"Unikatowe" bronie -> Czy naprawdę unikatowe?

  • Rozpoczynający wątek ememek
  • Data rozpoczęcia

Pasuje?


  • W sumie głosujących
    564
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Chodzi mi o bronie takie jak Proca Huckelberry'ego, Brzytwa Figaro, czy Floret Athosa. Te bronie są czasem nazywane "unikatowymi", pomimo, że wcale takie nie są.

Dlaczego? Ponieważ często czytamy na forum, jak w jednym wątku kilku graczy chwali się, że znalazło np. procę Huckelberry'ego podczas jakiejś tam pracy. Czy nie powinno być tak, że na całym świecie powinna być tylko JEDNA proca Huckelberry'ego, JEDNA brzytwa Figaro itp. itd. Na świecie może być dużo zardzewiałych brzytw, dużo zwykłych brzytw i dużo ostrych brzytw, ale Figaro miał jedną, prawda?

Przejdźmy teraz do sprawy zdobycia unikatowej broni. Broń taką znajdujemy, i albo używamy jej, albo sprzedajemy.

Jeżeli nią walczymy to możemy ją stracić. Jeśli w pojedynku przegrany walczył Floretem Athosa to zwycięzca ma 5% szans by przejąć jego broń. Jeśli przegrany omdlał to szanse wzrastają do 20%.

Jeżeli ją sprzedamy to (są 2 możliwości) 1. - Inny gracz może kupić JEDNĄ taką broń u rusznikarza w mieście, albo, wersja 2. - Broń taką można znów znaleźć przy pracy.

Teraz nieco dokładniej o zdobywaniu broni w pojedynku. Gdy mamy raport z walki na środku mamy napis "Gracz X wygrywa pojedynek, otrzymuje xxx punktów doświadczenia i zabiera graczowi Y xxx$" Można by dodać na końcu "oraz brzytwę figaro (, pistolet Granmonta, itp.)"

Jedyny problem mamy z zadaniami na końcu których dostajemy unikatową broń: Skradziona Sztuka (lvl 75) gdzie dostajemy pistolet Granmonta - wyeliminowanie zadania nie wchodzi w grę, ale: można zamienić pistolet na Ostrą maczetę/rewolwer wiązkowy (do wyboru), albo 1. osoba, która wykona zadanie dostaje pistolet, a następne wybierają co chcą z poprzednich.

Następne zadanie to zadanie na Miecz Hernanda de Soto - tu najodpowiedniejsze byłoby wyeliminowanie zadania, albo wersja 2 z poprzedniego punktu.

HOUGH!

Przepraszam za brak grafiki, gdyby ktoś doświadczony mógł ją zrobić byłbym wdzięczny.

I od razu odpowiedzi na kilka pytań i zarzutów:

- Nie, nie żartuję
- Nie, nie spadłem ze schodów/drabiny/krzesła/konia
- Nie, nie upadłem na głowę
- To ma być utrudnienie dodające realizmu, a nie atak mający na celu zepsucie gry
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim zdaniem?

Nie przesadzajmy. Ja chyba i tak nigdy nie znalazłem ŻADNEJ unikatowej broni. Chociaż pecha do "unikatów" nie mam bo mam oba talizmany, laskę dżentelmena i kilka przedmiotów setowych.

A tak to nikt nigdy tych broni nie dostanie. I nie są aż tak super by je ograniczać.

Myślę że wystarczająco uzasadniłem swoje NIE.
 

DeletedUser

Gość
Gość
a co z tymi, którzy już te bronie mają. to fatalny pomysł.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dziwne troche ale by dalo realizmu.Na forum był by SPAM:Nie mam miecz Hermandosa.Wydałem ponad 5000$.Lepiej zeby zmienili nazwe na Unikatowy MIecz lub Nierdzewny Rewolwer.Ale to już sparawa programistów.Nie mam zdania
 

DeletedUser4081

Gość
Gość
Na nie. Kolejny pomysł o zabieraniu przedmiotów.

Ja jakoś do tej pory znalazłem tylko raz "unikatowy" przedmiot a na każdym prawie świecie mam prace z około 60% szczęściem. Po prostu mam pecha.

Te bronie dlatego są unikatowe że nie da się ich kupić w rzadnym sklepie a jedynie da się znaleźć w pracach z dużym szczęściem a tylko dwie dostaje się z zadania - chyba że są jakieś inne zadania, które trzeba odblokować by zdobyć jeszcze wyższej klasy te unikatowe bronie..
 

DeletedUser

Gość
Gość
a mi się ten pomysł podoba gra by była trudniejsza a dla mnie jest dziwne jak 5- 6 osob ma brzytwe figara ale co jeśli poszukiwacz przygód zdobędzie przedmiot unikalny i nie szuka miasta???
 

