kolej i tory - poprawione

  • Rozpoczynający wątek Lesio1992
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba ci się poprawiony pomysł??


  • W sumie głosujących
    601
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Według mnie pomysł jest dobry tylko strasznie dużo czasu zajęłoby budowanie torów :/

A co na dzikim zachodzie to klasnąłeś i miałeś kolej ze wschodu na zachód?

PS można jeszcze dodać jakieś przypadkowe prace związane z indianami typu trza handlować x godzin by przenieśli obóz gdzie indziej bo tu pójdą tory albo jakieś walki z nimi (mogą być przypadkiem np. budujesz właśnie tory i napadł cię indianin o Imieniu xxx walczysz z nim (jak w normalnym pojedynku)).
 

DeletedUser

Gość
Gość
juz widze ten raport gdy to robil indianin (taka klasa)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kolej powinna być niewidoczna na mapie, żeby nikt nie dostał oczopląsu od ilości torów.

Ale pomysł dobry, bo wszystkie miasta które mają już max punktów wywalają budowniczych, a tak to nadal potrzebowalibyśmy ich nadal do końca gry.

I jeszcze kiedy ktoś chciałby cię zaatakować, a ty akurat byś podróżował pociągiem to albo by się nie dało, albo byłoby to trudniejsze o 50%
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
Jedno na tak ponieważ będzie szybsza podróż ALE są ale Po 1 . Może zgoda 2 miasta ?? 2 . Po co ? Żeby raz może 2 coś kupić albo na pojedynek pojechać ??
 

DeletedUser

Gość
Gość
A możliwe że koledze chodziło o co innego. Ja to zrozumiałem inaczej.

Kolej levelowana czyli możliwość rozbudowy kolei o kolejne poziomy, tak jak teraz jest ze sklepem, hotelem, bankiem itd.

W projekcie jest "postawienie dworca" i tyle. A można właśnie wprowadzić poziomy by ich ulepszanie dawało lepszą prędkość. Mogłoby spokojnie zastąpić budowę lokomotyw, która jest dużym utrudnieniem technicznym a idea zostaje taka sama (prędkość za pkt rozbudowy)

ale patrzcie koleś poniżej 10 levelu torow nie potrzebuje bo i tak jest najszybszą postacia i jest szybszy od najbardziej wypasionego konia
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja do 1 pacy mam 50min i jestem na ośle kolej to dobry pomysł
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wersja poprawiona starej wersji z dodanymi poprawkami.

Tory pomiędzy miastami.

Co by dawały?

Większą szybkość przemieszczania się tylko między połączonymi miastami. Jeżeli byłyby połączone dwa miasta pod rząd to do drugiego miasta również dostawało by się szybciej. Nie wpływałoby to na prędkość przy przechodzeniu do prac.
zwiększenie prędkości tylko między miastami.
200% dodawanie szybkości tzn. poruszamy się 3 razy szybciej

dodatkowo dawałyby prace tj.:
  • rozkładanie torów
  • budowanie dworca
  • budowa mostów
  • karczowanie lasu
  • wycinka lasu
  • kamieniołom

Na jakiej zasadzie by działało?

NA POCZĄTKU

przy mieście pojawiałaby się praca:
Budowa dworca - jedna przy każdym mieście.
Każdy mógłby w niej pracować

PO WYBUDOWANIU DWORCA

Pojawiałby się na w mieście budynek - dworzec kolejowy (jeżeli ktoś ma pomysł to może dać jakiś projekt graficzny). Działanie dworca opisze później.

BUDOWANIE TORU

Jeden segment toru - jedna praca to byłoby 5 minut normalnej drogi do miasta.

PRZESZKODY NA DRODZE

Jeżeli na drodze budowy pojawiałaby się przeszkoda w postaci:
  • góra
  • las
  • rzeka/jezioro

to pojawiałby się dodatkowe prace, odpowiednio:
  • kamieniołom
  • wycinka/karczowanie lasów
  • budowa mostów

NA KOŃCU

Gdy wszystkie prace zostałyby wykonane to pojawiałby się tor kolejowy na mapie, który dodawałby ww. prędkość w przemieszczaniu. Aby przemieścić się z jednego miasta do drugiego musielibyśmy zakupić bilet.

CZAS PRACY

Do wykonania każdego elementu potrzebny by był inne czas:

do budowy dworca [praca - budowa dworca] - 120h (5 dni ciągłej pracy)
do budowy segmentu toru [praca - rozkładanie torów] - 48h (2 dni ciągłej pracy
do przejścia przez górę [praca - kamieniołom] - 24h (1 dzień ciągłej pracy)
do przejścia przez las [praca - wycinka lasów] - 24h (1 dzień ciągłej pracy)
do przejścia przez las [praca - karczowanie lasów] - 12h (1/2 dzień ciągłej pracy)
do przejścia przez rzekę [praca - budowa mostów] - 24h (1 dzień ciągłej pracy
do przejścia przez jezioro [praca - budowa mostów] - 72h (3 dni ciągłej pracy)

Każdy kto spełnia wymagania mógłby pracować w danej pracy i pracowałby tak jak przy rozbudowie miasta (poza budową dworca), ale dostawałby pracę, a wymagania byłyby takie jak przy ww. pracach.

Jeżeli 12 obywateli pracowałby po 2h (nawet jednocześnie) to dawałby to oczywiście już 24h do budowy danego elementu.

Dworzec

Dworzec pojawiałby się nam w mieście po wykonaniu pracy "budowa dworca".
Na dworcu moglibyśmy budować połączenia bezpośrednie do innych miast. Na dworcu moglibyśmy również kupować bilety na przejazd, jednak nie byłby to przedmiot "bilet kolejowy" tylko po prostu opłata za przejazd do miasta.

LISTA PRAC

Po wybraniu na dworcu miasta z którym chcemy się połączyć rozwijałby się nam menu - prace do wykonania np. 3*rozkładanie torów, 2 razy wycinka lasów LUB 2 * karczowanie lasów, każdy z miasta spełniający wymagania na daną pracę mógłby przystąpić do pracy. Prace byłby skończone po ww. czasie. (projekt graficzny mile widziany).

OPŁATA ZA PRZEJAZD

Oplata byłaby pobierana na zasadzie takiej:
0,5h jazdy pociągiem - 5$

50% idzie w nicość tzn. jest opłatą kolei, a drugie 50% idzie do miasta.

Jeżeli jedziemy bezpośrednio do miasta z naszego to te 50% idzie dla naszego miasta, jednak jeżeli nie mamy bezpośredniego połączania
to najpierw do jednego miasta jedziemy i płacimy 50% naszemu miastu a drugie 50% miastu przez które jedziemy.

Przykład:
Mieszkamy w mieście A, jedziemy do miasta D, mamy tam bezpośrednie połączenie (wybudowane poprzez dworzec). płacimy za nie 50$ bo jedziemy tam 5h. 50% z tej sumy idzie dla naszego miasta - czyli 25$.
ALE
Mieszkamy w mieście A jedziemy do miasta D przez miasta B i C. Podróż zajmuje na 10h z czego do miasta B mamy 5h, z miasta B do miasta C 3h, z miasta C do D 2h. Wtedy płacimy 100$ z czego 50$ idzie w nicość - na kolej, a drugie 50$ jest rozdzielane proporcjonalnie między miasta czyli do naszego miasta idzie 25$, do miasta B idzie 15$ a do miasta C 10$.

Także budując tory i nawet po nich nie jeżdżąc nasze miasto mogłoby zrobić jako stacja przesiadkowa. Jednak jedna podróż zajmowałby jedno miejsce w pracy czyli mając 32 przesiadki traktowane by to było jak jedno przejście.

Pociągi

Na dworcu istniałby również możliwość zbudowania pociągu, jednak te byłby juz budowane jak normalne budynki i każdy pociąg dodatkowo zwiększałby naszą prędkość o 10%, poziomów pociągów by było 5. Praca budowa byłaby mniej więcej podobna do pracy budowa wiatraków. Płaciłoby się jednak za nią jak za normalną rozbudowę miasta.

Zastrzeżenia

Konie nie wpływałyby na prędkość jazdy pociągiem.
Jazda pociągiem jest traktowana jak przejście z pracy do pracy, tylko płatne.
Nie zabiera energii.
Budowa dworca jest trudną praca, przynajmniej jak dla mnie, wiec na dworzec mogłyby sobie pozwolić rozwinięte miasta.
Tory/Połączenia nie byłby widoczne na mapie, jedynie miasta posiadające dworzec co widać na obrazku poniżej.


Podsumowanie.

Tory zwiększałyby prędkość przemieszczania się.
Dawałby to nowe prace.
Większe urozmaicenie .
Dodatkowy fajowy budynek w mieście.
Większą realność gry.

UWAGA

Jest to wersja poprawiona, mam nadzieję więc że nie będzie już żadnych propozycji zmian, jeżeli jednak to proszę przemyśleć swoją wypowiedź i głosowanie na forum, dokładnie przeczytać pierwszy post i ewentualnie zapytać mnie na PW o co chodzi.
Jeżeli odpowiadacie na NIE to napiszcie dlaczego.

Mam nadzieję że uwzględniłem wszystkie propozycje.

ale pod rząd tyle godzin
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bardzo fajny pomysł i dopracowany. Jestem na tak. Zastanawiam się tylko, gdzie ten dworzec będzie stał? W mieście już za bardzo miejsca nie ma.
 

