kolej i tory - poprawione

  • Rozpoczynający wątek Lesio1992
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba ci się poprawiony pomysł??


  • W sumie głosujących
    601
Status
Zamknięty.

DeletedUser1170

Gość
Gość
"Daleko". Naprawdę teraz dramatyzujesz. Ja od swojego miasta idę średnio 7h,jeśli chcę coś zarobić. A mam 15 lvl. Może nie jestem zaawansowany, ale wiem jak w to się gra. Każdy gra inaczej. I nie krytykuj sposobu grania innych. Co z takich dużych wydatków? To uczy pracowitości i oszczędności. A poza tym, to też przynosi miastu punkty (chyba), więc o co ci chodzi? W końcu cierpliwość jest na wagę złota.

7h?! ja ide 3.5h z jednego konca mapy na drugi... to zaden problem przy predkosci 300%. a pomysl dobry ;p
 

DeletedUser994

Gość
Gość
Ja od swojego miasta idę średnio 7h,jeśli chcę coś zarobić. (...) Może nie jestem zaawansowany, ale wiem jak w to się gra.

:eek:
a o jakiej grze Ty mówisz? :confused: To Ty nie grasz, tylko łazisz cały czas ;)

A swoją drogą - co ma wspólnego Twoja wypowiedź z tym wątkiem? Jakbyś chciał zbudować tory do miasta oddalonego o 7h, to byłoby to Twoim jedynym zajęciem 24h na dobę tak przez najbliższe 5 lat gry...
 

DeletedUser

Gość
Gość
jestem za pomysłem

ale dodał bym rodzaje pociągów np

pociąg normalny +150%prędkość
pociąg ekspresowy +300%prędkość:confused:

i bilet a nie od razu za jazdę na pociągiem

bilety założyciel miasta mógł je wyceniać albo by ustawił opcje automatyczną wyceniania biletów wtedy automatycznie są wyceniane na pobyt czyli jak dożo osób jeździ pociągiem ekspresowym to bilety drożeją a jak mało to tanieją

Mój przykład
facet kupuje bilet gdy jest tańszy i trzyma go 1 miesiąc a potem używa aby dojechać z miasta do miasta oczywiście używa biletu w mieście w którym go kupił każdy bilet miał by pieczątkę z nazwą miasta:confused:

A przy przesiadkach by płacił połowę ceny biletu czyli jak kupił bilet za 22$ to płaci 11$ na przesiadce

Bilety maj ą ograniczony termin ważności:D:D:D:confused::confused:
 

DeletedUser3957

Gość
Gość
pomysł jest spoko a kiedy Administracja go zamontuje w grze

To nie administracja, tylko programiści, ale i tak Niemcy muszą zaakceptować pomysł, a dopiero potem, po następnej aktualizacji (wczoraj była, więc poczekamy).
 

DeletedUser6282

Gość
Gość
Pomysł jest zabójczy bardzo mi się podoba.... i ma to same plusy typu upiększenie mapy...

możliwość współpracy między połączonymi miastami...
np. handel czy tez przemieszczanie się...


zaznaczyłem wypowiedź "Jeszcze tu czegoś brakuje."

lecz po namyślę stwierdzam że wszystko już jest ok... nic dodać nic ująć

Pozdrawiam
fanów The West
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł super ale oczywiście jest ale... Mapka byłaby strasznie poryta torami. Dlatego warto wprowadzić ograniczenie, np. tory do siebie mogą mieć miasta oddalone o np 2 godziny drogi oraz mające więcej niż 5000 p.
 

DeletedUser

Gość
Gość
???

Gra jest tak skonstruowana ze nie ma najmniejszego sensu takiej operacji robic zakupy sie robi sporadycznie a czas po opuszczeniu miasta systematycznie wzrasta a bez wychodzenia z miasta robienie zakupów to juz strasznie kosztowne jest i nikt na to nie idzie.

To kolejne z udogodnien dla pijedynkowiczow i nie trafione kolejne.

Nie potrzebne nam to i sa lepsze pomysly od tego.
 

DeletedUser

Gość
Gość
1)Moim zdaniem pociąg powinien dawać prędkość 300%, albo nawet i 400%, 200% to za wolno zdecydowanie.

2)Niestety żeby połączyć dwa miasta to obydwa musiałyby się zgodzić, w końcu tory finansowałyby razem. Ale już zakładając, że obydwa się zgodziły i obydwa to finansują, to przecież nie wiadomo czy jak już miasta się połączą to akurat tam będą fajne prace i czy komuś w ogóle będzie chciało się jeździć.

Pomysł IMO zbyt kosztowny, coś trzeba zmienić żeby mógł wejść w życie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie jest dobrze ale drobne poprawki :)
Jeżeli budowniczy z 1 miasta by miał rozkładać tory do 2 miasta to 1 miasto więcej zapłaci.
Jeszcze coś :)
Może by tak bilety.
(i tak to tylko propozycja nie bedzie tego w grze)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wielu twierdzi że to niepotrzebne bo zakupy robi się rzadko - a dlaczego robi się je rzadko? Bo jest daleko do innych miast.
 

DeletedUser26

Gość
Gość

DeletedUser

Gość
Gość
:eek:
a o jakiej grze Ty mówisz? :confused: To Ty nie grasz, tylko łazisz cały czas ;)

A swoją drogą - co ma wspólnego Twoja wypowiedź z tym wątkiem? Jakbyś chciał zbudować tory do miasta oddalonego o 7h, to byłoby to Twoim jedynym zajęciem 24h na dobę tak przez najbliższe 5 lat gry...

Może moje miasto jest w niefortunnej okolicy? Pomysł jest mi obojętny, gram w The West, i wiem co mówię. Tak idę 7h, bo założyciel nie zastanowił się nad lokacją miasta, i co,zabronisz mi?

PS. Jakbyś nie wiedział, to akurat pracuję.
 

DeletedUser

Gość
Gość
No cóż skoro tak gdybamy co by było gdyby zrobili tak a tak.…….. .
To myślę że np. mogli by zrobić i tak:
Większy asortyment broni ( której nie zdobędziemy poprzez pracę ), lub innych produktów, ale nie w każdym mieście można by było je dostać i nie w każdym za tą samą cenę. To by nas zmusiło do szukania danej czegoś po całym świecie. Nowe miejsca na mapie np. Targ Koni.
Było by dobrze gdyby wszystkie „rumaki” miały ograniczony zasięg poczynając od Osła który miał by najmniejszy. Czyli po prostu by się powiedzmy męczyły. Zmusiło by to graczy do częstszego zatrzymywania się w innych miastach na drodze do celu i tu mamy kolejną możliwość a mianowicie wystawienie kolejnego budynku „Stajni” która pobierała by na rzecz miasta opłatę za postój.
Takie opłaty + strata czasu i inne powody np. pojedynki, zmusiły by co poniektórych do używania kolei, która skracała by ten zmarnowany czas.
Mało tego kolej powinna nam gwarantować iż podczas jazdy pociągiem nikt nas nie może wyzwać na pojedynek, tak jak jest to w przypadku kiedy korzystamy z hotelu.

Uważam też iż nie każde miasto powinno mieć możliwość budowy kolei, a tylko te które mają bardzo wysoki poziom rozwoju. Myślę że dla tych mniej rozwiniętych oczywiście na pewnym poziomie powinno się umożliwić stworzenie szlaku dla dyliżansów, z możliwością budowy Zajezdni i innych budynków potrzebnych do funkcjonowania takiego środka transportu.

Poza tym powinna też być możliwość zakładania innych miast na szlaku, a nie tylko jednego.

Można by było także po gdybać na temat możliwości założenia Związku między paroma miastami tj. Unii która by zarządzała stworzoną przez siebie linią kolejową.
Umożliwiło by to chęć rozbudowy coraz to większej linii, współzawodniczenia z innymi liniami. Dawało by to powody do pojedynków jeden na jeden lub miasto na miasto.

Ale to tylko gdybanie i mrzonki, bo czegoś takiego nigdy się nie doczekamy.
Gdyby jednak coś takiego nastąpiło chociaż w znikomej i pierwotnej części, to myślę że była by to chyba jedna z najpopularniejszych gier na necie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
pomysł jest genialny ale może by wpierw dodać zakładkę gdzie by założyciele miast mogli pomiędzy sobą ustalać czy chcą mieć wspólną linię kolejową bo np. na 3 ja bym nie chciał mieć lini z miastem ogrob bo by mnie i moich więcej lali niż teraz
 

DeletedUser

Gość
Gość
głupi jest ten pomysł koleje tory pomiędzy miastami???to jest tak sensowne jak praca w której dostajesz za pół godziny 1000$ albo praca w której masz 75% szans na znaleźenie brązowych butów materiałowych(jako produkt)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Według mnie zły pomysł.Na kolej bez biletu nie pojedziesz.Co sprawia że trzeba mieć jakiś poziom aby jeździć.Albo wydać na bilet u kogoś xD Jak już opcja wejdzie xD
 

DeletedUser

Gość
Gość
za dużo na tym roboty na dodatek poty wszystkim słabsi gracze i słabszych miast będą cały czas plądrowani nikt nie będzie mugł wpłacać kasy do banku bo nie zdąży chyba że chce płacić po 7-10$
 

DeletedUser

Gość
Gość
czas

rozdawanie kasy pomiędzy miastami
Miasto A zrobiło 70 % trasy
Miasto B zrobiło 30% trasy
Kasa za bilet
70 % miasto A
30% miasto B
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak dla mnie to jeśli byś chciał zrobić coś takiego, to kasę by dostawało miasto, w którym się kupuje i najlepiej, gdyby bilety były uniwersalne, że jedziesz gdzie chcesz.
 

DeletedUser

Gość
Gość
nie wiem czy to dobre czy słabe ale może by również można jeżdzić za bilet z pracy:eek:
???
 
Status
Zamknięty.
Do góry