Tajemnicza notatka

  • Rozpoczynający wątek crespo21
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.
Hehe, święty granat. Czyżby nawiązanie do Wormsów? :gwizd:

Szkoda, że nie wiadomo, jak zdobyto te dwie ostatnie notatki.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A może granat to owoc albo kolor granatowy? Na dzikim zachodzie granaty nie były chyba zbyt często widzianą bronią choć pewnie istniały jakieś ładunki wybuchowe przeznaczone do rzucania.
 

DeletedUser2758

Gość
Gość
Właśnie czekam na odpowiedź Couguara, pisał wcześniej, że po zalogowaniu mu się pojawiła.

Onufry, mam pytanie: czy złączenie wszystkich kartek (jak puzzle) tworzą jakąś całość, czy jest kilka historii-zagadek? A może każda jest osobna? :eek:j:
 

DeletedUser19702

Gość
Gość
Zacznijmy od początku. Jakie są dokładne wymagania zdobycia pierwszej kartki? Ile osób już ją zdobyło?
 

DeletedUser2758

Gość
Gość
To tak: gracz (Couguar) napisał że był wcześniej na farmie Wilsona ("byłem na farmie Wilsona (5 pole od lewej 1 d góry)") i jak się zalogował wyskoczył ten komunikat, który zajął mu pół strony TW.

Czyli mamy na razie 4 notatki? Spróbujmy je poszeregować.
 

DeletedUser2758

Gość
Gość
120lvl i chyba piątek

Edit: Dodam jeszcze, że zrobił siekierę harpera, ale chyba później
 

DeletedUser25829

Gość
Gość
a jaką klasą postaci gra? Może te notatki to to początek jakiś nowych zadań klasowych.
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Na dzikim zachodzie granaty nie były chyba zbyt często widzianą bronią choć pewnie istniały jakieś ładunki wybuchowe przeznaczone do rzucania.

Pewnie, że nie istniały! Jak przeczytałem to tłumaczenie to nie wiedziałem czy mam się śmiać, czy płakać. Czy to zadanie ma zrobić z the - westa parodię, by ludzie mogli się wyśmiewać na nonsensopedii::DD:? Mam nadzieję, że to nie będzie tak popularne zadanie, że gracze masowo je będą robić.
Skoro pewne fakty wiążą się z filmem "Wild wild west", który jest komedią, to obawiam się, że panowie programiści z tej gry taką komedię zrobią.

Osobiście jednak, życzę wam, byście rozwiązali zagadkę tej notatki.
 

DeletedUser29375

Gość
Gość
Jeden z moich ulubionych :p

---
Mijałeś właśnie miasteczko zwane Caerbannog gdy zauważyłeś jaskinię. Stoi przed nią kilku żołnierzy. Gdy usłyszałeś krzyki, zdecydowałeś, że warto to sprawdzić. Pytasz żołnierzy w czym problem. "Nie wiesz? W tej jaskini znajduje się Święty Graal, ale wejścia do jaskini strzeże zabójczy królik!"<br> Na dowód tej bezsensownej historii z jaskini wybiega z krzykiem zakrwawiony mężczyzna.<br> "Przybyszu, pomóż nam. Nie możemy się stąd oddalić, więc pojedź proszę do miasta i wyślij telegram do Rzymu. Potrzebujemy świętego granatu ręcznego z Antiochii aby pokonać królika!"<br> "Jaaaasne, dokładnie tak zrobię" odrzekłeś, zastanawiając się jak najszybciej odjechać stąd najdalej jak to możliwe. Koszty zamiejscowego telegramu pomińmy!
---

Moze ta notatka jest do zdobycia zestrawu zajaca ??
 
Możliwe, ale myślę, że jednak nie. Może to jakiś ciekawy, nowy set ;)

Prawdopodobnym jest również, że wiemy wreszcie po co była ta ankieta z tymi nazwiskami różnych znanych osób z dzikiego zachodu, kto wie?
 

DeletedUser995

Gość
Gość
Może wystarczy jak posiadacz tej notatki pokona gracza z zestawie królika, mając założone ubranko maga z racą?
 

DeletedUser2256

Gość
Gość
Swiety granat

Jeden z moich ulubionych :p

---
Mijałeś właśnie miasteczko zwane Caerbannog gdy zauważyłeś jaskinię. Stoi przed nią kilku żołnierzy. Gdy usłyszałeś krzyki, zdecydowałeś, że warto to sprawdzić. Pytasz żołnierzy w czym problem. "Nie wiesz? W tej jaskini znajduje się Święty Graal, ale wejścia do jaskini strzeże zabójczy królik!"<br> Na dowód tej bezsensownej historii z jaskini wybiega z krzykiem zakrwawiony mężczyzna.<br> "Przybyszu, pomóż nam. Nie możemy się stąd oddalić, więc pojedź proszę do miasta i wyślij telegram do Rzymu. Potrzebujemy świętego granatu ręcznego z Antiochii aby pokonać królika!"<br> "Jaaaasne, dokładnie tak zrobię" odrzekłeś, zastanawiając się jak najszybciej odjechać stąd najdalej jak to możliwe. Koszty zamiejscowego telegramu pomińmy!
---
W filmie Monty Python i Święty Graal "święty granat ręczny z Antiochii" pojawia się w jednej ze scen jako święta relikwia, a zarazem wyjątkowo skuteczna broń, dzięki której można pokonać morderczego królika, blokującego drogę królowi Arturowi i jego rycerzom. Instrukcja użycia granatu została w filmie dokładnie przedstawiona, w formie stylizowanej na cytat z Biblii (wedle słów bohaterów: Księga Uzbrojenia, rozdział drugi, wersety od 9 do 21).

Wyglądem święty granat ręczny przypomina jabłko królewskie, jedno z regaliów brytyjskich. Sam granat ręczny stanowi nawiązanie do tzw. Włóczni Przeznaczenia – relikwii odnalezionej przez uczestników I krucjaty w Antiochii, uważanej przez nich za broń, którą przebito bok Chrystusa na krzyżu (jej odnalezienie stanowiło ważny impuls psychologiczny, który pomógł krzyżowcom przetrwać trudny moment oblężenia w Antiochii).
 
Status
Zamknięty.
Do góry