DeletedUser

Gość
Gość
za dużo kasy by na to szło. głupie.
ale jakby zmniejszyć ilość pracy do wykonania...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moim zdaniem prędkość się zwiększa za mało. Z kłusakiem jest +150%, z pociągiem - +200%. Przydało by się conajmniej +300-350%.
A tak to pomysł dobry i przydatny - moje miasto ma nieciekawe położenie i na pojedynki chodzę ok. 50 min (z kłusakiem). A tak to bym postawił tory i byłoby dużo szybciej :)

P.S. Można dodać jeszcze pracę - Napad na pociąg - np. jak ją się uprawia to można zdobyć np. 5% kasy kogoś, kto nim jedzie.
 

DeletedUser7000

Gość
Gość
Świetny pomysł! Może nie konieczny, ale budowa takiej kolei to jak rozbudowa miasta, za którą tęsknię, bo mam na maksa rozbudowane miasto, a kolonia nam nie potrzebna, bo mamy sojusze. Na tak!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Interesujące lecz tylko często chodzi się do miast z którymi ma się "wojnę"
 

DeletedUser12899

Gość
Gość
Poco usuwać przeszkody skoro można je po prostu ominąć, swój głos oddałem na "Czegoś tu brakuje".
 

DeletedUser

Gość
Gość
moim zdaniem dobrze by było to troszkę zmienić
dworzec jako budynek miasta...
zamiast łazić po mapie i budować po kilka minut budując kolej lepiej zrobić tak:
tory można budować tylko między miastami (będzie to jako praca w mieście do której będą potrzebne np. pręty metalowe i deski, zero kasy)...które podpisały odpowiedni pakt... każde miasto ma obowiązek wybudować 50% trasy... zysk będzie po 50% dal każdego miasta... prędkość minimum 600-700- dlaczego?? dlatego że ja chociaż mam 6jazdy konnej mam prędkość 383%... bilety 20$ dala mieszkańca miasta i 50 dal "obcego"
bilety mogły by być tańsze bo często jest tak że jeżeli chcesz kupić jakiś przedmiot na nowszych światach to szukam i najbliższe miasto jak ma ten produkt jest czasem 3godziny dorgi:/ albo wykluczyć bilety dal mieszkańców ja często podróżuję i np. bym wydał 5$ żeby szybciej być w pracy...czasami praca jest trochę dalej to i nawet 25$... jeszcze trzeba wrócić wiec...
sądzę że dużo osób by z tego korzystało więc po tygodniu to się troszkę uzbiera... w końcu sporo osób gra:)
ja tak bym to widział ale jest to tylko moje zdanie!
moim zadaniem super pomysł
 

DeletedUser

Gość
Gość
Według mnie, pomysł jednak nie potrzebny , jak by mieli juz to dodać, to musiał by byc niebezpieczeństwa do tego, kazdy chyba z westernu wie ze były napady na pociąg :) i złodzieje grabili co sie da.
 

DeletedUser9156

Gość
Gość
Dobry pomysł, nie chce mi sie chodzic pol godziny do miasta innego w ktorym znajde przeciwnika godnego xd
 

DeletedUser

Gość
Gość
jak w temacie : "Tak, tłumaczymy i wysyłamy do Niemców."

dobry pomysl i daje nowe możliwości, nowe prace...
 

DeletedUser

Gość
Gość
ALE GRA SIE WOKOL CIEBIE NIE KRĘCI JEST JESZCZE JAKIES 180 TYSIECY GRACZY A TY TU DAJESZ PRZYKLAD SWOJEJ GRY Ja mam daleko do niektorych prac i by mi to pomoglo a budowa torow nie jest obowiazkowa jak ci nie pasuje to ŻYCIE !! :eek::eek::eek:
LIVE IS BRUTAL

W pełni się z tym zgadzam. Pomysł jest bardzo dobry, można tak zaoszczędzić czas.jeśli idziesz 1-2 razy w życiu do jakiegoś miasta to pomyśl jeszcze że jest coś takiego jak zawadiaka który krąży po miastach i napada.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Cały czas z tego samego powodu: całkowity brak sensu ponoszenia jakichś monstrualnych kosztów tylko po to, aby podróżować między miastami

A ratusz to co?? Coś daje jak się rozbuduje?? Jak masz pełne miasto, ale nie masz ratusz, to po co robić?? Pomyśl... Podobnie jest z tym pomysłem.

Ale ja jestem na TAK
 

DeletedUser12558

Gość
Gość
Ja bym zrobił tak, żeby na trasie od miasta A do miasta B pojawiały się dworce. Tory byłyby prowadzone przez okoliczne dworce, które byłyby stacjami przesiadkowymi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry