Sytuacja na 11 świecie

  • Rozpoczynający wątek Rycerz Kuba
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Az miło, że jest wspomnine far far away a kolego ze mną jakoś sie nie pojedynkowałeś. O top nie ma sensu narazie mówić :)

 

DeletedUser

Gość
Gość
Można kiedy zawalczyć. Zapraszam do mnie ;)

Tak, o Top na razie nie ma co mówić. Różnice są niewielkie. Chociaż *Achmed* ma już sporą przewagę.

Ja na razie spokojnie popracuję, a -RLM- Mafia mi poexpi :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dzieki za zaproszenie choć ja wolę sie bronić ale kto wie :)

Masz rację wybił sie ale ciekawe czy starczy mu zapału żeby to utrzymać...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jeśli chodzi o pojedynki to jeszcze nic nie jest ustalone:),różnice są dosyć małe,ja po 2pojedynkach z 30miejsca wleciałem na 8.Mi tam CSA bardzo dobrze expa nabija,mogą wpadać częściej:D.
prrince ja bym się chętnie do Cb przeszedł,ale narazie miasta nie masz:(.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Dzisiaj pewnie będę miał ;)

*Achmed* utrzyma TOP póki mu motywacja bardzo nie spadnie.
Ja jak miałem 30% to spadłem z TOP 1. Teraz sobie odpocznę od pojedynków, jak będzie 100% motywacji to się na pewno wybiję do TOP 3 ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dzisiaj pewnie będę miał ;)

*Achmed* utrzyma TOP póki mu motywacja bardzo nie spadnie.
Ja jak miałem 30% to spadłem z TOP 1. Teraz sobie odpocznę od pojedynków, jak będzie 100% motywacji to się na pewno wybiję do TOP 3 ;)

Hehe ;)
Dobrze ,że jest Top'ka ,bo mam kogo bić ;)Do ciebie już dawno bym się wybrał ,gdyby nie ta odległość.
 

DeletedUser

Gość
Gość
no rzeczywiście wojownikh, ostro bijesz - Wygrane pojedynki 13, przegrane pojedynki 11, ulalala, tylko się nie zapędź, ponieważ niedługo nie będziesz miał z kim walczyć, bo wszyscy będą dla Ciebie za słabi...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ooo widze że prince tutaj rządzi :D miałem grać ale jak dowiedziałem się że wojownikh tu taki dobry ma być to zrezygnowałem :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
no rzeczywiście wojownikh, ostro bijesz - Wygrane pojedynki 13, przegrane pojedynki 11, ulalala, tylko się nie zapędź, ponieważ niedługo nie będziesz miał z kim walczyć, bo wszyscy będą dla Ciebie za słabi...

Było tylko 5 przegranych ,ale że dziś do 16 i wczoraj wieczorem nie miałem dostępu do komputera to mi prezent sprawili :D
Aż tak ostro w pojedynki nie idę ;)

P.S. Trejo - aż tak dobry nie jestem :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie ciekawą rzeczą jest że na dzień 31.12.2009(ehh) godz. 21.05 całe Top15 tworzą sami poszukiwacze, a w Top20 jest tylko jeden gracz o innej klasie postaci...:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ooo widze że prince tutaj rządzi :D miałem grać ale jak dowiedziałem się że wojownikh tu taki dobry ma być to zrezygnowałem :D

A tam rządzę... Było się trochę w TOP. ;)
Niedługo powrócę, bo coś przez tą motywację spadłem :(
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wojownikh będe szczery jesteś słabym pojedynkowiczem tylko chwalisz sie sporo a jak dostajesz negatywne opinie to je wywalasz :) mówisz, że bijesz ludzi z top no ok chociaż wątpie. Może tym Ci sprowokuje do walki he :)
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Wojownikh będe szczery jesteś słabym pojedynkowiczem tylko chwalisz sie sporo a jak dostajesz negatywne opinie to je wywalasz :) mówisz, że bijesz ludzi z top no ok chociaż wątpie. Może tym Ci sprowokuje do walki he :)

4,5h ma do ciebie :] Raczej nikt by tyle nie szedł.