DeletedUser

Gość
Gość
Myślę że to jest zbędny pomysł, bo niektórzy już mają te bronie i to trochę nie fair
 

DeletedUser4081

Gość
Gość
Dlaczego dziwne a skąd wiesz ile brzytew miał figaro i o jakiego chodzi.

Nie jest to dziwne to tak samo jakby nagle ktoś na oficjalnym forum diablo dał taki pomysł.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Skoro twierdzicie, że poszkodowane byłyby osoby które to już bają to można by wprowadzić na nowo otwieranych światach

collt napisał:
a skąd wiesz ile brzytew miał figaro i o jakiego chodzi.


Gdyby było wiele takich brzytew powinno by to być nazwane inaczej, ale tu chodzi o tą jedną, specjalną brzytwę, tą jedną specjalną procę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Stanowcze NIE!

Broń unikatowa to broń którą trudno zdobyć, a nie jedyna broń w grze. Pozatym Twoja propozycja pada nie tylko na taką broń, lecz na cały system gry, gdyż jak narazie nie ma opcji przejmowania bronii, ani jej sprzedaży.
 

DeletedUser4081

Gość
Gość
A jakbyś chciał to nazwać brzytwy figara - no bez żartów - bo co dostajemy dwie, trzy etc. brzytwy w cenie jednej.

To tak samo jakbym ja zaczoł marudzić że osoby grające w gry RPG mają także unikatowe przedmioty takie jak ja.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak mi błogo, że większość osób jak ja jest na nie. Ja naprawdę rozumiem ideę pomysłu i rozumiem chęć urealnienia gry. Ale czy to nie przesada? Te rzeczy i tak są piekielnie rzadkie!


Dostajesz ode mnie ememku małego czerwonego minusika, bo pomysł mi się nie podoba (Bez urazy, starałeś się i miałeś chęci. Może kiedy dam ci dużego zielonego plusa:))

-
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie, nie chcę, aby to wprowadzono. Cóż, realizm jest ważny, ale nie należy z jego powodu ograniczać gry do takiego stopnia. Można uważać, że hipotetyczny znalazca takiego artefaktu mógłby pomyśleć i powiedzieć, iż brzytwa, którą trzyma w ręku, ze względu na jej niezwykłą ostrość i dobrą rączkę jest właśnie brzytwą legendarnego Figara, choć wcale nią nie musi być, ale jest lepsza od ostrej brzytwy. To tyle, jeśli chodzi o kwestię realizmu. Czemu tego nie wprowadzać? Otóż zadanie np. na miecz Hernandos jest bardzo ważne, poszukiwane przez graczy, a tak trzeba by było je całkowicie usunąć, bo nie da się, aby było dwóch z tą bronią. Jeszcze co do tych, co już mają np. pieprzniczkę Allego. Trzeba by było ich jej pozbawić, co by nie wróżyło niczego dobrego - znając życie, pozostaliby oni bez broni. Także ten pomysł się nie nadaje.
 

DeletedUser

Gość
Gość
a mi się ten pomysł podoba gra by była trudniejsza a dla mnie jest dziwne jak 5- 6 osob ma brzytwe figara ale co jeśli poszukiwacz przygód zdobędzie przedmiot unikalny i nie szuka miasta???

utrudnienie? ja nie mam i nie jest mi trudno... to tylko nie potrzebne pozbawienie zabawy i radości ze znalezienia.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Słuchaj jeśli limit wyniesie 1, wtedy osobą z tą bronią jej nie sprzeda, a jak ją będzie nosić to odejdzie z miasta aby się nie pojedynkować. Jestem na nie, ponieważ niczego unikatowego nie znalazłem a też chciałbym się czymś takim nacieszyć.
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
Jestem , na nie . Jeśli mieliby to wprowadzić wiele osób pozostałoby bez broni . A co z mieczem Hernandos? Wiele osób wykonało tego questa . I co teraz? Cofniemy wszystkie questy??
 

DeletedUser

Gość
Gość
1. Jeżeli już tak robić to na nowym serwerze, żeby było sprawiedliwie.
2. Jestem na NIE, ponieważ te bronie są dosyć rzadkie, jak już to prostu zmienić nazwę z unikatowe na jakieś inne słowo, w tej chwili niestety nie mogę znaleźć takiego słowa.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie to nie jest dobry pomysł, ponieważ:

1.Ci co zaczeli grę wcześniej... nie dają szansy innym graczom
2.Niektórzy by mogli trzymać ją złośliwie aby nikt nie mógł jej mieć
3.Co z tymi graczami co mają np. miecz hernado de soto??? Pozabierać im je? to by było niesprawiedliwe...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak to prawda ze unikatowe znaczy jedyne w swoim rodzaju i jakby się uparł to powinno być po jednej dwie sztuki na jednym świecie,ale moim zdaniem ten pomysł nie jest dobry nie ma co wprowadzać monopolu na te przedmioty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry