest uczciwe:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
@Spall, jak to mówią, to jest FIFA, tego nie ogarniesz. Chodziło im chyba o to, żeby to nie byli sędziowie z europy, gdzie są przecież najlepsze ligi piłkarskie, ale z całego świata. Jak widać poziom i doświadczenie odgrywa dużą rolę. Trzeba też wziąć pod uwagę, że sędzia podejmuje decyzję w ułamku sekundy, nie ma opcji powtórki, nie ma czasu na zastanowienie, chwila dekoncentracji i cały świat na ciebie wjeżdza. Na następnym turnieju na pewno będą wprowadzone powtórki wideo.


PS: FIFA to światowa federacja piłkarska, a UEFA to europejska.


A co do wyników rundy to robi się coraz ciekawiej w generalce, nie ma tutaj pewnych wyników, każdy z każdym może pogubić punkty :) To jest Football
 

DeletedUser

Gość
Gość
@Markłez

no dorba, tylko czemu Fifa idzie w stronę ilości państw z których są sędziowie a nie w jakość sędziowania. Technologia jest na tak zaawansownym poziomie że na 100% dałoby się wymyśleć usprawnienia. No tak sędzia podejmuje decyzjęw ułamku sekundy ale jeśli będzie to mało znany sędzia to od razu lawina komentarzy w gazetach itp.

Powtórki video - to się od lat już o tym słyszy a nawet nie kiwną palcem.
W siatkówce mamy EagleEye i się dobrze sprawdza, a hokeju GoalLine i też się sprawdza, w NBA powtórki i też gra nie cierpi na tym, ale nie FIFA stara jak świat i Blatter nic nie chce zmieniać bo jest święcie przekonany że jest dobrze a tak naprawdę jeśli wprowadzi technologię to nie będzie mógł ustawiać wałków. Było chyba coś o czipach w piłkach jeśli piłka przejdzie poza linie bramkową - ale chyba przepadło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ja jestem przeciwnym powtórkom wideo. Sprawiedliwosc? Może tak, to jest na pewno plus. No, ale nie wyobrażam sobie, że nagle sedzia sie zatrzymuje i dostaje info, bądź patrzy na jakis ekran. Tu też można oszukac. Ten co by odpowiadał za powtórki musiałby miec 50 asystentow obok siebie z każdego kraju, żeby nie było, że kłamie. Po drugie, ludzie wtedy mowiliby, ze on i tak oszukał. Tak jak jest z goalline. Zaraz jakis pseudo znawca mówi, że cos jest nie tak, że ta technologia sie pomyliła. Problem nie jest w przestarzałej technologii czy jej braku. Problem jest w nas samych. Od zawsze były błędy. Maradona ręką zdobywał tak ważną bramkę.. No tak, ale o tym juz nikt nie mówi. Chyba, że przypomni sobie poszczegolny mecz. Nagle sędziowie są źli, bo Brazylia zdobyła gola, bo Chorwacja przegrała, bo Bośnia odpadła? To jest sport. Trzeba miec szczescie. Żaden sędzia nie wpychał piłki do siatki.. Oczywiście to moje zdanie, przemyślcie po prostu czy warto dewagowac na to co sie już stało i na co my nie mamy wpływu, czy po prostu powiedziec "Nigeria wygrała" bo to jest oficjalne, chociaz nie musi byc sprawiedliwe.
 

DeletedUser4138

Gość
Gość
Tak jak jest z goalline. Zaraz jakis pseudo znawca mówi, że cos jest nie tak, że ta technologia sie pomyliła.

Z tą technologią to też nie wiadomo jak jest, gdyż kreskę pokazującą linię bramkową można teoretycznie za każdym razem ustawić tak, że bramka będzie zawsze :D :D

Jak widzę błędy sędziów liniowych to tak zawsze sobie myślałem nad wprowadzeniem dwóch dodatkowych liniowych po dwóch na jednej połowie. Jak dwóch podniesie chorągiewkę to jest spalony :D Ciekawie i zapewne bardziej dokładne byłyby te decyzje.
 

DeletedUser

Gość
Gość
hehe dobre:) a co jakby jeden podniósł a drugi nie:) któremu z nich miałby zaufać główny sędzia?
 

DeletedUser

Gość
Gość
aż mnei dziw bierze że Algieria nie wygrała meczu na MŚ:) to co robi Korea w obronie nie można opisać słowami hehe
 

DeletedUser

Gość
Gość
@Harlion
No wlasnie potwierdziles moja teorie xd. Tak naprawde nic nie wiemy i zawsze bedziemy podwazac, wiec po co tyle tej technologii, bedzie wiecej sporow w mediach :D.

Uznalem ten mecz za niewarty ogladania. Zaluje. Tyle bramek.. Algieria powinna przejsc dalej, to ciekawy zespol
 

DeletedUser

Gość
Gość
no Will też uznałem ten mecz za niewarty oglądania a tu proszę jaka niespodzianka:)
ale lepsze cyrki były w meczu o północy, gdzie Portugalia nie zasłużyła na remis nawet, ale fenomenalny habmurger Bradley zrobił głupią stratę w ostatniej minucie:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Szkoda Amerykanów ::(: Cały mecz wzorowo w obronie (jeżeli chodzi o górne piłki) a tu lipa.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kibicowałem Portugalii i powiem, ze nie zagrała najlepszego meczu. Wiekszosc pilkarzy wyglądała blado jesli chodzi o przygotowanie fizyczne. Nani robił swoje, nie ustrzegając sie przy tym błędów, Ronaldo oczywiscie nie w formie i troche asekuracyjnie, bez błysku, ale robił swoje. Czy Portugalia nie zasluzyla nawet na remis? Osobiście uważam inaczej. Gdyby nie słupek Naniego i zła dobitka Edera, a potem kolejne złe uderzenie tego zawodnika, on mogl miec 2 gole na koncie. USA zmarnowało jedną, wlasciwie sytuację marzeń. Ten remis nie należał się może w tym fragmencie gry, ale za cały mecz sie należał. Portugalia nie była chłopcem do bicia. Na tym może skorzystac chyba juz tylko Ghana. Nie wykluczam, ze z grupy wyjdą Niemcy i Ghana, chociaz blizej jest USA. Portugalia nie strzeli Ghanie tyle goli ile potrzebuje :). Jakby nie patrzec przy korzystnym wyniku, a wlasciwie wysokim zwyciestwie w meczu Ghana - Portugalia i wysokiej porażce Niemcow - mogą oni nawet odpasc z mundialu. Myśle, że tam nie będzie kalkulacji.
 

DeletedUser13128

Gość
Gość
Mam pytanie, czy odnośnie zmiany zarządu kierownictwa supportem nagrody są dalej aktualne ?
 

DeletedUser4138

Gość
Gość
Mam pytanie, czy odnośnie zmiany zarządu kierownictwa supportem nagrody są dalej aktualne ?

Proszę się nie martwić, zmiany kadrowe nie będą miały wpływu na naszą zabawę. Nagrody są nadal aktualne. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry