Euro 2012 - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek Spaletti
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser19702

Gość
Gość
Chciałem użyć innego rymu, ale pewnie by cenzura ciachnęła, stąd drewnaldo ::P:
Roweru itd. nie komentuję, bo po co porównywać sportowca od 5 roku życia do zdecydowanie niesportowca? Nie zmienia to faktu, że mieć swoje zdanie mogę mieć i właśnie je wyraziłem.
Poza tym - facet może mieć nawet pędnik okrętowy poniżej pleców, ale pajac zawsze pozostanie pajacem.

Zgadza się każdy może mieć swoje zdanie, ale jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie mówić, a tak jest właśnie w Twoim przypadku. Nie potrafisz docenić takiego sportowca jak Ronaldo, de facto najlepszego piłkarza na świecie, to trudno, ale przynajmniej nie oceniaj go, jeżeli nie masz pojęcia jakim człowiekiem jest naprawdę.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Najlepszy na świecie jest Messi, koniec i kropka.

Ronaldo w meczu z Hiszpanią w gruncie rzeczy niewiele pokazał, parę rajdów z czego może dwa udane, 3 niecelnie uderzenia z wolnego.

Co do rzutu karnego - pomysł ciekawy, ogólnie nie rozumiem, czemu i Alves i Pepe strzelali karne u Portugalczyków, a nie ktoś z formacji ofensywnych. Ewidentnie chcieli pokonać Casillasa strzelając siłowo i to się nie opłaciło.
 

DeletedUser

Gość
Gość
@Mic - Messi w reprezentacji przecież niszczy wszystkich. Pokazał to na Copa America z którego Argentyna wyleciała, a przecież mają mocną drużynę.

A co do gadania na temat Ronaldo to wy wszyscy jesteście śmieszni. Kogoś, kto od dzieciaka pierwszy przybywał na trening i wychodził ostatni nazywacie showmanem tak? On jest jednym z najlepszych na swiecie, z pilka przy nodze jest bardzo niebezpieczny i w kazdej sytuacji jest faulowany. Zmienił się pod okiem Mourinho, ale tego nikt nie zauważy. Ja nie lubie Messiego, ale nie pisze na jego temat takich śmiesznych rzeczy jak chociażby thompson. Mam wrażenie, że ty wcale nie wiesz na czym polega ta gra i wcale się na piłce nie znasz. Myle się? Wątpie. On błaznował w tym meczu? W którym miejscu? On już nie jednego ważnego karnego zmarnował więc się nie dziwie, że on do tej piłki wcześniej nie podszedł. Chociaż pewnie na ten temat nic nie wiesz, ale komentowac kazdy potrafi.
 
Nieważne, czy pierwszy, czy ostatni wchodził czy wychodził z treningu. Ważny jest styl gry na boisku. Jak dla mnie, Ronaldo zmarnował wczoraj zbyt wiele okazji, mógł parę razy spokojnie strzelić bramkę, albo podać do zawodnika na lepszej pozycji. Jeśli chodzi o kwestię Messiego, to wolę Messiego od Ronaldo, ponieważ gra piękny futbol, mija obrońców jak tyczki na treningu:)D) i jest po prostu skromny. W porównaniu ze skromnością Messiego, Ronaldo to showman absolutny. Takie jest moje zdanie;)
 

DeletedUser7292

Gość
Gość
Messi jest byc moze najlepszy, ale mimo wszystko pozostaje jakis niesmak, bo dzieki hormonom zyskal troche szybkosci i sily. Cos jak Marit Bjoergen dzieki lekom, tylko ze malo kto o tym mowi. Za to Ronaldo ciezko trenowal.

Chociaz trzeba dodac, ze w tej chwili to dwaj najlepsi pilkarze na swiecie. Glupie jets tez gadanie na nich temat, ze to glownie trening. Musza miec wiecej talentu, niz reszta pilkarzy, bo sporo innych zawodnikow rownie duzo trenuje, ale nie maja az tak duzych umiejetnosci.

Szkoda, ze nie grali oni w momencie, w ktorym Zidane byl w najlepszej formie. To by bylo ciekawe zestawienie.

Wracajac do kadry. Niestety zaden z nich jescze nic wilkiego dla niej nie zrobil. I tutaj fajnym przykładem możne byc rzut wolny Beckhama z kwalifikacji do MS 2002. Kiedy to w ostatniej minucie strzelil gola dajacego naglikom remis, ktory potrzebowali do awansu:
http://www.youtube.com/watch?v=WABw4uebJBw&feature=fvwrel
Po tym poznaje się wielkich piłkarzy,. Ronaldo miał wczoraj okazje na to w kontrze w ostatniej minucie. Do tego miał wcześniej trzy wolne. Jeszcze się musi trochę postarać dla kadry.

A jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to liczę na powtórkę z 2006:
http://www.youtube.com/watch?v=MH-i8O46fhk
Byłbym wniebowzięty. Co prawda sporo z tych zawodników już nie gra, ale Pirlo wciąż robi to wspaniale.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Messi to piłkarzyk wykreowany przez media. Postaw go przeciwko linii obronnej np. Interu, zobaczymy czy dalej będzie mijał jak tyczkę choćby jednego Lucio...
Ronaldo ciężko trenował. Może i tak. Nani miał być jego następcą, zbyt mało pracowitości i... nic. Nie jest nim. I nigdy nie będzie.
Co nie zmienia faktu, że Ronaldo(chociaż grał dobrze) na tych me jakoś nie pokazał, że jest najlepszym piłkarzem świata.'
BTW, połowa tych postów wygląda prawie tak, jak wojny fanbojów konsole vs pc/real vs barcelona...:p
 

DeletedUser19702

Gość
Gość
Wiecie dlaczego oficjalnie Messi jest najlepszym piłkarzem świata? ( nie oficjalnie w tym sezonie rzecz jasna Ronaldo, ale w poprzednich byli od niego zdecydowanie lepsi Iniesta, Xavi czy Sneijder) Ponieważ wszyscy uważają go za nie wiadomo jak dobrego i skromnego człowieka. Nikt nie mówi o ok. 14 mln pensji czy o zapraszaniu do swojego domu w Argentynie, najbardziej znanych twarzy filmów erotycznych oraz o tym, że Messi z jakiegoś powodu jest napastnikiem z największą liczbą kartek w Primera Division. Nikt o tym głośno nie mówi, bo nie chce psuć jego wizerunku.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Thompsonie, ale ja czytałem Twoje wypowiedzi. Nawiązałem do faulów, bo myślałem, że chodzi Ci o jakieś symulowanie. Gesty każdy jakieś tam robi. W tym meczu akurat nic nagannego nie pokazał. Odliczanie kroków przy wolnych? Całe życie tak robi. To jego firmowa rzecz, gdzieś czytałem, że on sobie wyobraża mur bliżej i celuje. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jak widac mu to w wolnych pomaga. Nawet Beckham, Roberto Carlos czy Juninho nie trafiają każdego wolnego, ba, nikt nie trafia za kazdym razem. Nie ma co dalej sie rozwodzic na ten temat, bo Ronaldo vs Messi to spory kibiców i ludzi za nich sie podających, a oboje przecież się nie kłócą w mediach.
 

DeletedUser

Gość
Gość
dyskusja nt Ronaldo vs Messi jest jak dyskusja nt masła vs magraryna:) Ja tam akurat nie przepadam za obydwoma piłkarzami i dobrze mi z tym:)
a jak tam nastroje przed Niemcy - Włochy - życzyłbym sobie chociaż paru bramek obojętnie w która stronę
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dokładnie. Teraz to juz nikomu nie kibicuje. Tylko dla dobrego widowiska .. ;]
 
Dzisiejszy mecz może być ciekawy, myślę, że Niemcy ze swoim solidnym i silnym futbolem przejdą dalej, aczkolwiek we Włoskiej restauracji nieopodal mojego domu pewnie będzie hałas:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tylko dla dobrego widowiska .. ;]

Wczoraj było fajne widowisko w meczu ale strasznie mało celnych strzałów na bramkę. Dzisiaj pewnie Niemcy się rozstrzelają chociaż Włosi mogą postawić catanaccio i wygrać:) ogólnie Niemcy nie wyrali z nimi ale kiedyśmusi być ten pierwszy raz
 

DeletedUser

Gość
Gość
Przynajmniej jakieś były:) A to, że Hiszpanie dopiero w 60 którejś minucie trafili... cóż.
Finał będzie taki, jak 4 lata temu. Tak bym obstawiał. A jeśli Hiszpanie znów zagrają tak mało skutecznie(i 4-6-x, rofl, zamiast wpuścić Llorente to del Bosque pozwala grać patałachowi Torresowi... poza wczorajszym meczem ofc) to myślę, że szanse na obronę trofeum mają... średnie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Akurat gesty Ronaldo mnie też denerwują, zachowuje się jakby był nie wiadomo kim, wścieka się gdy ktoś mu źle poda, nie wyrzuca autów (wczoraj jak podniósł piłkę za linią boczną i nikt nie podszedł to nie dowierzał, że musi wyrzucić), nie pozwala nikomu podejść do wolnego (ktoś tam jeszcze jest dobry... Miguel Veloso jeśli się nie mylę). No właśnie, wolne, każdy wolny Portugalczyków jest wykonany w ten sam sposób, założę się, że gdyby choć raz Ronaldo dograł na główkę to zamieszanie w defensywie rywali byłoby ogromne.

PS. Dzisiaj kibicuję oczywiście Włochom :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie zapominaj, że dograń na głowkę jest pełno i to akurat nie jest element zaskoczenia. Natomiast jeśli dla Ronaldo najdzie piłka, to nawet Casillas nic nie zrobi. On jest gwiazdą i liderem tej drużyny, pomysł troche, gdyby Messi w Barcelonie mial wyrzucac auty, albo Rooney w Manchesterze, to kto by akcje wykańczał? Ronaldo robi tyle zadymy, ze to do niego trzeba podawac. Nie wiem co Wam przeszkadza, to jest ich taktyka i szkoleniowiec musial na to pozwolic, a pewnie takie byly założenia;]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmm... Ronaldo odmierza kroki, bierze rozbieg i dośrodkowuje - czy Ciebie jako przeciwnika by to nie zdziwiło? Na miejscu Portugalczyków spróbowałbym takiego zagrania właśnie w meczu z Hiszpanią.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Włochy to taka drużyna na ,,włosku" :D. Mogli w ogole nie pojechac na Euro, potem rzutem na taśmę awans, następnie mogli przegrac w karnych po pudle Montolivo, a jednak wygrali. Sądzę, że mają duże szanse. Byle nie kolejny mecz z karnymi, bo to juz za wiele ;]
 

DeletedUser26913

Gość
Gość
No oby tak dalej, zawsze czułem jakiś wstręt przed tymi dojczlandami ::P:
 
Status
Zamknięty.
Do góry