Zachowujecie się jakby to był jakiś wyścig szczurów.
Ledwo co grabarza ktoś walną a gracz odrazu 50 walk stoczonych tylko po to żeby być w tym top i chwalić się.

Motywacja u tych z topki to chyba 30% jest.

Zacznijcie gadać o top za miesiąc lub dwa.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja juz się nie mogę doczekać fortów.Jak dobrze pójdzie, to może za jakieś 10-14 dni moze pojawią sie pierwsze małe forty, założe się, że pierwszy fort będzie Victorii Gold, a pierwsza bitwa - Victoria Gold - Forgotten Saloon(koło 15 styczni na pewno).A wtedy zacznie skutkowac moja taktyka. Wszystko w dowodzeniu i charyzmie, wiec powinienem wymiatac w fortach. Jak tylko w moim mieście wybudują rusznikarza na 3 poziom to zakupie jakiś łuk(zobacze jaki bedzie), uzbieram na kłusaka i będe latał od bitwy do bitwy. A później najlepsze ubraka, lepsza bron. Jak dobrze pójdzie to z expa z fortów będe co chwila nabijał poziomy.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja juz się nie mogę doczekać fortów.Jak dobrze pójdzie, to może za jakieś 10-14 dni moze pojawią sie pierwsze małe forty, założe się, że pierwszy fort będzie Victorii Gold, a pierwsza bitwa - Victoria Gold - Forgotten Saloon(koło 15 styczni na pewno).A wtedy zacznie skutkowac moja taktyka. Wszystko w dowodzeniu i charyzmie, wiec powinienem wymiatac w fortach. Jak tylko w moim mieście wybudują rusznikarza na 3 poziom to zakupie jakiś łuk(zobacze jaki bedzie), uzbieram na kłusaka i będe latał od bitwy do bitwy. A później najlepsze ubraka, lepsza bron. Jak dobrze pójdzie to z expa z fortów będe co chwila nabijał poziomy.

Mylisz się jestem jednym z głównych dowódców miast Saloon i najpierw mamy planach zdobyć inny fort niż Victoria Gold :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja patrzyłem po rankingu wiec mogłem się mylić, nie mniej jednek będzie fajnie, bo będzie więcej bitew. Mam nadzieje, ze tutaj koalicji nie połączą się w jednego giganta jak na św1, a bedzie to system kazdy przeciw każdemu, wtedy to będzie zabawy!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
BlackJack, no z taką taktyką to na pewno będziesz wymiatał w fortach...
dawanie tylko w dowo+charyzme pod forty jest nieopłacalne i mało będziesz trafiał i mało unikał, tyle Ci powiem...
aby być naprawdę dobrym w fortach trzeba mieć po równo uniku, celowania i dowodzenia, a nie inwestować tylko w 1

A co do farfaraway i teraźniejszych top2 pojedynków z tegoż miasta to za jakieś 2-3tygodnie nie będzie ich nawet w top30, jestem tego wręcz pewien :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Trzeba sprubować wszytskiego, moze odkryje jakąś nowa taktykę, zreszta to troche kompromis pod prace(bede wymiatał, bo w okolicy tylko ja bede dostarczał dzwoów okretowych do fortów :D) najwyzej później pozmieniam
 

DeletedUser

Gość
Gość
BlackJack, no z taką taktyką to na pewno będziesz wymiatał w fortach...
dawanie tylko w dowo+charyzme pod forty jest nieopłacalne i mało będziesz trafiał i mało unikał, tyle Ci powiem...
aby być naprawdę dobrym w fortach trzeba mieć po równo uniku, celowania i dowodzenia, a nie inwestować tylko w 1

Kiedys tez tak myslalem. Na jednym ze swiatow na ktorym gram mam rozwiniete tylko dwie umiejetnosci pod forty a mimo tego bardzo duzo trafiam i unikam zarazem. Dowodzenie liczy sie podczas strzelania w forcie a takze podczas unikania strzalu wiec jezeli ktos napakuje w ta umiejetnosc naprawde duzo punktow to bedzie dobrym fortowcem.

Co do rankingu pojedynkow to na razie nie ma sie co podniecac, ze jest sie w top. Sytuacja zacznie sie normowac na poziomie co najmniej 20-30 tysiecy pkt doswiadczenia z pojedynkow. Chociaz ranking i tak nie jest adekwatny do do tego czy ktos jest dobry czy nie. Mozna miec wiecej przegranych niz wygranych walk i byc top 1, liczy sie tylko zdobyte doswiadczenie. Moze kiedys dopracuja ten ranking.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mój brat szedł tylko w dowodzenie, i było tak, że ja jako żołnierz z rozłożonymi umiejkami pod pojedynki trafiałem i unikałem częściej od niego, ale gdy zaczął dawać także w unik + celowanie pod pojedynki to od razu trafia i unika więcej...

Zacytuję z froum miasta na 10św.
Wykażę jak ważne jest rónomierne rozłożenie tych 5 umiejętności oraz odpowiednie dobranie ubrania.


W walce o fort ważne jest wyłącznie 5 umiejętności.
Dowodzenie jest brane pod uwagę podczas strzelania, a także podczas unikania strzału.
Celowanie jest brane pod uwagę wyłącznie gdy do kogoś strzelamy.
Unik jest brany pod uwagę wyłącznie wtedy, gdy staramy się uniknąć strzału.
Chowanie się jest brane pod uwagę w przypadku obrońców, gdy starają się strzelić, lub uniknąć strzału.
Wytrzymałość jest brana pod uwagę w przypadku atakujących, gdy starają się strzelić, lub uniknąć strzału.

Tak więc przy każdej próbie strzału, lub próbie uniknięcia strzału brane pod uwagę są dokładnie 3 umiejętności.
Bonusy umiejętności
+1 bonus od punktu w górę
+2 bonus od 3 punktów w górę
+3 bonus od 10 punktów w górę
+4 bonus od 23 punktów w górę
+5 bonus od 43 punktów w górę
+6 bonus od 71 punktów w górę
+7 bonus od 108 punktów w górę
+8 bonus od 155 punktów w górę
+9 bonus od 211 punktów w górę

od następnej aktualizacji podczas próby celowania i uniku będą brane pod uwagę również bonusy i kary za sektory specjalne w forcie

Tłumaczę
Wykonam przykładową próbę atakujący strzela - broniący się unika
Porównywane są sumy bonusów z celowanie+dowodzenie+wytrzymałość atakującego do sumy unik+dowodzenie+chowanie się broniącego

atakujący napchał w celowanie 213 pkt, w dowodzeniu ma 0, w wytrzymałości też 0, do tego ubrał się (jak to wielu robi) tak jak do pojedynku, zyskał nieco celowania i uniku, nic poza tym, wracając do tabeli bonusów jego suma to +9 +0 +0 = +9

broniący się rozdał umiejętności typowo pod forty równomiernie, w celowanie 71, w dowodzenie 71, w chowanie się 71, jego suma to +6 +6 +6 = +18

podczas strzału porównujemy: atakujący strzela 9 - 18 broniący unika (jak widać nie ma szans na trafienie)

Podsumowując
Dobre przygotowanie się do bitwy o fort zarówno dla atakującego jak i broniącego się to spore wyzwanie. Trzeba usiąć i przeliczyć sobie bonusy z umiejętności oraz ubrania. Dobrać ubranie tak by zrównoważyć umiejętności potrzebne dla danej sytuacji (atakujemy czy bronimy się). Nie pchać umiejętności tylko w celowanie i unik bo każdy kto ma rozkład równomierny będzie na polu bitwy dwa razy wartościowszy. Przekalkulować tak by w każdej z umiejętności dostać jak największy bonus z tabeli.


Jasno wynika, że bardziej opłaca się mieć równomiernie rozłożone umiejki niż wszystko wpakowane w 1 umiejętność :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry