kolej i tory - poprawione

  • Rozpoczynający wątek Lesio1992
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba ci się poprawiony pomysł??


  • W sumie głosujących
    601
Status
Zamknięty.

DeletedUser14125

Gość
Gość
Super by było szczególnie gdyby kolej byłaby wybudowana pomiędzy fortem a miastem.


Armia baranów prowadzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów prowadzona przez barana
 

DeletedUser

Gość
Gość
Fajny pomysł ale po co budować most nad jeziorem nie buduje się :) lepiej je ominąć.
 

DeletedUser

Gość
Gość
a według mnie to NIE NIE NIE ja nawet jak miałem osła (na 35lvl :D) to nie marudziłem że muszę iść na zakupy 6h zresztą na zakupy po-prostu nie opłaca się często chodzić bo okazuje się że np. 48h bez miasta jesteś, i poco bedziesz parę tygodni budował kolej jak spokojnie zarobiłbyś i kupił białego konia/araba/kłusaka? to niejest drogie a nawet kupić eq na jazde konną i spokojnie możesz jechać po 300-350 na koniu
 

DeletedUser

Gość
Gość
a według mnie to NIE NIE NIE ja nawet jak miałem osła (na 35lvl :D) to nie marudziłem że muszę iść na zakupy 6h zresztą na zakupy po-prostu nie opłaca się często chodzić bo okazuje się że np. 48h bez miasta jesteś, i poco bedziesz parę tygodni budował kolej jak spokojnie zarobiłbyś i kupił białego konia/araba/kłusaka? to niejest drogie a nawet kupić eq na jazde konną i spokojnie możesz jechać po 300-350 na koniu

Ja myślę tak samo.
 

DeletedUser16604

Gość
Gość
trzeba poprawić te prace, żeby słabsi gracze też mogli mieć w tym udział, ale pyzatym super pomysł
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo ciekawy pomysł ale jest bardzo dużo pomysłów co do szybkości Powozy powiększenie bonusu szybkości za umiejętność jazdy konnej a teraz jeszcze pociąg. Rozkład jazdy by się przydał :). Na tak ale nie jestem pewny tego pomysłu 50:50
 

DeletedUser8523

Gość
Gość
Dobry pomysł, ale to strasznie dużo pracy nie wiem raczej nie wejdzie
 

DeletedUser

Gość
Gość
sam kiedys o tym myslalem. pomysl fajny, realizmu by dodal ale raczej niepotrzebny. no i na przebicie sie przez gore dalbym wiecej niz 24 h =p przynajmniej z 150
 

DeletedUser

Gość
Gość
To tylko niepotrzebne koszty. Jak ktoś chce to niech kupi konia i nim jeździ. Mi osobiście na czasie nie zależy. Chyba że do walki fortowej. Wtedy przydałoby się połączenie z naszego miasta do wszystkich naszych fortów (za darmo ). Często mam problem żeby zdąrzyc na czas. :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
a nie lepiej i prościej poprostu dodać opcję w ratuszu "buduj kolej do miasta" i wybierasz jakieś a potem jest to zwykły budynek w mieście a po wybudowaniu pojawia się dworzec gdzie kupujesz bilet(lub używasz znalezionego w czasie pracy) i jesteś 3razy szybciej w mieście
 

DeletedUser14316

Gość
Gość
Cały czas z tego samego powodu: całkowity brak sensu ponoszenia jakichś monstrualnych kosztów tylko po to, aby podróżować między miastami - a taka funkcja w ogóle w grze nie jest wykorzystywana!

Do innego miasta idzie się 1-2 razy w życiu coś kupić. I tyle.

A na wysokim etapie rozwoju (a taki będzie potrzebny żeby móc to zrealizować) podróż od swojego miasta do najbardziej oddalonych prac (czytaj: do najdalszych spośród wszystkich najbliższych mojemu miastu rodzajów prac) trwa jakieś 5 minut... Więc nie widzę sensu aby tracić kilkadziesiąt godzin po to, aby do jednej pracy zamiast iść 5 minut to jechać 1 minutę pociągiem a potem iść 3 minuty od tamtego miasta...

Tu liczy się demokracja, a nie, tak jak to było kiedyś "liberum veto". Jak widzisz w ankiecie najwięcej osób zagłosowało na tak.

Ps. Wiem, że to stary post, ale chciałem na ten temat coś napisać.

__________

A moim zdaniem kolej powinna być lvlowana. Na przykład:
1 lvl- +50% szybkości
2 lvl- +75% szybkości
3 lvl- +100% szybkości
4 lvl- +125% szybkości
5 lvl- +150% szybkości
6 lvl- +175% szybkości
7 lvl- +200% szybkości

Jedyny mankament tego byłby taki, że po prostu taka kolej jeździłaby tylko pomiędzy miastami ;).

A tak w ogóle- pomysł mi się bardzo podoba ;):).

Fajny dodatek do pomysłu :)

__________

Pomysł dobry, tylko, żeby było trochę śmiechu. Mam na myśli to, że byłoby jakieś zagrożenia, tak jak w innych pracach :D Podam przykład:

1.Most był zbyt słaby, aby pociąg mógł przez niego przejechać. Musiałeś dalej iść na piechotę/jechać na koniu. Podróż przedłużyła się o ? minut/godzin.

2. Pociąg się przewrócił :D. Tracisz ? punktów życia.

3. W pociągu zabrakło paliwa, więc musiałeś dalej iść na piechotę/jechać na koniu. Podróż przedłużyła się o ? minut.

4. Las nie był dobrze wycięty. W pociągu był drwal i poprawił to. Podróż przedłużyła się o ? minut.


Można by było jakieś jeszcze inne rzeczy dać :p

Ps. Jeśli złamałem jakiś punkt regulaminu, proszę nie dawać mi "szansy na bana"/bana, ponieważ przeczytałem regulamin i sądzę, że nie złamałem żadnego punktu (wolę zabezpieczyć się na życie, ponieważ nie jestem pewien, czy złamałem zasadę, czy też nie :p).
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla tych co nie posiadają konia,to będzie mniej przydatne...Trochę poprawek i mogło by być.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie potrzebne. Wszystkie prace są max 15 min drogi od miasta a im większy lv tym szybciej dojdziesz do dalszych prac. ( to się pszyda tylko jak jedziesz na wlke o fort na drugim końcy mapy)
 

DeletedUser

Gość
Gość
A moze tory miedzy miastami a fortami? skracaloby to czas dojscia na bitwe
 

DeletedUser

Gość
Gość
moze opcja w ratuszu "buduj kolej do miasta" tory miedzy miastami a fortami? skracaloby to czas dojscia na bitwe super pomusl
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dobrze, że powstają dobre pomysły. Niektóre dodatki do ogólnego pomysłu autora tematu pasują bardzo dobrze. Poza tym, ułatwiło by to podróżowanie po mapie. Dlatego na tak.
 

DeletedUser10665

Gość
Gość
Na początku przepraszam, jeśli powielę czyjąś odpowiedź, lecz nie chce mi się czytać 6stron dziwnych postów, tylko po to by powiedzieć coś od siebie...
Otóż:
Fajnie by było, gdyby mieszkańcy miast połączonych, ze sobą torami mogli robić w docelowym mieście zakupy, za tą samą sumę, co w swoim mieście...

Uważam, że dobrze by było, gdyby każde miasto musiało wyrazić zgodę na połączenie z danym miastem. Dzięki temu wrogowie nie lgnęliby do nas z zawrotną szybkością, tylko po to budując tory. Wtedy to co napisałem wyżej o zakupach miałoby sens.
Sojusznicy mogliby szybko się połączyć w zwartą ekipę(ciekawie by to wyszło, po wprowadzeniu pojedynków na mapie)

Uważam także, iż dobrym pomysłem byłoby udostępnienie połączenia kolejowego między fortem a miastami, które mają ten fort, lub są współwłaścicielami...(gdyby ktoś przejął ten fort, to połączenie by było burzone)

Ciekawie by się zrobiło przy pracy na kolei

Mam nadzieję, że ingerencja w wygląd mapy byłaby jak najmniejsza

Urealniłoby to klimat dzikiego zachodu i byłoby fajnym urozmaiceniem

Jestem całym sercem na TAK

Pozdro
 

DeletedUser

Gość
Gość
No tak ale co będzie jak taki nowicjusz, z kłusakiem, idący na jazdę konną, plus ekwipunek dodający szybkości (meksykanin, indianin) plus te 200% szybkości? To jak on będzie gnał ? Mimo wszystko na tak
 
Status
Zamknięty.
Do góry